Tip de redactie

Android Market passeert grens twintigduizend applicaties

Door Arnoud Wokke, 15 december 2009 18:49103 reacties, submitter: himlims_

Er staan volgens applicatieverzamelsite AndroLib meer dan twintigduizend applicaties in de Android Market. De mijlpaal werd dinsdag bereikt. Daarmee is Android Market de op een na grootste softwarewinkel voor smartphones.

AndroLib, een site die poogt alle nieuwe applicaties voor Android bij te houden, registreerde op dinsdag de twintigduizendste applicatie. Daarmee groeit het aantal Android-applicaties bijzonder snel: in september registreerde AndroLib de tienduizendste applicatie. In de tussentijd zijn er per dag ongeveer tachtig applicaties bijgekomen.

Android Market is sinds enige tijd al de op een na grootste downloadwinkel voor smartphones. De grootste is Apples App Store, waarbij de teller al over de honderdduizend staat. In andere downloadwinkels, zoals Blackberry App World, Nokia Ovi Store en Windows Marketplace, staan veel minder applicaties in de etalage.

Het aantal betaalde applicaties ligt ongeveer op 7500, aldus AndroLib. Desondanks is er volgens game-ontwikkelaars geen brood te verdienen aan games op Android. Games voor de iPhone verkopen vierhonderd keer beter.

Twintigduizend apps in Android Market

Reacties (103)


'Netbooks met ddr3 arriveren halverwege 2010'

Door Olaf van Miltenburg, 15 december 2009 17:5743 reacties

Intel zou van plan zijn om halverwege 2010 Atom-processors uit te brengen die naast ddr2- ook ddr3-geheugen ondersteunen. De eerste lichting van de nieuwe generatie Atom-chips kan alleen overweg met ddr2-geheugen.

Halverwege 2010 zouden de eerste netbooks en nettops met Atom-processors en ddr3-geheugen op de markt komen. Intel zou halverwege volgend jaar zijn Atom-line-up een update willen geven en de geïntegreerde geheugencontroller zo aanpassen dat deze met ddr3-geheugen overweg kan.

Netbooks kunnen tegen die tijd met een nieuwe variant van de N450 en de N470, en met ddr3 667MHz-geheugen uitgerust worden. Nettops kunnen versies van de singlecore D410 en dualcore D510 krijgen die ddr3 800MHz-geheugen ondersteunen. In de nettops zouden de nieuwe Atoms volgens Fudzilla alleen met sodimms gecombineerd kunnen worden, waar de nieuwe Atoms voor nettops die in januari verschijnen de normale dimms ondersteunen.

De N450, D410 en D510 die in januari verschijnen zijn op 45nm geproduceerde system-on-a-chips, bestaande uit een cpu met een kloksnelheid van 1,66GHz en ondersteuning voor 64bit, met een geïntegreerde singlechannel ddr2-geheugencontroller en met een grafische chip. In maart zou de N470 die op 1,86GHz loopt moeten verschijnen; deze Atom zou met 2GB in plaats van 1GB geheugen uitgerust mogen worden door fabrikanten.

Reacties (43)


AC Ryan geeft vroegtijdige blik op Playon!HD Mini-speler

Door Olaf van Miltenburg, 15 december 2009 17:0852 reacties

AC Ryan heeft een nieuwe versie van zijn Playon!HD ontsluierd. De Mini-versie van de mediaspeler is kleiner dan het oorspronkelijke model, ontbeert een interne drive-bay en moet ook tegen een lagere prijs op de markt gezet worden.

AC Ryan introduceerde zijn Playon!HD-speler halverwege dit jaar en het apparaat werd dankzij de aanwezigheid van de Realtek RTD128x-chipset en een bay voor 3,5"-schijven, in combinatie met de schappelijke prijs, redelijk goed ontvangen. De fabrikant heeft de bay echter verwijderd, evenals de kaartlezer om het formaat flink terug te brengen en de variant van de speler onder de naam Playon!HD Mini uit te kunnen brengen. Waar de oorspronkelijke Playon!HD 227x166x60mm meet, zijn de afmetingen van de Mini 151x102x42mm. Het gewicht is verminderd van 1,5 kilogram naar 600gram.

Naast de bay zijn ook de usb 2.0 slave-poort en de coaxiale audio-connector verdwenen, blijkt uit de specificatie-lijst. Het inbouwen van een fan vond AC Ryan ook overbodig, wat als voordeel kan hebben dat het apparaat weer wat stiller is. De speler haalt zijn content streaming op vanaf een externe usb-hdd binnen of via de ethernet-aansluiting. AC Ryan hanteert een adviesprijs van 100 euro, waarmee het product concurreert met Western Digitals WD TV Live. Onduidelijk is wanneer de speler beschikbaar komt.

AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini AC Ryan Playon!HD Mini

Reacties (52)


Microbloggingdienst Microsoft offline na plagiaat-beschuldiging

Door Joost Schellevis, 15 december 2009 16:3292 reacties, submitter: EDIT

Microsoft heeft zijn Chinese microblogging-dienst Juku uit de lucht gehaald na te zijn beschuldigd van plagiaat. MSN China zou zowel het uiterlijk als grote delen van de achterliggende code van concurrent Plurk hebben gekopieerd.

De sociale-netwerksite annex microbloggingdienst Plurk heeft die beschuldigingen geuit op zijn weblog. Microsofts Chinese MSN-site, bekend onder de namen Juku en Club MSN, zou in grafisch opzicht sterk overeenkomen met Plurk. Ook grote delen van de broncode zouden rechtstreeks afkomstig zijn van Plurk; geclaimd wordt dat maar liefst 80 procent van de codebase is geplagieerd.

De MSN-site is vooral in Azië populair, terwijl Microsoft claimt dat de microblogging-site in Taiwan tien keer groter is dan Twitter. Plurk is zelf niet beschikbaar in China, omdat deze zou zijn geblokkeerd door de overheid.

De site onderbouwt zijn beschuldigen met een aantal screenshots van de achterliggende code van Plurk en de Microsoft-site, waarop te zien is dat de code sterk overeenkomt. Als reactie heeft Microsoft de dienst offline gehaald. Het bedrijf uit Redmond zegt de kwestie te onderzoeken. MSN China is een joint-venture van Microsoft en een groep investeerders uit Shanghai. Het ontwikkelen van de betreffende site, die pas sinds november online was, zou zijn uitbesteed aan een extern bedrijf. Microsoft benadrukt in zijn reactie intellectuele eigendomsrechten van anderen zeer serieus te nemen.

Plurk beschuldigt Microsoft van plagiaatPlurk beschuldigt Microsoft van plagiaatPlurk beschuldigt Microsoft van plagiaat

Reacties (92)


Microsoft in India beboet wegens 'treiteren' softwarepiraten

Door Dimitri Reijerman, 15 december 2009 15:56216 reacties

Het Hooggerechtshof in New Delhi heeft Microsoft veroordeeld tot een boete van 800.000 roepies, omgerekend 11.700 euro, omdat het softwarebedrijf zijn machtspositie zou hebben misbruikt in een zaak tegen vermeende piraten.

Microsoft klaagde bij de rechtbank in de hoofdstad van India vier personen aan die zich volgens het bedrijf uit Redmond schuldig zouden maken aan het illegaal gebruiken van Microsoft-software. De rechter besloot echter tot verrassing van velen Microsoft te veroordelen tot het betalen van een boete, omdat de vermeende auteursrechtschendingen plaatsvonden in de steden Bangalore, Hyderabad, Chandigarh en Mumbai, en niet in de hoofdstad. Hierdoor zouden de verdachten gedwongen zijn om grote afstanden te overbruggen om zich bij de zitting in New Delhi te kunnen verdedigen. De vier zouden hierdoor financiële schade geleden hebben, aldus de rechter.

Volgens het Hooggerechtshof maakte Microsoft bewust misbruik van zijn financiële positie door de verdachten op deze manier te 'treiteren', iets wat de rechtbank 'onacceptabel' noemde, aldus The India Times. Microsoft zou in strijd met het gelijkheidsbeginsel gehandeld hebben: "Dit rechtsbeginsel kan niet worden ingeperkt door de macht van het geld", aldus rechter Dhingra. Bovendien zou Microsoft de rechtbank in New Delhi hebben uitgezocht om de maximale straf voor copyrightschending, bijna 30.000 euro, te kunnen eisen.

Microsoft werd veroordeeld tot het betalen van ongeveer 3000 euro per verdachte. Ook moet Microsoft de kosten van een plaatselijke onderzoeker betalen die de beschuldigingen tegen de verdachten moet verifiëren. Indien blijkt dat de beschuldigingen ongegrond zijn, dan zou het bedrag van de betaalde boete worden uitgekeerd aan de vier beklaagden. De zaak zal in januari 2010 worden voortgezet.

Reacties (216)

Lees meer


Tony Hawk: Ride-board gemaakt met oog op nieuwe games

Door Joost Schellevis, 15 december 2009 15:1439 reacties

Tony Hawk verwacht dat de skateboard-controller uit Tony Hawk Ride zal worden gebruikt door andere games. Hij denkt aan een nieuwe skategame, of aan een spel waarin andere sporten met boards centraal staan, zoals surfen en snowboarden.

Tony HawkDe skateboardlegende sprak zijn verwachting uit in een interview met Kotaku. Ondanks de overwegend negatieve recensies en de relatief slechte verkopen is Tony Hawk positief over Ride: "Ik denk dat het spel mensen die niet durven skaten over de brug kan helpen", zei Hawk. "Ze kunnen het uitproberen en realiseren zich dan misschien dat ze toch gevoel voor balans hebben, Misschien zet dat ze aan om het echte werk te proberen." Ride is op dit moment nog niet uit in Nederland en België.

Hawk verwacht ook dat de skateboardcontroller de weg kan vrijmaken voor andere games. Hij denkt onder andere aan een nieuwe skategame of games waarin andere boardsporten als surfen en snowboarden centraal staan. "Dat was wel het masterplan", stelt Hawk. Activision, uitgever van de Tony Hawk-serie, gaf in het verleden ook de boardgames Kelly Slater's Pro Surfer en Shaun Palmer's Pro Snowboarder uit. In augustus kondigde de uitgever al aan dat er in 2010 nog een Tony Hawk-game zal komen.

De vraag is of de skateboardcontroller uit Ride een erg lang leven is beschoren: het skateboard zou volgens recensenten dankzij een gebrek aan precisie eerder een gimmick dan een serieuze manier zijn om een game mee te besturen. Tony Hawk heeft op Twitter kritisch uitgehaald naar de recensenten: ze zouden hun oordeel al klaar hebben gehad voordat ze de game hadden gespeeld.

Reacties (39)


'Nieuwe Zelda wordt op de E3 getoond'

Door Jurian Ubachs, 15 december 2009 14:48104 reacties

Volgens Zelda-ontwikkelaar Eiji Aonuma zal Nintendo op de E3 in 2010 de eerste beelden van het spel 'The Legend of Zelda' voor de Nintendo Wii tonen. De ontwikkeling van het spel zou al in een vergevorderd stadium verkeren.

Nintendo"Mensen verwachten misschien dat we net begonnen zijn aan de ontwikkeling van het spel, maar we zijn al goed op weg", stelde Aonuma volgens MCV in een interview met het Official Nintendo Magazine. Volgens Aonuma is het ontwikkelteam bezig met het maken van dungeons en andere onderdelen binnen de spelwereld. Ook aan ondersteuning voor Wii Motion Plus wordt gewerkt en Aonuma claimt dat het al goed functioneert. De nieuwe Zelda-game was echter al in ontwikkeling voordat Wii Motion Plus werd aangekondigd, dus de ondersteuning is later aan het spel toegevoegd, wat voor enige problemen bij de ontwikkeling heeft gezorgd, zo valt te lezen in het tijdschrift.

Hoewel de ontwikkeling al zo ver is dat Aonuma denkt dat Nintendo het spel op de E3 van 2010 in Los Angeles voor het eerst kan presenteren, ligt nog lang niet alles vast. Zo zou Nintendo nog geen definitieve beslissing hebben genomen wat betreft de grafische kant van het spel. Volgens GoNintendo zijn er aanwijzingen dat Nintendo een meer realistische weergave overweegt. Daarbij zou de game 'Monster Hunter 3' als inspiratiebron dienen.

Reacties (104)


AMD: 800.000 DirectX 11-gpu's geleverd

Door Olaf van Miltenburg, 15 december 2009 14:1394 reacties

De introductie van de eerste generatie ATI Radeon HD 5000-kaarten werd overschaduwd door leveringsproblemen. Desondanks claimt AMD dat er dit jaar al 800.000 exemplaren van de DirectX 11-videochip zijn uitgeleverd.

Eind september bracht AMD de HD 5870 voor het high-end-segment uit, half oktober volgden de ATI Radeon HD 5700-kaarten voor de mainstreammarkt en half november werd het krachtigste model, de HD 5970, aan het assortiment toegevoegd. De Taiwan Semiconductor Manufacturing Company had echter nogal wat problemen met de productie van de benodigde 40nm-videochips, maar volgens Xbit Labs heeft AMD toch nog 800.000 gpu's van de nieuwe generatie kunnen uitleveren. Van de Juniper-gpu voor de HD 5700-kaarten zijn er 500.000 exemplaren van de lopende band gerold, terwijl er 300.000 Cypress-chips werden verkocht. Op deze chips zijn de HD 5800 en de HD 5900 gebaseerd.

In het derde kwartaal van 2009 zijn er in totaal meer dan 20 miljoen gpu's geleverd, beweert onderzoeksbureau Jon Peddie. Het marktaandeel van AMD lag in dit kwartaal op 19,8 procent. Het is nog niet bekend of het marktaandeel door de verkoop van de HD 5000-serie gestegen is. AMD had weliswaar te maken met leveringsproblemen, maar concurrent Nvidia besloot de productie van zijn mainstream- en high-end-gpu's nagenoeg stop te zetten in afwachting van de opvolger Fermi.

Reacties (94)


Samsung, JVC en Western Digital aangeklaagd om schenden gplv2

Door Joost Schellevis, 15 december 2009 13:3778 reacties

Het Software Freedom Law Center klaagt namens ontwikkelaars van BusyBox veertien elektronicabedrijven aan. De bedrijven, waaronder Samsung, JVC en Western Digital, zouden niet voldoen aan de voorwaarden van de gplv2-licentie.

BusyBox LogoBusyBox is een verzameling Linux-tools die is bedoeld voor embedded devices, en wordt door bedrijven gebruikt voor de software van onder meer netwerkschijven, hdtv's en blu-ray-spelers. De gplv2-licentie die van toepassing is op BusyBox, staat iedereen toe om de broncode van de software te bekijken, te wijzigen en bijvoorbeeld te gebruiken in eigen producten. Daar hangt echter wel de voorwaarde aan dat de gewijzigde BusyBox-code eveneens openbaar gemaakt moet worden.

Veertien elektronicabedrijven zouden daar met de firmware van een of meer producten niet aan voldoen. De bedrijven zouden bovendien geen gehoor hebben gegeven aan een brief van het SFLC, een non-profitorganisatie die opensource-ontwikkelaars juridisch bijstaat. Het SFLC riep daarin op om alsnog aan de licentievoorwaarden te voldoen. De organisatie heeft nu namens de ontwikkelaars een aanklacht tegen onder andere JVC, Western Digital, Humax en Samsung ingediend bij de rechtbank van New York.

De BusyBox-ontwikkelaars eisen dat de inbreuk op de licentie wordt gestaakt, en ze willen daarnaast een schadevergoeding van een onbekend bedrag. Ook eisen ze dat de winst die de bedrijven met hun overtredingen hebben gemaakt, wordt afgestaan en dat de bedrijven de juridische kosten vergoeden. Eerder voerden de BusyBox-makers rechtszaken tegen Monsoon Multimedia en Verizon. Beide zaken liepen met een sisser af, nadat de bedrijven hadden toegegeven dat er inbreuk werd gemaakt en de broncode vrijgaven.

Reacties (78)


KPN voorziet glasvezelabonnement van symmetrische snelheden

Door Wilbert de Vries, 15 december 2009 13:0794 reacties

KPN vereenvoudigt in het tweede kwartaal van 2010 zijn triple-play-aanbod door een uniform alles-in-één-pakket te introduceren waarbij de snelheid en infrastructuur variëren. De glasvezelabonnees krijgen daarbij een symmetrische verbinding.

In totaal zal KPN medio 2010 zes verschillende triple-playpakketten kennen. Elk pakket omvat internet, tv en telefonie, waarbij onderscheid word gemaakt tussen koper en ftth. Klanten die het Basis-, Extra- of Premium-pakket afnemen gaan online via een koperverbinding; de Brons-, Zilver- en Goud-abonnees krijgen een ftth-aansluiting.

Het goedkoopste triple-play-abonnement dat KPN volgend jaar aanbiedt, is het Basis-abonnement van 45 euro per maand. Een klant krijgt hierbij een downloadsnelheid van 8Mbps en een upload van 1Mbps, het basis-tv-pakket en de mogelijkheid om in het weekeinde en 's avonds onbeperkt naar vaste nummers te bellen. Het snelste koperabonnement biedt een maximale snelheid van 40Mbps down en 4Mbps up. Het duurste abonnement wordt het Goud-glasvezelpakket, dat voorziet in een symmetrische 100Mbps-verbinding.

Het basis-tv-pakket van KPN bestaat uit 53 zenders, een video-on-demanddienst, een elektronische programmagids en Uitzending Gemist. KPN levert gratis een sd- of hd-ontvanger mee; een tweede ontvanger kost vier euro per maand. Voor nog eens vier euro per maand extra levert KPN desgewenst een personal video recorder.

Niet iedereen zal elk pakket kunnen afnemen: afhankelijk van de afstand tot de plaatselijke wijkcentrale en de beschikbaarheid van glasvezel, is adsl, vdsl, ftth of fttc mogelijk. Nu de telco het plan heeft laten varen om heel Nederland te verglazen, zal de beschikbaarheid van glasvezel vermoedelijk niet snel groter worden.

Daar waar geen van de vaste infrastructuren voorhanden is, worden hspa-verbindingen in combinatie met Digitenne aangeboden. KPN is al begonnen met de maximale downloadsnelheid van hspa naar 14,4Mbps op te schroeven. Later zou KPN lte willen aanbieden om de snelheid verder te verhogen.

KPN Dienstenportfolio 2010 Triple play KPN Infrastructuren en snelheden

Reacties (94)

Lees meer


TU Eindhoven: laserlicht maakt snellere harddisks mogelijk

Door Willem de Moor, 15 december 2009 12:41110 reacties

Onderzoekers van de TU/e hebben een verklaring gevonden voor een methode om het beschrijven van harddisks met lasers te versnellen. De techniek, die al door diverse fabrikanten wordt onderzocht, kan nu verder verbeterd worden.

Door magnetische domeinen op een harde schijf met korte laserpulsen te verhitten, kunnen kleinere gebieden met een hogere veldsterkte in kortere tijd beschreven worden. Deze techniek, die door onder meer TDK werd ontwikkeld, werd echter nog niet goed begrepen. Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven hebben onder leiding van natuurkundeprofessor Bert Koopmans nu een theorie opgesteld die het sneller schrijven van data op harde schijven met hulp van lasers verklaart. De onderzoekers van de TU/e hebben de verklaring opgesteld in samenwerking met wetenschappers van het Max-Planck-Institut in Stuttgart en de Technische Universität Kaiserslautern.

Met hun theorie kan worden uitgelegd waarom de schakelsnelheid, oftewel de snelheid waarmee elektronenspin kan worden overgedragen, tussen verschillende materialen verschilt en wat de grenzen zijn. Bovendien laat de theorie zien hoe de intensiteit van het laser-licht gevarieerd kan worden om de snelheid van de spinoverdracht te manipuleren. Volgens de onderzoekers kan een magnetisch domein met behulp van een laserpuls binnen 100 femtoseconde gedemagnetiseerd worden.

In de toekomst zou de theorie gebruikt kunnen worden om data zelfs zonder hulp van een magneetveld weg te schrijven. Alleen het gebruik van circulair gepolariseerd laserlicht zou voldoende kunnen zijn om de spin van materialen te beïnvloeden. Het onderzoek is op maandag 14 december in het vakblad Nature Materials gepubliceerd.

Harde schijf

Reacties (110)

Lees meer


Amazon gaat ongebruikte rekenkracht van EC2-dienst veilen

Door Joost Schellevis, 15 december 2009 11:4922 reacties

Amazon gaat overtollige servercapaciteit van zijn rekenkracht-dienst EC2, veilen. Gebruikers kunnen aangeven welke prijs ze maximaal per uur willen betalen, en als deze hoger uitkomt dan de 'spotprijs' worden hun taken uitgevoerd.

Amazon Web ServicesDe EC2-dienst van Amazon geeft gebruikers tegen betaling toegang tot virtuele machines met als besturingssysteem Windows, Solaris of een Linux-distributie als Ubuntu. Klanten kunnen servercapaciteit inkopen naar behoefte en kunnen kiezen voor meer geheugen of meerdere processorcores. Amazon moet altijd een bepaalde veiligheidsmarge hanteren voor de beschikbare servercapaciteit: gebruikers moeten de capaciteit van hun virtuele machines op elk moment kunnen verhogen, Daardoor moeten er altijd servers standby staan die de extra vraag op zich kunnen nemen.

Die reserve-servercapaciteit werd tot nog toe nergens voor gebruikt, maar de 'Spot Instances'-dienst moet daar verandering in gaan brengen. De dienst, die van start gaat als bèta, laat gebruikers bieden op idle time, voor prijzen die lager liggen dan gewoonlijk. Ze kunnen de maximale prijs aangeven die ze willen betalen; komt deze boven de spotprijs uit, dan worden hun taken uitgevoerd. Komt de spotprijs echter op een gegeven moment boven de geboden maximumprijs uit, dan worden hun taken weer beëindigd.

Gebruikers betalen altijd de spotprijs: als ze dus bijvoorbeeld een maximumprijs van 0,045 dollar per uur aangeven en de spotprijs ligt op 0,030 dollar per uur, dan betalen ze het laatstgenoemde bedrag. Komt de prijs op een gegeven moment uit op 0,046 dollar, dan worden de taken beëindigd, omdat deze prijs boven het maximumbedrag ligt. Zakt de spotprijs later weer terug naar de maximale prijs die is geboden door de gebruiker, dan worden deze automatisch weer opgestart - als de gebruiker van te voren heeft aangegeven dat te willen.

Het feit dat taken op willekeurige momenten kunnen worden beëindigd en weer worden opgestart, maakt dat Spot Instances niet voor alle soorten taken geschikt is. Zo is het niet erg verstandig om er een webserver mee te draaien. Het verwerken van grote hoeveelheden data, waarbij het er niet toe doet op welk moment dat gebeurt, is bijvoorbeeld beter geschikt. Amazon adviseert gebruikers die mee willen bieden op servercapaciteit om ervoor te zorgen dat hun data regelmatig wordt opgeslagen. Ook luidt het advies om applicaties zo te ontwerpen dat deze zonder problemen om kunnen gaan met plotselinge beëindiging van taken.

Reacties (22)


Video: 2K Games kondigt Spec Ops: The Line aan

Door Jurian Ubachs, 15 december 2009 11:335 reacties

Uitgever 2K Games heeft zondag Spec Ops: The Line aangekondigd. Het schietspel speelt zich af in een kapotgeschoten Dubai. Spec Ops: The Line verschijnt voor de feestdagen van 2010 voor de PS3, Xbox 360 en pc.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (5)


Australische regering zet plannen voor internetfilter door

Door Joost Schellevis, 15 december 2009 11:32102 reacties, submitter: Blastpe

De Australische regering zet de plannen voor een omvangrijk internetfilter door. 'Refused content' zal worden geblokkeerd en de regering gaat providers aanmoedigen om een optioneel, strenger filter op te zetten.

verboden te surfen / filteren / blokkeren / censuurDe Australische minister voor het communicatiebeleid, Stephen Conroy, heeft dat dinsdag aangekondigd. De regering gaat een voorstel indienen om de Broadcasting Services Act te wijzigen, zodat alle internetproviders worden gedwongen om ongewenst materiaal van buitenlandse hosts te blokkeren.

Content die op servers in Australië wordt gehost, valt dus niet onder de wetswijziging. In die gevallen, zal de mediawaakhond Acma een takedown-sommatie sturen, zoals nu ook al gebeurt. De Australische burgerrechtenbeweging EFA maakt bezwaar tegen de plannen. De EFA wil weten wat er precies zal worden geblokkeerd, wie daarover zal beslissen en waarom er een filter ingevoerd moet worden. "De overheid weet dat dit plan Australische kinderen niet zal beschermen, en dat het plan ook niet zal helpen bij het tegengaan van verboden materiaal", aldus woordvoerder Colin Jacobs van de EFA

Volgens de regering zal het internetfilter, door critici ook wel aangeduid als de Great Firewall Reef, websites met inhoud als kindermisbruik, seks met dieren, seksueel geweld en 'gedetailleerde instructies' voor criminele handelingen of drugsgebruik blokkeren. Dergelijke content zal onder de 'refused content'-classificatie vallen. In de praktijk valt echter alle content die geen classificatie krijgt eronder. De Australische mediawetgeving is naar Westerse maatstaven strict; er zijn strenge regels wat betreft de weergave van muziek, films en televisie, al zijn nieuwsprogramma's daarvan vrijgesteld.

Alle games die niet geschikt zijn voor 15-jarigen, zijn verboden; dat zou er dus toe kunnen leiden dat sites die dergelijke 'gewelddadige' games aanbieden, promoten of verkopen ook door het filter worden geblokkeerd. Overigens heeft het Australische ministerie van Binnenlandse Zaken afgelopen maandag aangegeven wel te willen nadenken over een 18+-rating voor games; er zal een publieke discussie over deze eventuele classificatie komen. Vorige week werd nog bekend dat ontwikkelaar Rebellion Alien vs. Predator niet zal aanpassen voor de Australische markt. Dat zou het wel moeten doen om een verbod te voorkomen.

Hoewel de Australische regering in mei nog liet weten dat het filter op vrijwillige basis zou worden aangeboden, blijkt het uiteindelijk toch om een verplicht filter te gaan. Het filter zal alle inhoud die volgens de Australische wetgeving niet door de beugel kan, blokkeren. Daarnaast zal de regering isp's aanmoedigen om optionele, strengere filters aan te bieden die ook 18+-sites en goksites zullen blokkeren. Providers mogen echter zelf weten of ze dit implementeren of niet.

De regering zal een consultatieronde starten over het invoeren van maatregelen die ervoor moeten zorgen dat het verplichte filter zo transparant mogelijk wordt. Er wordt al gedacht aan gebruik van speciale meldingpagina's voor gebruikers die geblokkeerde sites proberen te bezoeken, eventueel in combinatie met een bezwaarformulier. Ook wordt gedacht aan een notificatieprocedure voor beheerders van sites met refused content en aan het door de overheid afleggen van verantwoording over het filter aan het parlement.

Afgelopen zomer werd er proefgedraaid met het filter en de regering noemde de tests succesvol, hoewel hier aantekeningen bij geplaatst kunnen worden. Zo werd een legale pornosite geblokkeerd, deden de twee grootste isp's niet mee en was bij de kleine isp Nelson Bay Online de testgroep slechts vijftien gebruikers groot. Vijf van de negen isp's omschreven de ervaringen met het filter overigens als 'positief'.

Maandag pleitte de Belgische kansspelcommissie voor een 'cyberdouane', die op Europees niveau websites zou moeten blokkeren. Onder andere websites die illegale kansspelen zouden aanbieden moeten volgens de commissie worden geblokkeerd, maar ook sites met inhoud als Holocaust-ontkenning, oplichting of verkoop van namaakartikelen zouden moeten worden geblokkeerd.

Reacties (102)

Lees meer

Video: Aliens vs. Predator
Video: Aliens vs. Predator Nieuws van 9 februari 2010
Video: Aliens vs. Predator
Video: Aliens vs. Predator Nieuws van 22 januari 2010
Video Aliens vs. Predator
Video Aliens vs. Predator Nieuws van 18 januari 2010

Video: Crackdown 2

Door Jurian Ubachs, 15 december 2009 11:064 reacties

Microsoft heeft een trailer van Crackdown 2 vrijgegeven. Het actiespel, dat met vier spelers tegelijk gespeeld kan worden, verschijnt in 2010 exclusief voor de Xbox 360. Het filmpje toont in-game actie in een cartoon-shaded stijl.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (4)


Video: Mass Effect 2 - Sentinel klasse

Door Jurian Ubachs, 15 december 2009 11:002 reacties

Uitgever Electronic Arts heeft een trailer vrijgegeven van Mass Effect 2 waarin de Sentinel-klasse centraal staat. De role-playing game voor de Xbox 360 en de pc verschijnt 28 januari 2010 op de markt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (2)


Google en Facebook komen met eigen linkverkortdiensten

Door Dimitri Reijerman, 15 december 2009 10:5965 reacties

Zowel Google als Facebook hebben een eigen linkverkortdienst gelanceerd. Daarmee treden een aantal grote partijen toe tot de markt voor het inkorten van webadressen. De bestaande dienst Bit.ly komt met een betaaldienst.

Google biedt voor het verkorten van url's de dienst Goo.gl. Het is geen losstaande dienst en is voorlopig alleen te benaderen voor gebruikers van de Google Toolbar en Feedburner, de rss-distributiedienst van Google. De zoekgigant stelt dat het de linkverkortdienst verder zal uitrollen als Goo.gl succesvol blijkt. Verder stelt Google dat de dienst zal profiteren van de stabiliteit, snelheid en veiligheid van zijn infrastructuur, drie punten die het bedrijf overigens regelmatig aanhaalt bij de introductie van nieuwe diensten en producten.

Naast Google heeft ook de sociale-netwerksite Facebook in alle stilte een linkverkortdienst geïntroduceerd. Als domeinnaam is gekozen voor het compacte Fb.me. De dienst was al beschikbaar op de mobiele versie van Facebook, maar is nu ook uitgerold naar de normale website. Niet alleen url's naar websites kunnen verkort worden weergegeven, ook gebruikersnamen kunnen gecomprimeerd worden via Fb.me.

De komst van nieuwe linkverkortdiensten van Facebook en Google toont aan dat er steeds meer partijen zijn die zich bezighouden met het verkorten van url's. Aanjager voor dergelijke diensten zijn microblogging-sites als Twitter.com. Bedrijven als Bit.ly en Tinyurl.com kunnen in ieder geval tijdelijk ademhalen, omdat Googles linkverkortdienst voorlopig nog beperkt toegankelijk is. Toch heeft Bit.ly al aangekondigd met een betaaldienst te komen. Via Bit.ly Pro kunnen bedrijven een 'eigen' linkverkort-url aankopen. Deze white label-url's maken onderliggend gebruik van de servers van Bit.ly.

Reacties (65)


Eerste commerciële lte-netwerken in gebruik genomen

Door Arnoud Wokke, 15 december 2009 10:3431 reacties

De eerste commerciële lte-netwerken ter wereld zijn in gebruik genomen. De Scandinavische provider TeliaSonera biedt in Stockholm en Oslo diensten via 4g aan. Het is onbekend wat de maximale up- en downloadsnelheden zijn.

Samsung 4g-stick van TeliaSoneraLte geldt samen met wimax als opvolger van de huidige 3g-netwerktechniek umts. Lte moet veel hogere up- en downloadsnelheden mogelijk maken dan met 3g-technologie mogelijk is. Hsdpa kan worden opgewaardeerd tot ongeveer 56Mbps down, terwijl lte snelheden tot 100Mbps down kan bieden. Via upgrades kan lte tot nog hogere snelheden worden opgewaardeerd.

Veel providers hebben plannen met lte, maar het Scandinavische bedrijf TeliaSonera is nu de eerste die lte-diensten aanbiedt. Klanten in Stockholm en Oslo krijgen van de aanbieder aparte hardware voor hun laptop. Er zijn nog weinig tot geen producten op de markt met lte-ondersteuning, maar onder andere HTC heeft aangekondigd snel met smartphones te komen die de technologie ondersteunen.

In Nederland lijkt lte het te winnen van het concurrerende wimax. Hoewel wimax al door Aerea wordt aangeboden in Amsterdam, heeft marktleider KPN gekozen voor lte. T-Mobile is internationaal een van de voortrekkers bij de ontwikkeling van de netwerktechniek. Vodafone heeft nog geen officieel standpunt, maar zei een jaar geleden al dat lte de 'meest natuurlijke opvolger' voor umts zou zijn, omdat de techniek backwards compatible is: mobieltjes met lte kunnen moeiteloos terugschakelen op umts. Bij wimax is dat niet het geval.

Reacties (31)


Synaptics toont concept volgende generatie touchscreeninterface

Door Arnoud Wokke, 15 december 2009 10:0046 reacties

Synaptics heeft een concept van de toekomstige generatie interfaces voor touchscreens getoond. De 'interface van de toekomst' kenmerkt zich door op 3d geïnspireerde eyecandy en zou te bedienen moeten zijn met één hand.

Synaptics, fabrikant van touchscreen-technologie voor onder andere telefoons, zal de Fuse-interface tonen op de CES, die begin januari 2010 in Las Vegas wordt gehouden. Het bedrijf heeft echter al een voorproefje online gezet. De interface ondersteunt multitouch en het is de bedoeling dat gebruikers met een enkele hand het scherm kunnen bedienen. Ook moet het touchscreen kunnen worden bediend zonder naar het scherm te kijken.

Om dat mogelijk te maken wordt gebruikgemaakt van een nabijheidssensor en een 'gripsensor', die aangeeft hoe de telefoon wordt vastgepakt. Doordat de zijkant van het toestel werkt als touchpad, kunnen gebruikers met gestures bijvoorbeeld inzoomen of het volume regelen.

Het toestel met de Fuse-interface van Synaptics is slechts een concept en het lijkt vooralsnog niet de bedoeling dat de telefoon of de interface op de markt komt. De interface is ontwikkeld samen met diverse bedrijven, waaronder Texas Instruments. Zijn Omap3630-chipset vormde de basis voor het toestel, waarop de interface draait.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (46)


Video: Medal of Honor

Door Jan Laros, 15 december 2009 09:5615 reacties

Electronic Arts heeft een nieuwe video vrijgegeven van het onlangs aangekondigde Medal of Honor. De trailer toont een aantal gewelddadige scenes en enkele korte fragmenten van de gameplay. Medal of Honor verschijnt in het najaar van 2010.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (15)


KPN zet glasvezel op een zijspoor en zet in op vdsl2 - update

Door Wilbert de Vries, 15 december 2009 09:36204 reacties

KPN heeft zijn ambitie om grote delen van Nederland te verglazen in de ijskast gezet. De telco kiest voor een regionale uitrol en zal voor de korte termijn zijn bestaande kopernetwerk naar vdsl2 opwaarderen om meer snelheid te kunnen bieden.

KPN wil de zekerheid hebben dat investeringen in glasvezel kunnen worden terugverdiend, zo bleek dinsdag tijdens de presentatie van het bedrijf van zijn visie voor de verdere ontwikkeling van tv-kijken, snel internetten en bellen in Nederland. Voor wat betreft de investeringen in nieuwe glasvezelprojecten houdt KPN de hand op de knip. Wel investeert het bedrijf in de verdere opwaardering van zijn kopernetwerk.

Via glasvezelpartner Reggefiber zal er nog wel worden geïnvesteerd in de aanleg van glasvezelverbindingen tot in de woonkamer, maar KPN zal op korte termijn niet meer wijkkasten geschiktmaken voor glasvezel. De beschikbaarheid van glasvezel blijft hierdoor de komende jaren beperkt: KPN verwacht een stijging in het aantal huishoudens dat op ftth kan worden aangesloten van 460.000 nu tot maximaal 1,3 miljoen in 2012.

KPN zelf hoopt hiervan 600.000 tot 800.000 huishoudens te kunnen bedienen, wat neerkomt op ongeveer 10 procent van de Nederlandse huishoudens. KPN denkt uiterlijk 2020 glasvezel bij 30 tot 60 procent van alle Nederlandse huishoudens te kunnen brengen.

Van complete verglazing zal hierdoor de komende jaren geen sprake zijn. Volgens KPN zorgt deze aanpak ervoor dat het bedrijf een 'optimale balans tussen investeringen en opbrengsten' houdt. Tussen de regels door kan echter worden gelezen dat de telco vreest zijn investeringen in glasvezel niet op verantwoorde wijze te kunnen terugverdienen als KPN als enige investeert. Volgens het bedrijf kan de uitrol namelijk 'sneller en fijnmaziger verlopen als er meer partijen willen participeren en investeren in de aanleg'.

"KPN is ervan overtuigd dat glasvezel de superieure technologie voor de toekomst is en gaat dus door met de uitrol ervan in Nederland", stelt het bedrijf. "De aanleg van glasvezel kost hoe dan ook tijd. Om de consument hogere bandbreedte en hdtv via hun bestaande verbinding te bieden, gaat KPN vdsl inzetten. KPN gaat zijn bestaande kopernetwerk in de komende maanden opwaarderen."

De provider wil zo de helft van de huishoudens in Nederland van sneller internet kunnen voorzien. Daarnaast moet 80 procent van de huishoudens een internetaansluiting kunnen krijgen waarmee iptv geleverd kan worden, terwijl 70 procent van de Nederlandse huishoudens via de internetverbinding ook hdtv moet kunnen ontvangen. Eerder al werd bekend dat KPN in het tweede kwartaal van 2010 gaat beginnen met hdtv-doorgifte via zijn iptv-platform. Vanaf die datum zullen ook vdsl2-breedbandabonnementen worden aangeboden.

Specificaties voor deze vdsl2-abonnementen zijn nog niet bekendgemaakt. Eerder bevestigde ook KPN-dochter Xs4all tegenover Tweakers.net dat in de eerste helft van volgend jaar vdsl2-abonnementen worden aangeboden. Deze abonnementen zouden in een later stadium ook met hdtv gecombineerd kunnen worden.

Update 12.45 uur - Er werd ten onrechte gesteld dat KPN nog wachtte op regulering door de OPTA.

Reacties (204)

Lees meer


Amerikaanse tweaker maakt kerstverlichting met Wii en Guitar Hero

Door Willem de Moor, 15 december 2009 08:3196 reacties

Een Amerikaanse hobbyist heeft met behulp van programmeerbare lichtcontrollers en een verzameling lampen en leds een kerstverlichting gebouwd die aan het Guitar Hero-spel is gekoppeld. De opstelling fungeert als display voor de Wii-game.

De lichtshow is opgebouwd uit 21.268 gloeilampen en leds, en wordt aangesloten op de Wii, waarop Guitar Hero in de Easy-stand wordt gespeeld. De verlichting wordt aangestuurd door zeven lichtcontrollers met ieder zestien kanalen en enkele inputs op ttl-niveau. De lichtcontrollers worden via de pc geprogrammeerd en hebben ondersteuning gekregen voor verschillende scenario's, waaronder Ready, Fail en Star power. De 'choreografie' van de lichteffecten-sequentie is gebaseerd op het Guitar Hero-nummer Cliffs of Dover van Eric Johnson.

De kerstverlichting doet tijdens het spelen van het nummer dienst als beeldscherm. Om de synchronisatie intact te houden is het zaak geen fouten te maken en niet van de opgenomen sequentie af te wijken. De audio van Guitar Hero wordt niet alleen middels speakers ten gehore gebracht, maar is ook via een fm-zender te beluisteren. Voorbijgangers kunnen proberen het nummer te spelen en wie dat zonder hulp van een conventioneel beeldscherm volbrengt kan op een highscore-lijst komen. Met de vereenvoudigde display die door de verlichting wordt gevormd is het spel zelfs op Easy overigens nog behoorlijk lastig.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (96)