De firma AC Ryan brengt een hd-mediaspeler op de markt die naar keuze met of zonder harddisk wordt geleverd. De Playon HD kan bestanden binnenhalen via bittorrent en beschikt over een kaartlezer voor sd-kaarten en memorysticks.
De Playon HD-mediaspeler is gebaseerd op een nieuwe chipset van Realtek, maar AC Ryan mag wegens nda's niet onthullen om welk typenummer het precies gaat. Vermoedelijk wordt dezelfde chipset gebruikt die Asus in zijn O!Play-speler heeft geplaatst. AC Ryan levert de speler in drie varianten: met een leeg sata-slot voor een 3,5" harddisk of met een harddisk van 512GB of 1TB. Verder beschikt de speler over een ethernetpoort, twee usb-aansluitingen en een slot voor sd-kaartjes en memorysticks. Een wifi-module is als optie leverbaar. Voor video zijn hdmi-, composiet- en componentuitgangen beschikbaar, terwijl de audio via optische of coaxiale s/pdif-uitgangen kan worden afgeleverd.
De speler kan via een webbrowser als bittorrent-client aan het werk worden gezet. De Playon HD speelt alle gangbare audio- en videoformaten en kan deze met maximaal 1080p-resolutie op een televisie tonen. DTS-audio is echter alleen in passthrough-modus beschikbaar, een tekortkoming die veel mediaspelers plaagt. AC Ryan zegt dat de speler volgende maand in de Nederlandse winkels zal liggen, maar het apparaat is al wel online te reserveren. De fabrikant belooft overigens de firmware regelmatig te zullen updaten en waar nodig van nieuwe functionaliteit te voorzien. De versie zonder harde schijf heeft een adviesprijs van 149 euro, terwijl de 500GB-versie 199 euro moet kosten. Wie 1TB aan interne opslag wil, is 249 euro kwijt.