De Amerikaanse firma Zagg heeft tijdens de CES in Las Vegas een mediaspeler aangekondigd die in staat is om opgenomen videobestanden naar andere apparaten te streamen, zoals naar mobiele telefoons, waaronder de iPhone.
De ZaggBox kan in totaal van vier bronnen video- en audiocontent opnemen via analoge ingangen. Daarvan kunnen er drie component video-signalen verwerken, terwijl alle vier in staat zijn om composiet/svhs-signaal met analoge of digitale audio aankunnen. Ook aan de voorzijde is een composiet/svhs-ingang te vinden, die alleen met analoog geluid gecombineerd kan worden. Voor het uitsturen van beeld en geluid is er een hdmi 1.1-, een component video- en een composiet-uitgang beschikbaar. Verder zijn aan de achterzijde vier usb-poorten en twee 100Mbps-ethernetaansluitingen aanwezig. Ook is 802.11n-wifi geïntegreerd, net als een 1TB grote harddisk. De drie 'ir-blaster'-uitgangen kunnen gebruikt worden om randapparatuur via de meegeleverde afstandsbediening aan te sturen. Ten slotte is aan de voorzijde nog een kaartlezer te vinden.
De mediaspeler zou volgens de specificaties hd-beelden in een mov-container kunnen opslaan, maar welke codec daarvoor wordt gebruikt is onduidelijk. Wel zou de encoder de opnames kunnen aanbieden in een formaat dat voor de iPhone is geoptimaliseerd. Volgens de fabrikant is er een iPhone-applicatie beschikbaar waarmee video's via de ZaggBox te bekijken zijn. Afspeelapps voor Android en de Blackberry zouden binnenkort beschikbaar moeten komen, terwijl content ook via de ingebouwde webserver en videopodcasting toegankelijk zouden zijn.
De mediaspeler zou vrijwel alle hd-videoformaten af kunnen spelen, al wordt ondersteuning voor het mkv-formaat niet met name genoemd. Ook is onbekend welke processor er in de ZaggBox is te vinden. De speler moet in de VS in het tweede kwartaal van dit jaar op de markt komen en heeft in de voorverkoop een adviesprijs van 799 dollar. Of de fabrikant zijn mediaspeler ook op de Europese markt wil uitbrengen, is onbekend.
:fill(white)/i/1263475046.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1263475047.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1263475048.jpeg?f=thumb)