De EC wil een einde maken aan de verschillen in wetgeving in de lidstaten met betrekking tot thuiskopieën. Dat kan de Nederlandse wet op de helling zetten, die downloaden van beschermd materiaal toestaat ongeacht de legaliteit van de bron.
Het streven is te lezen in de berichtgeving van de commissie over de dinsdag gelanceerde website eYouGuide, die Europese burgers moet informeren over hun digitale rechten. Op de vraag of het legaal is om muziek of video's van filesharingplatformen te downloaden, antwoordt deze site dat dit van het bestand afhangt: die zou namelijk auteursrechtelijk beschermd kunnen zijn. Wel wordt erbij gezegd dat de nationale wetgeving 'mogelijk' sancties oplegt wanneer het downloaden voor eigen gebruik gebeurt, maar ook dat dit in de meeste landen enkel betekent dat de downloader civielrechtelijk kan worden vervolgd. Strafzaken zijn daarentegen juist meestal voor schending op commerciële schaal. Het antwoord moet dus eigenlijk luiden dat het niet enkel afhangt van het bestand, maar ook van de schaal waarop er wordt gedownload en van het land van waaruit dit gebeurt.
Aan deze 'fragmentatie van wetgeving op het gebied van kopiëren voor privégebruik' wil de Europese Commissie nu een einde maken. Dat moet consumenten meer zekerheid verschaffen over wat wel en niet mag met auteursrechtelijk beschermd materiaal, schrijft de commissie, maar Brussel stelt ook dat het over de grens shoppen naar entertainmentproducten moet worden gestimuleerd. De verschillende nationale wetgevingen omtrent thuiskopieën zouden dat in de weg staan. Dit heeft onder meer te maken met de verschillende thuiskopieheffingen die uit die nationale wetten voortvloeien. Vorig jaar gaf de Nederlandse cultuurminister Plasterk al aan dat de verschillende heffingssystemen de interne marktwerking verstoren.
Op grond van de thuiskopieregelgeving staat de Nederlandse wet het downloaden van auteursrechtelijk beschermd materiaal toe, enkel uploaden is verboden. Justitieminister Hirsch Ballin heeft in het verleden echter gezegd dat hij overweegt ook downloaden illegaal te maken. Vorig jaar kwam de Nederlandse wetgeving bovendien al door EU-regels op de helling te staan. In een rechtszaak over kopieerheffingen oordeelde de rechtbank namelijk dat rechthebbenden ook gecompenseerd moeten worden wanneer uit illegale bron een kopie voor persoonlijk gebruik wordt gemaakt, maar deskundigen stellen dat de EU-regelgeving voor meerdere interpretaties vatbaar is.
Wanneer de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de regels omtrent privékopieën te harmoniseren, is niet bekend. Wel lijkt het duidelijk dat de auteursrechtenlobby een dikke vinger in de pap zal hebben bij het opstellen ervan. Vorig najaar bleek dat al toen de commissie bezwaren van het Europees Parlement van tafel veegde tegen een voorstel om up- en downloaders van beschermde content na drie waarschuwingen van het internet af te sluiten. Het lijkt dan ook goed mogelijk dat de Nederlandse thuiskopieregelgeving met de komende regelgeving niet overeind kan blijven.
De provider roept de branche op om de nodige investeringen in ipv6 te doen, zodat het opraken van de oude adressen niet voor problemen bij klanten zorgt. Zo nam de SIDN in het najaar van 2007 de eerste ipv6-nameserver in gebruik. Ook websites moeten aanpassingen doen om te zorgen dat ze via een ipv6-verbinding bereikbaar zijn. Xs4all noemt de Belastingdienst als voorbeeld: deze moet zorgen dat een ipv6-computer verbinding kan maken om een digitale aangifte in te zenden. Een jaar geleden stelde de Europese Commissie dat een kwart van de overheidsinstanties, bedrijven en huishoudens in 2010 op ipv6 over moet zijn gestapt.
In een



ASM International levert productiemachines voor het bewerken van wafers en de assemblage van halfgeleiderproducten. Intel is de grootste klant en neemt nu 4 procent van de in totaal 54 miljoen uitstaande aandelen in het bedrijf over. "Deze investering in ASMI maakt deel uit van de strategie van Intel Capital om innovaties te stimuleren die aansluiten op Intels roadmap voor productietechnologie",
Microsoft heeft ontwikkelaars een aantal
De nieuwe Amerikaanse studio Booyah heeft 4,5 miljoen dollar

Op het voorstel van de Eurocommissaris kwam echter veel kritiek. Academici stelden dat 50 jaar ruim voldoende is om aan een muzieknummer te verdienen en dat de Europese Commissie alleen maar naar de muziekindustrie luisterde. Uit diverse studies bleek dat de meeropbrengsten van een verlenging vooral naar de platenmaatschappijen en naar goed verdienende artiesten zouden gaan: juist de kleine artiesten zouden er maar amper beter van worden. Ondanks alle bezwaren ging het Europees Parlement akkoord met een verlenging naar 70 jaar; voor 95 jaar was onvoldoende steun. Verscheidene landen, waaronder Nederland, waren echter tegen iedere verlenging.
John Kennedy, de voorzitter van de internationale vereniging van platenmaatschappijen Ifpi, roept de regering op om haar verzet te staken. "De Nederlandse regering heeft tot dusver geweigerd te luisteren naar de meer dan 38.000 uitvoerenden uit heel Europa, waaronder vele plaatselijke artiesten, orkestleden en sessiemuzikanten, die allemaal een beroep hebben gedaan op de instellingen van de EU om de beschermingstermijn te verlengen. Deze uitvoerenden willen allemaal dat dit nu gebeurt en begrijpen niet waarom de Nederlandse regering hierover de hakken in het zand zet, terwijl het niet meer dan eerlijk is dat ze levenslang voor hun werk worden betaald."

De foto's




Hoewel er enkele strategiegames zijn waarin spelers aan de Duitse kant kunnen vechten, is er nog nooit een first-person shooter geweest waarin dit ook het geval is. Red Orchestra: Heroes of Stalingrad, dat logischerwijs over de bloedige gevechten tussen de Russen en de Duitsers in en rond Stalingrad gaat, heeft dus de primeur om als eerste fps een campagne vanuit Nazi-perspectief aan te bieden. Overigens zal de speler in de campagnemodus van het spel ook een stuk vanuit het perspectief van de Russen spelen, zo
Volgens een van de bepalingen in de zogeheten Clayton Antitrust Act uit 1918 is het niet toegestaan dat een persoon zitting neemt in het bestuur van twee concurrerende bedrijven als hierdoor de concurrentie tussen deze twee bedrijven afneemt. Mogelijk overtreden Google en Apple deze wet vanwege het feit dat ze twee bestuursleden delen: Eric Schmidt, hoofd van Google, en Arthur Levinson, een voormalig topman van Genentech. Als gevolg daarvan is de FTC een verkennend onderzoek gestart, zo
Wanneer het toestel uitgeleverd zal worden, is volgens Nicole Tuts van Vodafone nog niet duidelijk. "Maar dat we beginnen met de preregistratie, geeft wel aan dat we verwachten het toestel binnen afzienbare tijd te kunnen leveren."