HP heeft aangegeven dat het in ieder geval drie versies van Windows 7 beschikbaar zal maken op zijn nog uit te brengen netbooks. Het betreft de Starter-, Home Premium- en Professional Edition; de Ultimate-uitvoering wordt nog getest.
De onthulling van Kyle Thornton, manager van HP's business notebook-divisie, tegenover Computerworld, lijkt aan te geven dat angst dat Microsofts nieuwe besturingssysteem mogelijk niet zo goed op de doorgaans minder krachtig uitgeruste netbooks zal draaien, wellicht niet gegrond is. Die werd onlangs nog verder gevoed met Microsofts aankondiging dat met de door het bedrijf beoogde 'netbookversie' van het OS, Windows 7 Starter Edition, maximaal drie applicaties simultaan kunnen worden gedraaid. Volgens Thornton draait Windows 7 echter goed op HP's 'Mini'-netbooks - ook met het Aero-interface ingeschakeld.
Op wat voor netbook de verschillende Windows 7-edities aan HP's vuurproeven worden onderworpen, wordt door Thornton niet vermeld. Het bedrijf bracht vorige maand zijn Mini 2140-netbook uit - voorzien van een 1,6GHz Atom-cpu met 945GSE chipset en 1GB geheugen, en HP verwacht veel interesse voor dit apparaat van zakelijke gebruikers. Het is niet ondenkbaar dat dit apparaat nog in de winkels ligt terwijl Windows 7 van de lopende band rolt - wat mogelijk nog dit jaar gebeurt.
Wel geeft Thornton aan dat HP de configuratie van de 2140 grondig fijn heeft gestemd om zakelijke besturingssystemen zoals het huidige Vista Business en SUSE Enterprise Linux te kunen draaien. Volgens hem is HP de enige netbookmaker die dergelijke besturingssystemen ondersteunt, en anderen zouden dit niet doen om de eenvoudige reden dat Intel en Microsoft geen zakelijke besturingssystemen voor netbooks ondersteunen. Tenslotte weet Thornton nog te melden dat HP van plan is om ook na de release van Windows 7 door te blijven gaan met het bieden van de optie om Vista Business of XP Professional voor te installeren.