Microsoft heeft de prijzen van de upgrade- en retailedities van Windows 7 vrijgegeven. Voor de E-editie is een verse installatie verplicht, maar Europeanen die willen upgraden, krijgen een retailversie voor de prijs van een upgrade-licentie.
Microsoft zal voor Windows 7 zoals altijd drie licentietypes hanteren. De oem-uitvoering mag uitsluitend gebruikt worden op systemen die een computerfabrikant kant-en-klaar verkoopt. Wie voor een upgrade-licentie in aanmerking wil komen, moet een oude versie van Windows op zijn harddisk hebben staan, terwijl de retail-editie op 'lege' systemen geïnstalleerd mag worden.
Een upgrade naar Windows 7 Home Premium zal 119,99 euro kosten, terwijl de retailversie van dit pakket 199,99 euro moet opbrengen. Voor een upgrade naar Windows 7 Ultimate moet 299 euro betaald worden, slechts twee tientjes minder dan de complete Ultimate-versie. Voor de Professional-editie moet 309 euro worden uitgeteld, terwijl de upgradeversie van deze uitvoering 285 euro kost.
Microsoft heeft ook aangekondigd dat het in enkele landen voor pre-orders tijdelijk extra lage prijzen in rekening brengt. Zo zal Home Premium in de VS tijdelijk 49,99 dollar kosten en de Professional-editie 99,99 dollar. In Frankrijk en Duitsland bedragen de prijzen tijdens de actieperiode voor deze uitvoeringen respectievelijk 49,99 euro en 109,99 euro. Microsoft heeft aan Tweakers.net laten weten dat er in Nederland en België geen pre-orderacties zullen plaatsvinden.
Klanten die na 26 juni 2009 een computer met Windows Vista aanschaffen, krijgen een voucher die recht geeft op een kosteloze upgrade naar Windows 7. Een installatie-dvd krijgen ze opgestuurd als het OS op 22 oktober officieel is uitgebracht. De upgrade-optie vervalt op 31 januari 2010. De softwaregigant zal vrijdag op een speciale website meer details over het upgrade-programma bekend maken.
Windows 7 zal bij de release op 22 oktober in veertien talen verschijnen, waaronder het Nederlands. Alle overige talen zouden voor 31 oktober beschikbaar zijn, zo meldt The Windows Blog. Europeanen krijgen te maken met de speciale E-editie van Windows 7. In deze versie ontbreekt Internet Explorer, volgens Microsoft om geen risico's met EU-wetgeving te lopen. Klanten die voor 1 januari 2010 een upgradeversie van Windows 7 E aanschaffen, krijgen voor het lagere tarief een volledige retailversie.
Een nadeel is wel dat van Windows 7 E geen upgrade-versies verschijnen. Microsoft stelt dat het te weinig tijd had om de volledige upgrade-functionaliteit in de IE-loze Windows te verwerken. Voor de installatie van de E-versie hoeft de harde schijf niet per se geformatteerd te worden; de bestaande Windows-installatie kan in een aparte map worden opgeslagen. Toch adviseert Microsoft in een memo aan computerfabrikanten om hun klanten goed in te lichten over de noodzaak van het maken van backups. Ook moeten productsleutels worden bewaard.