De Amsterdam Internet Exchange zag het gebruik van het IPv6-protocol door zijn leden in 2008 met duizend procent toenemen. Voor dit jaar verwacht AMS-IX een minder spectaculaire groei van de opvolger van het IPv4-protocol.
De AMS-IX, dat naar eigen zeggen 's werelds grootste IPv6-peeringpunt is, zag in het afgelopen jaar de groei van het IPv6-dataverkeer met ongeveer duizend procent toenemen tot 1Gbps. In verhouding tot de ongeveer 650Gbps aan IPv4-verkeer die het internetknooppunt passeert, is het volume echter nog beperkt. Voor 2009 verwacht de Amsterdam Internet Exchange een lagere groei dan in 2008, zo laat AMS-IX-woordvoerder Cara Mascini aan Tweakers.net weten. "Maar omdat de IPv4-adressen op termijn dreigen op te raken zal IPv6 elk jaar belangrijker worden," aldus Mascini.
Toch zou de omarming van het IPv6-protocol sneller gaan dan de groei in het IPv4-dataverkeer die de AMS-IX in zijn beginjaren optekende. Als de IPv6-groei van vorig jaar zou aanhouden, zou ergens in 2010 al meer IPv6- dan IPv4-verkeer plaatsvinden, zo berekende de organisatie. Mascini stelt echter dat dit omslagpunt in de praktijk door diverse redenen pas later zal worden bereikt.
De AMS-IX denkt dat het totale verkeersvolume in 2009 stijgt tot 800Gbps met pieken die de 1Tbps benaderen. Om het grotere volume af te handelen, wil het internetknooppunt dit jaar van twee naar vier coreswitches uitbreiden. Daarnaast zal de AMS-IX het aantal 10Gbps-switches verder vergroten, in afwachting van de tien maal snellere 100GE-apparatuur.
Om de stabiliteit en de flexibiliteit van het hoofd- en backupnetwerk te verbeteren, moet deze zomer stapsgewijs het mpls-protocol worden geïmplementeerd, gevolgd door de uitrol van een gevirtualiseerde vpls-laag. Met behulp van deze netwerktechnieken zou de AMS-IX beter in staat zijn om netwerkproblemen te isoleren en op te lossen. Ten slotte zal de AMS-IX op korte termijn een nieuwe switch plaatsen in het kersverse AMS5-datacenter van InterXion op Schiphol-Rijk.