Ontwikkelaar BioWare werkt nu al aan downloadable content voor de role-playing game Dragon Age: Origins, dat pas in oktober op de markt verschijnt. BioWare bekijkt met name hoe de pc-dlc naar de consoles gebracht kan worden.
"We hebben veel plannen voor downloadable content", zei BioWares mede-oprichter Greg Zeschuk in een interview tegen Computer and Videogames. Op de pc zal dit geen probleem opleveren; het spel wordt geleverd met de nodige tools die spelers kunnen gebruiken voor het ontwikkelen van hun eigen levels en verhalen, die vervolgens met andere spelers gedeeld kunnen worden. Het lijkt dan ook al vast te staan dat de pc-versie van Dragon Age binnen afzienbare tijd veel extra, door gebruikers gemaakte content zal krijgen. Bovendien ontwikkelt BioWare ook zelf extra content, omdat het basisspel volgens Zeschuk nagenoeg voltooid is.
Volgens Zeschuk zit de uitdaging dan ook vooral in de consoles. "Op de consoles is het aanbieden van dat soort tools geen optie", stelt Zeschuk. "We onderzoeken momenteel mogelijkheden om de downloadable content die we voor de pc gaan aanbieden over te zetten naar de consoles. Er zijn geen grote technische hordes die ons daarbij in de weg zouden staan." Behalve de 'standaard' downloadable content noemt Zeschuk ook het in een later stadium uitbrengen van volledige uitbreidingen als mogelijkheid.