HTC zou bij de meeste van zijn toekomstige modellen een 3,5mm-aansluiting gebruiken voor het aansluiten van headsets. De standaardaansluiting maakt het mogelijk om eigen headsets zonder adapter kunnen gebruiken.
De meeste nog uit te brengen HTC-smartphones zouden van een 3,5mm-aansluiting worden voorzien, maar niet allemaal. Dat heeft een Amerikaanse blogger opgevangen tijdens de lancering van de MyTouch 3G van T-Mobile, een variant van de HTC Magic. De Taiwanese fabrikant zelf heeft niets over dit onderwerp naar buiten gebracht.
Tot nu toe gebruikt HTC bij vrijwel alle smartphones zijn eigen ext-usb-aansluiting. Dat is een variant op mini-usb, maar dan met drie extra pinnetjes voor de doorvoer van audio. Gewone headsets zijn via een adapter op HTC-toestellen aan te sluiten; die adapter is los te koop. Weinig recente HTC-toestellen hebben een 3,5mm-uitgang: alleen de Touch HD en de Hero beschikken erover.