Gary McKinnon heeft tegenover het Britse Openbaar Ministerie verklaard schuldig te zijn aan het kraken van systemen van het Pentagon en de Nasa. Als McKinnon in het Verenigd Koninkrijk wordt vervolgd, zou zijn uitlevering aan de VS van de baan zijn.
De 42-jarige McKinnon heeft een brief aan het pas aangestelde hoofd van het openbaar ministerie gestuurd, waarin de Schot schuld bekent en waarin zijn raadsvrouw betoogt dat hij in het Verenigd Koninkrijk vervolgd moet worden, omdat er voldoende aanwijzingen zijn voor een in dat land gepleegd misdrijf. Het OM neemt het verzoek in behandeling, schrijft The Guardian.
Het openbaar ministerie heeft tot dusver geweigerd om de in 2002 gearresteerde McKinnon in het Verenigd Koninkrijk te vervolgen, en oordeelde dat de hacker aan de Verenigde Staten uitgeleverd mocht worden. McKinnon wordt beschuldigd van het inbreken in systemen van het Pentagon en de Nasa, waarbij bestanden zouden zijn gewist en verscheidene belangrijke defensiesystemen zouden zijn platgelegd. De Amerikanen zijn er vooral verbolgen over dat dit kort na de aanslagen van 11 september 2001 gebeurde en zouden een voorbeeld willen stellen. McKinnon, die in de VS een decennialange celstraf zou kunnen krijgen, stelt echter dat hij slechts wilde aantonen dat de VS informatie over ufo's achterhoudt. Hij ontkent schade te hebben aangericht.
Wanneer wordt besloten McKinnon alsnog in het Verenigd Koninkrijk te vervolgen, dan wordt de uitleveringsprocedure aan de VS automatisch stopgezet. Zo niet, dan rest de werkloze systeembeheerder nog één strohalm: hij kan bij het Britse hooggerechtshof klagen dat er bij de beslissing om hem uit te zetten, geen rekening is gehouden met zijn ziekte. McKinnon kreeg recentelijk te horen dat hij lijdt aan het syndroom van Asperger, een vorm van autisme.