Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Android 6.0-update zorgt voor wifi-problemen bij originele Nvidia Shield-tablet

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 21:3049 reacties

Nvidia is deze week begonnen met het versturen van een over the air-update naar Android 6.0 voor de originele Shield Tablet. Nadat ontdekt werd dat sommige gebruikers geen verbinding meer kunnen maken met wifi-netwerken is de ota-update tijdelijk stopgezet.

Een medewerker van de Nvidia-klantenservice laat op het GeForce-forum weten dat Nvidia gestopt is met het verzenden van de update naar Android 6.0. Een aantal gebruikers zou niet meer in staat zijn om met wifi-netwerken te verbinden na installatie van de update. De medewerker roept gebruikers die last van het probleem hebben op om hun tablet twee tot drie keer te herstarten en als dat niet lukt drie tot vier keer een power cycle uit te voeren door de tablet compleet uit te schakelen en weer aan te zetten.

De problemen doen zich voor bij de update van de originele Nvidia Shield Tablet, die in 2014 op de markt verscheen. Het gaat niet om de Shield Tablet K1, die Nvidia onlangs uitbracht en waarvoor de update naar Android 6.0 in december 2015 verscheen. De twee tablets zijn vrijwel identiek; het nieuwe model werd uitgebracht nadat Nvidia de oude tablets moest terugroepen vanwege een brandgevaarlijke accu.

Reacties (49)


Meer dan een miljard euro geïnvesteerd in augmentedreality-start-up Magic Leap

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 20:5875 reacties

Magic Leap, een start-up die werkt aan een augmentedrealitybril, heeft bij een nieuwe investeringsronde omgerekend 727,5 miljoen dollar opgehaald. In totaal is er ruim een miljard euro geïnvesteerd in de start-up. Het Chinese Alibaba is de nieuwste grote geldschieter.

De start-up maakt het resultaat van de nieuwe investeringsronde zelf bekend. Er is 793,5 miljoen dollar opgehaald, waarvan het grootste deel van het Chinese internetbedrijf Alibaba afkomstig is. Verder stoppen Google en Qualcomm meer geld in Magic Leap. Zij deden dat al eerder in oktober 2014, toen Magic Leap een injectie van 542 miljoen dollar kreeg en Sundar Pichai, inmiddels ceo van Google, toetrad tot het bestuur. Het totaalbedrag komt daarmee op ruim 1,3 miljard dollar, omgerekend 1,2 miljard euro.

Er bestaat nog steeds weinig duidelijkheid over het daadwerkelijke product van Magic Leap. Het bedrijf heeft diverse demonstratievideo's getoond, maar hoe de augmentedrealitybril er precies uit ziet, wanneer deze verschijnt en van welke techniek er precies gebruikgemaakt zal worden is niet bekend.

Net als de HoloLens van Microsoft is de bril van Magic Leap niet direct te vergelijken met virtualrealitybrillen zoals de Oculus Rift en HTC Vive. Het zou gaan om een bril die beelden in het oog van de drager projecteert. Mogelijk zal dat gaan met behulp van microprojectors van optische vezel. Die informatie kwam eind 2014 naar buiten en in hoeverre dat nu nog klopt is onbekend. De techniek van Magic Leap zou voor een veel grotere beeldhoek moeten zorgen dan het beperkte blikveld van de Microsoft HoloLens.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (75)

Lees meer


Nederlands bedrijf voegt ultrasone ontwijkingstechniek toe aan drone

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 19:5744 reacties

De Nederlandse dronefabrikant Aerialtronics heeft een systeem ontwikkeld waarmee zijn Zenith-drone automatisch op veilige afstand van objecten kan blijven. Het systeem maakt gebruik van ultrasoon geluid om de afstand tot een object te meten.

Het 'Sense and Avoid'-systeem van Aerialtronics maakt de drone die ermee is uitgerust bewust van alles wat zich afspeelt in de nabije omgeving. Het systeem bestaat uit vier sensoren, die gemonteerd worden op de armen van de Zenith-drones van Aerialtronics. Door ultrasoon geluid uit te sturen en te meten hoe lang het duurt voordat de eerste echo terugkomt, kan de afstand tot een object bepaald worden.

Volgens Aerialtronics kan de techniek in de praktijk toegepast worden voor het inspecteren van bijvoorbeeld infrastructuur en telecommunicatiemasten. Er kan een 'safe zone' worden ingesteld waar de drone dichterbij mag komen. De sensoren kunnen per twee of per vier aangeschaft worden. Dat zorgt voor een dekking van respectievelijk 180 en 360 graden. In het tweede kwartaal van 2016 moet de upgrade beschikbaar zijn voor de Zenith 1.3-dronesystemen. Een prijs is niet bekend.

Diverse andere dronemakers werken aan systemen om automatisch objecten te ontwijken. In veel gevallen gaat dat met behulp van camera's. Yuneec toonde op de CES-beurs de Typhoon H die ook gebruikmaakt van ultrasone techniek. De Chinese fabrikant gebruikt die echter om grote obstakels te ontwijken en wil in de toekomst een module met Intels Realsense-cameratechniek toevoegen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (44)


Beveiligde Turing Phone krijgt Sailfish OS in plaats van Android

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 19:2764 reacties, submitter: Kiswum

Turing Robots Industries brengt zijn beveiligde Turing Phone in april 2016 uit. Het toestel krijgt niet langer een aangepaste versie van Android, maar zal op Sailfish OS van Jolla draaien. Het plan was aanvankelijk om de toestellen in december 2015 te leveren.

Sinds augustus 2015 kon de Turing Phone gereserveerd worden. Het bedrijf achter de smartphone heeft mensen die een exemplaar besteld hebben een nieuwsbrief gestuurd met daarin het nieuws dat de telefoon in april 2016 geleverd wordt. Eerder beloofde de ceo nog dat het toestel niet later dan het eerste kwartaal van 2016 zou verschijnen. Volgens TRI werkt Sailfish OS uitstekend op de hardware en kunnen gebruikers Android-apps installeren middels een applicatiewinkel. Of de overstap naar Sailfish OS implicaties heeft voor de beveiliging van de smartphone meldt het bedrijf niet.

De overstap naar Sailfish OS komt voor de kopers van de telefoon waarschijnlijk als een verrassing. TRI heeft altijd gecommuniceerd dat de smartphone een aangepaste versie van Android 5.1 zou krijgen. Sailfish OS is het besturingssysteem van Jolla, dat bedrijf verkeert de laatste maanden in zwaar weer. Hoewel Jolla nieuwe financiering heeft ontvangen en zich concentreert op de ontwikkeling van het besturingssysteem, is de toekomst van Sailfish onzeker. Het bedrijf maakt niet bekend waarom er is gekozen om Android te laten vallen.

De Turing Phone maakt gebruik van end-to-end encryptie en authenticatie via een cryptokey die de fabrikant meelevert. Het toestel zou daarmee niet kwetsbaar zijn voor huidige vormen van malware. In de smartphone met 5,5" full-hd-scherm zit een Qualcomm Snapdragon 801-soc met vier kernen op 2,5GHz. De accu heeft een capaciteit van 3000mAh en er is een 13-megapixelcamera aan de achterkant ingebouwd. De frontcamera schiet met maximaal 8 megapixel. Er komen varianten met 16GB, 64GB en 128GB opslagruimte.

Turing PhoneTuring PhoneTuring PhoneTuring Phone

Het materiaal van de behuizing is een metaallegering die TRI zelf liquidmorphium noemt. Het zou sterker zijn dan aluminium en titanium. Ook is de behuizing tot tien meter diep waterdicht dankzij een nanocoating. Momenteel is het niet meer mogelijk om een bestelling te plaatsen. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven om informatie te ontvangen over wanneer de Turing Phone weer besteld kan worden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (64)


EU-landen hebben tot 2017 voor plannen mobiel internet via 700MHz-band

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 18:5756 reacties

De Europese Commissie wil dat de 700MHz-band uiterlijk in de zomer van 2020 in alle lidstaten is toegewezen aan mobiel internet als basis voor 5g-netwerken. Europese landen hebben tot 2017 om hun plannen hiervoor te publiceren.

Het idee is om grote delen van het spectrum tussen 694MHz en 790MHz in te zetten voor mobiel internet, waarbij vooral het bereik binnenshuis verbeterd wordt. Tegen 30 juni 2020 zou deze frequentieband in alle lidstaten toegewezen moeten zijn voor dit doel. Duitsland en Frankrijk hebben hier al toestemming voor gegeven. Denemarken, Finland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden werken aan plannen en ook Nederland heeft toegezegd de frequentieband te gaan veilen. Uiterlijk 30 juni moeten alle landen een plan voor het vrijmaken van de frequentieband gereed hebben.

De frequenties in de sub-700MHz-band van 470 tot en met 694MHz blijven bedoeld voor digitale tv en draadloze microfoons. Volgens de Europese Commissie zorgt het vrijmaken van frequentieruimte ervoor dat er tegen 2020 1100MHz beschikbaar is, wat voldoende zou zijn voor gebruik van 5g en de toegenomen behoefte aan mobiele data tegen die tijd.

Assigned spectrum in harmonised EU bands per Member State

Toegewezen spectrum in geharmoniseerde EU-banden per lidstaat

Reacties (56)


Seagate aangeklaagd om uitval van 3TB-hdd's

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 18:43184 reacties

In Canada is een class action-rechtszaak aangespannen tegen Seagate. De zaak gaat over de Seagate Barracuda 7200.14 hdd's met opslagcapaciteit van 3TB, die stelselmatig zouden uitvallen. Dit kwam eerder aan het licht door onderzoek van opslagbedrijf BackBlaze.

Seagate wordt aangeklaagd door Hagens Berman, dat in naam van consumenten class action-zaken aanspant tegen grote bedrijven. Advocaat Steve Berman stelt tegenover DigitalTrends dat Seagate een product heeft geleverd dat niet aan de verwachtingen voldoet en dat Seagate klanten hun geld terug moet geven. Volgens het kantoor zou de fabrikant beloofd hebben om hdd's te repareren of te vervangen, maar zouden klanten kapotte schijven hebben ontvangen of weer met uitval te kampen hebben gehad.

Begin 2015 maakte cloudaanbieder BackBlaze bekend dat 43 procent van de 3TB-hdd's uit de Seagate Barracuda 7200.14-serie de geest gaf. Het bedrijf baseerde zich op 1163 hdd's die het zelf in gebruik had in zijn datacenters. In de aanklacht tegen Seagate gaat het om de hdd met typenummer ST3000DM001, die vanaf 2011 is verkocht, en de Seagate Backup Plus 3TB, een externe harde schijf.

In de aanklacht is te lezen dat de advocaten veelvuldig verwijzen naar het rapport van BackBlaze. Of dat rapport geldig bewijs is voor het onbetrouwbaar zijn van de Seagate-schijven is nog de vraag. De betreffende hdd's waren bestemd voor de consumentenmarkt, terwijl BackBlaze ze in datacenters inzet. Dat is overigens niet ongebruikelijk en het bedrijf deed datzelfde met hdd's van tal van andere merken, waarbij het uitvalpercentage minder hoog was.

Verder bevat de aanklacht een aantal ervaringen van consumenten die zich hebben aangesloten bij de zaak en verwijzingen naar gebruikersreviews op newegg.com. De aanklagers willen niet alleen dat Seagate het geld van de defecte hdd's terugbetaalt, maar eisen ook een vergoeding voor eventuele schade die gebruikers hebben ondervonden als gevolg van dataverlies. Hagens Berman heeft de aanklacht bij de Canadese rechtbank neergelegd en wil nu dat een jury er zich over zal buigen. Of en wanneer dat zal gebeuren is nog niet bekend.

Reacties (184)


Europa en VS sluiten 'EU US Privacy Shield'-overeenkomst - update

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 17:1370 reacties

De Europese Commissie en de Verenigde Staten hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe Safe Harbour-overeenkomst. De Verenigde Staten stelt onder andere een ombudsman aan die klachten in behandeling neemt over onterechte toegang tot gegevens.

Het nieuwe raamwerk heeft de naam 'EU US Privacy Shield' gekregen. Een heikel punt bij de onderhandelingen was de massasurveillance van Europeanen door de inlichtingendiensten van de Verenigde Staten, zoals naar voren is gekomen uit de Snowden-documenten. De VS heeft de Europese Commissie nu verzekerd dat de dataoverdachten van bedrijven niet door de inlichtingendiensten gebruikt worden. Er is echter nog geen juridische tekst beschikbaar, het is dus de vraag of het alleen bij toezeggingen van de VS blijft of dat er daadwerkelijk bindende afspraken zijn gemaakt.

De bedoeling is dat deze verzekering en de naleving jaarlijks geëvalueerd worden door de Europese Commissie. Europese burgers kunnen bij claims van misbruik van hun gegevens door de VS, als onderdeel van de dataoverdrachten, uiteindelijk terecht bij een onafhankelijke ombudsman die de VS in gaat stellen. Daarnaast zijn de regels voor bedrijven aangescherpt. De Europese Commissie stelt streng te gaan toezien op de naleving van deze regels, onder andere worden de mogelijkheden om data door te sturen naar andere bedrijven beperkt. Bedrijven riskeren uitsluiting van de EU US Privacy Shield-lijst.

De onderhandelingen over het raamwerk liepen meer dan drie maanden en het slagen ervan was van groot belang voor de grondslag van dataoverdrachten van bedrijven als Facebook en Google. Dankzij de deal kunnen bijvoorbeeld dergelijke internetbedrijven doorgaan met de overdracht van data van Europese burgers naar hun datacenters in de Verenigde Staten. Die overdracht had geen grondslag meer sinds het Europees Hof van Justitie in oktober vorig jaar de bestaande Safe Harbour-regeling ongeldig verklaarde. Die overeenkomst was al 15 jaar oud en bevatte de waarborg dat de VS een voldoende niveau van bescherming van persoonsgegevens biedt.

Het HvJEU constateerde dat de Veiligehavenbeginselen op gespannen voet met de bevoegdheden van de VS op gebied van nationale veiligheid, het publieke belang en de opsporing staan. De hele beschikking was daarom ongeldig. Voor het EU US Privacy Shield moeten nog een groot aantal obstakels overwonnen worden. Alle 28 lidstaten moeten het voorstel ratificeren en ook de nationale databeschermingsautoriteiten, zoals in Nederland de Autoriteit Persoonsgegevens, buigen zich nog over de tekst.

Update, 18.10: D66-Europarlementariër Sophie in 't Veld is sceptisch over het voorstel en wil dat de volledige tekst zo snel mogelijk gepubliceerd wordt voor een grondige juridische beoordeling. "De juridische status van deze toezeggingen is erg onduidelijk en het is hoogst twijfelachtig of ze voldoende bescherming aan Europese burgers bieden", zegt ze. Ook Max Schrems, van de zaak tegen Facebook die bij het HvJEU uiteindelijk tot de ongeldigheid van Safe Harbour leidde, denkt niet het voorstel juridische zal standhouden bij het Europees Hof van Justitie.

De garanties zijn volgens In 't Veld 'juridisch boterzacht' en eerdere waarborgen van de VS zouden een wassen neus zijn geweest. "Het is zeer onwaarschijnlijk dat een ombudsman voldoende bevoegdheden krijgt om echt toezicht te houden op de Amerikaanse inlichtingendiensten", zegt ze verder.

De Duitse Europarlementariër Jan Philipp Albrecht van De Groenen/Vrije Europese Alliantie, gespecialiseerd in databescherming en privacy, spreekt zelfs van een belediging van het HvJEU en Europese burgers: "Het nieuwe raamwerk is een uitverkoop van het EU-grondrecht op databescherming."

Eu US Privacy Shield

Reacties (70)

Lees meer


Onderzoekers maken grijparm met 'gevoel' voor breekbare materialen

Door Jeroen de Vries, 2 februari 2016 16:2021 reacties

Onderzoekers van het Zwitserse Federal Institute of Technology hebben een robot gebouwd die met behulp van elektro-adhesie in staat is om breekbare objecten op te tillen. Door gebruik van elektro-adhesie kan de robot dingen oppakken zonder dat voorgeprogrammeerd moet zijn wat het is.

De robot is hierdoor in staat om bijvoorbeeld zonder problemen een ei op te pakken, zo blijkt uit het onderzoek. De robot doet dit door gebruik te maken van elektro-adhesie, waarbij twee oppervlakken door middel van elektrische velden met elkaar worden verbonden. Als er spanning bestaat tussen de elektroden, buigen de elektroden in de zachte arm zich naar het object en kan de arm het voorzichtig oppakken, onafhankelijk van de vorm.

Volgens onderzoeker Jun Shintake is het de eerste keer dat elektro-adhesie en 'gevoelige' robotica worden gecombineerd. Meestal maken grijparmen gebruik van pneumatiek of zijn ze niet in staat om fragiele objecten op te pakken zonder dat dit wordt voorgeprogrammeerd. Hij voorziet dat de technologie gebruikt kan worden in drones. Medeonderzoeker Herbert Shea zegt: "We stellen ons voor dat het gebruikt kan worden in kunsthanden voor een robot, in de voedselindustrie of zelfs in de ruimte, om puin te vangen."

De elektrodeflappen bestaan uit vijf lagen. Als de spanning uitstaat, zorgt het verschil in dikte van de buitenste lagen ervoor dat de flappen naar buiten krullen. Wanneer de spanning aangezet wordt, zorgt de aantrekkingskracht tussen de twee lagen elektrodes ervoor dat de membranen worden rechtgetrokken. Het doet hiermee iets wat vergelijkbaar is met het spannen van spieren. Op de uiteinden van de flappen zitten elektrodes die ontwikkeld zijn voor optimale elektrostatische grip.

Reacties (21)


Roccat introduceert rgb-toetsenbord met Cherry-switches

Door Jeroen de Vries, 2 februari 2016 15:2169 reacties, submitter: Fuwor

Roccat heeft een nieuw toetsenbord met rgb-verlichting voor gamers in de verkoop gezet. De Ryos MK FX beschikt over Cherry MX- mechanische switches en heeft een polling rate van 1000Hz, waarmee hij een reactiesnelheid van 1ms haalt.

Het toetsenbord is 50,8cm breed, 23,4cm diep en 4,4cm dik, en weegt 1600 gram. Elke toets in het mechanische toetsenbord bevat rgb-verlichting, waarmee 16,8 miljoen kleuren beschikbaar zijn. De Ryos MK FX maakt gebruik van N-key rollover, waardoor de toetsen volledig onafhankelijk worden gescand door de hardware. Verder heeft het toetsenbord in totaal 94 programmeerbare toetsen, waaronder drie thumbster-toetsen onder de spatiebalk en vijf macrotoetsen. Roccat claimt dat de toetsen vijftig miljoen keer meegaan.

Het toetsenbord heeft een usb-kabel van 1,8m en een in- en uitgang voor audio. Ook zitten er in de Ryos MK FX twee ARM-Cortex-processors van 32bit en 2MB flashgeheugen. Het toetsenbord maakt gebruik van Roccats Easy-Shift+, waarmee elke toets een tweede functie geprogrammeerd kan krijgen. Met AlienFX kunnen de verlichtingseffecten van het toetsenbord worden gekoppeld aan games die daarvoor ondersteuning bieden. Door gebruik te maken van Roccat Swarm kunnen alle Roccat-producten aan elkaar worden gekoppeld om met elkaar te werken.

De Roccat Ryos MK FX is volgens het bedrijf per direct verkrijgbaar en kost 199,99 euro.

Roccat Ryos MK FXRoccat Ryos MK FXRoccat Ryos MK FX

Reacties (69)


AMD toont nieuwe processors voor 2016

Door Willem de Moor, 2 februari 2016 15:01107 reacties

AMD heeft enkele nieuwe processors aangekondigd, die in de loop van 2016 moeten verschijnen. Daarnaast heeft het bedrijf nieuwe stockkoelers laten zien om de oude koelers te vervangen. Over Zen werd niet gerept.

In een voorproefje van wat het bedrijf voor 2016 in petto heeft, liet AMD weten diverse nieuwe processors uit te brengen. Daarnaast herstructureert het bedrijf zijn sockets en komt het met nieuwe koelers. In afwachting van de nieuwe socket AM4, die de bestaande sockets AM3, FM2 en AM1 moet verenigen, worden de bestaande moederborden nog van een upgrade voorzien. Zo krijgen diverse AM3+-moederborden ondersteuning voor m2-ssd's en usb 3.1-poorten, al dan niet met een type c-connector. Hetzelfde geldt voor FM2+-borden, hoewel het aandeel m2-sockets daar kleiner is.

Voor de AM3+-socket komen voorlopig geen nieuwe processors, maar bestaande modellen krijgen wel een vernieuwde koeler. AMD heeft deze nieuwe koeler de Wraith genoemd en deze zou volgens het bedrijf een stuk stiller zijn dan de tot dusver meegeleverde D3-koeler. De Wraith moet niet alleen stiller zijn, maar ook beter koelen. De koeler zou de aanschaf van koelers van derden onnodig maken. Tweakers testte de koeler samen met de FX-8370, de eerste processor die met de Wraith geleverd wordt. Overigens wordt de FX-8370 ook nog met de oude koeler verkocht; de setprijs komt dan tien dollar onder de huidige prijs te liggen.

AMD werkt ook aan een tweede, stille koeler, naast de Wraith, maar dan voor tdp's tot 95W in plaats van de 125W waarvoor de Wraith geschikt is. Deze koeler wordt met de overige nieuwe processors van AMD in de loop van 2016 geïntroduceerd. Dat zullen twee processors worden: een apu en een Athlon. De apu is de A10-7860K, met vier Steamroller-cores op 3,6GHz tot 4GHz turbo en acht gpu-cores. De 7860K krijgt een tdp van 65W en gaat de A10-7850K, A10-7700K en A10-7800 vervangen. Ook de Athlon X4 845, AMD's eerste desktopprocessor met Excavator-cores, krijgt de nieuwe koeler. Deze Zacate-processor, een platform voor laptops, heeft geen gpu aan boord en krijgt een tdp van 65W met kloksnelheden van 3,5GHz tot 3,8GHz.

Ten slotte introduceert AMD later dit jaar een A10-7890K en krijgen de Athlon X4 870K en 860K dezelfde stillere 95W-koeler als de A10-7860K en X4 845. Over de processorserie waarvoor de AM4-borden gemaakt zijn, met codenaam Zen, heeft AMD tijdens zijn presentatie niets losgelaten. Die Zen-processors moeten eind 2016 verschijnen.AMD Wraith-koeler

Reacties (107)


Vodafone bespreekt samengaan met Ziggo in Nederland

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 14:38159 reacties

Vodafone is momenteel in gesprek met Liberty Global, het moederbedrijf van Ziggo, over een joint venture in Nederland. Het telecomconcern verklaart dat het niet zeker is of en zo ja wanneer er een overeenkomst volgt.

De gesprekken tussen Vodafone Group en Liberty Global gaan over het oprichten van een joint venture in Nederland die zou bestaan uit een combinatie van beide lokale bedrijven. Dat zou in de praktijk betekenen dat Vodafone en Ziggo in Nederland als één bedrijf verder gaan, met mobiele en vaste diensten.

Vodafone reageert daarmee op geruchten van Bloomberg van dinsdag. Vodafone en Liberty Global hielden in 2014 en 2015 ook al gesprekken over een samengaan in Nederland. Die ketsten toen af, maar beide concerns waren destijds volgens de FT al bereid de onderhandelingen eventueel te heropenen.

Liberty Global heeft interesse in het mobiele netwerk van Vodafone in Nederland. Momenteel is Ziggo actief op de mobiele markt met Ziggo Mobiel. Een jaar geleden zei de topman van Liberty Global, John Malone, dat het concern mobiele aanbieders ging overnemen in landen waar het bedrijf groot genoeg is, zoals Nederland. Daarnaast noemt hij ook al de mogelijkheden om samen te gaan met Vodafone. "We hebben daar vanuit onze positie naar gekeken en er zijn substantiële voordelen te behalen", zei hij toen.

Vodafone Ziggo

Reacties (159)


Ziggo heeft een e-mailstoring

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 14:32129 reacties, submitter: HellBeast

Klanten van Ziggo kunnen hun mail niet meer binnenhalen en ook de webmail van de internetaanbieder werkt niet meer. Ziggo heeft de storing, die zich landelijk lijkt voor te doen, bevestigd.

Op sociale media klagen klanten van Ziggo over het niet meer kunnen binnenhalen van mail, blijkt bij AlleStoringen, terwijl ook de webmail een storing geeft. De eerste meldingen over de storingen kwamen dinsdag om kwart over een binnen. De helpdesk van de internetaanbieder bevestigt dat er sprake is van een storing.

"Wij doen er alles aan om het probleem zo snel mogelijk op te lossen. Onze excuses voor het ongemak", aldus de storingchecker van het bedrijf. Aanvankelijk gaf de helpdesk aan het probleem dinsdag voor 19.30 uur verholpen te hebben maar inmiddels wordt 15.00 als streeftijd aangegeven.

Reacties (129)


Synaptics brengt 'force sensing' naar touchscreens in auto's

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 13:5026 reacties

Synaptics werkt samen met Valeo, leverancier van auto-onderdelen, aan een touchscreen voor in auto's dat van haptische feedback en ClearForce-drukgevoeligheid is voorzien. De Taiwanese specialist op het gebied van touchproducten test meer technieken voor auto's.

ClearForce is Synaptics' naam voor het registreren van de druk op een scherm om daar verschillende acties aan te koppelen, op een manier die vergelijkbaar is met Apples 3D Touch bij de iPhone 6s. De combinatie hiervan met haptische feedback maakt dat chauffeurs en passagiers met het touchscreen op een veiligere manier applicaties kunnen bedienen. Synaptics werkt samen met het Franse Valeo, dat tech-onderdelen voor auto's maakt.

Synaptics werkt aan verschillende technieken voor in de auto. Zo toonde het bedrijf op de CES een aanraakgevoelig stuur dat de locatie van handen en vingers registreert. Door druk uit te oefenen of door veegbewegingen met verschillende vingers te maken, waren commando's te geven, met haptische feedback. Voordeel hiervan is dat de bestuurder niet hoeft te kijken naar een scherm en niet afgeleid wordt. Ook demonstreerde het bedrijf een drukgevoelig bedieningspaneel met haptische feedback voor integratie in auto's.

Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016Synaptics touchtechnieken voor auto's CES 2016

Reacties (26)


Beeldprocessor van Fujifilm X-Pro2 kan 4k-video verwerken

Door Julian Huijbregts, 2 februari 2016 12:0520 reacties

Hoewel de Fujifilm X-Pro2 geen 4k-filmfunctie heeft, is de beeldprocessor van de compacte systeemcamera wel in staat om 4k2k-videobeelden te verwerken. Fujifilm zegt zich momenteel te concentreren op de fotofuncties, maar hint ook op de komst van een nieuw model met 4k-video.

Voor de introductie van de X-Pro2 gingen er lange tijd geruchten dat het toestel een 4k-filmfunctie zou krijgen. Toen de camera gepresenteerd werd, bleek een 4k-filmfunctie niet aanwezig te zijn. Dinsdag presenteert Fujifilm de camera aan de pers in Nederland en uit een presentatie blijkt dat de nieuwe beeldprocessor in staat is om in 4k-resolutie op te nemen.

Fujifilm X-Pro2De X Processor Pro kan 480 miljoen pixels per seconde verwerken. De 24-megapixelsensor van de X-Pro2 kan daardoor twintig keer per seconde uitgelezen worden bij volledige resolutie. De chip heeft een ARM Cortex A7-cpu met twee cores op 500MHz. Verder bevat de beeldprocessor een custom dsp, waarover Fujifilm geen verdere informatie geeft.

Fujifilm vermeldt dat de chip in staat is om te filmen in een 4k2k-resolutie met 30fps. Dat duidt waarschijnlijk op een maximale resolutie van 4096x2160 pixels. Een ultra-hd-resolutie van 3840x2160 pixels zou daarmee ook mogelijk zijn. Ook toont de presentatie 'dual 60fps', wat volgens Torben Hondong, technisch specialist bij Fujifilm Imaging Europe, betekent dat de processor kan opnemen in een full-hd-resolutie met 60fps.

Fujifilm kan geen duidelijk antwoord geven op de vraag waarom de 4k-functie niet geactiveerd is op de X-Pro2. Wel bevestigt de fabrikant dat niet alleen de beeldprocessor, maar ook de cmos-sensor in staat is om in 4k-formaat te filmen. Hoewel Fujifilm officieel geen uitspraken doet over toekomstige camera's, werd duidelijk gehint op de komst van een nieuw model tijdens de Photokina-fotobeurs, die in september 2016 plaatsvindt.

Tijdens de presentatie hintte Fujifilm er ook op dat de 24-megapixelsensor over hele X-lijn toegepast zal worden. Modellen als de X-T10 en X-T1, die nu over een 16-megapixelsensor beschikken, zijn logische kandidaten om opgevolgd te worden door een model met de nieuwe sensor en beeldprocessor. Een X-T2 als topmodel met 4k-filmfunctie lijkt voor de hand te liggen.

Verder zou de beeldprocessor in staat zijn om het beeld van de elektronische zoeker 120 keer per seconde te verversen met een resolutie van 1024x768 pixels. Bij de X-Pro2 is de maximale refreshrate van de evf echter 85fps. Wellicht heeft dat te maken met het gebruikte oledpaneel.

Fujifilm X-Pro2 processor

Reacties (20)


Malwarebytes begint 'Bug Bounty'-programma na vondst kwetsbaarheden

Door Jeroen de Vries, 2 februari 2016 11:5845 reacties

Een onderzoeker heeft kwetsbaarheden gevonden in Malwarebytes' Anti-Malware-programma. Malwarebytes heeft daarna bekendgemaakt een 'Bug Bounty'-programma op te zetten, waarmee het onderzoekers wil motiveren om veiligheidslekken in zijn programma's bekend te maken.

De consumentenversie van Malwarebytes Anti-Malware bevatte diverse veiligheidslekken, zo laat het bedrijf weten op zijn eigen blog. In november toonde Google-onderzoeker Tavis Ormandy het bedrijf deze kwetsbaarheden en een aantal bugs aan de serverkant. Volgens het bedrijf gaat het om bugs waardoor een kwaadwillende zijn eigen code op een aangevallen pc kon plaatsen. Een kwaadwillende zou maar één pc per keer kunnen aanvallen.

Malwarebytes zegt de kwetsbaarheden die aan de serverkant zaten binnen een aantal dagen te hebben opgelost. De kwetsbaarheden in de consumentenversie van Anti-Malware moeten worden opgelost met een nieuwe versie van het programma: 2.2.1. Verwacht wordt dat de update hiervoor binnen drie tot vier weken klaar is voor release.

Verder maakte het bedrijf bekend zijn eigen Bug Bounty-programma te beginnen. Hiermee hoopt het dat meer onderzoekers kwetsbaarheden in de Malwarebytes-software bekend zullen maken. De prijzen voor de bugs liggen tussen de 100 en 1000 dollar, omgerekend ongeveer 90 en 900 euro. In speciale gevallen kan hiervan worden afgeweken.

Malwarebytes' Anti-Malware 2.1.0 screenshot (620 pix)

Reacties (45)


Gmail heeft een miljard actieve gebruikers

Door Krijn Soeteman, 2 februari 2016 11:44141 reacties, submitter: Capi

Googles Gmail heeft nu meer dan een miljard actieve maandelijkse gebruikers. Dat heeft Google-ceo Sundar Pichai tijdens het bekendmaken van de kwartaalcijfers van Alphabet laten weten. Daarnaast heeft Alphabet voor het eerst aangegeven wat zijn 'gokjes', zoals Nest, kosten.

Alphabet meldt een totale omzet van 21,33 miljard dollar in het vierde kwartaal van 2015. Van dat bedrag komt het gros, 21,178 miljard dollar, voor rekening van Google. Alphabet verdeelt de inkomsten in twee delen, namelijk Google en de other bets. Onder other bets vallen bedrijfsonderdelen als Nest, Google Ventures, Google Fiber en Verily. Onder Google vallen Android, Search, YouTube, Apps, Maps en Ads.

Het is de eerste keer dat Alphabet zo duidelijk laat zien waar de winst vandaan komt en wat de zogenaamde gokjes kosten. Other bets presteerden wel beter dan in 2014. De omzet daarvan was met 448 miljoen dollar 37 procent hoger dan het jaar ervoor. Het merendeel daarvan kwam van Nest, Fiber en Verily. In totaal verloor Alphabet 3,6 miljard dollar aan de other bets.

De marktwaarde van Alphabet komt nu op 568 miljard dollar, terwijl Apple wordt gewaardeerd op 534,66 miljard dollar, wat Alphabet op deze momentopname tot het meest waardevolle bedrijf maakt. De totale jaaromzet van Alphabet komt uit op 74,5 miljard dollar, met een jaarwinst van 23,4 miljard dollar. Het plaatsen van advertenties op de eigen sites levert nog steeds het meeste op, namelijk 13,037 miljard dollar.

Ondertussen behaalde WhatsApp een miljard maandelijkse actieve gebruikers en claimt Facebook meer dan 1,6 miljard actieve accounts. Facebook staat nu vijfde op het lijstje van hoogst gewaardeerde bedrijven, met een beurswaarde van 327,41 miljard. Alphabet heeft met Google echter meer onderdelen die ruim boven een miljard actieve maandelijkse gebruikers zitten, zoals YouTube, Android, Maps, Chrome, Google Play en het aloude Google Search.

Reacties (141)


AMD kondigt FirePro S-Series voor multiuser-gebruik aan

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 11:2922 reacties

AMD heeft twee grafische kaarten voor servers aangekondigd: de FirePro S7150 en S7150 x2. AMD richt zich met de kaarten op hardwarevirtualisatie, zodat verschillende gebruikers de gpu kunnen inzetten voor bijvoorbeeld cad.

AMD spreekt van 'mxgpu'-technologie voor zijn nieuwe videokaarten, wat staat voor multiuser-gpu. De fabrikant maakt gebruik van de single root i/o virtualisation-interface, een extensie van de pci-e-specificatie. Deze standaard zorgt er onder andere voor dat geheugen hardwarematig geïsoleerd wordt, zodat de ene virtuele machine niet de data van de andere kan benaderen. De kaarten kunnen overweg met VMwares ESXi 6.0-hypervisors.

De AMD FirePro S7150 met 8GB gddr5 kan tot 16 gebruikers tegelijk bedienen, terwijl de FirePro S7150 x2 met twee gpu's ook twee keer zoveel geheugen bevat en maximaal 32 gebruikers van grafische rekenkracht kan voorzien. De kaarten bevatten error correcting code-geheugen en de chips communiceren hiermee via een 256bit brede interface. Verder is er ondersteuning voor DirectX 11.1, OpenGL 4.4 en OpenCL 2.0 aanwezig, en is de tdp 150W. De kaarten zijn rond een Tonga-gpu opgetrokken, maar het bedrijf heeft de precieze specificaties hiervan nog niet bekendgemaakt.

AMD FirePro S7150 en FirePro S7150 X2AMD FirePro S7150 en FirePro S7150 X2

Reacties (22)


Lego Star Wars: The Force Awakens-game is in ontwikkeling

Door Jeroen de Vries, 2 februari 2016 11:1948 reacties

In de Xbox-store is een vermelding van Lego Star Wars: The Force Awakens verschenen. Ook staat er een uitgelekte trailer voor de verder nog onaangekondigde game op YouTube. Hiermee lijkt de komst van de nieuwe Star Wars Lego-game te zijn bevestigd.

De game is in ontwikkeling bij TT Games en wordt uitgegeven door Warner Bros. Interactive. In de Xbox Store wordt 28 juni 2016 genoemd en deze datum wordt in de uitgelekte trailer bevestigd. De trailer verscheen als een reclame bij een video van IGN en een gebruiker heeft hem opgenomen. Volgens de trailer komt het spel naar de Nintendo 3DS, Wii U, PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One en pc.

Het spel staat vooralsnog alleen op de Xbox One-pagina van de Xbox Store. Volgens de beschrijving van het spel is Lego Star Wars: The Force Awakens een actie-avonturengame die, natuurlijk, gebaseerd is op de nieuwe film. De speler kan in de rol kruipen van Rey, Finn, Poe, BB-8, Kylo Ren, Han Solo en anderen. In de game is er content waarmee het hiaat in het verhaal van Star Wars Episode VI: return of the Jedi en Star Wars: The Force Awakens wordt ingevuld.

Verder moet de Lego-game Multi-Builds en Blaster Battles introduceren in de serie. Met Multi-Builds is het mogelijk om met legoblokken nieuwe wegen te openen, af te breken, en opnieuw te bouwen. Tijdens Blaster Battles kan de speler gebruikmaken van zijn omgeving als bescherming in de strijd tegen de First Order.

Lego Star Wars The Force AwakensLego Star Wars The Force AwakensLego Star Wars The Force Awakens

Na de overname van LucasArts door Disney, in 2013, werd bekendgemaakt dat Electronic Arts voor tien jaar games mag maken die op Star Wars zijn gebaseerd. EA liet toen weten geen interesse in te hebben in het maken van filmgames. Wel kwam de uitgever in 2015 met Star Wars: Battlefront, waarvan EA er inmiddels al dertien miljoen wist te verkopen.

Dat Lego Star Wars: The Force Awakens door Warner Bros. Interactive wordt uitgegeven, toont aan dat Disney's deal met EA het maken van games die wel op de films zijn gebaseerd niet verhindert. Dit komt waarschijnlijk doordat Disney Interactive de rechten behield voor het maken van games voor 'casual audiences'. Hoeveel het spel gaat kosten, is nog niet bekend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (48)


Microsoft begint Windows 10 als 'aanbevolen update' aan te duiden

Door Sander van Voorst, 2 februari 2016 10:44386 reacties

Op systemen met Windows 7 en 8.1 is de update naar Windows 10 niet meer optioneel, maar staat deze in de categorie 'aanbevolen'. Gebruikers worden niet gedwongen om de update uit te voeren, maar op sommige apparaten zal deze automatisch terechtkomen.

windows 10Op veel systemen worden aanbevolen updates, afhankelijk van de instellingen, automatisch geïnstalleerd. Ook het besturingssysteem zal nu op deze systemen worden gedownload. Gebruikers krijgen dan de optie om de Windows 10-installatie voort te zetten. In oktober eindigde de fase waarin het besturingssysteem te 'reserveren' was en in dezelfde maand kondigde Microsoft aan dat het als optionele update zou worden aangeboden. Ook werd toen bekendgemaakt dat de update vanaf deze maand als 'aanbevolen' wordt gemarkeerd.

Volgens ZDNet zal Microsoft niet terugkomen op zijn beslissing om delen van de Windows 10-update alvast op systemen van gebruikers te downloaden, zonder dat zij daarvoor hebben gekozen. Hierdoor kwamen bijvoorbeeld gebruikers met een datalimiet in de problemen. Verder zou Microsoft gebruikers die Windows 10 installeren maar er later vanaf willen, gedurende een maand de kans geven om de installatie ongedaan te maken. Er zijn verschillende manieren om te voorkomen dat de Windows 10-updatenotificaties blijven verschijnen en de update wordt gedownload, zoals handmatig automatische updates uitschakelen of met GWX Control Panel.

Reacties (386)


Action Henk verschijnt in maart voor PlayStation 4 en Xbox One

Door Jeroen de Vries, 2 februari 2016 10:1536 reacties

De Nederlandse indiegame Action Henk komt naar de PlayStation 4 en Xbox One. De door RageSquid ontwikkelde game komt bij de release voor de consoles met een nieuwe lokale multiplayer-modus. Action Henk komt op 4 maart naar beide consoles.

Dankzij samenwerking met uitgever Curve Digital komt de game van RageSquid, een indiestudio in Utrecht, bijna een jaar naar zijn release op de pc ook naar de Xbox One en PlayStation 4. Voor de release op de consoles heeft Action Henk een lokale multiplayer-modus gekregen. Hierdoor is het mogelijk om op een console tegen elkaar te racen. Op de pc was tegen andere spelers racen alleen mogelijk via internet.

Action Henk was al sinds 2013 verkrijgbaar dankzij het Steam Early Access-programma, maar verscheen op 11 mei 2015 als officiële release. De game is een combinatie van de Trials-gameplay in combinatie met wat de studio zelf een Toy Story-stijl noemt. Hiermee is Action Henk een platformer met de focus op het neerzetten van de snelste tijden.

De consoleversie bevat zeventig levels, verdeeld over tien werelden. Verder kan er zowel alleen als met anderen door de levels gerend worden. De pc-versie van Action Henk beschikt over een level editor, maar deze wordt niet genoemd bij de functies van de consoleversie. Daarnaast is het onbekend of de lokale multiplayer wordt toegevoegd aan de pc-versie. Action Henk kost 14,99 euro op Steam. De prijs voor de consoleversies is nog niet bekend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (36)


Nintendo heeft tot dusver 12,6 miljoen Wii U's verkocht

Door Arnoud Wokke, 2 februari 2016 10:02101 reacties

Nintendo heeft tot nu toe 12,6 miljoen exemplaren van zijn Wii U-console verkocht. Concurrent Sony zette tot dusver bijna drie keer zoveel consoles af. In de afgelopen maanden verkocht Nintendo 1,87 miljoen exemplaren van zijn Wii U.

De Wii U loopt met een totaal van 12,6 miljoen stuks fors achter op de Xbox One en PS4. Microsofts console komt tot 19 miljoen en is daarmee nu van de consoles van deze generatie de nummer twee achter Sony. De Xbox One en PS4 verschenen een jaar na de Wii U.

Nintendo noemt het totale aantal verkochte consoles in zijn kwartaalcijfers over de laatste maanden van 2015. Daarin zette het 1,87 miljoen Wii U's af, ongeveer evenveel als in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal 3DS-handhelds dat Nintendo verkocht, kwam uit op 3,6 miljoen. Het bedrijf sleet ook nog 40.000 Wii's.

Het Japanse gamebedrijf behaalde een operationele winst van 33,5 miljard yen, omgerekend momenteel rond de 255 miljoen euro. Die winst steeg iets, maar de omzet daalde met 17 procent naar 224,5 miljard yen, ongeveer 1,7 miljard euro.

Reacties (101)


Assassin's Creed Identity verschijnt op 25 februari

Door Paul Hulsebosch, 2 februari 2016 09:3925 reacties

Ubisoft maakt bekend dat Assassin's Creed Identity op 25 februari verschijnt in Europa en de VS. Identity was al beschikbaar in andere regio's. De game verschijnt enkel voor iOS en speelt zich af in Rome en Florence, tijdens de Italiaanse renaissance. De speler kan kiezen uit vier classes.

Assassin's Creed Identity wordt een 3d-actie-rpg, waarin de speler als Berserker, Shadow Blade, Trickster of Thief door het leven kan gaan en waarin hij The Mystery of The Crows moet oplossen. De game speelt zich af rond historische plekken als het Colosseum in Rome en de Santa Croce-wijk in Florence. Assassin’s Creed Identity verschijnt voorlopig enkel voor iOS en is voor € 5,- te downloaden. Het wordt gemaakt door het Duitse Blue Byte, bekend van de diverse Settlers- en Anno-games. De game is al enkele maanden beschikbaar in Australië en Nieuw-Zeeland.

Uitgever Ubisoft liet eerder doorschemeren dat er dit jaar waarschijnlijk geen 'grote' versie van Assassin’s Creed verschijnt. Er verschijnen echter wel verschillende kleinere games voor mobiele platforms. Eerder dit jaar verscheen al het tweede deel in de episodische Assassin's Creed Chronicles-serie en die wordt later dit jaar uitgebreid met een derde episode in Rusland. De Chronicles-games verschijnen als download voor de PlayStation 4 en Xbox One. In tegenstelling tot Assassin's Creed Identity zijn de Chonicles-games 2,5d-platformspellen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Assassin’s Creed Identity

Reacties (25)


Canon introduceert EOS-1D X Mark II

Door Olaf van Miltenburg, 2 februari 2016 08:4362 reacties

Canon heeft zijn EOS-1D X Mark II aangekondigd, een nieuwe high-end dslr voor professioneel gebruik. De camera beschikt over een 20,2-megapixelsensor met Dual Pixel CMOS AF-techniek en een af-systeem met 61 focuspunten.

Canons EOS-1D X Mark II kan foto's op 14fps met full-af/ae-tracking en in raw-formaat schieten. In de Live View-modus bedraagt de maximale continue opnamesnelheid 16fps. De dslr beschikt over een 20,2-megapixel-fullframesensor, zoals de geruchten al aangaven. De sensor beschikt over Dual Pixel CMOS AF-techniek, die gebruikt kan worden in combinatie met alle EF-lenzen. De camera biedt een isobereik van 100 tot 51.200 en dat bereik is uit te breiden tot 50 - 409.600 iso.

De fabrikant heeft het toestel van Al Servo AF III+ voorzien, dat in combinatie met een af-algoritme de gevoeligheid verbetert om onverwacht bewegende objecten te volgen. Daarnaast is het Mirror Drive-systeem aanwezig, dat uit twee zwevend opgehangen elektromotoren bestaat, een voor de spiegel en een voor de sluiter, die onafhankelijk van elkaar opereren.

Een van de eigenschappen waarmee de EOS-1D X Mark II zich moet onderscheiden is de opnamemogelijkheid van 4k-video op 60fps. De camera kan daarnaast full-hd-beelden op 120fps schieten. Beelden kunnen weggeschreven worden op CFast 2.0-geheugenkaarten, die schrijfsnelheden tot 440MB/s ondersteunen.

Verder is een 61-punts-af-systeem aanwezig met f/8 af-ondersteuning voor al die punten en met 41 crosstype af-punten. De meting van de belichting verloopt via de 360k-RGB+IR-sensor, die 1404x990 rgb-pixels en ir-pixels gebruikt bij de detectie. De beeldprocessor is Canons Dual Digic 6+ en de EOS beschikt over ondersteuning voor gps, ethernet, usb 3.0 en via de los te krijgen wft-e8-adapter, een accessoire van 600 dollar, ook voor wifi-ac.

De adviesprijs van de EOS-1D X Mark II bedraagt 6399,99 euro en vanaf eind mei is het toestel beschikbaar.

Canon EOS-1D X Mark IICanon EOS-1D X Mark IICanon EOS-1D X Mark II

Reacties (62)


WhatsApp heeft een miljard gebruikers

Door Arnoud Wokke, 2 februari 2016 06:31173 reacties, submitter: WhatsappHack

Chatdienst WhatsApp heeft een miljard actieve gebruikers. Dat heeft de dienst zelf bekendgemaakt. Het is de eerste chatapplicatie die de mijlpaal van een miljard gebruikers doorbreekt. Op het gebied van sociale media is alleen moederbedrijf Facebook groter.

Daarmee is het aantal actieve gebruikers sinds de aankondiging van de overname door Facebook begin 2014 meer dan verdubbeld. WhatsApp wijst er in de aankondiging op dat een op de zeven mensen op de wereld nu de chatdienst gebruiken. De groei is sinds die tijd ongeveer gelijk en de aanwas van nieuwe gebruikers schommelt tussen twintig en dertig miljoen gebruikers per maand.

Met het aantal van een miljard gebruikers is het de meest gebruikte chatdienst ter wereld. WhatsApp had eigenlijk de mijlpaal een paar weken geleden willen aankondigen, op hetzelfde moment als het zei dat de dienst voor consumenten blijvend gratis zal zijn. Om geld te verdienen richt de chatdienst zich voortaan op diensten aan bedrijven.

Reacties (173)

Lees meer