Microsoft spreekt als eerste grote Amerikaanse techbedrijf zijn steun uit voor de nieuwe Privacy Shield-overeenkomst, die het opslaan van persoonsgegevens van EU-burgers in de VS mogelijk moet maken.
Het bedrijf stelt dat het de nieuwe overeenkomst heeft onderzocht en tot de conclusie is gekomen dat het Privacy Shield 'een effectief kader vormt en dat het goedgekeurd moet worden'. Microsoft geeft ook aan dat het proces nog niet is afgesloten, maar dat de huidige versie een solide basis vormt. Ook verklaart het de regels van toepassing op zichzelf en belooft het transparantie, bijvoorbeeld ten aanzien van informatieverzoeken van overheden.
Deze mededeling komt kort nadat informatie uitlekte over het feit dat het overlegorgaan van de Europese privacytoezichthouders, de Artikel 29-werkgroep, mogelijk niet akkoord gaat met het Privacy Shield. De werkgroep had eerder duidelijke eisen geformuleerd waar de opvolger van de Safe Harbour-regeling aan moest voldoen. Uit de uitgelekte documenten bleek dat daaraan niet zou zijn voldaan, omdat het Privacy Shield niet hetzelfde beschermingsniveau voor persoonsgegevens in de VS en de EU garandeert.
Een officieel oordeel van de Artikel 29-werkgroep laat nog op zich wachten. Het gaat daarbij om advies dat niet bindend is, waarna over het Privacy Shield gestemd zal worden. De uitkomst van de stemronde is moeilijk te voorspellen, omdat er meer kritische stemmen rond de overeenkomst opgaan. Het is de vraag of deze invloed zullen hebben op de uiteindelijke tekst.