Ik probeer te begrijpen wat je schrijft, maar ik denk dat je echt wat aan je woordgebruik en zinsbouw/samenhang moet doen want het kost me best wel moeite. Bijvoorbeeld geen idee wat je met "dinner" bedoelt, en naar exact welk onderdeel je probeert te verwijzen met "knob" om maar 2 kleine dingetjes te noemen. Mijn toelichting zou dus zomaar langs jouw reactie heen kunnen schieten waarvoor dan alvast excuses.
Een dome- of vergelijkbaar systeem, kun je vrijwel onbeperkt dunner maken door de slag te verkorten. Ook wordt vaak een plasticfolie met opgedampte verbindingen gebruikt inplaats van een printplaat.
Als je een mechanische schakelaar (het zwarte blokje waar bovenuit een actuator komt en onderuit twee aansluitingen) platter wilt maken, moet je er rekening mee houden dat er niet voornamelijk lucht tussen je slag zit zoals in een dome, maar dat er minstens 3 (in een MX Blue switch zelfs 4) bewegende delen in de weg zitten die je dan ook allemaal moet aanpassen. Omdat een plaatje soms meer zegt dan 1000 woorden, zie
https://geekhack.org/index.php?topic=62946.0 en
http://superuser.com/ques...hanical-keyboard-switches
Als je daar kijkt zie je dat een groot deel van de schakelaar in de hoogte is opgebouwd, omdat dat nou eenmaal voor de hand ligt voor iets dat op en neer moet gaan. Van de nieuwe schakelaar vond ik zo snel geen plaatje, maar ik vermoed dat ze daar gewoon wat "loze" ruimte uit hebben gehaald. Dat betekent wel dat ze de verende eigenschappen van het contact (die haarspeldachtige constructie rechts) en van de hoofdveer (de spiraalveer recht onder de toets) hebben moeten aanpassen. Dat zal al best een hoop werk geweest zijn.
Zou je hem nog heel veel platter maken, dan zou je mijnsinziens de hoofdveer en het contact liggend inplaats van staand moeten monteren. De schakelaar zou dan breder worden om dezelfde eigenschappen te kunnen behouden. Dan kan het dus zomaar gebeuren dat je toetsen verder uitelkaar komen te staan.
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 03:27]