Telegram claimt flink te profiteren van de tijdelijke blokkade van WhatsApp in Brazilië. De dienst zou in een paar uur tijd meer dan 1,5 miljoen nieuwe gebruikers in het land hebben kunnen bijschrijven, maar wel met sms-problemen kampen door de toeloop.
Al voordat de blokkade inging, was het aantal nieuwe gebruikers met eerst 500.000 en een uur later met 1 miljoen toegenomen, beweerde Telegram. Inmiddels zou de teller op meer dan 1,5 miljoen staan en zou de toeloop zo groot zijn, dat de sms-gateways het niet meer aankunnen. Daardoor komen de sms-berichten met activatiecodes niet meer aan. Telegram stelt dat die problemen, die verdere groei kunnen belemmeren, bijna opgelost zijn.
Telegram maakte grote groei door na de overname van WhatsApp door Facebook. Veel gebruikers waren het niet eens met die overname en maakten kenbaar over te stappen naar alternatieven, wat de groei van WhatsApp in de praktijk overigens niet hinderde. Telegram profileert zich als een eenvoudige en veilige chatdienst, al worden er vraagtekens bij de veiligheid gezet. De dienst claimt dat in 18 maanden 60 miljoen actieve gebruikers chats via Telegram hebben gevoerd, een fractie van het aantal WhatsApp-gebruikers.
Telecomaanbieders in Brazilië blokkeren sinds donderdagochtend WhatsApp-verkeer in het land. Ze doen dit op last van de rechter, die WhatsApp hiermee onder druk zet om te voldoen aan een gerechtelijk bevel om informatie te overhandigen in een strafrechtelijke zaak. Die zaak ging volgens het Braziliaanse Band News TV over een drugshandelaar en bendelid die WhatsApp voor zijn activiteiten gebruikte, schrijft Reuters. De blokkade blijft 48 uur van kracht.