Synaptics werkt samen met Valeo, leverancier van auto-onderdelen, aan een touchscreen voor in auto's dat van haptische feedback en ClearForce-drukgevoeligheid is voorzien. De Taiwanese specialist op het gebied van touchproducten test meer technieken voor auto's.
ClearForce is Synaptics' naam voor het registreren van de druk op een scherm om daar verschillende acties aan te koppelen, op een manier die vergelijkbaar is met Apples 3D Touch bij de iPhone 6s. De combinatie hiervan met haptische feedback maakt dat chauffeurs en passagiers met het touchscreen op een veiligere manier applicaties kunnen bedienen. Synaptics werkt samen met het Franse Valeo, dat tech-onderdelen voor auto's maakt.
Synaptics werkt aan verschillende technieken voor in de auto. Zo toonde het bedrijf op de CES een aanraakgevoelig stuur dat de locatie van handen en vingers registreert. Door druk uit te oefenen of door veegbewegingen met verschillende vingers te maken, waren commando's te geven, met haptische feedback. Voordeel hiervan is dat de bestuurder niet hoeft te kijken naar een scherm en niet afgeleid wordt. Ook demonstreerde het bedrijf een drukgevoelig bedieningspaneel met haptische feedback voor integratie in auto's.