De regering heeft vandaag een beleidsbrief naar de Tweede Kamer gestuurd waarin de plannen voor de komende jaren op het gebied van auteursrecht en piraterij worden gepresenteerd.
Om piraterij op internet te bestrijden wil de regering zich vooral richten op de grote aanbieders van illegaal materiaal. Downloaden zal niet strafbaar worden, mede omdat het voor de consument niet altijd duidelijk is of hij zijn materiaal uit legale dan wel illegale bron betrekt. Welke maatregelen er precies zullen worden genomen, zal de regering begin 2008 bekendmaken.
Het toezicht op de organisaties die rechten innen, zoals stichting de Thuiskopie, zal worden versterkt. Het College van Toezicht voor auteurs- en naburige rechten zal boetes en dwangsommen kunnen gaan opleggen, en tariefstijgingen moeten door dit orgaan worden goedgekeurd. Rechtenorganisaties zullen voortaan hun jaarrekeningen, statuten en nevenfuncties van bestuurders openbaar moeten maken.
Er moet een geschillenregeling komen om conflicten tussen rechthebbenden en gebruikers op te lossen zonder dat er een rechtszaak voor nodig is. Om de administratieve lasten voor het bedrijfsleven te verlichten streeft de regering ernaar dat er per 1 januari 2009 nog maar één factuur wordt verstuurd voor de heffingen van alle inningsorganisaties.
Nieuwe thuiskopieheffingen, bijvoorbeeld op mp3-spelers, zijn tot 1 januari 2009 niet toegestaan, terwijl de bestaande tarieven niet verhoogd mogen worden. Alle gelden die stichting de Thuiskopie voortaan int, en die na drie jaar nog niet zijn verdeeld, zullen moeten worden teruggegeven aan fabrikanten en importeurs via een verrekening met toekomstige heffingen.




Gran Turismo 5 Prologue kwam nieuw binnen in de toptien en ging tussen 10 en 16 december 116.000 keer over de toonbank,
Vanaf 21 januari gaat het spel Devil May Cry 4 in de Japanse verkoop. Het wordt verwacht dat de PS3-titel van Capcom ook een positie in de hitlijst gaat veroveren. Daarom heeft Sony Japan een speciale Devil May Cry 4 PS3-bundel samengesteld met een witte of zwarte PS3. Het spel zal tevens voor de pc en Xbox 360 verschijnen.
Viacom zal Microsofts Atlas-technologie gaan gebruiken om advertenties op zijn websites te tonen. Deze technologie kreeg de softwarereus in handen bij de

In een

De
De boete is de uitkomst van een schikking met het Amerikaanse ministerie van Justitie,
Momenteel zijn Amerikaanse radiostations vrijgesteld van het betalen van uitzendrechten. Het idee hierachter is dat de artiesten door het draaien van hun nummers op de radio gratis reclame voor hun concerten en hun platen krijgen. De vrijstelling geldt alleen voor de enige soort radio die ten tijde van het opstellen van de wetgeving bestond: de klassieke etherradio. Satelliet-, kabel- en internetradiostations moeten wel betalen. Om aan deze ongelijkheid een eind te maken hebben de radiostations al voorgesteld ook de nieuwe vormen van radio vrij te stellen van het betalen van rechten. De artiesten en platenmaatschappijen willen juist graag dat ook conventionele stations gaan betalen.

Hoewel de