Microsoft, Google en Yahoo moeten samen 31,5 miljoen dollar aan de Amerikaanse overheid betalen. De drie bedrijven maakten tussen 1997 en 2007 reclame voor online gokspellen.
De boete is de uitkomst van een schikking met het Amerikaanse ministerie van Justitie, bericht AFP. De bedrijven hebben daar anderhalf jaar met justitie over onderhandeld. De ondernemingen zouden met het plaatsen van advertenties voor onder andere webcasino's, diverse federale en lokale wetten hebben overtreden, maar in de schikking erkennen de drie formeel geen schuld. Behalve het betalen van de boete hebben de bedrijven toegezegd om geen advertenties voor goksites meer te voeren.
Met 21 miljoen dollar betaalt Microsoft het hoogste bedrag, omdat het bedrijf tien jaar lang de illegale advertenties zou hebben geplaatst. Van dit bedrag gaat 7,5 miljoen dollar naar een goed doel, terwijl 4,5 miljoen naar de staatskas vloeit. De resterende 9 miljoen dollar zal Microsoft steken in een reclamecampagne die het online gokken bij jongeren moet ontmoedigen. Yahoo zal op zijn beurt 4,5 miljoen dollar aan dezelfde campagne bijdragen, terwijl het 3 miljoen aan de Amerikaanse overheid moet betalen. Google zal een boete van 3 miljoen dollar afdragen. De zoekgigant zegt al in 2004 te zijn gestopt met de omstreden advertenties.
De Amerikaanse overheid pakt het gokken op internet steeds harder aan. In oktober werd wetgeving aangenomen die de straffen voor het aanbieden van online gokspellen verzwaart. De wet maakt het bovendien mogelijk om financiële transacties met buitenlandse gokbedrijven te blokkeren. Door de strenge regelgeving is de Amerikaanse overheid in aanvaring met het buitenland gekomen. Diverse landen hebben bij de WTO klachten over het overtreden van de regels voor vrijhandel ingediend. Begin deze week werd bekend dat Washington overeenstemming over compensatiemaatregelen met de EU heeft bereikt.