Gamesuitgever THQ heeft de verwachtingen voor de omzetcijfers naar beneden bijgesteld, maar ook laten weten dat een drietal titels zijn uitgesteld. Desondanks zien analisten de toekomst zonnig in voor het bedrijf.
De lagere cijfers voor het tweede kwartaal van fiscaal 2008 zijn voornamelijk te wijten aan de tegenvallende verkoop van de spellen Juiced 2: Hot Import Nights en Stuntman: Ignition. Volgens analist Michael Pachter van Wedbush Morgan zijn er onrealistische doelen gesteld en zijn de tegenvallende cijfers geïsoleerde gevallen die geen toon zetten voor de aankomende games.
Verder heeft THQ bekendgemaakt dat een aantal games, waarvan de release stond gepland vóór het einde van het vierde fiscale kwartaal - dat loopt tot en met 31 maart - is uitgesteld. Het gaat om de spellen Destroy All Humans!: Path of the Furon, Frontlines: Fuel of War, en de game van Nederlandse bodem De Blob. Deze spellen hebben voorlopig een niet verder gespecificeerde releasedatum in het fiscale jaar 2009 gekregen.
Voor de komende fiscale periode zaten al een aantal langverwachte games in de pijplijn, waaronder Red Faction 3 en Saints Row 2. Ook van de licentiegame Wall-E en van een spel gebaseerd op UFC wordt veel verwacht.
Analist Brent Thill van Citi reageerde gematigd op de aankondiging en gaf aan dat Wall Street dit nieuws al aan zag komen gezien de lagere koersen van THQ. Hij voegt er aan toe dat Wall-E waarschijnlijk goede resultaten zal boeken, maar dat tot die tijd Activision een betere investering is.
Al met al denken de analisten dat THQ in fiscaal 2009 maximaal een omzet van 1,25 miljard dollar kan realiseren, en dat het fiscale jaar 2008 goed zal zijn voor 1,06 tot 1,13 miljard dollar, ondanks het tegenvallende eerste kwartaal en de slechte verwachtingen voor het tweede kwartaal. De definitieve cijfers zullen op 1 november gepresenteerd worden.