De Britse hacker Gary McKinnon, die in 2001 en 2002 inbrak op computers van onder andere de NASA, het Pentagon en het Amerikaanse leger, mag niet bij het hoogste gerechtshof in beroep gaan tegen zijn uitlevering aan de Verenigde Staten.
Dat heeft het Britse gerechtshof, het High Court, besloten. Het hof gaf in augustus al groen licht voor de uitlevering van McKinnon. Zijn advocaten kondigden daarop aan de zaak aanhangig te willen maken bij het Supreme Court, de hoogste gerechtelijke instantie van het Verenigd Koninkrijk. Een lager gerechtshof moest echter eerst oordelen of daar een gegronde reden voor was.
Dat hof heeft nu besloten dat het niet in het algemeen belang is om de zaak door de hoogste gerechtelijke instantie te laten behandelen. Het gerechtshof zag niet in hoe McKinnon zich zou kunnen verdedigen met het argument dat uitlevering inbreuk zou maken op artikel 8 van het Europese mensenrechtenverdrag, dat regelt dat ieder mens recht heeft op een privé- en familieleven. Hetzelfde gold voor een verweer op basis van artikel 3 van datzelfde verdrag, waarin staat dat niemand mag worden mishandeld.
McKinnon, die het syndroom van Asperger heeft, kan nu nog beroep aantekenen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. Zijn advocaten hebben aangekondigd dat te gaan doen. Zij beweren dat uitlevering 'desastreuze' gevolgen zou hebben voor hun cliënt, mogelijk zelfs psychoses en zelfmoord.
In de Verenigde Staten riskeert de hacker uit Glasgow een celstraf van zestig jaar, wat voor de 43-jarige McKinnon feitelijk neerkomt op levenslang. Naar eigen zeggen wilde McKinnon geen schade aanrichten op de - onbeveiligde - Amerikaanse overheidscomputers waarop hij inbrak, en was hij slechts op zoek naar documenten die het bestaan van ufo's zouden bewijzen. De Amerikaanse overheid stelt dat er wel degelijk schade is toegebracht aan zijn systemen en eist uitlevering.

Kaneko had het programma in mei 2002 op zijn website gezet, waarna het snel populair werd. In september 2003 werden twee gebruikers van Winny aangeklaagd wegens auteursrechtschending en Kaneko werd beschuldigd van medeplichtigheid. De rechtbank in Kyoto oordeelde in december 2006 dat de beschuldiging terecht was en veroordeelde hem tot een boete van anderhalf miljoen yen, omgerekend ruim 11.000 euro.

Volgens de Europese Commissie hebben verschillende lidstaten de afgelopen jaren maatregelen genomen tegen spam, zoals het uitdelen van boetes, maar verschilt het per lidstaat hoe vaak er maatregelen worden genomen en hoe hoog de boetes zijn die worden uitgedeeld.