Minis, de downloadbare games voor de PSP Go, mogen geen extra downloadable content of updates krijgen. Ook mogen de minigames niet via wifi met anderen speelbaar zijn. De beperkingen zijn ingesteld om het testproces te versnellen.
Tegenover website Gamasutra heeft Justin Cooney van de Amerikaanse tak van Sony Computer Entertainment aangegeven dat de uitgever bewust beperkingen op gaat leggen aan ontwikkelaars van Minis.
Zo mogen de Minis niet via wifi in multiplayer-modus te spelen zijn en mogen ze niet van downloadable content voorzien worden. Updates zijn eveneens uit den boze. De maatregelen moeten ervoor zorgen dat de certificatie, het testproces dat Sony op de Minis loslaat, sneller verloopt. Door de functionaliteit te beperken kan het testen in drie tot vijf dagen afgerond zijn. Zonder de maatregelen zou de testtijd op kunnen lopen tot twee weken. Bovendien omschrijft Cooney de Minis als een 'speciale service voor kleinere content' en daar hoort volgens hem een beperkte functionaliteit bij.
Sony heeft al eerder aangegeven dat de omvang van Minis tot 100MB beperkt moet blijven. De eerste vijftien PSP Minis verschijnen op 1 oktober, tegelijk met de PSP Go. Sony is met zijn eisen strenger dan Apple, dat bij games voor de iPhone of iPod touch wel multiplayer via wifi toestaat, en waarbij ook downloadable content en upgrades mogelijk zijn. Cooney denkt echter niet dat dit Apple-ontwikkelaars zal verhinderen om hun games van de iPhone over te zetten naar de PSP. "Je kunt een Minis-product maken van je iPhone-product, of een volwaardige PSP-game", aldus Cooney. "Niets weerhoudt je ervan om een iPhone-product naar het PlayStation-platform te brengen. Het is aan de ontwikkelaar om te besluiten of ze er een gewone game of een PSP Mini-game van willen maken."