Google heeft zijn betaaldienst op basis van near field communication aangekondigd. Consumenten in de Verenigde Staten kunnen met Google Wallet via hun smartphone voor goederen en diensten betalen. Er komen onder andere Prepaid-kaarten.
De testfase van Wallet begint direct, zo maakte Google donderdag bekend op een persconferentie; een definitieve uitrol moet deze zomer gebeuren. Google werkt samen met MasterCard en Citibank, waardoor gebruikers betaalkaarten van deze bedrijven aan Wallet kunnen koppelen. Het is ook mogelijk om een zogenoemde Google Prepaid Card te koppelen, die vervolgens via veel verschillende betalingsopties opgewaardeerd kan worden.
Daarnaast hebben verscheidene winkelketens, zoals Macy's, Foot Locker en Subway, aangegeven de dienst te zullen ondersteunen. Ook wordt er samengewerkt met de telecomprovider Sprint, die telefoons waarop Wallet is geïntegreerd aan zal bieden. Het eerste toestel met de betaaldienst is de Android-telefoon Nexus S 4G, een variant op de Europese Nexus S, waarbij Google aangeeft dat er in de toekomst meer smartphones ondersteuning krijgen.
Daarnaast kondigde Google een nieuwe dienst genaamd Offers aan. De dienst is vergelijkbaar met de kortingsbonnensite Groupon, en wordt geïntegreerd met Wallet. Bij de betaling is het daardoor mogelijk om coupons direct te gebruiken en zo korting te krijgen op de totaalprijs. Google verwacht dat het in de toekomst naast betaalpassen en coupons ook mogelijk wordt om identiteitsbewijzen en tickets in de digitale portomonnee te stoppen.
Googles nieuwe betaaldienst komt niet als een verrassing. Er gingen al maanden geruchten over een nfc-betaalmethode, waarbij al eerder naar buiten kwam dat Google heeft samengewerkt met Mastercard en Citigroup voor Wallet. Het is niet bekend of de internetgigant plannen heeft om zijn nieuwe diensten ook buiten de Verenigde Staten aan te bieden.



De woensdag

De broncode van Plex Media Server is voor het Linux-platform al enige tijd als opensource beschikbaar en onlangs gecompileerd voor

/i/1306401962.jpeg?f=imagenormal)
GameFly


Volgens het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes werken Spotify en Facebook aan een gezamenlijke muziekstreamingdienst, die de naam 'Facebook Music' of 'Spotify on Facebook' gaat dragen. De dienst zou al binnen twee weken geïntroduceerd kunnen worden,
De beheerdienst was al in de Verenigde Staten beschikbaar, maar wordt nu ook in Europa uitgerold, zo laat woordvoerder Simon Abrahams van Rackspace aan Tweakers.net weten. Klanten betalen een startbedrag van 65 pond, oftewel circa 75 euro, en betalen 10 penny per beheerde server per uur. "Je betaalt dat bedrag voor de tijd dat een beheerde server draait", aldus Abrahams. Voor een server die 24 uur per dag en alle dagen van de maand draait, moet voor een maand van 31 dagen 74,40 pond extra worden betaald. Dat komt neer op circa 85 euro.
