IGN Entertainment heeft bekendgemaakt dat het de New Yorkse uitgever UGO heeft overgenomen. UGO is onder andere eigenaar van gamessite 1up. IGN heeft al diverse sites die zich op games richten, zoals Direct2Drive, GameSpy en TeamXbox.
IGN maakte de overname donderdag bekend. Het bedrijf zegt na de overname een publiek van 70 miljoen bezoekers per maand te bereiken. UGO-eigenaar Hearst Corporation krijgt na de overname een niet nader genoemd aantal aandelen in IGN Entertainment en wordt naar eigen zeggen een 'actieve deelnemer bij de ontwikkeling van het bedrijf'.
IGN Entertainment is onderdeel van Rupert Murdochs News Corporation, maar volgens TechCrunch wijst de overname van UGO erop dat IGN aan verzelfstandiging werkt. Volgens IGN-directeur Roy Bahat zou News Corporation IGN Entertainment graag te gelde willen maken: de sites draaien goed en voor dit jaar wordt rond de tien miljoen dollar winst verwacht. De vooruitzichten voor 2012 zijn nog rooskleuriger: de advertentie-inkomsten zouden nog elk jaar met 30 procent toenemen.