Tip de redactie

Logitech brengt Zone 300-koptelefoon uit voor 79 euro

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 20:4794 reacties

Logitech heeft twee nieuwe bluetoothheadsets aangekondigd, gericht op zakelijke doeleinden: de Zone 300 en Zone 305. De Zone 300 heeft een adviesprijs van 79 euro, de Zone 305 krijgt een adviesprijs van 110 euro.

De Zone 300 en Zone 305 zijn in veel opzichten hetzelfde. Beide headsets bevatten twee noisecancellingmicrofoons en laten gebruikers via het Logi Tune-platform de geluids- en microfooninstellingen aanpassen.

De beide headsets zijn draadloos en laten gebruikers tot dertig meter afstand van het hostapparaat bewegen zonder de verbinding te verliezen. Wisselt een gebruiker bijvoorbeeld van een laptop naar een smartphone, dan switcht de headset automatisch mee. De headsets bieden op een volledig opgeladen accu twintig uur luistertijd en zestien uur spreektijd. Binnen vijf minuten is een lege accu weer voldoende opgeladen om een uur spreektijd aan te bieden.

De Zone 305 onderscheidt zich van de Zone 300 met een aantal exclusieve functies gericht op gebruikers die in een bedrijf werken. De Zone 305 werkt bijvoorbeeld met een receiver die gecertificeerd is voor Microsoft Teams, Zoom, Google Meet en Google Voice. In september verschijnt ook een variant met een Microsoft Teams-certificering via een native bluetoothverbinding. Het 305-model werkt daarnaast samen met de Logitech Sync-software, waarmee IT-beheerders de individuele apparaten in een organisatie kunnen monitoren en firmware-updates kunnen uitrollen.

De Zone 300 is vanaf nu verkrijgbaar in de kleuren Black, Off-White en Rose. De Zone 305 is nu beschikbaar als Teams-versie, inclusief receiver, en als UC-versie, inclusief receiver. Beide versies krijgen een adviesprijs van 110 euro. De Zone 305 Teams-versie met native bluetooth, zonder receiver, verschijnt naar verwachting in september en gaat 79 euro kosten, net als de Zone 300.

Logitech Zone 300
Logitech Zone 300

Reacties (94)


Clearview AI biedt Amerikanen bedrijfsaandeel als schikking in rechtszaak

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 20:2029 reacties

Clearview AI, een bedrijf dat gezichtsherkenningsoftware maakt, is akkoord gegaan met een ongewone schikking in een classactionrechtszaak in de Verenigde Staten. In plaats van een geldbedrag wordt de eisers een aandeel in het bedrijf aangeboden.

De rechtszaak werd aangespannen naar aanleiding van de database van Clearview AI. Het bedrijf gebruikt voor zijn software een database van 30 miljard foto's van personen die het zonder toestemming online heeft verzameld. Politiediensten en andere overheidsdiensten kunnen die database tegen betaling gebruiken om bijvoorbeeld verdachten op te sporen.

In meerdere Amerikaanse staten werden rechtszaken aangespannen vanwege de database. Die zijn gebundeld tot één classactionrechtszaak in Chicago, waar Clearview AI nu akkoord is gegaan met een opvallende schikking. Het bedrijf biedt de eisers een constructie aan waarbij zij bij een beursgang of verkoop recht hebben op een belang van 23 procent in het bedrijf, schrijft The New York Times. Is het bedrijf na twee jaar niet verkocht of naar de beurs gegaan, dan hebben de eisers recht op zeventien procent van de winst van Clearview AI.

De advocaten van de eisers stellen dat een normaal schikkingsbedrag tot een faillissement van Clearview AI zou leiden. De eisers komen dan mogelijk met lege handen te staan. De rechter moet nog wel akkoord gaan met deze alternatieve schikking.

Het onrechtmatig gebruik van de verzamelde foto's en het schenden van de privacy leidde in diverse landen al tot hoge boetes. Zo legde de Franse toezichthouder in mei vorig jaar een dwangsom van 5,2 miljoen euro op. Ook kreeg het bedrijf boetes in onder meer Italië, Groot-Brittannië en Griekenland.

Reacties (29)


Meta gaat voorlopig toch geen AI-modellen trainen op data van Europeanen

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 19:4866 reacties, submitter: wildhagen

Meta pauzeert de plannen om zijn AI-modellen te trainen op data van Europese gebruikers. Het bedrijf besluit dat na gesprekken met de Ierse privacytoezichthouder Data Protection Commission.

Meta stelde gebruikers van Instagram, Facebook en WhatsApp eind mei op de hoogte van een nieuw privacybeleid dat op 26 juni actief moest worden. Daarin staat dat Meta ook data van Europeanen gaat gebruiken om zijn AI-modellen te trainen. Het ging specifiek om zichtbare data van gebruikers, zoals posts en comments. In andere landen doet Meta dat al, maar vanwege de strengere privacyregels nog niet in Europa.

Privacystichting noyb diende na bekendmaking van de plannen klachten in bij elf Europese privacytoezichthouders, schrijft Reuters. Het gaat onder meer om toezichthouders in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Ook de Ierse privacytoezichthouder DPC - die in Europa de leiding heeft over het toezicht op Meta, aangezien het Europese hoofdkantoor van Meta in Ierland zit - werd door noyb aangeschreven.

De DPC laat nu weten dat het intensief contact heeft gehad met Meta, waarna het bedrijf ervoor gekozen heeft zijn plannen te pauzeren. Ook zegt de DPC dat het samen met andere Europese privacytoezichthouders met Meta in gesprek blijft over het onderwerp.

Meta zelf zegt dat de beslissing volgt op een verzoek van de DPC om de plannen te pauzeren. Het bedrijf zegt teleurgesteld te zijn in dat verzoek, 'zeker gezien we feedback van toezichthouders hebben meegenomen en we de Europese toezichthouders al in maart geïnformeerd hebben'. Hoe lang de plannen gepauzeerd worden, is niet bekendgemaakt.

Reacties (66)

Lees meer


Microsoft investeert 6,69 miljard euro in nieuwe datacenters in Spanje

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 19:1953 reacties

Microsoft is van plan om 6,69 miljard euro te investeren in nieuwe datacenters in het noorden van Spanje. De investering wordt uitgesmeerd over tien jaar tijd. Eerder investeerde ook Amazon in datacenters in dezelfde regio.

Microsoft wil de datacenters in de regio Aragón bouwen, schrijft Reuters. Volgens de regionale overheid heeft Microsoft al een bouwvergunning aangevraagd om datacenters net buiten de stad Zaragoza te bouwen. Microsoft zelf wil niet reageren op de plannen.

Concurrent Amazon kondigde eind mei aan dat het 15,7 miljard euro investeert om zijn datacenters in de regio Aragón flink uit te breiden. Die datacenters zijn sinds eind 2022 operationeel. Ook Amazon spreidt zijn investering uit over tien jaar tijd.

Reacties (53)


Rechter VS buigt zich in april 2025 over X-rechtszaak tegen Media Matters

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 18:5840 reacties

De rechtszaak van X tegen de Amerikaanse mediawaakhond Media Matters gaat in april 2025 van start. X klaagde Media Matters aan vanwege een verlies van adverteerders als gevolg van een rapport van Media Matters.

Media Matters publiceerde in november 2023 een rapport waarin de waakhond onder meer meldde dat X advertenties van grote bedrijven plaatste naast content waarin Adolf Hitler en de Nsdap werden geprezen. Diverse adverteerders, waaronder Apple, Walt Disney, Warner Bros. Discovery en Comcast, trokken zich daarop terug.

Het sociale medium klaagde Media Matters een week na de publicatie van het rapport aan. Het bedrijf stelt dat Media Matters juridisch aansprakelijk is voor het financiële verlies dat X leidt doordat adverteerders zich terugtrekken. X zegt verder dat de afbeeldingen van advertenties naast neonazistische content in het rapport gefabriceerd zijn door de non-profitorganisatie. "Media Matters heeft de algoritmes die de gebruikerservaring op X regelen, gemanipuleerd om beveiligingen te omzeilen en beelden te creëren van betaalde posts van X's grootste adverteerders naast racistische en opruiende inhoud, waardoor de valse indruk wordt gewekt dat deze koppelingen allesbehalve zijn wat ze in werkelijkheid zijn: gefabriceerd, anorganisch en buitengewoon zeldzaam", luidt de aanklacht.

De rechtszaak hierover gaat op 7 april 2025 van start, schrijft Reuters nu. Media Matters-voorzitter Angelo Carusone zei vorig jaar al dat de non-profitorganisatie achter haar berichtgeving staat en ernaar uitkijkt 'om te winnen in de rechtszaal'.

Reacties (40)


Franse overheid wil deel van noodlijdend Atos overnemen voor 700 miljoen euro

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 17:5466 reacties, submitter: wildhagen

De Franse overheid heeft een overnamevoorstel ingediend bij Atos. Het gaat al jaren financieel slecht met het IT-bedrijf. De Franse overheid zegt nu delen van de Big Data & Security-afdeling van Atos over te willen nemen.

De Franse minister van Financiën, Bruno Lemaire, maakte in april al bekend dat er een intentieverklaring was verstuurd voor de overname. Daarin bood Frankrijk aan om de Advanced Computing-, Mission-Critical Systems- en Cybersecurity Products-bedrijfsonderdelen volledig over te nemen. Het land ziet die onderdelen als strategisch belangrijk.

Nu is er een officieel bod uitgebracht op de bedrijfsonderdelen in kwestie. Het gaat om een bod van 700 miljoen euro, schrijft The Register. Het management en de raad van bestuur van Atos gaan het voorstel bespreken met de Franse overheid. Het bedrijf benadrukt echter dat er geen garantie is dat de onderhandelingen slagen en er een definitieve overeenkomst volgt. Hoe de bedrijfsonderdelen na een eventuele overname precies worden ingericht, is nog niet bekend.

Atos heeft al jaren financiële problemen. In april gaf het bedrijf aan dat het 1,1 miljard euro nodig heeft om zijn activiteiten de komende twee jaar te financieren. Eerder deze week accepteerde het bedrijf een financieringsvoorstel van zijn grootste aandeelhouder, Onepoint. Volgens dat voorstel ondersteunt Onepoint Atos bij het herstructureren van zijn financiële schuld. Volgens The Register wordt het voorstel gesteund door diverse crediteuren van Atos, maar er moet nog een definitieve overeenkomst gesloten worden.

Atos is een grote Europese IT-dienstverlener, die onder meer verschillende Nederlandse en Belgische overheidsinstanties als klant heeft. Daarnaast beheert het de data en cybersecurity voor de Olympische Spelen die deze zomer in Parijs gehouden worden.

Reacties (66)


Microsoft-topman Brad Smith erkent gemaakte fouten rondom beveiliging

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 17:2266 reacties, submitter: wildhagen

Brad Smith, de president van Microsoft, heeft toegegeven dat Microsoft fouten heeft gemaakt rondom de beveiliging van zijn producten. Dat zei hij tijdens een hoorzitting van de Amerikaanse Commissie Binnenlandse Veiligheid.

Brad Smith is door de Commissie op het matje geroepen vanwege een cyberaanval in 2023, schrijft IT Daily. Chinese hackers wisten vorig jaar via Microsoft Exchange Online in te breken op e-mailaccounts van verschillende bedrijven, West-Europese overheden en de Amerikaanse overheid. In april stelde de VS in een rapport dat Microsoft die aanval had kunnen voorkomen. Smith moet zich hier namens Microsoft nu over komen verantwoorden.

In een schriftelijke getuigenis voorafgaand aan de hoorzitting liet Smith al weten dat Microsoft de verantwoordelijkheid voor de door de VS benoemde problemen 'zonder enige twijfel of aarzeling' aanvaardt. Ook schrijft hij dat Microsoft bezig is om alle aanbevelingen uit het rapport over te nemen en aan nog eens achttien andere beveiligingsdoelstellingen te werken. Tijdens de hoorzitting erkende Smith nogmaals dat het bedrijf bij dit incident tekort is geschoten.

Kritiek over SolarWinds-aanval

Eerder deze week verscheen meer kritiek op het handelen van Microsoft op het gebied van security. ProPublica publiceerde donderdag een getuigenis van voormalig Microsoft-werknemer Andrew Harris, die tot 2020 in het beveiligingsteam van het bedrijf werkte. Harris stelt dat Microsoft een bedenkelijke rol speelde bij de SolarWinds-aanval in 2020.

De voormalige werknemer ontdekte naar eigen zeggen in 2016 een potentieel ernstige kwetsbaarheid in Azure AD FS, waarmee ingelogd kan worden in de Azure cloud. Volgens Harris konden aanvallers de kwetsbaarheid misbruiken om via een on-premises server in te breken in de cloudomgeving van klanten. Microsoft was destijds echter bang dat het erkennen van die kwetsbaarheid de reputatie van de destijds vrij nieuwe cloudafdeling zou schaden, waarop het in de doofpot werd gestopt, zegt Harris. Jarenlang probeerde de voormalige werknemer Microsoft zo ver te krijgen om de fout op te lossen, maar daar werd niets mee gedaan.

In augustus 2020 stapte Harris over naar CrowdStrike, slechts enkele maanden voordat de SolarWinds-aanval plaatsvond. Bij die aanval werd de fout die Harris in 2016 al had gevonden misbruikt, aldus ProPublica. Smith moest zich in 2021 al verantwoorden voor de SolarWinds-aanval, maar hij zei toen dat er geen kwetsbaarheid in Microsoft-producten of -diensten misbruikt was voor die aanval.

Reacties (66)


Belgische providers moeten gespoofte buitenlandse telefoongesprekken tegengaan

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 16:43101 reacties, submitter: Drwho1

Internationale telefoontjes naar Belgische nummers mogen er niet langer uitzien alsof ze uit België komen. Dat bepaalt een nieuw Koninklijk Besluit. Volgens de Belgische telecomwaakhond BIPT is dit een belangrijk wapen in de strijd tegen spoofing.

Spoofing komt de laatste jaren steeds vaker voor, stelt het BIPT in een aankondiging over het nieuwe Koninklijk Besluit. Bij spoofing krijgen gebruikers een ander nummer te zien dan waarmee daadwerkelijk gebeld wordt. Fraudeurs gebruiken deze techniek door een Belgisch nummer te laten verschijnen op het scherm van de slachtoffers die ze bellen. Op die manier hopen ze vertrouwen te creëren bij de ontvanger van het telefoontje, waarna de fraudeur bijvoorbeeld financiële gegevens probeert te ontfutselen om financiële fraude te plegen.

Bellers deden zich in eerste instantie met name als bank voor, maar inmiddels kan ieder Belgisch telefoonnummer gespooft worden, stelt het BIPT. Aangezien het overgrote deel van de oproepen met gespoofte Belgische telefoonnummers vanuit het buitenland gepleegd wordt, is nu besloten dat er geen Belgische nummers meer getoond mogen worden bij oproepen vanuit het buitenland.

Er gelden wel een paar uitzonderingen op de nieuwe regel. Zo mag nog wel een Belgisch nummer getoond worden als een gebruiker van een Belgisch mobiel nummer in het buitenland aan het roamen is. Daarnaast mogen marketingdiensten die vanuit het buitenland opereren nog wel Belgische nummers gebruiken als identificatie. Bedrijven die met callcenters werken op basis van clouddiensten, moeten hun Belgische telefoonnummers registreren bij hun operator.

Telecomoperatoren krijgen drie maanden de tijd om maatregelen te nemen om aan de nieuwe regelgeving te voldoen voor vaste telefoonnummers. Voor mobiele nummers krijgen zij zes maanden de tijd.

Reacties (101)


CISA waarschuwt voor misbruik van Windows-lek bij ransomwareaanvallen

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 16:0638 reacties, submitter: wildhagen

De Amerikaanse Cybersecurity and Infrastructure Security Agency waarschuwt voor misbruik van een beveiligingslek in Windows. Een aanvaller kan deze kwetsbaarheid gebruiken bij ransomwareaanvallen. Microsoft heeft op 12 maart al een update uitgebracht, waarmee het de kwetsbaarheid dichtte.

Deze kwetsbaarheid, die te volgen is onder CVE-2024-26169, zit in de Windows Error Reporting Service. Via dit lek kan een aanvaller die al toegang heeft tot een systeem, zijn rechten verhogen naar SYSTEM. Op die manier kan hij volledige controle over het getroffen systeem krijgen en bijvoorbeeld beveiligingssoftware uitschakelen of aanpassen.

Microsoft heeft de fout al opgelost tijdens de Patch Tuesday van maart dit jaar en gaf toen aan dat er geen signalen waren van misbruik. Beveiligingsonderzoekers van Symantec berichtten eerder deze week echter dat de groep cybercriminelen achter de Black Basta-ransomware de kwetsbaarheid mogelijk al vóór het verschijnen van de patch misbruikt hebben. Mogelijk is de kwetsbaarheid zelfs al in december 2023 uitgebuit.

De CISA heeft de kwetsbaarheid inmiddels ook toegevoegd aan zijn catalogus van bekende misbruikte kwetsbaarheden. Die catalogus bevat veelgebruikte kwetsbaarheden die een significant risico kunnen vormen voor federale organisaties, aldus het agentschap. De CISA adviseert organisaties snel actie te ondernemen om de risico's van dergelijke kwetsbaarheden te beperken.

Reacties (38)


AP: wet die overheid proactief op toeslagen laat wijzen moet duidelijker

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 15:3236 reacties

Het wetsvoorstel waarmee Nederlandse overheidsinstanties zelf mensen kunnen benaderen die recht hebben op een uitkering of toeslag, heeft nog wijzigingen nodig. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens na toetsing van het wetsvoorstel.

Met de zogenoemde Wet proactieve dienstverlening SZW kunnen het UWV, de SVB en gemeenten gegevens uitwisselen om te controleren of mensen mogelijk een uitkering of sociale voorziening mislopen. Als dit het geval is, kunnen de organisaties die mensen straks actief benaderen.

De AP heeft echter nog bezwaren tegen het huidige wetsvoorstel. Het noemt namelijk niet welke persoonsgegevens de organisaties zullen verwerken, waardoor mensen niet goed kunnen inschatten of zij dit willen. De AP vindt daarom dat er duidelijk moet worden aangegeven welke persoonsgegevens of categorieën van persoonsgegevens de instanties zullen gebruiken. Ook moet er een bewaartermijn voor de persoonsgegevens worden vastgelegd.

De AP uit verder kritiek op het opt-outsysteem van de wetgeving. Mensen die niet willen dat hun gegevens voor 'proactieve dienstverlening' worden gebruikt, kunnen dit aangeven via een opt-out. "Alleen staat in het wetsvoorstel niet dat het UWV, de SVB en gemeenten gezamenlijk opt-outs moeten bijhouden, zodat iemand niet bij alle drie de instanties apart een opt-out hoeft door te geven. Deze verplichting moet worden opgenomen in het wetsvoorstel", stelt de AP.

Reacties (36)


Provincie Zuid-Holland moet actieplan maken om cybersecurity te verbeteren

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 15:0724 reacties, submitter: Anonymoussaurus

De Nederlandse provincie Zuid-Holland moet een actieplan opstellen over hoe de cybersecurity binnen de provincie verbeterd kan worden. Een motie daartoe van JA21 werd unaniem aangenomen door de Provinciale Staten van Zuid-Holland.

Statenlid Luuk Wilson van JA21 diende de motie in en wees daarbij op het accountantsverslag bij de jaarrekening van 2023. Daarin heeft de accountant aangegeven dat er nog aanzienlijke stappen gezet moeten worden op het gebied van informatiebeveiliging. Het Statenlid benadrukt dat cyberdreigingen toenemen en dat het 'van cruciaal belang is dat de informatiesystemen en bijbehorende beveiligingsmaatregelen up-to-date en effectief zijn'. Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot 'ernstige gevolgen voor de integriteit en betrouwbaarheid van de gegevens en dienstverlening aan de inwoners'.

Wilson roept daarom in de motie op tot het opstellen van een gedetailleerd actieplan met duidelijke mijlpalen en deadlines voor de verbetering van de cybersecurity. Ook wil hij dat er regelmatig wordt gerapporteerd over de voortgang van de implementatie en de effectiviteit van de genomen maatregelen. Verder vraagt hij om trainingen en educatie voor alle werknemers om bewustwording en naleving van nieuwe procedures en beleidslijnen te bevorderen. De leden van de Provinciale Staten namen de motie unaniem aan.

In september vorig jaar kreeg de provincie Zuid-Holland te maken met een datalek in een intern systeem dat gebruikt wordt voor archivering, opslag en intern samenwerken aan documenten. Naar aanleiding daarvan staat de provincie onder toezicht van de Autoriteit Persoonsgegevens, werd in april dit jaar bekendgemaakt. De provincie maakt concrete afspraken met de AP over hoe het zorgvuldiger met persoonsgegevens kan omgaan en moet hierover regelmatig rapporteren aan de AP.

Reacties (24)


Meta rolt audiocodec MLow uit naar WhatsApp

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 15:0448 reacties, submitter: japie06

Meta is bezig met de uitrol van zijn nieuwe audiocodec Meta Low Bitrate, ofwel MLow, naar WhatsApp. Het is al beschikbaar in Instagram en Messenger. De codec moet het beter mogelijk maken om audiogesprekken te voeren bij slechte internetverbindingen.

Eerder gebruikte Meta de opensourcecodec Opus uit 2012 voor audiogesprekken. De geluidskwaliteit van MLow is echter beter bij een lagere bitrate, beweert Meta. Het bedrijf heeft verschillende audiobestanden gedeeld die het verschil tussen Opus en MLow laten horen.

MLow
Het verschil tussen MLow en Opus bij verschillende bitrates. Bron: Meta

Bij MLow wordt pcm-audio ingevoerd in een encoder, die het signaal vervolgens splitst in twee frequentiebanden: een hoge en een lage. Vervolgens wordt elke band afzonderlijk gecodeerd. Bij de ontvanger worden de banden weer door een encoder geleid om ze te decomprimeren en een gecodeerde payload te genereren.

MLow
Bron: Meta

Meta heeft de codec niet gebaseerd op kunstmatige intelligentie, omdat zoiets meer energie vereist. Daarnaast kunnen oudere toestellen moeilijker omgaan met op AI-gebaseerde codecs. Het bedrijf wijst erop dat 'tientallen miljoenen telefoons' waarmee dagelijks wordt gebeld via WhatsApp, tien jaar of ouder zijn.

Reacties (48)


Microsoft dicht eenvoudig te misbruiken kwetsbaarheid in Outlook

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 14:1732 reacties, submitter: marcop82

Microsoft heeft in zijn Patch Tuesday-update van juni onder meer een kritieke kwetsbaarheid in Outlook gedicht. De remotecode-executionfout kan misbruikt worden zonder dat hier interactie van een gebruiker voor nodig is.

De kwetsbaarheid in kwestie, gevolgd als CVE-2024-30103, werd ontdekt door onderzoekers van beveiligingsbedrijf Morphisec. Via de fout kunnen aanvallers eigen code uitvoeren op getroffen systemen, wat kan leiden tot datalekken, ongeautoriseerde toegang tot systemen en andere malafide praktijken. De code kan uitgevoerd worden met dezelfde privileges als de getroffen gebruiker heeft, wat volgens de onderzoekers er mogelijk toe kan leiden dat het gehele systeem overgenomen wordt.

Aanvallers kunnen de fout misbruiken door een malafide e-mail te versturen. Volgens de onderzoekers is de kwetsbaarheid extra gevaarlijk omdat er geen interactie van gebruikers nodig is voor misbruik. Het openen van de malafide e-mail is al voldoende. "Dit is met name gevaarlijk voor accounts die de auto-openfunctie van Microsoft Outlook gebruiken", aldus de onderzoekers. "Dit gebrek aan vereiste gebruikersinteractie, gecombineerd met de ongecompliceerde aard van de exploit, vergroot de kans dat kwaadwillenden deze kwetsbaarheid zullen misbruiken voor initiële toegang." De onderzoekers raden aan om de door Microsoft vrijgegeven patch zo snel mogelijk te installeren.

Microsoft heeft met zijn Patch Tuesday-update van juni 51 kwetsbaarheden gedicht, waarvan er één als kritiek wordt gezien. De rest, waaronder CVE-2024-30103, wordt aangemerkt als belangrijk. De volledige lijst met gedichte kwetsbaarheden is te vinden op de website van Microsoft.

Reacties (32)


Voormalige NSA-baas treedt toe tot raad van bestuur OpenAI

Door Eveline Meijer, 14 juni 2024 13:4236 reacties, submitter: wildhagen

Paul M. Nakasone, de voormalige baas van de Amerikaanse National Security Agency, is toegetreden tot de raad van bestuur van OpenAI. Nakasone gaat daarnaast bijdragen aan de cybersecurity van het bedrijf.

Nakasone was eerder generaal in het Amerikaanse leger. Tussen 2018 en februari dit jaar was hij de directeur van de NSA. Bij OpenAI gaat Nakasone niet alleen aan de slag in de raad van bestuur, maar wordt hij ook lid van de in mei aangekondigde Safety and Security Committee, aldus OpenAi in een aankondiging. Deze commissie moet de raad van bestuur adviseren over veiligheid en security binnen OpenAI en zijn projecten. Volgens het bedrijf wordt de commissie de belangrijkste prioriteit voor Nakasone.

"De inzichten van Nakasone zullen ook bijdragen aan de inspanningen van OpenAI om beter te begrijpen hoe AI kan worden gebruikt om de cyberveiligheid te versterken door cyberbedreigingen snel te detecteren en erop te reageren", aldus OpenAI.

Reacties (36)


Belgisch bedrijf wil Vision Pro inzetten als 'blindengeleidehond'

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 11:5363 reacties, submitter: legatus151

Het Belgische bedrijf In The Pocket en het Nederlandse expertisecentrum voor blinden en slechtzienden Koninklijke Visio werken samen aan een proof of concept. Ze onderzoeken of de Apple Vision Pro-headset mensen met een visuele beperking kan helpen bij het navigeren.

Met de juiste software en aanpassingen zou de Vision Pro een vervanging kunnen zijn voor geleidehonden, schrijft In The Pocket in een blogpost. Dit kan nuttig zijn als een blind of slechtziend persoon al langere tijd op een wachtlijst staat voor een geleidehond. "De Apple Vision Pro scant de ruimte rondom de gebruiker en detecteert mogelijke obstakels. Zodra de gebruiker in de buurt komt van een obstakel, zoals een muur, tafel of stoel, zal die een geluid horen uit de richting van het obstakel. Met spatial audio kan de gebruiker nauwkeurig achterhalen waar het obstakel zich precies bevindt. Hoe dichter die bij het obstakel komt, hoe sneller het geluid herhaald wordt", aldus het bedrijf.

In The Pocket werkte twee concepten uit, schrijft de Belgische krant De Tijd. De eerste applicatie genereert een virtueel harnas rond de gebruiker dat is opgebouwd uit verschillende kubussen. Als een van die kubussen in aanraking komt met een voorwerp, geeft de Vision Pro een klank die uit de richting van het voorwerp komt. Hoe luider de klank, hoe dichterbij het voorwerp is. De tweede applicatie scant en detecteert horizontale en verticale vlakken. Daarbij plaatst de app kubussen op de vlakken die het detecteert. Ook die geven een geluidssignaal af als de gebruiker in de buurt komt van een object.

De applicatie is nog niet perfect. Zo detecteert de bril geen mensen en ramen, en kan hij alleen binnen worden gebruikt. De accuduur van de VR-bril is ook een nadeel, en niet iedere deelnemer was te spreken over het gewicht en draagcomfort van de Vision Pro. Toch denkt Visio-ontwikkelaar Christiaan Pinkster dat de technologie 'erg nuttig' kan zijn. "We moeten de komende jaren de hardware toegankelijker maken, zodat het systeem voor iedereen bruikbaar wordt. Over een paar jaar kun je hopelijk als blinde een ziekenhuis binnenwandelen en aan je bril vragen waar de balie is of om de pijlen van de juiste route te volgen. Een echt indoornavigatiesysteem."

Reacties (63)


AOC introduceert twee budget-4k-monitors met ips-panelen

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 10:5659 reacties, submitter: Balance

AOC heeft twee 4k-monitors uitgebracht: de U27B3A en de U27B3AF. Deze monitors beschikken over een 27"-ips-paneel met een verversingssnelheid van 60Hz en een uhd-resolutie van 3840x2160 pixels. De U27B3A heeft een adviesprijs van 249 euro en de U27B3AF kost 259 euro.

In grote lijnen zijn de U27B3A en de U27B3AF hetzelfde. Beide monitors hebben dezelfde verversingssnelheid, ondersteunen uhd en hebben een pixeldichtheid van 163 ppi, schrijft AOC. Ook zijn ze voorzien van een Lowblue-modus, die het blauwe licht dat het scherm uitstraalt vermindert. De U27B3AF beschikt over een in hoogte verstelbare standaard tot 110mm, die de U27B3A niet heeft.

AOC U27B3A en U27B3AFAOC U27B3AAOC U27B3AF

Reacties (59)


Microsoft stelt omstreden Recall-functie voor Copilot uit

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 10:21147 reacties

Microsoft heeft besloten de Recall-functie niet beschikbaar te maken bij de release van Copilot+-pc's half juni. Het bedrijf wil de functie uitgebreider testen nadat meerdere ontwikkelaars en beveiligingsexperts kritiek hadden geuit over de veiligheid van Recall.

“We stellen de release van Recall uit om de expertise van de Windows Insider-gemeenschap te benutten en ervoor te zorgen dat de functie voldoet aan onze hoge normen voor kwaliteit en veiligheid”, schrijft Microsoft in een blogpostupdate op donderdag. Wanneer de nieuwe testversie van Recall beschikbaar komt voor Windows Insiders-deelnemers is nog niet bekend.

Eind mei werd Recall aangekondigd als een prominente functie van Copilot+-pc's, die op 18 juni op de markt verschijnen. Microsoft omschrijft Recall als een 'fotografisch geheugen voor Windows'. De functie maakt meerdere keren per minuut screenshots die vervolgens door AI in een tijdlijn worden geplaatst. Niet lang nadat de functie beschikbaar kwam in het Windows Insiders-programma, volgde veel kritiek van ontwikkelaars en beveiligingsexperts.

Microsoft beweert dat het de gegevens lokaal opslaat en dat alleen de gebruiker toegang heeft tot de screenshots. Beveiligingsonderzoeker Kevin Beaumont liet echter zien dat externe apparaten die Recall officieel niet ondersteunen toch toegang kunnen krijgen tot de functie. Ook was het Microsoft-leaker Albacore al gelukt om Recall draaiend te krijgen op een low-end pc met een Snapdragon 7cx+ Gen3. Een ander nadeel van Recall is dat het gevoelige informatie, zoals wachtwoorden, niet automatisch uit screenshots schrapt.

Naar aanleiding van de eerdergenoemde kritiek voegde Microsoft afgelopen week meer beveiligingsmaatregelen toe aan Recall en maakte de functie opt-in.

Reacties (147)

Lees meer


Gaminghub Everywhere van ex-GTA-ontwikkelaar krijgt gesloten bèta op 18 juni

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 08:5118 reacties

Gaminghub Everywhere krijgt op 18 juni een gesloten bèta. De hub is ontwikkeld door Build A Rocket Boy, een bedrijf van voormalig Grand Theft Auto-ontwikkelaar Leslie Benzies. De gesloten bèta is alleen beschikbaar voor pc.

De zogenoemde Builders Beta is donderdag aangekondigd in een trailer. Hierin staat vooral de toolset Arcadia centraal, waar de spelers mee kunnen experimenteren. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via de officiële site van Everywhere en hierdoor in aanmerking komen voor een uitnodiging.

In Everywhere kunnen spelers zelf verschillende spellen of levels maken met de Arcadia-toolset. Deze bevat onder meer assets en een systeem om games te publiceren. In dat opzicht lijkt Everywhere op Roblox of Dreams van Media Molecule. Build A Rocket Boy werkt daarnaast aan een actiegame die in Everywhere is gemaakt, genaamd Mindseye. Dat spel is vorig jaar aangekondigd, maar heeft nog geen releasedatum.

Reacties (18)


Algemeen directeur van World of Warcraft John Hight verlaat Blizzard

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 08:3527 reacties, submitter: Zeror

John Hight, de senior vicepresident en algemeen directeur van de World of Warcraft-franchise, gaat weg bij Blizzard. Hight heeft twaalf jaar bij de studio gewerkt. Het is nog niet bekend wat de topman gaat doen na zijn vertrek bij Blizzard.

Hight heeft donderdag via socialmediaplatform X bekendgemaakt dat hij weggaat bij Blizzard. "Na twaalf ongelooflijke jaren bij Blizzard heb ik besloten om een nieuwe zoektocht te beginnen. Het was een moeilijke beslissing, maar ik heb het gevoel dat het nu een goed moment is om te vertrekken. Warcraft doet het uitstekend nu de franchise dertig jaar oud wordt", schrijft de ontwikkelaar. Het is nog niet duidelijk wie Hight zal vervangen nadat hij weggaat bij Blizzard.

John Hight
John Hight. Bron: LinkedIn

John Hight kwam in 2011 bij Blizzard werken. Hij was de senior producer van de World of Warcraft-uitbreiding Mists of Panderia. Later werd hij de productiondirector voor Diablo III: Reaper of Souls, Legion en Battle for Azeroth.

Voordat Hight bij Blizzard werkte, gaf hij les in gameontwikkeling aan de Universiteit van Californië. De jaren daarvoor werkte hij voor verschillende studio's, waaronder Sony Computer Entertainment. Daar heeft hij onder meer bijgedragen aan de ontwikkeling van God of War 3, dat in 2010 verscheen voor de PlayStation 3.

Reacties (27)


Deepcool staat op Amerikaanse sanctielijst wegens leveringen aan Rusland

Door Loïs Franx, 14 juni 2024 07:26231 reacties

Hardwarefabrikant Deepcool staat op een sanctielijst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het bedrijf heeft volgens het ministerie goederen ter waarde van 1 miljoen dollar geleverd aan de Russische oorlogsindustrie.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag een lijst gepubliceerd waarop zeven Chinese fabrikanten staan, waaronder Deepcool. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari 2022 gelden in de Verenigde Staten strengere wetten omtrent het leveren van goederen aan Rusland en de Russische oorlogsindustrie, waaronder computeronderdelen.

Deepcool heeft zich niet aan de wetten gehouden door 1 miljoen dollar aan onderdelen te leveren aan Rusland, zegt het ministerie. "Wij maken ons zorgen over de omvang van de export van goederen vanuit de Volksrepubliek China. Rusland probeert herhaaldelijk sancties te omzeilen om componenten als micro-elektronica aan te schaffen, die weer worden gebruikt om wapens te maken."

Andere bedrijven en individuen op de lijst hebben banden met de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko. Verder worden er sancties opgelegd aan bedrijven uit onder andere de Verenigde Arabische Emiraten, Turkije en Moldavië.

Reacties (231)