Dat is niet wat ik bedoel.
Natuurlijk moet je ergens beginnen.
Ik ben het met onderstaande eens:
Ik denk dat Apple juist een goede developers kit heeft geleverd, het had alleen geen consumenten product moeten worden,
Maar als het enkel een dev-kit zou zijn, dan heeft het product geen zin.
Het is maar de vraag of Apple niet opgeeft gezien het bericht waar deze discussie onder staat. Want ze hebben de 2e versie opgeschort en geven nu resources aan de goedkopere versie. Maar in het geval dat deze faalt. Dan weet ik niet of er een derde versie komt.
Ik weet overigens ook niet zeker of AR/VR met het huidige technologie niveau uberhaupt een massa markt gaat aanspreken, tegelijk denk ik ook dat we de "Early adopter"-fase voorbij zijn, maar tegelijk de chasm nog niet overbrugt is.
Er is op dit moment nog nul reden om een AR/VR bril te nemen voor een early majority. Zoals op andere plekken in deze commentsectie ook staat, de killer app bestaat nog niet. De formfactor is ook nog niet daar.
Begrijp me niet verkeerd, ik ben blij dat Apple ingestapt is. Maar ik denk dat ze voor Apple begrippen te vroeg zijn en ik ben heel benieuwd of ze gaan volhouden tot de chasm overbrugt is.
In een ver verleden heb ik ook bij de Early Adopters gehoord met betrekking tot touchscreen smartphones. Enkele jaren later stapte Apple in toen de chasm net overbrugt was met de iPhone. Maar de Nokia 7710 en XDA etc hadden ook nog niet die killer app en formfactor. Mobiel internet was dramatisch, toestellen waren matig in gebruik en functionaliteit was moeilijk te benaderen.
3G, de App Store en capacitieve touchscreens waren de dingen die de chasm schaalde.
De Vision Pro heeft te maken ver vergelijkbare problemen in andere vormen. Alleen op dit moment zit Apple op de stoel van HTC en Nokia. Ze zien waar de markt heen gaat en ze moeten stimulans geven aan deze technologie. Maar het zou zomaar kunnen dat ze nog wat te vroeg zijn en ik denk dat ze dit zelf ook denken en het is maar de vraag of de "Apple Vision" niet de Nokia 7710 van Apple gaat worden. Zijn tijd ver vooruit, maar niet voor de Early Majority. En afhankelijk van wat Apple veracht kan het zomaar het laatste product zijn in deze productcategorie.
[Reactie gewijzigd door itContinues op 23 juli 2024 00:36]