Tip de redactie

Google start uitrol Now voor desktopversie Chrome

Door RoD , 24 maart 2014 20:0667 reacties

Google is begonnen met de uitrol van zijn zoek- en informatiedienst Now voor de desktop. Gebruikers van de Chrome-browser krijgen in de komende tijd de feature aangeboden, die samenwerkt met de versie op de smartphone.

De internetgigant liet in een post op zijn eigen sociale-netwerksite Google+ weten dat de uitrol per direct is gestart voor gebruikers van de Chrome-browser. Volgens Google verloopt de uitrol gefaseerd; het kan enkele weken duren voordat alle gebruikers toegang hebben tot Now. Wel is het mogelijk om notificaties van Google Now handmatig aan te zetten via chrome://flags/. Desgewenst is de feature ook uit te zetten.

Wanneer een gebruiker inlogt in Chrome voor de desktop met hetzelfde Google-account als op een smartphone, dan kan Now gegevens van beide platforms combineren. Zo wordt voor locatiegebaseerde informatie op de desktop de locatie van het gekoppelde mobieltje gebruikt. Verder kan Now onder andere informatie over het weer, nieuws, verkeer en notificaties van Google-diensten tonen.

Google kwam eerder al met Now-ondersteuning in een bèta-versie van Chrome. De dienst is al enige tijd beschikbaar voor smartphones, waarbij recentelijk ook ondersteuning voor iOS is toegevoegd.

Google Now in Chrome

Reacties (67)


Telegram claimt 35 miljoen gebruikers te hebben

Door RoD , 24 maart 2014 18:15191 reacties

De chatdienst Telegram heeft te kennen gegeven dat het inmiddels meer dan 35 miljoen gebruikers heeft. Het alternatief voor Whatsapp heeft in de afgelopen tijd vele nieuwe aanmeldingen gekregen.

Dat laat Telegram weten via een bericht op Twitter. Verder hebben de makers van de chatdienst geen informatie losgelaten. Daardoor is onduidelijk hoeveel gebruikers op iOS of op Android zitten. Googles Play Store meldt dat het aantal installaties tussen de 10 en 50 miljoen zit, maar preciezere cijfers zijn er niet. De App Store van Apple geeft geen downloadcijfers. Telegram geeft niet aan hoeveel van de gebruikers daadwerkelijk actief zijn.

Telegram werd in rap tempo bekend als alternatief voor het populaire Whatsapp nadat laatstgenoemde bekendmaakte te worden overgenomen door Facebook voor een bedrag van omgerekend 11,6 miljard euro. Daags na de overname liet Telegram nog los dat er in één dag een half miljoen gebruikers bij waren gekomen. Telegram profileert zich als een chatdienst die privacy hoog in het vaandel heeft staan en biedt onder andere versleuteld chatten.

Reacties (191)

Lees meer


Panasonics goedkoopste uhdtv kost 3000 euro

Door Olaf van Miltenburg, 24 maart 2014 15:5370 reacties

Panasonic heeft de Nederlandse release van zijn uhdtv's aangekondigd. De Japanse fabrikant brengt een 65"-, een 58"- en een 50"-model op de markt, waarvan het duurste model 4999 euro en het goedkoopste model 2999 euro gaat kosten.

De uhdtv's van Panasonic vallen onder de AX800-serie van het bedrijf. De lijn moet de geschrapte plasma-tv's van het concern doen vergeten, zo liet Panasonic eerder dit jaar al weten. Daarvoor moeten onder andere de lcd-panelen met led-backlight zorgen, die van het bedrijf de naam Studio Master Colour hebben gekregen en die onder andere over een THX 4K Display-certificaat beschikken. De schermen beschikken verder over hdmi 2.0, wat onder andere ondersteuning voor het contentbeschermingsprotocol hdcp 2.2 en invoer van 60fps-videomateriaal met zich meebrengt. Ook is een displayport aanwezig, die vooral handig is voor gamers.

De release valt samen met die van de AS800E-serie, die uit high-end modellen met full-hd-resolutie bestaat. Alle desbetreffende tv's beschikken over Twin HD Tuner, twee Common Interface Plus-sleuven en de smart-tv-diensten My Stream, Info Bar, TV Anywhere en Remote Sharing voor respectievelijk gepersonaliseerde kanalen, relevante informatie, streamen naar mobiele apparaten en het delen van content. Ook hebben alle tv's ondersteuning voor hevc, stemherkenning, gezichtsherkenning en een nabijheidssensor.

De AX800-tv's zijn niet de enige uhdtv's van Panasonic dit jaar. In de herfst belooft het bedrijf met de AX900-serie te komen, die over local dimming gaat beschikken, evenals over een krachtigere processor dan de huidige modellen. Details maakte Panasonic nog niet bekend.

Panasonic TX-65AX800EPanasonic TX-65AX800EPanasonic TX-65AX800EPanasonic TX-65AX800E

Model

Introductiemaand

Prijs

TX-65AX800E (uhd)

05 2014

€ 4.999

TX-58AX800E (uhd)

05 2014

€ 3.999

TX-50AX800E (uhd)

05 2014

€ 2.999

TX-60AS800E (full-hd)

05 2014

€ 2.999

TX-55AS800E (full-hd)

05 2014

€ 2.299

TX-47AS800E (full-hd)

05 2014

€ 1.599

Reacties (70)


Blizzard werkt aan Diablo 3 voor de Xbox One

Door Mark Hendrikman, 24 maart 2014 15:3746 reacties

Een Xbox One-versie van de Diablo 3: Ultimate Evil Edition is bij Blizzard in de maak, maar er is nog geen officiële bevestiging dat de game ook daadwerkelijk uitkomt voor Microsofts console. De ontwikkelaar werkt parallel aan de PS4- en Xbox One-versies van de game.

Box Diablo III: Reaper of SoulsHet nieuws wordt gemeld door Alex Mayberry, hoofd gameproducer bij Blizzard, in een interview met gamewebsite Videogamer. De Xbox One-versie wordt tegelijk ontwikkeld met de PlayStation 4-versie, die wel officieel aangekondigd is. Volgens Mayberry is het 'logischer' om voor beide platforms tegelijk te ontwikkelen. "Dat deden we ook bij de Xbox 360- en PlayStation 3-versie van de game. Het is gewoon wat we doen. Blizzard en Microsoft kunnen het daarna samen verder wel uitwerken."

De Ultimate Evil Edition van Diablo 3 bevat zowel de game zelf als de uitbreiding, Reaper of Souls. Over de releasedatum van de PlayStation 4-versie zegt Mayberry dat het 'niet lang gaat duren, aangezien het consoleteam parallel werkt met het hoofdteam en niet ver achterloopt'. De uitbreiding voor Diablo 3 komt op 25 maart uit voor Windows en OS X.

Behalve over Diablo heeft Mayberry het met Videogamer gehad over StarCraft: Ghost, de in 2002 aangekondigde third-person-game uit het StarCraft-universum. Hoewel er niets concreets over te vertellen valt, stelt Mayberry dat de game misschien 'ooit' uitkomt. "Ik denk dat het idee prima uit te voeren is. Het is zeker nog iets dat leeft binnen Blizzard. We zouden het graag doen." Destijds is ontwikkeling van de game voor onbepaalde tijd opgeschort vanwege de tekortschietende rekenkracht van de zesde generatie consoles. Of er nu, bij de achtste generatie, wel genoeg is om mee te werken, is niet zeker. "Misschien dat we er nog een keer naar gaan kijken, maar dat zal niet binnenkort zijn, denk ik."

Reacties (46)

Lees meer


Elektrisch hoofddeksel maakt sneller leren mogelijk

Door Mark Hendrikman, 24 maart 2014 14:10105 reacties

Onderzoekers van de Amerikaanse Vanderbilt-universiteit hebben de leercapaciteit van proefpersonen weten te vergroten door middel van kleine elektrische spanningen. Na 20 minuten te zijn blootgesteld aan elektrische prikkels presteerden proefpersonen 5 uur lang beter.

De Vanderbilt-universiteit in Nashville, Tennessee publiceert de bevindingen op haar officiële website en in het wetenschapstijdschrift The Journal of Neuroscience. De cognitiewetenschappers Robert Reinhart en Geoffrey Woodman wisten al dat er milliseconden nadat een persoon een fout maakt, een kleine negatieve lading vanuit de mediale prefrontale cortex door het brein gaat. Waartoe dit dient, is nog niet aangetoond, maar de hypothese van de twee heren is dat deze lading de reactie op fouten verbetert en dat die lading ook van buitenaf geleverd kan worden.

Robert Reinhart en proefpersoonAan de proefpersonen werd een elastieke hoofdband bevestigd met twee elektroden; een op de kruin en een op de wang. Twintig minuten lang werden proefpersonen blootgesteld aan een milde spanning via de hoofdband. De spanning was zo laag dat proefpersonen zeiden dat ze aan het begin slechts enkele seconden een tintelend, jeukend gevoel ervoeren, dat daarna verdween. Volgens Reinhart is het 'een van de veiligste manieren om het brein van buitenaf te prikkelen'.

Na de twintig minuten kregen de proefpersonen de taak om met vallen en opstaan een opdracht uit te voeren. Ze kregen een gamepad in handen en moesten zelf uitzoeken welke knop op de gamepad correspondeert met kleuren op een scherm. Om het lastiger te maken, kregen de proefpersonen af en toe ook de opdracht om juist niet op de opgaven op het scherm te reageren. Bovendien hadden deelnemers minder dan een seconde de tijd om de correcte invoer te geven, wat hun veel gelegenheid gaf om fouten te maken. Tijdens de test maten de onderzoekers met een EEG-pet de hersenactiviteit van de deelnemers.

Reinhart en Woodman namen een duidelijk verschil in hersenactiviteit waar. Gemiddeld was bij proefpersonen de elektrische puls vanuit de mediale prefrontale cortex na een vergissing twee keer zo groot als normaal. In de praktijk uitte dit zich in minder fouten en sneller leren van de overgebleven fouten. Wanneer de richting van de spanning omgekeerd werd, viel ook een omgekeerd effect waar te nemen; deelnemers maakten meer fouten en leerden minder snel van het uitvoeren van de taak. Voor de proefpersonen was het resultaat niet merkbaar, maar op de EEG waren de effecten gemakkelijk te zien. "De hoeveelheid succes die we hiermee boeken, is veel groter dan bij tests met farmaceutica of andere vormen van psychologische therapie. Als we dit proces vergroten, kunnen we mensen voorzichtiger, nauwkeuriger en beter aanpasbaar aan veranderende situaties maken", stellen de onderzoekers. Bovendien biedt het mogelijkheden voor het behandelen van schizofrenie en adhd.

Update, 15:58: Er worden al honderden jaren studies en experimenten gedaan met elektrische prikkels aan het brein, maar de insteek bij dit onderzoek was om prestaties bij proefpersonen te verbeteren, waarover veel minder is gepubliceerd.

Reacties (105)


Eerste smartphone met Nvidia Tegra 4i-soc kost 200 euro

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 13:4948 reacties

De eerste smartphone met Nvidia's nieuwe soc Tegra 4i kost 200 euro. De Tegra 4i is de eerste soc van Nvidia met ingebouwde 4g-ondersteuning. De telefoon is van Franse makelij en komt eerst uit in Italië.

De Tegra 4i heeft vier Cortex A9-processorkernen op 1,7GHz. Het gaat daarbij om een door Nvidia geoptimaliseerde Cortex A9-variant, die nieuwer is en efficiënter zou moeten zijn dan de Cortex A9-core uit voorgaande socs als de Tegra 3. Volgens Nvidia zou de zogenaamde R4-versie van het Cortex A9-ontwerp qua prestaties dicht in de buurt van Cortex A15 komen. De gpu is eveneens van Nvidia en heeft zestig cores, minder dan de 72 uit de reguliere Tegra 4.

Er zijn nog geen toestellen op de Nederlandse markt verschenen met de Nvidia-soc, die de fabrikant vorig jaar presenteerde. Wel heeft LG voor sommige landen een variant gemaakt van de G2 mini met een Tegra 4i. De variant voor de Nederlandse markt heeft een Snapdragon 400 van Qualcomm.

De Wax van de Franse fabrikant Wiko is een Android-smartphone met een 4,7"-scherm met een resolutie van 1280x720 pixels. De Wax draait op Android 4.3. De telefoon heeft een camera met een maximale resolutie van 8 megapixel aan de achterkant en aan de voorkant zit een 5-megapixelcamera.

De telefoon heeft een werkgeheugen ter grootte van 1GB en een opslag van 4GB. De telefoon gaat bij introductie 200 euro kosten, meldt de Italiaanse site Telefonino. Het toestel komt eerst uit in Italië, maar zal later ook naar Duitsland en Frankrijk komen. Het is onbekend of de Wiko Wax ook naar Nederland en België komt.

Tegra 4iWiki Wax met Nvidia Tegra 4i

Reacties (48)


Vodafone maakt 4g-toegang standaard in meer abonnementen -update

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 13:4553 reacties

Vrijwel alle abonnementen van Vodafone bieden vanaf 7 april toegang tot het 4g-netwerk van de provider. Daarmee volgt de provider concurrenten KPN en T-Mobile, die beide ook geen abonnnementen zonder 4g-toegang meer verkopen.

VodafoneGebruikers van Vodafone Red-abonnementen hadden standaard al toegang tot 4g, maar gebruikers van Smart, de nieuwe naam van Vodafone voor Bel+SMS+Web, krijgen nu ook toegang tot het 4g-netwerk van de provider. De wijziging geldt alleen voor nieuwe klanten; zij krijgen een maximale downloadsnelheid van 25Mbit/s. Huidige klanten met een BSW-abonnement krijgen wel een snelheidsverhoging op 3g, van 7,2Mbit/s naar 14,4Mbit/s.

Naast de 4g-toegang voor alle abonnementen wijzigt Vodafone ook de voorwaarden voor het gebruik van data boven de datalimiet. Nu moeten klanten extra betalen, vanaf 7 april kunnen klanten kiezen uit drie opties: 2 euro per 100MB extra betalen, een extra bundel aanvragen van bijvoorbeeld 1GB voor 10 euro of de snelheid terug laten zetten naar 64kbit/s. Daarmee trekt Vodafone de opties ongeveer gelijk met de concurrenten. Klanten kunnen de opties kiezen in de My Vodafone-app en dat kan per maand anders zijn. Het is volgens Vodafone de tweede grote update aan de Red-abonnementen na het verhogen van de prijzen en datalimieten in januari.

Update 14:40: Informatie toegevoegd over de snelheidsverhoging voor huidige klanten met een BSW-abonnement.

Reacties (53)


Rollercoaster Tycoon 4 voor pc wordt 'totaal anders' volgens Atari

Door Mark Hendrikman, 24 maart 2014 13:39122 reacties

De pc-versie van Rollercoaster Tycoon 4 wordt een 'compleet ander spel' dan de onlangs onthulde iOS-versie. Atari stelt wel dat de iOS-versie van de game alsnog voorrang geniet. De pc-versie moet eind 2014 uitkomen.

Atari heeft de pc-versie van de game al via Twitter aangekondigd en nu gaat het bedrijf tegenover het Britse DigitalSpy iets dieper in op de details van die titel. "We kunnen niet veel vertellen, maar de pc-versie wordt een compleet ander spel", stelt Anthony Chien, hoofd marketing van Atari. "We gaan ons eerst concentreren op de mobiele versie en daarna pas op de pc-versie. Ik denk dat veel mensen zich uitspreken voor de pc-versie en vinden dat die eerst moet komen, maar onze strategie is mobiel eerst." Verder liet Chien los dat het zou gaan om een 'online multiplayer-ervaring die geen gebruik maakt van Facebook.'

De iOS-versie van de game is op 17 maart aangekondigd. Veel gamers uitten hun afkeurig over de tekenen van microtransacties en Facebook-integratie, zaken die volgens hen niet thuishoren in een echte Rollercoaster Tycoon-game. De pc-versie van Rollercoaster Tycoon 4 komt tegen het eind van 2014 uit. Er is nog niets bekend over het besturingssysteem waarop de pc-versie van de game gaat draaien.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De aankondigingstrailer van de iOS-versie van Rollercoaster Tycoon 4

Reacties (122)


Telfort-klanten kunnen voor 5 euro per maand op 4g

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 13:2460 reacties

Klanten van Telfort kunnen voor 5 euro per maand op KPN's 4g-netwerk dankzij de optie Internet Versneller. De maximale downloadsnelheid bij de abonnementen is dan 25Mbit/s, terwijl de uploadsnelheid 10Mbit/s is. Er komt ook een bundel met 3000MB.

TelfortNu is de maximale bundel bij Telfort nog 1500MB, maar binnenkort kunnen klanten dus een bundel afsluiten met 3000MB. Hoeveel die gaat kosten, heeft de provider nog niet bekendgemaakt. De Internet Versneller kost standaard 5 euro per maand. De prijs van 5 euro per maand is even hoog als bij Simyo, eveneens van KPN, waar klanten ook 5 euro per maand moeten aftikken voor 4g-toegang.

Met 4g krijgen Telfort-klanten alleen sneller internet, maar geen hogere datalimiet. De downloadsnelheid ligt ruim drie keer zo hoog; standaard is de snelheid maximaal 7,2Mbit/s. KPN lijkt virtuele providers langzaamaan toegang te geven tot 4g; KPN en Hi hadden dat vanaf de start van het netwerk, Simyo sinds februari.

Reacties (60)


'Hackersprovider' schaft databundels af en gaat ipv6 aanbieden

Door Joost Schellevis, 24 maart 2014 12:1863 reacties

'Hackersprovider' Limesco biedt vanaf maandag internet zonder databundel aan. Dat lijkt vooral voordelig voor wie weinig data verbruikt. Daarnaast kunnen klanten straks ipv6 inschakelen; voor zover bekend is Limesco de eerste provider die dat gaat aanbieden.

De kleine provider, die afkomstig is uit de hackerscene en zich daar ook op richt, is naar eigen zeggen vanaf maandag 'uit bètafase', grofweg anderhalf jaar nadat de provider de eerste simkaarten begon te versturen. De provider schaft per direct de bundels voor internetverkeer af; gebruikers rekenen nu per megabyte af. Tussen de 0 en 500MB kost dat 3 eurocent per megabyte, van 500MB tot 1GB is dat 2 eurocent en daarboven 1 eurocent.

Vergeleken met andere sim-only-providers kan dat echter duur uitvallen; wie 1GB aan data verstookt, betaalt daarvoor 25 euro. Wie een jaarabonnement bij Simyo afsluit, betaalt voor diezelfde hoeveelheid data 10 euro. Prepaid-provider Bliep biedt voor 15 euro omgerekend zelfs een maand onbeperkt internet, hoewel bij die prijs wel met een lage snelheid moet worden gesurft. Wel kan het afrekenen per MB voordelig zijn voor mensen die slechts incidenteel data verstoken. Bovendien betalen klanten niet voor data die ze niet verstoken.

Uiteindelijk wil de provider mensen de keus geven om wel of niet met een bundel te internetten, zegt Sjors Gielen van Limesco in een interview via irc. Dat moet ergens in de komende maand. "Ik weet nog niet precies hoe mensen hier precies op gaan reageren", aldus Gielen. De provider, die officieel een reseller is van een virtuele provider op het T-Mobile-netwerk, kon tot nu toe nog niet zelf de grootte van zijn internetbundels bepalen. Nu kan Limesco wel zelf bepalen in welke vorm het internet aanbiedt. "We willen de tijd nemen om te kijken hoe mensen het liefst hun bundels zien", aldus Gielen.

Verder belooft de provider nieuwe functionaliteit toe te voegen als meer mensen abonnee worden. Op dit moment heeft Limesco 44 klanten. "Daarmee zijn we officieel de kleinste operator, denk ik", aldus Gielen. "Dat was een bewuste strategie. In onze bètafase wilden we niet te veel klanten, maar nu durven we het wel aan", zegt hij.

Als er 125 klanten zijn, krijgen klanten de mogelijkheid om ipv6 in te schakelen. Daarvoor wordt 6bed4 gebruikt, aangezien T-Mobile, het netwerk waarvan Limesco gebruikmaakt, nog geen ipv6 aanbiedt. Vanaf 50 klanten kan er in bitcoins worden betaald en als er meer dan 75 klanten zijn, wordt een api opgezet om realtime inzage in de verbruiksgegevens mogelijk te maken.

Bij meer dan 150 klanten verdwijnt de liquid pricing, een soort basisbedrag dat afhankelijk is van het aantal gebruikers; een simkaart kost vanaf dat moment 3,50 euro per maand. Nu is dat nog 8,50 euro. Vanaf 250 klanten gaat Limesco opnieuw in gesprek met de virtuele operator waarvan het reseller is, om te onderhandelen over de tarieven voor belminuten.

Reacties (63)


Loewe vindt nieuwe overnamepartner na mislukte redding

Door Eric Scheers, 24 maart 2014 12:0031 reacties

De Duitse televisiefabrikant Loewe blijft toch bestaan, investeringsmaatschappij Stargate Capital heeft het bedrijf overgenomen. Een eerdere poging om de tv-maker te redden mislukte, omdat de groep geïnteresseerde investeerders de financiering niet op orde kreeg.

LoeweStargate Capital neemt het hele bedrijf over en zet de productie voort, wel verdwijnen 95 van de 525 banen, meldt de Süddeutsche Zeitung. Er worden vooral banen geschrapt op de productieafdeling van het bedrijf. Er zouden geen plannen zijn om de productie uit Duitsland weg te halen; Loewe produceert vandaag de dag nog steeds alle tv's in zijn thuisland. De prijs van de overname is niet bekendgemaakt maar ligt naar verluidt rond de tien miljoen euro.

Loewe vroeg in juli vorig jaar uitstel van betaling aan, daarop volgde in oktober een aanvraag voor het faillissement van de tv-maker. Het bedrijf maakte al drie jaar geen winst meer en heeft vooral last van de concurrentie van Aziatische bedrijven. In januari werd bekend dat een groep investeerders, bestaande uit familie-ondernemers en ex-managers van Apple en Bang & Olufsen, het bedrijf zou overnemen. Zij kregen de financiering echter niet rond, waardoor de overname niet kon doorgaan.

Reacties (31)


Huawei: Microsoft trekt Nokia voor bij aanpassingen aan Windows Phone

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 11:30128 reacties

Microsoft trok Nokia al enige tijd voor bij de ontwikkeling van Windows Phone-toestellen en dat probleem zal blijven bestaan nu Microsoft de telefoondivisie van Nokia overneemt. Dat zegt een topman van Huawei in een interview.

Omdat Microsoft Nokia toegang geeft tot api's waar andere fabrikanten niet bij mogen, kan Nokia zich meer dan andere fabrikanten onderscheiden met zijn Windows Phone-toestellen, zegt topman Shao Yang van Huawei Devices tegen het Indiase blog WPXbox.

Het probleem is volgens Yang dat de toegang tot api's niet voor alle fabrikanten gelijk is. "In het begin startte iedereen met Windows Phone, maar alleen Nokia had exclusieve toegang tot bepaalde api's. Nu Microsoft Nokia overneemt, blijft dat probleem bestaan." Nokia bedong bij de overeenkomst met Microsoft dat het toegang zou krijgen tot meer api's dan andere fabrikanten. Vermoedelijk is op die manier bijvoorbeeld het Glimp-scherm in Windows Phone mogelijk.

Huawei heeft meer twijfels bij Windows Phone. De licentiekosten zouden de prijs van smartphones met Windows Phone opdrijven, terwijl het ecosysteem minder ontwikkeld zou zijn dan dat van Android. Bovendien zouden toestellen te veel op elkaar lijken, mede door de strenge regels van Microsoft rondom het aanpassen van Windows Phones.

Als Huawei zich openlijk gefrustreerd toont over deze situatie, duidt dat op een probleem voor Microsoft. Huawei was de enige fabrikant naast Nokia die vorig jaar Windows Phones uitbracht. Huawei paste echter zo goed als niets aan Windows Phone aan op zijn Ascend W1. Microsoft is bezig de telefoondivisie van Nokia over te nemen. Die overname zou in april klaar zijn.

Huawei Ascend W1

Reacties (128)


Recente Sony Xperia's blijken 'Apple M7-achtige' coprocessor te hebben

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 10:5148 reacties

Recente Sony Xperia-smartphones blijken een coprocessor aan boord te hebben die data van bewegingssensoren kan bijhouden zonder veel energie te gebruiken. De coprocessor kan zijn werk pas goed doen na de update naar Android 4.4, claimt de fabrikant.

Sony laat in een video zien dat het bijhouden van stappen van de stappenteller 42mA kost met een smartphone zonder de coprocessor, terwijl daarvoor met de coprocessor maximaal 3,9mA nodig is. Dat komt doordat de cpu de input van bewegingssensoren niet meer hoeft bij te houden en dus in slaapstand kan gaan, terwijl de coprocessor bewegingen bijhoudt, zegt Sony.

De functie is vermoedelijk niet voorbehouden aan Xperia-toestellen. Sony verwijst naar een bestaande functie in de sdk van Android, terwijl de coprocessor zelf, door Sony aangeduid als 'sensor core', een vast onderdeel is van de Qualcomm Snapdragon 800-soc. Fabrikanten moeten echter vermoedelijk wel zelf de coprocessor activeren om functies mogelijk te maken; Sony doet dat met de Android 4.4-update voor zijn Xperia Z1 Compact, Xperia Z1, Xperia Z Ultra en andere op de Snapdragon 800 draaiende apparaten.

Het idee van een coprocessor om input van bewegingssensoren bij te houden is niet nieuw. De eerste die het concept bekender maakte, was Motorola, dat in juli vorig jaar zijn X8-soc presenteerde. Deze aangepaste Qualcomm MSM8960Pro-soc heeft een ingebouwde coprocessor om input van de accelerometer bij te houden. De fabrikant gebruikt dat om te detecteren of de gebruiker de telefoon oppakt, waarna het scherm aangaat. De bekendste toepassing van de coprocessor is de Apple M7, die in de iPhone 5s een log bijhoudt van de input van sensoren.

Stroomverbruik Xperia co-processor

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (48)


Titanfall krijgt ondersteuning voor Nvidia Gameworks

Door Paul Hulsebosch, 24 maart 2014 10:3525 reacties

Respawn Entertainment gaat samen met Nvidia een patch uitbrengen voor Titanfall die de game ondersteuning geeft voor Gameworks. Daarmee krijgt de game ondersteuning voor 4k-schermen, sli, temporal anti-aliasing en horizon based ambient occlusion+.

"We werken samen met Nvidia aan verschillende Gameworks-technieken die ervoor moeten zorgen dat Titanfall er beter uitziet en beter speelt", stelt Respawn-directeur Vince Zampella in het artikel dat Nvidia aan de samenwerking wijdt. De grafische verbeteringen moeten komen van twee Gameworks-onderdelen die door Nvidia en Respawn zullen worden ingebouwd: temporal anti-aliasing en horizon based ambient occlusion+.

Temporal anti-aliasing, afgekort txaa, is een anti-aliasing-techniek die een helderder beeld moet opleveren en flikkerend beeld moet voorkomen. Het is een multi-sample anti-aliasing-techniek, gecombineerd met post processing. Horizon based ambient occlusion+, afgekort hbao+, is vooral een aanvulling op bestaande ambient-occlusion-technieken. Daarnaast wil Respawn ondersteuning inbouwen voor 4k-schermen en Nvidia's sli-techniek, waarbij verschillende grafische kaarten gecombineerd kunnen worden. Wanneer de patch met de Nvidia-technieken klaar is, is niet bekend. Respawn heeft wel een patch vrijgegeven die bugs plet en de balans in de shooter verbetert.

Onze Titanfall-videoreview

Reacties (25)

Lees meer


Belgische hulpdiensten gaan foto's versturen via beveiligde 3g-verbinding

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 10:1249 reacties

Belgische hulpdiensten kunnen vanaf april foto's en documenten versturen via 3g. Verkeer van hulpdiensten krijgt voorrang boven ander 3g-verkeer. De dienst werkt via Belgacom, maar kan ook verlopen via Mobistar en Base.

Het netwerk heeft als naam Blue Light Mobile meegekregen en vult bestaande communicatiekanalen aan. Er lopen momenteel tests en als die goed verlopen, gaat het netwerk in april live, meldt Datanews. Blue Light Mobile krijgt voorrang boven ander 3g-verkeer, waardoor bij drukte de hulpdiensten als eerste data kunnen versturen. Als het netwerk van Belgacom niet beschikbaar is, verloopt de communicatie langs een ander netwerk. In België is dat Mobistar of Base, maar vlakbij de grens kunnen dat ook netwerken van Nederlandse, Duitse of Franse providers zijn.

De gegevens die hulpdiensten met Blue Light Mobile versturen, lopen via een vpn-verbinding en zijn versleuteld. Ook is er een 'private cloud' voor de hulpdiensten om data in op te slaan. Wat de kosten zijn voor het 3g-netwerk van de hulpdiensten, is onbekend.

De communicatie zal verlopen via 3g, maar kan later ook via 4g verlopen. Wat de snelheid is die BLM hanteert, is onduidelijk. Belgische hulpdiensten gebruiken het tetra-netwerk van Astrid voor communicatie, vergelijkbaar met C2000 in Nederland.

Reacties (49)


BlackBerry OS 10.3-update voor Z10-smartphone komt online

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 09:3555 reacties

Een vroege versie van de BlackBerry 10.3-update voor de BlackBerry Z10-smartphone is online verschenen. De update brengt veel kleine wijzigingen met zich mee. Er lijken geen grote veranderingen in de software te zijn.

De software bevat nog bugs en is daardoor niet aan te raden voor dagelijks gebruik, waarschuwt de beheerder van het BlackBerry Empire-forum waar de firmware verscheen. De firmware is te downloaden als batch-bestand en is via een usb-kabel op de Z10 te installeren.

De firmware toont alleen veel kleine wijzigingen. Zo staan iconen op het homescreen niet langer in een vierkant en is rood de dominante steunkleur in het besturingssysteem. Knoppen in de interface en geselecteerde letters op het onscreen-toetsenbord kleuren rood, waar dat tot dusver blauw was. Ook zijn er nieuwe functies op basis van input van sensoren. Zo gaat het scherm automatisch aan als de gebruiker het toestel oppakt van een vlak oppervlak, zoals een tafel. Ook is er een nog niet functionerende 'intelligente spraakassistent' in de firmware te zien, blijkt uit screenshots van Zona BlackBerry.

Of alle wijzigingen het halen tot in de release, is onduidelijk. Testversies van eerdere updates bevatten bijvoorbeeld net als deze versie wijzigingen aan de camera-interface, die uiteindelijk bij de release niet in de update bleken te zitten, merkt Crackberry op.

Testversie BlackBerry OS 10.3 op Z10Testversie BlackBerry OS 10.3 op Z10Testversie BlackBerry OS 10.3 op Z10Testversie BlackBerry OS 10.3 op Z10

Reacties (55)


EVGA kondigt GTX 780-kaarten met 6GB geheugen aan

Door Olaf van Miltenburg, 24 maart 2014 09:2474 reacties, submitter: dilan

EVGA heeft versies van de GeForce GTX 780 aangekondigd die met 6GB gddr5 in plaats van 3GB zijn uitgerust. In ieder geval een van de kaarten gaat over de ACX-koeler van EVGA beschikken. De startprijs van de GTX 780-versies met 6GB bedraagt 550 dollar.

Welke modellen er precies komen, verduidelijkt EVGA niet, maar uit de begeleidende afbeeldingen valt op te maken dat er in ieder geval een versie met een standaardkoeler uitkomt en een model met ACX-koeler met twee ventilatoren voor lagere temperaturen. De kloksnelheden zijn nog niet bekend.

De genoemde modellen beschikken over dubbel zoveel geheugen als de GTX 780-kaarten die EVGA tot nu toe uitbracht, wat vooral voordeel moet opleveren bij gamen op hogere resoluties. Verder ondersteunen de kaarten Boost Technology 2.0 en kunnen ze overweg met Nvidia's G-Sync-technologie voor monitoren, waarmee stotterende beelden tot het verleden moeten behoren.

EVGA maakt verder melding van zijn Step-Up-programma, dat kopers die onlangs een kaart van het bedrijf hebben aangeschaft het recht geeft die in te leveren voor een GeForce GTX 780 6GB, waarbij ze het prijsverschil moeten betalen. EVGA maakt nog geen melding van een GTX 780 Ti met 6GB gddr5. Eerder waren er geruchten dat ook deze op komst was.

EVGA GTX 780 6GB EVGA GTX 780 6GB

Reacties (74)


Cryptocoinbeurs Vircurex bevriest tegoeden gebruikers

Door Joost Schellevis, 24 maart 2014 09:15312 reacties

Bitcoinbeurs Vircurex heeft de tegoeden van gebruikers in onder meer bitcoins en litecoins bevroren. Na twee grote hacks en omdat verschillende grote klanten grote hoeveelheden cryptovaluta hebben opgenomen, is er niet genoeg geld meer in kas.

BitcoinDe tegoeden van gebruikers in bitcoins, terracoins, litecoins en feathercoins zijn bevroren, zo meldt Vircurex. Andere cryptovaluta zijn voor zover bekend niet getroffen. De beslissing om de tegoeden te bevriezen komt nadat verschillende grote klanten grote hoeveelheden geld hebben opgenomen, stelt de exchange.

Vorig jaar kampte Vircurex met twee grote hacks, waarbij flinke hoeveelheden bitcoins, terracoins, litecoins en feathercoins werden buitgemaakt. Vircurex besloot klanten te compenseren met de cryptovaluta die het nog in reserve had en het geld dat klanten daarna overboekten, maar nu er grote hoeveelheden geld zijn opgenomen, is dat niet meer mogelijk. Eerder ging de concurrerende, grotere bitcoinbeurs Mt. Gox plat.

Desondanks wil het bevriezen van de tegoeden niet zeggen dat klanten hun geld kwijt zijn. Vircurex gaat gebruikers langzaam compenseren. Elke maand worden de inkomsten uit de exchange verdeeld over alle klanten. Uiteindelijk krijgen alle klanten zo hun geld terug, stelt Vircurex. Het bedrijf benadrukt dat het moest kiezen tussen het sluiten van de beurs, waarbij iedereen zijn geld kwijt was, en het op deze manier compenseren van klanten. Desondanks leunt het plan op de bereidheid van klanten om hierna nog geld in te leggen.

Reacties (312)


KPN gaat dit jaar modems klanten openzetten voor Fon-hotspots

Door Arnoud Wokke, 24 maart 2014 09:0091 reacties

KPN gaat modems van maximaal een miljoen klanten openzetten als Fon-hotspots. Klanten die hun modem openstellen, kunnen bij andere klanten ook op wifi, net als op miljoenen plekken in het buitenland. KPN begint volgende week een proef.

Bij de proef in de Amsterdamse wijk IJburg gaan 900 klanten de Fon-hotspots testen. Bij die proef van enkele maanden wil KPN monitoren hoe het systeem bevalt en of klanten het echt gaan gebruiken. Daarna zet de provider de functie geleidelijk aan in heel Nederland, waarbij eind dit jaar 800.000 tot een miljoen klanten de mogelijkheid krijgen om van hun modem een Fon-hotspot te maken.

De routers van klanten moeten geschikt zijn om een tweede netwerk naast het eigen thuisnetwerk te draaien. Klanten krijgen pas toegang tot het netwerk van anderen als ze zelf ook van hun router een Fon-hotspot maken. Omdat Fon een wereldwijd netwerk is, kunnen KPN-klanten ook in het buitenland op veel hotspots, waaronder die van veel Belgacom-klanten in België. KPN heeft een overeenkomst met Fon voor de Nederlandse markt.

KPN is daarmee de derde grote provider die begint met een netwerk van wifi-hotspots. Kabelaar Ziggo doet dat al langer, terwijl UPC nu bezig is met het inschakelen van de hotspotfunctionaliteit in diverse provincies. Het was al eerder bekend dat KPN in april wilde beginnen met Fon-hotspots.

Reacties (91)


Microsoft en Nokia verwachten overname in april af te ronden

Door Joost Schellevis, 24 maart 2014 08:0955 reacties

De overname van grote delen van Nokia door Microsoft wordt waarschijnlijk in april voltooid. Oorspronkelijk zou dat in het eerste kwartaal zijn, maar mededingingsautoriteiten in Azië zorgen voor vertraging, meldt Nokia.

Nokia logoHoewel de Europese Commissie en de Amerikaanse overheid hun goedkeuring voor de overname al hebben gegeven, wachten Nokia en Microsoft nog altijd op toestemming voor de overname door meerdere mededingingsautoriteiten in Azië, zo heeft Nokia bekendgemaakt. Het bedrijf verwacht nu dat de overname in april rond is.

In september maakte Microsoft bekend dat het grote delen van Nokia overneemt. De divisie voor het maken van telefoons komt in bezit van Microsoft en de softwaregigant neemt een licentie op de bedrijfstak van Nokia die kaarten en aanverwante diensten levert. Met de overname is ongeveer 5,5 miljard euro gemoeid.

Reacties (55)


Gerucht: Motorola's 6"-smartphone komt in derde kwartaal

Door Olaf van Miltenburg, 24 maart 2014 07:4714 reacties

Motorola zou in het derde kwartaal van dit jaar een 6"-smartphone uitbrengen, volgens een Chinese bron die eerder informatie over komende Motorola-apparaten correct naar buiten bracht. Volgens eerdere geruchten zou het toestel de Xplay gaan heten.

Motorola-logoDe 6"-smartphone van Motorola zou ergens in de periode, juli, augustus, september uitkomen, beweert een bron op het Chinese Weibo, die volgens G for Games eerder als eerste over de komst Moto X, Moto G en de smartwatch van Motorola publiceerde.

Details over de release geeft de bron verder niet. Eerder verschenen er al geruchten over de komst van een grote smartphone van Motorola met 6,3"-scherm, die onder de naam Xplay zou gaan verschijnen. Onbekend is of die naam nog steeds gehanteerd gaat worden en of het precieze schermformaat ongewijzigd is.

De Xplay zou al voor de overname door Lenovo ontworpen zijn en het Chinese concern zou geen grote wijzigingen in de roadmap van Motorola van dit jaar doorvoeren, waardoor het aannemelijk is dat het om hetzelfde toestel gaat. Onlangs bracht Motorola de Moto X in Nederland uit, maanden na de officiële introductie, en eerder vond al de Nederlandse release van de Moto G plaats.

Reacties (14)


Gerucht: Apple wil eigen settopbox met live-tv uitbrengen

Door Joost Schellevis, 24 maart 2014 07:3758 reacties

Apple voert volgens een krant overleg met een Amerikaanse provider om een eigen settopbox uit te brengen die gebruikers in de plaats van de traditionele settopbox zouden moeten gaan gebruiken. Daarbij zouden de streams apart van de rest van het internetverkeer moeten worden vervoerd.

Apple logoHet overleg wordt gevoerd met Comcast, de grootste Amerikaanse internetprovider, schrijft The Wall Street Journal. Klanten zouden via de Apple-settopbox zowel live-tv moeten kunnen kijken als tv-programma's moeten kunnen opnemen, waarbij de opname online wordt opgeslagen. Het is niet bekend of Apple ook met providers buiten de VS praat.

Videostreams zouden dezelfde beeldkwaliteit moeten krijgen als beelden op de 'normale' settopbox van Comcast. Om dat te bereiken, wil Apple volgens de krant dat zijn videostreams apart van de rest van het internetverkeer worden vervoerd. Op dit moment gebeurt dat al met de eigen videodienst van de provider en diens voip-dienst: die zijn net als de rest van het internet gebaseerd op het internetprotocol maar worden behandeld als managed service, los van de rest van het internet.

Apple en Comcast zouden nog niet dicht bij een deal zijn, onder meer omdat de bedrijven van mening verschillen over de mate van controle die Apple krijgt over de klanten van Comcast. Apple wil gebruikers laten inloggen via Apple-id's en wil een deel van de abonnementskosten afromen, terwijl Comcast controle wil houden over zijn klanten en diens gegevens. Daarnaast zou Comcast moeten investeren in zijn netwerk.

Voor Comcast is het anders behandelen van netwerkverkeer een gevoelige zaak. In 2011 nam Comcast het mediaconcern NBC Universal over; bij die overname moest Comcast beloven dat het zich de komende jaren aan bepaalde netneutraliteitsregels houdt. Het behandelen van een videodienst als een 'managed service' zou echter wel door de beugel kunnen.

Reacties (58)