Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

MWC: MyFC bouwt lader voorzien van brandstofcel en accu

Door Dimitri Reijerman, 14 februari 2011 16:3457 reacties

MyFC heeft op het MWC een oplaadkit getoond met een accu die niet alleen via een usb-kabel, maar ook via de geïntegreerde brandfstofcel kan worden opgeladen. De Powertrekk kan via zijn usb-aansluiting diverse apparatuur opladen.

In de Powertrekk kan een module van 2 of 6Wh geplaatst worden. De modules worden door de Zweedse fabrikant Powerpukks genoemd. De Powerpukks zijn gevuld met natriumsilicidepoeder en wegen circa 30 gram. Door een compartiment in de oplaadkit te vullen met water ontstaat een chemische reactie met het poeder, waardoor waterstof vrijkomt.

De waterstof drijft de viercellige pem-brandstofcel aan die op zijn beurt maximaal 1000mA per uur genereert met waterdamp als restproduct. De opgewekte elektriciteit kan worden gebruikt om de interne accu van de Powertrekk op te laden, maar het is ook mogelijk om een mobiel apparaat direct via de usb-ingang op te laden. De output bedraagt volgens het bedrijf 500mA, terwijl de li-onaccu een capaciteit heeft van 1600mAh.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Volgens het Zweedse myFC heeft de Powertrekk ten opzichte van opladers op basis van zonne-energie als voordeel dat zijn creatie stabieler stroom levert en in alle weersomstandigheden gebruikt kan worden. De Powerpukk-modules kunnen in pakketten van diverse hoeveelheden aangekocht worden. Na gebruik moeten ze worden ingeleverd voor recycling.

De Powertrekk komt naar verwachting in oktober op de markt. Het apparaatje moet circa 150 euro gaan kosten. De prijzen voor losse Powerpukk-modules zijn nog onbekend.

Powertrekk Powertrekk Powertrekk

Reacties (57)

Lees meer

Powertrekk
Powertrekk Video van 14 februari 2011

MWC: Windows Phone 7 krijgt multitasking en IE9 in 2011

Door Arnoud Wokke, 14 februari 2011 16:21127 reacties

Windows Phone 7 krijgt in 2011 nog ondersteuning voor multitasking. Dat maakte Microsoft-topman Steve Ballmer bekend tijdens een keynote op het Mobile World Congress. Ook komt Internet Explorer 9 naar het smartphone-OS.

De update met IE9 en multitasking komt later dit jaar beschikbaar, zo maakte Microsoft-topman Steve Ballmer bekend tijdens zijn keynote maandagmiddag op telecombeurs Mobile World Congress. Tijdens de keynote kondigde Ballmer de zaken aan die Microsoft wil wijzigen in Windows Phone 7 in 2011.

De komst van de nieuwe browser IE9 betekent dat Windows Phone 7 ondersteuning krijgt voor onder meer html 5, Flash en Silverlight. Ook wordt gebruikgemaakt van hardwareacceleratie, wat veel soepelere animaties op zware sites mogelijk moet maken. "Mensen verwachten op hun smartphone dezelfde internetervaring als op hun desktop", aldus Ballmer. "Daarom brengen we onze nieuwste browser naar onze smartphones."

Ook komt er betere ondersteuning voor Skydrive-services voor consumenten, zo maakte Ballmer bekend. Verder gaat Microsoft Twitter integreren in de People-hub, zoals dat nu al gebeurt met Facebook.

De grote update is niet de eerste. De eerste update, met kortere laadtijden voor apps en copy/paste, komt ergens in de komende weken uit. De update met multitasking komt later dit jaar, vermoedelijk in het najaar. Microsoft noemde geen exacte datum voor de update, die waarschijnlijk ook ondersteuning voor de Nederlandse taal bevat.

Reacties (127)


iDeal: Nog dit jaar Europese standaard voor online betalingen

Door Luke van Velthoven, 14 februari 2011 16:19124 reacties, submitter: Cheetah_777

Het Nederlandse iDeal werkt samen met het Duitse giropay en het Oostenrijkse EPS aan een Europese standaard voor online betalingen. Vanaf juli 2011 moeten betaalmethoden de standaarden kunnen toepassen voor onderlinge samenwerking.

De drie bedrijven willen een infrastructuur op touw zetten waarmee het mogelijk wordt dat een consument iets in een webwinkel van een Europees land kan aanschaffen door gebruik te maken van zijn eigen methode voor internetbankieren. Piet Mallekootte, directeur van iDeal is van mening dat er door de snelgroeiende e-commercemarkt een grote vraag is naar een betrouwbaar betaalplatform in de competitieve webwinkelmarkt. Robert Reiger, directeur van EPS, geeft ook aan dat er sprake is van tijdsdruk. "De kans dat je te laat reageert is er altijd. We moesten nu in actie komen." Het is de bedoeling dat het Europese interoperabiliteitsplatform vanaf juli 2011 kan worden geïmplementeerd door bestaande en nieuwe betaalmethoden.

Momenteel werkt het drietal aan een 'proof of concept'. Er moet bijvoorbeeld worden gekeken naar de veiligheid, de juridische kanten en de daadwerkelijke uitrol. "Het is een ingewikkeld project. We moeten algemeen gebruikte nationale elementen vertalen naar een internationaal platform", zegt Darius Metzner van giropay. Dit onderzoekstraject verwachten de drie bedrijven eind maart af te ronden.

De Europese banksector is via de European Payments Council nauw betrokken bij het project. Het proof of concept zal als eerste initiatief gebruik gaan maken van EPC's overkoepelende Interoperability Framework voor online betalingen. Na deze testronde worden eventuele verbeteringen doorgevoerd bij dit achterliggende betalingsraamwerk.

Reacties (124)


Telfort heeft storing mobiel internet - update

Door Joost Schellevis, 14 februari 2011 15:4363 reacties

Telfort heeft last van een storing op zijn mobiele netwerk, waardoor het niet mogelijk is om een internetverbinding op te zetten. Al gemaakte verbindingen blijven in stand. Het is niet bekend wanneer de storing zal zijn opgelost.

Telfort maakt op zijn website melding van de storing, maar geeft weinig details vrij. Het bedrijf schrijft dat het op dit moment 'niet mogelijk' is om van mobiel internet en mms gebruik te maken, maar Telfort geeft aan dat al gemaakte verbindingen in stand worden gehouden. Het gaat fout wanneer een gebruiker probeert om een nieuwe verbinding op te zetten, aldus het bedrijf.

De afgelopen maanden lag het internetverkeer van Telfort en eigenaar KPN er meerdere keren uit. In december had het bedrijf last van een storing waardoor het vaste internet en telefonie op zwart gingen.

Update, 16:23: De storing is landelijk, maar niet alle gebruikers hebben er last van, aldus Telfort-woordvoerster Renske Algra. De storing is aan het begin van de middag geconstateerd; Algra kon niet aangeven wanneer ze verwacht dat de storing is opgelost.

Update, 19:59: De storing is opgelost, laat woordvoerster Renske Algra weten. Klanten die nog last hebben van de storing, wordt geadviseerd om af- en aan te melden op het netwerk, bijvoorbeeld door de telefoon opnieuw op te starten.

Reacties (63)

Lees meer


Hacker haalt logingegevens uit database onofficiële Hyves-gadget

Door Joost Schellevis, 14 februari 2011 15:3393 reacties, submitter: Tys

Een hacker is erin geslaagd om een dump te maken van de database van Tellertje.com, een statistieken-add-on voor Hyves-profielen. Het is onbekend hoeveel gebruikersgegevens zijn buitgemaakt; de site heeft 53.000 gebruikers.

Tellertje.comDe hacker deed zijn ontdekking uit de doeken in een inmiddels verwijderd topic op een hackersforum. Hij plaatste een lijst van buitgemaakte accounts, waarbij naam, Hyves-gebruikersnaam, geslacht, e-mailadres en een hash van het wachtwoord zichtbaar waren. In het topic vraagt de hacker gebruikers van het forum om de hashes te 'decrypten'.

Op Tellertje.com kunnen gebruikers een statistieken-gadget aanmaken voor hun Hyves-profiel. Eigenaar Alexander Willemsen van Scito Media, het bedrijf achter Tellertje.com, geeft toe dat er accounts zijn buitgemaakt. "We hebben ook contact gehad met die hacker", zegt Willemsen. "We hebben besloten om geen aangifte te doen."

Willemsen kan niet aangeven hoeveel gegevens zijn buitgemaakt en hoe dit kon gebeuren. "Volgens de hacker kon dat door een lek, maar we weten niet of dat bijvoorbeeld in het besturingssysteem was." Inmiddels zou de fout niet meer voorkomen, bezweert Willemsen. In het topic doet de hacker overigens uit de doeken dat hij de gegevens door een bug in phpMyAdmin heeft kunnen ontfutselen.

Volgens eigenaar Willemsen zijn de wachtwoorden dubbel gecodeerd als md5-hash. Dat blijkt in ieder geval niet voor alle wachtwoorden te gelden; Tweakers.net slaagde erin om diverse hashes met behulp van rainbow tables om te zetten naar platte tekst. Deze waren slechts eenmalig gecodeerd en de hash was niet beschermd met een salt.

Doordat gebruikers ook hun Hyves-gebruikersnaam op moeten geven, betekent dit dat ook de Hyves-account van een gebruiker kan worden gekraakt, als zijn wachtwoord identiek is aan het wachtwoord op Tellertje.com. Tweakers.net heeft kunnen verifiëren dat het mogelijk is om op een Hyves-account in te loggen met de informatie uit het forumtopic. Willemsen zegt de 'ophef' niet te begrijpen: "Er worden elke dag Wordpress-weblogs gekraakt, en die komen niet in het nieuws."

Hyves zegt in een reactie contact te hebben gehad met Tellertje.com. Op de site staat nu expliciet aangegeven dat gebruikers hun Hyves-wachtwoord niet hoeven op te geven, laat woordvoerder Wouter Glaser weten. De site maakt geen gebruik van Hyves' officiële api, maar werkt door html-code op een profiel in te voegen.

Reacties (93)


MWC: Acer introduceert smartphone met 21:9 scherm

Door Wout Funnekotter, 14 februari 2011 14:5139 reacties

Acer heeft op het Mobile World Congress een nieuwe Android-smartphone onthuld die voorzien is van een 4,8"-scherm met een beeldverhouding van 21:9. Het toestel heet de Iconia Smart, draait op Android 2.3 en bevat een Snapdragon-soc.

Het 4,8"-scherm van de Iconia Smart heeft een resolutie van 1024x480 en is voorzien van een edge-lit led-backlight. Acer zegt dat het toestel door het grote scherm ook veel van de voordelen van een tablet of pc heeft. Gebruikers zouden niet meer in hoeven te zoomen om webpagina's goed te kunnen lezen; net als op een tablet en een pc-scherm zou alleen maar verticaal gescrold hoeven te worden. Naast browsen is het toestel volgens Acer ook geschikt voor het bekijken van films. Het scherm kan films dankzij de 21:9-ratio in de originele bioscoop-beeldverhouding weergeven zonder zwarte balken, en het geluidssysteem draagt het Dolby Mobile-stempel. Om media af te kunnen spelen op een televisie is het toestel voorzien van een hdmi-uitgang en Acers clear.fi dlna-software is aanwezig voor uitwisseling van content binnen een thuisnetwerk.

De smartphone is opgebouwd rondom een 1GHz Snapdragon-soc van Qualcomm, die bijgestaan wordt door 512MB werkgeheugen en 8GB voor opslag van data. Het toestel draait op Android 2.3, en afgaande op de foto's heeft Acer een eigen schil over het besturingsysteem heen gelegd. Verder heeft het toestel bluetooth 2.1 en wifi b/g/n aan boord, alsmede een 8-megapixelcamera voor foto en video, en een 2-megapixelmodel voor videobellen. De Iconia Smart is vanaf 1 mei verkrijgbaar in het Verenigd Koninkrijk. Over de beschikbaarheid in andere landen, en de verkoopprijs, heeft Acer nog niets laten weten.

Acer Iconia Smart Acer Iconia Smart

Reacties (39)


MWC: Gemalto maakt Facebook via simkaart beschikbaar

Door RoD , 14 februari 2011 14:4426 reacties

Gemalto is er in geslaagd om een speciale Facebook-applicatie te installeren op de simkaart. Hiermee wil het bedrijf het voor alle telefoons die beschikken over een simkaartslot mogelijk maken om toegang te krijgen tot de sociale-netwerksite.

Alle benodigde software voor het gebruiken van Facebook is geïnstalleerd op de simkaart, en tevens is er geen dataverbinding nodig om de app te gebruiken, zo laat het bedrijf weten. Volgens Gemalto wordt er van sms gebruikgemaakt om met de servers van de sociale-netwerksite te communiceren. Wel moeten gebruikers voor gebruik van de simkaartapplicatie een betaald abonnement afsluiten, al kan de dienst enige tijd gratis uitgeprobeerd worden.

Facebook is al beschikbaar als app voor de meeste smartphonebesturingssystemen, en daarnaast kwam de sociale-netwerksite onlangs met een Java-applicatie voor simpelere telefoons.

Eerder werd al bekend dat Gemalto in samenwerking met NXP werkt aan nfc-ondersteuning op simkaarten. Dit moet ervoor zorgen dat mobiele betalingen mogelijk worden. De daarvoor gebruikte Mifare-chip is vergelijkbaar met degene die gebruikt wordt in de ov-chipkaart, maar het is onduidelijk of de nfc-simkaarten ook geschikt zullen zijn voor betalingen in het openbaar vervoer.

Reacties (26)


MWC: Motorola kondigt Europese variant Droid Pro aan

Door Wout Funnekotter, 14 februari 2011 13:5418 reacties, submitter: Verwijderd

Motorola heeft bekendgemaakt dat het de Droid Pro onder de naam Motorola Pro in Europa uit gaat brengen. Het toestel is voorzien van een qwerty-toetsenbord onder het scherm, en draait op versie 2.2 van Android, aangevuld met de Motoblur-skin.

Motorola mikt met het toestel naar eigen zeggen op zakelijke gebruikers, waardoor de candybar-formfactor met onder het scherm een qwerty-toetsenbord, net als bij de BlackBerry, een logische keus lijkt. Het toestel wordt aangedreven door een Omap 3620-soc van Texas Instruments, geklokt op 1GHz. De Pro draait op versie 2.2 van Android gecombineerd met Motorola's eigen Motorblur Skin. bluetooth, wifi b/g/n en gps worden zoals tegenwoordig gebruikelijk ondersteund.

Het scherm heeft een beelddiagonaal van 3,1" en een resolutie van 320x480 pixels. Eronder zijn vier capacitieve knoppen en een fysiek qwerty-toetsenbord terug te vinden. Verder zijn aan de buitenkant een 5-megapixelcamera met led-flash, een 3,5mm-aansluiting, een volumeregelaar en de powerknop geplaatst. Het toestel kan micro-sd-kaarten herbergen om de totale opslagcapaciteit uit te breiden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (18)


MWC: 'Nokia krijgt miljarden voor Windows Phone 7-deal'

Door Luke van Velthoven, 14 februari 2011 13:26137 reacties

Telefoongigant Nokia beweert miljarden dollars te krijgen van Microsoft om over te stappen op Windows Phone 7. Nokia-ceo Stephen Elop zei op de eerste dag van het Mobile World Congress dat 'Android verslaan' de hoogste prioriteit heeft.

Elop verdedigde tijdens zijn keynote Nokia's deal met Microsoft en hij zei het gevoel te hebben dat de hoogte van de bedragen onderbelicht waren gebleven bij de bekendmaking van vrijdag dat Nokia overstapt op Windows Phone 7 als OS. Het geld is vooral bedoeld voor het ontwikkelen en marketen van smartphones met Microsofts OS. Wanneer de eerste Windows Phone 7-Nokia's op de markt verschijnen is nog niet bekend, maar Elop gaf aan te hopen op nog dit jaar.

"Wij betalen Microsoft royalties voor het gebruik van zijn software. Hierdoor kan Nokia bezuinigen op het ontwikkelen van deze software. Al verbeteren we die eveneens intern", aldus Elop. "Het is ook belangrijk om te vermelden dat Microsoft ons diensten als Xbox en Bing levert. Zij leunen bijvoorbeeld op onze locatieafhankelijke diensten, en wij beschikken over een nieuwe bron van advertentie-inkomsten. Onze bijdrage is dat we van Windows Phone een concurrerend platform maken."

De vermelding van de bedragen komt nadat de reactie van investeerders en werknemers op de Windows Phone 7-deal anders waren dan Nokia had gehoopt: het Finse bedrijf verloor 14 procent op de beurs en werknemers gingen uit protest eerder naar huis. Elop meldde ook dat Google hoopte dat Nokia over zou gaan op Android. Nu ziet hij het verslaan van Googles OS als de hoogste prioriteit: "Daarna zijn partijen binnen het Windows Phone-segment onze directe concurrenten." Eldar Murtazin van Mobile-Reviews zei vrijdag dat Nokia nog steeds in gesprek is met Google, maar dit lijkt gezien de nieuwe uitlatingen van Elop onwaarschijnlijk.

Linux-groep LiMo hoopt volgens Reuters van Nokia's nieuwe pact te profiteren. Zij denken dat kleinere smartphonefabrikanten nu eerder geneigd zijn om naar alternatieve softwareplatforms te kijken, aldus LiMo-ceo Morgan Gillis. "Nu Microsoft en Nokia met elkaar in zee zijn gegaan, en Android snel algemener wordt, moeten andere toestelverkopers verder kijken. Anders krijgen zij net als pc-fabrikanten te maken met een instorting van marges."

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (137)


MWC: Xperia Play krijgt vijftig launchgames en multiplayer

Door Jurian Ubachs, 14 februari 2011 13:1327 reacties, submitter: Verwijderd

Bij de lancering van de Xperia Play van Sony Ericsson zullen er vijftig games beschikbaar zijn. Dat maakte de fabrikant zondag bekend tijdens zijn persconferentie op het Mobile World Congress in Barcelona.

Tijdens de presentatie van de Xperia Play meldde Sony Ericsson niet de volledige lijst van games die beschikbaar zullen zijn bij de lancering van de smartphone. Ook is niet duidelijk hoeveel van die vijftig games exclusief voor de Xperia Play zullen zijn, en hoeveel er ook op andere Android-telefoons speelbaar zullen zijn. Games voor de Xperia Play kunnen vallen onder Android-games, of binnen de speciale PlayStation Suite, waar gebruikers PlayStation-games kunnen downloaden. De Amerikaanse release van de Xperia Play is in maart, terwijl de Europese beschikbaarheid in april volgt.

Onder de door Sony Ericsson genoemde games zijn een aantal grote franchises te vinden. Zo kondigde de fabrikant aan dat gebruikers The Sims, Guitar Hero, Assassin's Creed en Dead Space mogen verwachten op hun smartphone. Verder gaf het bedrijf een trailer vrij waarin nog een aantal andere games de revue passeren. Over een aantal van die games kun je meer lezen in de hands-on preview die Tweakers.net zondagavond publiceerde over de Xperia Play.

Naast het aantal te verwachten games, maakte Sony Ericsson ook bekend dat de Xperia Play multiplayer zal ondersteunen. De fabrikant omschrijft de multiplayer als mobile hotspot-based, wat waarschijnlijk betekent dat gebruikers alleen ad-hoc tegen elkaar kunnen spelen, en vooralsnog niet via een wifi-internetverbinding.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (27)

Lees meer


MWC: Motorola Xoom komt in tweede kwartaal naar Europa

Door RoD , 14 februari 2011 12:5143 reacties

Motorola heeft bekendgemaakt dat het zijn Xoom-tablet ook in Europa uit gaat brengen. In het begin van het tweede kwartaal moet het apparaat hier beschikbaar komen, en er wordt ook een versie zonder 3g-ondersteuning uitgebracht.

Er werd echter niet bekendgemaakt in welke Europese landen de Xoom te krijgen zal zijn, en ook over de verkoopprijs werd niets verteld. Waarschijnlijk gaat de Xoom in de Verenigde Staten, waar de tablet binnenkort wordt uitgebracht, rond de 800 dollar kosten. Een versie zonder 3g zal vermoedelijk goedkoper worden. Verder maakte Motorola bekend dat er een zilveren versie van de Xoom wordt uitgebracht, naast de zwarte variant die het bedrijf eerder toonde. Er wordt tevens verwacht dat Motorola nog dit jaar een update voor de tablet uitbrengt, waarmee 4g-ondersteuning via lte wordt ondersteund.

Motorola kondigde zijn Xoom-tablet op de Consumer Electronics Show in januari aan. Het apparaat beschikt over Nvidia's Tegra 2-processor, en heeft een scherm met diagonaal van 10,1" en resolutie van 1280x800 pixels. Er is een 5-megapixelcamera met dual-led-flitser voor het maken van foto's, en een 2-megapixel frontcamera die bedoeld is voor videobellen. Verder is er ondersteuning voor bluetooth 2.1 + edr en wifi 802.11n. De Xoom draait op Android-versie 3.0 Honeycomb, die door Google speciaal voor tablets is ontwikkeld.

Motorola Xoom Motorola XOOM Motorola XOOM Motorola XOOM

Reacties (43)


MWC: RIM kondigt lte- en hspa+-versies van PlayBook aan

Door Dimitri Reijerman, 14 februari 2011 12:3020 reacties

Research In Motion heeft twee nieuwe modellen aangekondigd van de Blackberry PlayBook. De tablet krijgt een variant die kan communiceren via lte-netwerken en een versie die via hspa+ een draadloze verbinding met internet kan leggen.

De Blackberry PlayBook, een tablet met een 7"-scherm, werd in september voor de eerste keer getoond en zou in het tweede kwartaal van dit jaar op de Europese markt moeten verschijnen. Het apparaat draait op RIM's eigen Blackberry Tablet OS en zou volgens de oorspronkelijke aankondiging in twee configuraties verschijnen: een PlayBook met uitsluitend wifi en de PlayBook 4G, die tevens via wimax kan communiceren met het internet.

RIM heeft maandag op het Mobile World Congress echter de komst van twee nieuwe PlayBook 4G-modellen aangekondigd die lte dan wel hspa+ ondersteunen. Deze Blackberry PlayBook 4G-modellen moeten eveneens in het tweede kwartaal op de Europese markt verschijnen. Over de prijzen van de twee tablets heeft RIM nog niets losgelaten.

BlackBerrry PlayBook hands-on

Reacties (20)


YouTube accepteert mobiele uploads 3d-content

Door Pieter Molenaar, 14 februari 2011 12:2528 reacties

YouTube is een samenwerking met LG Electronics aangegaan voor het delen van 3d-content van mobieltjes. De nieuwe LG Optimus 3D-smartphone is het eerste mobieltje waarmee het mogelijk is om 3d-content naar YouTube te versturen.

Het is niet bekend hoe de uploadmogelijkheid van 3d-content geïmplementeerd is in de nieuwe LG Optimus 3D. Waarschijnlijk is dit mogelijk gemaakt door een aangepaste versie van de YouTube-app voor Android. Het is niet bekend in welk formaat de content naar de site verstuurd wordt.

Door de overeenkomst tussen YouTube en LG moet het aanbod van 3d-content op YouTube gaan stijgen. YouTube experimenteerde eerder al met een 3d-speler op basis van gekleurde brilletjes, maar ondersteunt nu ook side-by-side 3d-content op basis van stereoscopie.

De Optimus 3D-smartphone werd 13 februari op het Mobile World Congress 2011 in Barcelona geïntroduceerd. Het mobieltje is voorzien van twee camera's aan de achterkant en beschikt over een autostereoscopisch 4,3"-touchscreen op basis van parallax barrier-technologie. Hiermee is het mogelijk om 3d-content op YouTube direct op de Optimus 3D in 3d te bekijken. De Android-phone heeft verder een OMAP4-processor met twee cores en een kloksnelheid van 1GHz van Texas Instruments aan boord, terwijl de graphics verzorgd worden door een PowerVR SGX450-gpu.

Ook de G-Slate, een nieuwe tablet van LG die door T-Mobile uitgebracht wordt, beschikt over twee camera's aan de achterkant voor het opnemen van 3d-content. In Europa wordt de tablet onder de naam Optimus Pad uitgebracht. Deze Android-tablet kan tevens 3d-content 'delen', maar het is niet bekend of dit slaat op de uploadmogelijkheid voor YouTube. In plaats van het bekijken op een autostereoscopisch scherm, moet voor het ervaren van 3d op dit apparaat een passieve 3d-bril opgezet worden.

LG Optimus 3D

Reacties (28)


Blizzard denkt dat SC2: Heart of the Swarm doorschuift naar 2012

Door Paul Hulsebosch, 14 februari 2011 11:3384 reacties

Dustin Browder, producer van StarCraft II: Heart of the Swarm, denkt niet dat de uitbreiding in 2011 op de markt zal verschijnen. Er wordt hard aan gewerkt, volgens Browder, maar hij denkt toch dat de verwachtingen bijgesteld moeten worden.

Logo Blizzard"Ik denk niet dat je het dit jaar zult spelen, dat lijkt me zeer onwaarschijnlijk," antwoordt Dustin Browder op een vraag van Eurogamer of Heart of the Swarm, de eerste uitbreiding van strategie-game StarCraft II, in 2011 op de markt zal verschijnen. "Maar we werken zo hard als we kunnen," voegde hij er aan toe. Uit een intern document van Blizzard Entertainment, dat in december uitlekte, bleek dat de ontwikkelaar voor 2011 twee games op de planning had staan. Naast Heart of the Swarm zou ook rpg Diablo III verschijnen. Die verwachting is inmiddels dus bijgesteld.

Dat bleek ook al uit de woorden van Thomas Tippl, de financieel directeur van uitgever Activision Blizzard. Die liet een week geleden weten dat er in de verwachtingen voor 2011 geen rekening is gehouden met een game van Blizzard. Zowel uitgever als ontwikkelaar hopen echter wel dat er in 2011 nog een game van Blizzard verschijnt. De hoop is daarbij voornamelijk gevestigd op Diablo III. Rob Pardo, hoofd van de ontwikkelafdeling, gaf tegenover Kotaku aan dat het doel is om de rpg in 2011 af te krijgen. "Ons doel is om het af te krijgen. Maar weet je, we gaan er vooral voor zorgen dat het een goede game wordt. Dat is het belangrijkste." Het enige dat Pardo dan ook wilde beloven was dat de game 'awesome' zou worden, niet wanneer het klaar zou zijn.

Cfo Tippl beloofde investeerders dat, als er geen game van Blizzard in 2011 op de markt verschijnt, er dan twee in 2012 zullen verschijnen. Hij noemde daarbij geen namen, maar Heart of the Swarm en Diablo III zijn de meest waarschijnlijk kandidaten. Naast de StarCraft II-update en Diablo III heeft Blizzard ook nog een vierde uitbreiding voor mmog World of Warcraft in productie en werkt het aan een nieuwe mmog, die de werktitel Titan heeft meegekregen.

Reacties (84)

Lees meer

Blizzard maakt nieuwe start met Dota
Blizzard maakt nieuwe start met Dota Nieuws van 22 augustus 2011
'Activision wil Take-Two overnemen'
'Activision wil Take-Two overnemen' Nieuws van 13 februari 2011
Blizzard kondigt Blizzcon 2011 aan
Blizzard kondigt Blizzcon 2011 aan Nieuws van 7 februari 2011
Sony ziet toekomst in console-mmog's
Sony ziet toekomst in console-mmog's Nieuws van 18 januari 2011

MWC: Qualcomm kondigt Snapdragon van 2,5GHz aan

Door Willem de Moor, 14 februari 2011 11:2243 reacties

De nieuwe generatie mobiele Snapdragon-processors van Qualcomm hebben een maximum kloksnelheid van 2,5GHz. De soc's zullen geproduceerd worden met één, twee of vier cores aan boord en worden volgens een 28nm-procedé gemaakt.

De singlecore-variant krijgt het typenummer MSM8930 en zal begin 2012 verschijnen. De dualcore-MSM8960 zou al in het tweede kwartaal van dit jaar verschijnen, maar dat zullen dan in eerste instantie alleen samples betreffen: de massaproductie zal pas later op gang komen. Op de quadcore-APQ8064 moet tot begin 2012 gewacht worden. Laatstgenoemde soc zal voornamelijk in tablets gebruikt gaan worden, terwijl de single- en dualcore-soc's voor mobiele telefoons ingezet zullen worden. Qualcomm kondigde zijn nieuwste generatie Snapdragon-soc's, die de codenaam Krait dragen, tijdens het Mobile World Congress in Barcelona aan.

Naast de topsnelheid van 2,5GHz krijgen de soc's onder meer wifi-, bluetooth- en fm-radio aan boord en ook een gps-ontvanger en nfc-chip zijn geïntegreerd. Bovendien krijgen de soc's een 3g- en lte-modem aan boord en uiteraard zijn ze voorzien van ondersteuning voor de weergave van video en audio: toestellen met Qualcomms Kraits aan boord kunnen onder meer 1080p-video weergeven. Voor gaming zijn de soc's voorzien van een single-, dualcore- of quadcore-gpu in de vorm van de Adreno 305, 225 en 320. Daarmee krijgen apparaten onder meer ondersteuning voor 3d-gaming en het maken van 3d-video-opnames.

Doordat ze op 28nm in plaats van het huidige 45nm geproduceerd zijn, zouden de Kraits zuiniger met energie omspringen dan de generatie Snapdragons van dit moment. De op de ongespecificeerde Arm-versie gebaseerde cores - het is niet bekend of ze op Cortex A9 of A15 gebaseerd zijn - zouden 65 procent minder energie verstoken dan huidige cores. De rekenkernen zijn individueel in- en uit te schakelen, wat het energieverbruik ten goede moet komen. Tevens ondersteunen de soc's onder meer pcddr3- en lpddr-geheugen, usb- en hdmi-poorten en seriële en pci-express-interfaces.

TypeMSM8930
MSM8960
APQ8064
Arm-cores singlecore dualcore quadcore
Gpu (#cores) Adreno 305 (1) Adreno 225 (2) Adreno 320 (4)
Connectiviteit wifi, bluetooth, gps
wifi, bluetooth, gps wifi, bluetooth, gps
lte, 3g, fm, nfc lte, 3g, fm, nfc lte, 3g, fm, nfc
Procedé 28nm 28nm 28nm
Beschikbaarheid Q1 2012 Q2 2011 Q1 2012

Reacties (43)


Amerikaans wetsvoorstel verplicht opt-out voor gedragsprofilering

Door Joost Schellevis, 14 februari 2011 10:4533 reacties

Een lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden wil een wet invoeren die bedrijven verplicht om gebruikers een 'opt out'-mogelijkheid voor gedragsprofilering te bieden. De Nederlandse regering gaf onlangs nog aan niets in zo'n wet te zien.

Het wetsvoorstel, ingediend door de Democratische afgevaardigde Jackie Speier, verplicht websites om de wens van gebruikers te accepteren als die bezwaar maken tegen behaviourial advertising. Het is niet duidelijk hoe dit technisch zou moeten werken, maar de FTC vroeg browsermakers onlangs nog om een 'do not track'-optie in de software op te nemen, waar websites zich naar zouden moeten voegen. Volgens het wetsvoorstel zou de FTC anderhalf jaar de tijd moeten krijgen om met concrete regels te komen.

Websites zouden verder aan moeten geven wat voor soort gegevens worden verzameld, wat er met de gegevens wordt gedaan en welke data precies zijn verzameld. Houden websites zich niet aan de regels, dan kunnen ze een boete verwachten. Er wordt een uitzondering gemaakt voor websites met minder dan 10.000 unieke bezoekers per jaar of pagina's die in totaal minder dan 15.000 bezoekers hebben gehad. Ook blijft het waarschijnlijk mogelijk om statistieken te verzamelen.

Het voorstel is ingediend door een afgevaardigde van de Democraten. Het is nog onzeker of er een meerderheid voor het voorstel is; eerst moet het voorstel door een commissie worden behandeld, waarna het Huis van Afgevaardigden en de Senaat zich over het voorstel moeten buigen. In het Huis van Afgevaardigden hebben de Republikeinen een meerderheid; zij zijn in het verleden weinig enthousiast geweest over wetgeving die het internet reguleert.

De Nederlandse regering zei vorige week nog niets te zien in wetgeving over een 'do not track'-optie voor behavioural advertising. Die zou 'onwerkbaar' en niet nodig zijn, zo schreef staatssecretaris Fred Teeven in antwoord op kamervragen van de SP.

Reacties (33)


MWC: Adobe suggereert dat Android 3.0 ook voor smartphones is

Door Dimitri Reijerman, 14 februari 2011 10:2623 reacties, submitter: Verwijderd

Adobe heeft laten weten dat Flash 10.2 'binnen enkele weken' beschikbaar zal komen voor Android 3.0 op zowel tablets als smartphones. Dit zou mogelijk betekenen dat Android Honeycomb ook voor mobiele telefoons beschikbaar komt.

Dat concludeert Engadget voorzichtig naar aanleiding van een Adobe-presentatie op het Mobile World Congress in Barcelona over de mobiele versies van Flash 10.2. De nieuwste Flash Player, die onlangs beschikbaar kwam voor Windows, OS X en Linux, zou volgens Anup Muraka, hoofd van de afdeling technical marketing for mobile and devices bij Adobe, 'binnen enkele weken' voor Android 3.0 uitkomen.

Opmerkelijk is dat Muraka bovendien stelde dat Flash 10.2 voor Android 3.0 niet alleen op tablets beschikbaar komen, maar ook op smartphones. Tot nu toe liet Google officieel nog weten dat Android Honeycomb uitsluitend voor tablets is bedoeld. Toch zijn er, naast de uitspraken van Adobe, meer aanwijzingen dat Android 3.0 ook gebruikt kan worden op smartphones. Zo zijn er in de emulator van de Honeycomb-sdk verwijzingen gevonden naar interface-elementen voor smartphones. Er doen echter ook geruchten de ronde over de komst van enkele Honeycomb-elementen naar Android 2.4 voor smartphones.

Op het WMC gaf Adobe aan dat Flash 10.2 voor Android dezelfde verbeteringen zou hebben als de desktopversie, waaronder verbeterde hardwarematige versnelling van h.264-video. Zo zou 1080p-content soepel afgespeeld kunnen worden op Android 3.0-apparaten, maar dan moet aan de serverkant wel de nieuwe Stage Video-api toegepast worden.

Adobe liet ook weten dat er inmiddels 84 miljoen smartphones en tablets in gebruik zijn die Air-applicaties kunnen draaien. De softwarefabrikant verwacht dat eind dit jaar circa 200 miljoen mobiele apparaten geschikt zijn voor Adobe Air-applicaties. Verder verwacht Adobe dat het aantal mobiele apparaten dat Flash Player 10.1 of hoger draait, dit jaar zal stijgen naar 132 miljoen. Onder de apparaten zouden vijftig verschillende soorten tablets zijn.

Reacties (23)


Crytek en EA halen uit naar softwarepiraten

Door Jurian Ubachs, 14 februari 2011 09:57481 reacties

Uitgever Electronis Arts en ontwikkelaar Crytek hebben uitgehaald naar de softwarepiraten die onlangs een gekraakte versie van Crysis 2 op internet hebben gezet. Volgens de bedrijven brengen de piraten de pc-gamemarkt grote schade toe.

In een verklaring van EA en Crytek op de officiële website van de uitgever, roepen de partijen toegewijde pc-gamers en fans van Crysis op te wachten op de game tot het product officieel te koop is. De versie die afgelopen weekend op internet verscheen, is volgens de ontwikkelaar niet de volledig afgeronde versie van Crysis 2. De winkelversie, die op 22 maart moet verschijnen, zou beter afgewerkt zijn dan de versie die nu op diverse torrentsites te vinden is. Het is nog onduidelijk hoe de vroege versie van Crysis 2 naar buiten heeft kunnen komen.

Crytek en EA benadrukken in de verklaring dat piraterij de pc-gamemarkt en de ontwikkeling van pc-games ernstig schade toebrengt. Leden van de community wijzen echter in hun reacties, onder de verklaring van EA, juist de ontwikkelaar aan als zondebok. Volgens hen moet Crytek niet de community als schuldige aanwijzen, maar zelf zorgen dat het zijn beveiliging beter op orde heeft.

Het is niet verwonderlijk dat Crytek en Electronics Arts alarm slaan nu Crysis 2 uitgelekt is. De eerste Crysis verscheen eveneens voortijdig via onofficiële weg, en de ontwikkelaar schatte later in dat er per verkochte Crysis-game ongeveer twintig illegale versies in omloop waren. Volgens Crytek zorgde dat er voor dat Crysis zijn commerciële doelstellingen niet haalde, waarna het voortbestaan van de franchise in twijfel werd getrokken.

Reacties (481)


Sony: Move is niet zinvol op pc

Door Dimitri Reijerman, 14 februari 2011 09:0348 reacties

Een Sony-ontwikkelaar heeft laten weten dat de firma geen reden ziet om de PlayStation Move te laten samenwerken met pc-games. Misschien wordt dit echter toch mogelijk via een software development kit van Sony zelf.

De PlayStation Move is volgens Richard Marks, betrokken bij de ontwikkeling van Sony's bewegingsgevoelige controller, duidelijk voor consoles bedoeld: "Het is geen logisch product voor de pc. Het is qua form factor niet logisch om met de Move in de hand voor de pc te gaan zitten."

Om de in september uitgekomen PlayStation Move te kunnen gebruiken, is een PlayStation Eye-camera nodig, die via een usb-kabel aan de PS3 gehangen moet worden. Ondanks de stelling van Marks dat de Move niet geschikt is voor het bedienen van pc-games, komt Sony mogelijk toch met een sdk voor de pc uit. Details hierover zijn opgedoken in een lezing voor spelontwikkelaars. Sony heeft de komst van het Move Server Project echter nog niet officieel bevestigd.

Mocht Sony toch besluiten om een sdk voor de Move uit te brengen, dan zal het bedrijf een soortgelijk besluit van concurrent Microsoft volgen. Microsoft-ceo Ballmer liet begin dit jaar weten dat de softwaregigant pc-drivers voor Kinect gaat uitbrengen. Hobbyisten en onderzoekers zijn al enige maanden bezig om te experimenteren met de Kinect-hardware.

PlayStation Move

Reacties (48)

Lees meer

Sony brengt Move naar pc
Sony brengt Move naar pc Nieuws van 1 februari 2011

Egyptische providers gaan schadevergoeding uitkeren

Door RoD , 14 februari 2011 08:5637 reacties

De providers in Egypte die tijdens de volksopstand op last van de overheid enige tijd hun netwerk hebben uitgezet, gaan hun klanten compenseren voor de geleden schade. Zij hoeven een halve maand geen abonnementsgeld te betalen.

Het gaat om de providers Vodafone, Etisalat, TE Data en LinkDotNet, zo meldt Reuters. Klanten van deze providers hebben het van 28 januari tot 2 februari zonder mobiele internet- en telefoonverbindingen moeten stellen, omdat de Egyptische overheid providers opdroeg om de netwerken offline te halen. Met de black-out poogden de autoriteiten de protesten in het land te ontregelen.

De providers die hun netwerk op last van de overheid offline haalden, kregen veel kritiek te verduren op hun handelwijze. Door nu een halve maand abonnementsgeld minder in rekening te brengen, proberen zij hun geschonden imago weer wat te herstellen.

Vodafone claimde eerder dat de Egyptische overheid gebruikmaakte van het netwerk van de provider om propaganda te verzenden via zijn netwerk. Zo gaven de autoriteiten onder andere via sms de tijd en locatie door voor een pro-Mubarak-demonstratie. Het mocht echter niet baten; Mubarak besloot na grote druk om op 11 februari af te treden als president.

Reacties (37)