Microsoft zou van plan zijn om ondersteuning te geven aan homebrew voor Windows Phone 7. Hoe de plannen er precies uit zien is niet bekend, maar het blijft zo waarschijnlijk mogelijk om apps buiten de Marketplace om te installeren.
Makers van de unlocktool ChevronWP7 melden na een gesprek met Microsoft dat homebrew voor Windows Phone 7 mogelijk blijft, ondanks dat het bedrijf binnenkort een update voor het mobiele OS uitbrengt waardoor het unlocken met ChevronWP7 niet meer mogelijk is. Hoe de ondersteuning er precies uit komt te zien is niet bekend: de ontwikkelaars moesten een nda tekenen waardoor details vooralsnog ontbreken.
Volgens ChevronWP7 zoekt Microsoft met de ontwikkelaars naar mogelijkheden om Windows Phone 7 toegankelijker te maken; momenteel is het alleen mogelijk om applicaties te installeren via de Marketplace, waar Microsoft de controle over heeft. Het bedrijf uit Redmond zou wel ondersteuning willen geven aan zogenaamde homebrew-software, maar wil daarbij wel bescherming voor intellectueel eigendom en dat de beveiliging van zijn mobiele OS niet in het geding komt.
Sinds kort is er naast ChevronWP7 een andere unlockmethode voor Windows Phone 7: een Fransman publiceerde een programma voor een unlock waarbij sideloading van applicaties eveneens mogelijk is. Of deze methode nog werkt na de komende Windows Phone 7-update, is onbekend.