Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

LG Optimus 3D Speed: een glimp van de toekomst

20-07-2011 • 09:00

64

Multipage-opmaak

Inleiding: comeback tegen elke prijs

Het is een spannend jaar voor LG: de Zuid-Koreaanse fabrikant wil op de smartphonemarkt meedoen met de grote jongens, zoals Apple, RIM, HTC en Samsung. Daarom is een groot deel van de r&d-afdeling op de ontwikkeling van high-end smartphones gezet. LG bracht in de eerste helft van 2011 maar liefst drie van zulke toestellen uit - en dat is opmerkelijk, want het bedrijf maakte nooit eerder een high-end smartphone.

De eerste was de Optimus 2X Speed, de eerste smartphone met een dualcore-processor. De tweede was de Optimus Black, waarin LG voor het eerst zijn Nova-scherm gebruikte: een lcd-variant die door hoge lichtopbrengst ook in direct zonlicht goed zichtbaar moet zijn. De derde is de kers op de taart: de Optimus 3D.

Eigenlijk is het jammer dat LG de Optimus 3D Speed is voorzien van 3d-functionaliteit: dat leidt maar af van de topspecificaties van het toestel. Zo is het de eerste smartphone met de Omap4-soc van Texas Instruments en heeft het dualchannel geheugen, waardoor het sneller gegevens kan opvragen.

De Speed 3D de eerste smartphone met een 3d-scherm die op de Nederlandse markt verschijnt en Tweakers.net bekeek het toestel in alle dimensies.

Hardware: Omap4-soc en dubbel geheugen

Processor: Omap4

De LG Optimus 3D is voorzien van een Omap4-processor van Texas Instruments. Hoewel Texas Instruments ooit marktleider was met de Omap1- en 2-series, zijn veel smartphonemakers overgestapt op processors van Qualcomm en - sinds kort - Nvidia.

De Omap4 is een krachtige processor, die onder meer de BlackBerry PlayBook-tablet aandrijft. Naar verluidt zit de soc ook in de Motorola Milestone 3 en - afhankelijk van welke geruchten je gelooft - in de volgende Google Nexus-telefoon.

Omap4

De Omap4430 heeft twee processorkernen en is gebaseerd op het Cortex A9-ontwerp. De gpu is een PowerVR SGX540, een gpu die weliswaar meekan met de concurrentie, maar er op papier niet bovenuit steekt. Samsung gebruikt in zijn Exynos 4210 een Mali 400-gpu, terwijl de Nvidia Tegra 2 een relatief zwakke Geforce-gpu aan boord heeft. Qualcomm ten slotte heeft zijn eigen Adreno 220-gpu.

Geheugen

Volgens de marketingjongens van LG staat de 3D van Optimus 3D niet alleen voor het driedimensionale beeld, maar ook voor drie andere D's: dualcore, dualchannel en dual memory. De laatste twee verwijzen kennelijk naar dezelfde feature: het dualchannel-geheugen. LG legt het als volgt uit.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De Optimus 3D is hoe dan ook de eerste smartphone die data over meerdere geheugenkanalen tegelijk kan versturen. Multichannel-geheugen is bekend van desktops en servers en kan in theorie bijvoorbeeld het opstarten van applicaties versnellen, omdat gegevens sneller kunnen worden opgevraagd.

Op momenten dat de snelheid van het geheugen de bottleneck is, zou de gebruiker verschil moeten merken, maar in onze benchmarks zagen we geen voordeel: ook bij specifieke geheugentests waren de resultaten niet beduidend beter dan wat je van een singlechannel-telefoon zou mogen verwachten.

Benchmarks: de Zoetemelk-smartphone

Voor de benchmarks hebben we de Optimus 3D tegenover diverse concurrenten gezet. Naast LG's eigen Optimus 2X Speed, met Nvidia's Tegra 2-soc, zijn dat andere smartphones met dualcore-processors: de HTC Sensation met de Qualcomm MSM8260 en de Samsung Galaxy S II met de Exynos 4210. Deze twee dualcores zijn beide op 1,2GHz geklokt.

Verder vergelijken we de Optimus 3D met de Sony Ericsson Xperia Arc. De Arc heeft weliswaar een singlecore Qualcomm MSM8255-cpu, maar de processor is nog zeker bijdetijds en de Arc geldt als het vlaggenschip van Sony Ericsson. Alle toestellen draaien op Android, maar wel op verschillende versies.

CFBench - floating point
TelefoonSoCGHzDalvik / native Score (hoger is beter)
Galaxy S II Exynos 1,2 GHz
**
+
**
493 / 929
Optimus 3D Omap4430 1 GHz
**
+
*
427 / 768
Sensation MSM8260 1,2 GHz
*
+
*
241 / 332
Xperia Arc MSM7230 1 GHz
*
+
*
106 / 149
Incredible S MSM8255 1 GHz
*
+
*
100 / 140
Galaxy S Hummingbird 1 GHz
*
+
*
64 / 240

CFBench is een benchmark die we sinds kort gebruiken. Hij is gemaakt door de Nederlandse ontwikkelaar Chainfire. Deze benchmark test diverse eigenschappen, maar wij gebruiken alleen de resultaten van de floating-point-tests.

De eerste score is de totaalscore van de floating-pointbenchmarks msflops en mdflops onder Dalvik, de virtuele machine waarin Android-apps draaien. De tweede score is de totaalscore van dezelfde benchmarks als ze native worden uitgevoerd. Het aantal punten is het aantal keren dat de berekeningen in een bepaalde tijd kunnen worden uitgevoerd.

De Dalvik-score zegt vooral iets over de snelheid van applicaties, terwijl de native score meer zegt over de pure rekenkracht van de soc. De Optimus 3D presteert duidelijk beter dan de HTC Sensation. Het verschil met winnaar Galaxy S II kan verklaard worden door de kloksnelheid, al zou een overklok van de Optimus 3D dat moeten uitwijzen.

Het bovenstaande percentage is de verhouding tussen de prestaties onder Dalvik en de native resultaten. We gebruikten hier opnieuw de floating-pointberekeningen van CFBench en voegden daar de mips-test van hetzelfde programma aan toe.

De verhouding geeft weer hoe efficiënt toepassingen de rekenkracht van de processor kunnen gebruiken. Deze cijfers helpen daarmee te verklaren waarom toestellen met een vergelijkbare processor toch in snelheid verschillen. Het zegt bovendien wat over de aandacht die de fabrikant heeft gegeven aan het optimaliseren van de firmware.

Mandro meet in hoeverre de processor zijn tweede core benut. Het percentage geeft aan in hoeverre de score hoger is dan als dezelfde rekentest op één core wordt uitgevoerd.

De Optimus 3D laat hier een prima resultaat van bijna 89 procent optekenen, waarmee het toestel niet of nauwelijks voor de concurrentie hoeft onder te doen. De lage score van de Optimus 2X Speed is vermoedelijk te wijten aan firmware: met een custom rom presteert het toestel een stuk beter.

Mandro - punten
Telefoon
SoCGHzScore (hoger is beter)
Galaxy S II Exynos 1,2 GHz
*********
14.360
Optimus 3D Omap4430 1 GHz
*******
11.751
Sensation MSM8260 1,2 GHz
*******
11.132
Optimus 2X Tegra 2 1 GHz
*****
7689

De LG doet in de absolute snelheidstest van Mandro opnieuw goed mee. De kloksnelheid is een belangrijke factor bij deze benchmark: dat de Optimus 3D lager scoort dan de Galaxy S II, is dus niet verwonderlijk.

De Pro-score van GLBenchmark, die een mix van OpenGL ES 1.1- en 2.0-prestaties meet, lijkt tegen een plafond te zitten. De scores zijn met de dualcore-processors veel hoger dan bij de singlecore-concurrenten, maar verschillen verder niet veel. De Optimus 3D scoort wel beter dan de Speed.

De Egypt-score van GLBenchmark meet de prestaties onder OpenGL ES 2.0 en is zwaarder de Pro-test. Het aantal frames per seconde ligt ook veel lager. De Optimus 3D scoort hier veel beter dan veel concurrentie, maar moet de Galaxy S II wederom voor laten gaan.

CaffeineMark meet hoe de Java-prestaties van een toestel. Java is de basis van Dalvik VM, de virtuele machine waarin Android-apps draaien en de resultaten zeggen dus veel over de snelheid waarmee apps worden uitgevoerd. Ook op deze benchmark is de Galaxy S II de snelste, en daarnaast moet de Optimus 3D moet de Optimus Speed voor laten gaan. De Optimus 3D Speed presteert echter lang niet slecht.

SmartBench meet de prestaties van de cpu (productiviteit) en gpu (games) en drukt dat uit in een score. We moeten wel kwijt dat we de integriteit van SmartBench ondertussen in twijfel trekken: een ontwikkelaar behaalde met een overklok en andere tweaks een score van 10.000 punten met de Nexus S, het toestel dat bij ons het laagste scoort.

De Optimus 3D zet zich in deze benchmarks in elk geval zijn beste beentje voor: bij de productiviteitstest moet het toestel alleen de Galaxy S II boven zich dulden en de Games-test wordt zelfs gewonnen.

BenchmarkPi meet hoe lang de processor erover doet om een bepaald aantal decimalen van pi te berekenen. De Optimus 3D presteert hier exact hetzelfde als de Optimus Speed en een verwaarloosbaar beetje beter dan de Galaxy S II.

Als we de testresultaten op een rijtje zetten, heeft de Optimus 3D Speed wel wat weg van wielrenner Joop Zoetemelk: ogenschijnlijk de eeuwige tweede, met hier en daar een zege. Daarmee is echter ook meteen gezegd dat de Omap4 geen misselijke soc is: hij kan makkelijk mee met de concurrentie.

Praktijktests: niet de snelste

Sinds juni 2009 onderwerpen we alle gereviewde toestellen aan dezelfde praktijktests, zodat we de snelheid van diverse acties in de dagelijkse praktijk kunnen vergelijken. We bekijken het openen van de Tweakers.net-Frontpage in de browser, het starten van het toestel en het maken van een foto. Voor alle tabellen geldt: een lagere score is beter.

De Optimus 3D laadt de Grade B-versie van onze frontpage in krap 2,5 seconden, iets sneller dan de HTC Sensation. Dat is een prima tijd, maar de Galaxy S II is nog altijd een stuk sneller.

Net als bij de Evo 3D - die ook 3d-foto's kan maken, maar die niet in deze tabel is opgenomen - lijkt de camerasoftware in ruil voor de 3d-features aan snelheid te hebben ingeboet. Voor deze vergelijkende test hebben we uiteraard alleen 2d-foto's gemaakt.

De Optimus 3D is niet snel; in sommige gevallen duurde het zelfs zeven seconden voor we de foto op het scherm zagen. Toch komt het gemiddelde uit op een niet eens zo slechte 5,5 seconden, al zijn alle concurrenten bij deze test eerder klaar.

Het optstarten van de Optimus 3D duurt behoorlijk lang: de gemiddelde boottijd bedraagt op een haar na een minuut. Het is onduidelijk waar dat precies door komt, maar de firmware is dankzij diverse 3d-games en -applicaties behoorlijk zwaar.

Werking van 3d

Het voornaamste verkoopargument van de Optimus 3D Speed is de weergave van 3d-beeld. Het 3d-display is autostereoscopisch: de gebruiker heeft geen brilletje nodig. De ideale afstand om beeld in drie dimensies te zien is 30 tot 40 centimeter, stelt de fabrikant.

Het autostereoscopische scherm werkt met een extra laag op de lcd, die onder een bepaalde kijkhoek pixels blokkeert. Deze zogeheten parallax barrier-laag bestaat uit een soort hoge scheidingswanden, waardoor het beeld alleen het linker- of rechteroog kan bereiken. Omdat de ogen elk andere pixels zien, kan een 3d-effect worden gecreëerd. De 3d-laag van LG zou bovendien crosstalk tegengaan en relatief brede kijkhoeken mogelijk maken.

Software en camera

De Optimus 3D krijgt in augustus concurrentie van de HTC Evo 3D. Hieronder vind je een vergelijking van de 3d-features van beide toestellen.

Toestel met 3d
LG Optimus 3D
HTC Evo 3D
Foto's maken in 3d
3 megapixel / jps 2 megapixel / mpo of jps
Video's maken in 3d
720p @ 30fps, h.264 720p @ 30fps, h.264
Interface in 3d

camera, gallery,

games, menu's, manual

camera, gallery
2d-naar-3d-conversie ja nee
Resolutie in 3d
480x400 480x540
Schermtype lcd slcd

De camera's worden in het donker bijgeschenen door een enkele led-flitser. 3d-filmpjes kunnen op 720p worden vastgelegd, terwijl gewone 2d-filmpjes in 1080p geschoten kunnen worden. De 3d-foto's en video's zien er aardig uit, maar net als bij de Evo 3D mislukken er veel, waardoor het resultaat alleen vage, bijna hoofdpijn veroorzakende plaatjes en filmpjes zijn. Als het lukt, dan geeft dat wel een mooi effect.

Onderling zijn de bestanden niet allemaal uitwisselbaar: video's van de Evo 3D kunnen wel op de Optimus worden afgespeeld, maar zelfgemaakte foto's weer niet. Foto's en fimpjes van de Optimus zijn wel allemaal op de Evo 3D te bekijken.

In vergelijking met de Evo 3D heeft LG meer gedaan met het 3d-thema: er is een fraai 3d-menu met alle 3d-opties en er zijn enkele games, zodat je op feestjes niet beperkt bent tot het vertonen van 3d-foto's en -video's.

LG heeft verder een aantal 3d-apps meegeleverd:

  • 3D Gallery: 3d-weergave van foto's en video's;
  • 3D Handleiding: uitleg over 3d-weergave;
  • Asphalt 6: een racegame die bestuurd kan worden via het scherm - het kantelen van het scherm is hierbij onbruikbaar, omdat dat de 3d-weergave negatief beïnvloedt;
  • Gulliver's Travels: een boek met animaties;
  • Let's Golf 2: een sportspelletje; en
  • Nova: een schietspel.

Niet alle 3d-apps werken even prettig: volgens de meeste mensen die wij om hun mening vroegen, is Asphalt 6 niet lekker in 3d te spelen, terwijl de menu's in dat spel er juist spectaculair uitzien. De meningen verschillen over 3D Menu en 3D Gallery, maar de meeste ondervraagden vonden het er wel redelijk uitzien.

De Optimus 3D kan in tegenstelling tot de Evo 3D 2d-foto's omzetten in 3d-materiaal. Deze conversie is op papier leuk, maar werkt in de praktijk verre van optimaal: de beelden zien er lang niet zo goed uit als materiaal dat daadwerkelijk in 3d is geschoten.

LG Optimus 3D Speed

Kijkhoek en sweet spot

De kijkhoek van de Optimus 3D is heel, heel beperkt. Het kost even moeite om het scherm op de goede afstand te krijgen en de sweet spot is beduidend kleiner dan bij de Nintendo 3DS en de Evo 3D. Het 3d-effect is niet minder goed.

Het is niet aan te raden om lang achter elkaar naar 3d-content te kijken: je kan dan in de war raken als je weer naar de 'echte' wereld of 2d-beeldschermen kijkt, en hoofdpijn behoort zeker tot de mogelijkheden. Het 3d-effect is niet langer dan een paar minuten serieus bruikbaar.

Uiterlijk: geen eigen identiteit

Uiterlijk

Toestel

Optimus 3D

2X Speed

Optimus Black
Galaxy S II
ArciPhone 4
Scherm 4,3" 4,0" 4,0" 4,3" 4,2" 3,5"
Lengte 129 124 121 125 125 115
Breedte 68 63 63 66 63 58
Dikte 11,9 10,9 9,3 8,5 9 9,3
Gewicht 168g 139g 109g 116g 118g 138g

De Optimus 3D is, net als andere smartphones met 3d-ondersteuning, geen kleintje. Het toestel is langer, breder en zwaarder dan topmodellen van andere fabrikanten en met bijna 12mm ook niet bepaald dun. Alleen HTC's voormalige topmodel Desire HD heeft vergelijkbare afmetingen.

Op het oog en op het gevoel is het een bijzonder grote telefoon, en het is misschien wel de grootste die we tot nu toe hebben getest. Of dat een voordeel of een nadeel is, zal ieder voor zichzelf moeten bepalen. Wij hebben in ieder geval liever de lichtere Galaxy S II in onze broekzak.

Design

De Optimus 3D heeft geen vernieuwend design. Het toestel lijkt op de andere LG's die dit jaar uitkwamen, die er op hun beurt weer grotendeels uitzagen als andere Android-toestellen, zoals de recente Motorola's.

Het design ademt dezelfde stijl als die van eerdere Android-LG's, zoals de Optimus One en Optimus 2X Speed. De verschillen zitten in de details: in plaats van de hele voorkant achter een grote glasplaat te stoppen, heeft LG twee vlakken met een metalen look boven en onder het scherm geplaatst. In het bovenste element zit een uitsparing voor de speaker; tussen het onderste element en het scherm zitten de capacitieve knoppen.

Aan de rechterzijkant zitten de aansluitingen voor micro-usb en hdmi. Een hdmi-kabel wordt niet meegeleverd en moet apart worden gekocht. Dat is wat ons betreft niet goed te praten: de hdmi-ondersteuning is ingebouwd, maar je moet bijbetalen om het te gebruiken. Hetzelfde zagen we al bij de Galaxy S II en de Evo 3D, waar de mhl-kabeltjes ontbraken. Dit vinden we totaal verkeerde zuinigheid.

Aan de onderkant zit de eerste microfoon, aan de bovenkant vinden we de tweede microfoon, die voor noise cancellation wordt gebruikt. Dit systeem werkt niet zo goed als op andere toestellen: bij veel achtergrondgeluid bleek het stemgeluid van de spreker minder goed over te komen dan bij andere toestellen met noise cancellation, zoals recente HTC's en de iPhone 4.

Aan de bovenkant zitten ook de aan-uitknop en de 3,5mm-jack voor headsets. Aan de rechterzijkant zijn de volumeknoppen en een 3d-knop te vinden. De achterkant is redelijk strak: we zien een logo, speakers en een metalen strook met daarin de twee camera's.

De achterkant is stroef, waardoor hij goed in de hand blijft liggen en niet snel zal wegglijden. Bovendien is het materiaal niet gevoelig voor vingerafdrukken.

LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed

Software: welkom in 2010

Om met de deur in huis te vallen: de Optimus 3D draait op Android 2.2.2 en deze Android-versie is voor telecombegrippen simpelweg oud. Alle andere recente toestellen draaien op Android 2.3; een duur topmodel uitbrengen met het al een jaar oude Android 2.2 is op zijn minst jammer. Een update is wel beloofd, maar LG is doorgaans erg traag met het uitbrengen van updates.

De skin die LG over Android heeft gelegd, lijkt veel op die van de Optimus 2X en de Optimus Black. Het homescreen wordt gekenmerkt door een dock onderin, waarin drie snelkoppelingen voor apps en een voor het hoofdmenu staan.

Bovenaan het hoofdmenu staan alle apps die standaard op de telefoon zijn geïnstalleerd. Gedownloade apps verschijnen daaronder. Bij ongebruikte apps staat een N, waardoor je deze makkelijk kunt terugvinden. In het hoofdmenu kan verder gekozen worden voor weergave in een verticale lijst, een horizontale lijst met pagina's zoals in iOS, en een tekstuele lijst.

De notificatiebalk, die in Android 2.2 vrij licht van kleur is, is donkerder gemaakt. Bovendien staat de muziekspeler nu permanent als widget in de notificatiebalk. Overal in het toestel gebruikt LG de kleuren felblauw, turquoise en zwart. Dat is niet alleen in in de notificatiebalk te zien, maar ook in applicaties met de standaardinterface, die door LG zijn aangepast.

De apps Facebook voor LG en Twitter voor LG zijn niet meer voorgeïnstalleerd; in plaats daarvan staan de standaardapps op het toestel. Wel kun je je aanmelden voor synchronisatie met de 'Voor LG'-apps, die nu kennelijk bij de 'social networking services' zijn ondergebracht.

Ondanks de aparte LG-skin draait het toestel snel: LG heeft de eyecandy beperkt gehouden tot wat snelle schermanimaties, waardoor je niet op overbodige toeters en bellen hoeft te wachten.

Een op papier innovatieve feature is het gebruik van gestures om de interface te besturen, zoals dat ook in de Optimus 2X Speed te vinden was en wat Samsung snel in zijn Galaxy S II heeft gekopieerd. Deze gestures zijn echter beperkt: in plaats van veel niet zo goed werkende gebaren, kun je alleen opties activeren om het geluid van een ringtone of alarm te dempen als je het toestel omdraait.

Een van de minste punten van LG's skin is de wijze om items op het homescreen te plaatsen: dat vergt diverse stappen die onlogisch werken en onduidelijk zijn. LG had hier beter de standaardmanier van Android intact kunnen laten.

De browser daarentegen is wel goed: onderin het scherm is een tabbalk met veelgebruikte functies toegevoegd, waardoor voor die functies niet op de Menu-toets gedrukt hoeft te worden. De browser is bovendien redelijk snel. Tabs worden beheerd met een Coverflow-achtige interface. Die werkt niet altijd zonder haperingen, maar ziet er gelikt uit.

Accuduur

De Optimus 3D Speed is voorzien van een accu met een capaciteit van 1540mAh. Dat is iets meer dan de meeste smartphones, maar wel wat minder dan de accu's van bijvoorbeeld de Galaxy S II of de HTC Evo 3D.

De accu houdt het bij normaal gebruik ongeveer een dag vol, misschien net iets langer. Daarbij staan bij ons zaken als wifi, 3g en gps continu aan. Bij het bekijken van 3d is de koek binnen enkele uren op: dat trekt een zware wissel op de accu.

Tekstinvoer

Voor tekstinvoer is er uitsluitend een onscreen-toetsenbord beschikbaar. Dat werkt aardig, maar minder goed dan de alternatieven van HTC en Samsung, en zelfs minder goed dan het standaardtoetsenbord van Android 2.3. Het makkelijk invoeren van speciale karakters is het grootste pluspunt, een minpunt is weer dat karakters niet altijd snel worden geregistreerd.

Een bug in het toetsenbord is dat op sommige momenten aanrakingen op totaal verschillende plekken werden geregistreerd: in plaats van zinnige tekst kwamen er dan willekeurige karakters tevoorschijn. Deze bug kan verholpen worden door een reboot, maar we hopen dat LG dat in een update oplost.

Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500 Screenshot LG Optimus One P500

Specificaties en fotogalerij

Specificaties

Merk en Type
Merk LG
Type Optimus 3D
Eerste prijsvermelding zaterdag 18 juni 2011
Toestel
Telefoonmodel bar
Invoermethode touchscreen
Besturingssysteem Android
Versie besturingssysteem Google Android 2.2
Beeldscherm
Schermresolutie 480x800
Schermdiagonaal 4,3"
Multitouch ja
Touchscreentechniek capacitief
Camera
Cameraresolutie 5 megapixel
Autofocus ja
Flitsertype enkele led
Resolutie video-opname 1920x1080
Functionaliteit
Berichten e-mail, mms, sms
Mp3-ringtones ja
Gps ja
Functies A2DP (Bluetooth stereo), bewegingssensor, dlna, fm-radio (headset), handsfree, kompas, tril
Verbindingen
Mobiele netwerken edge, gprs, hsdpa, hspa, umts
Frequentiebereik (gsm/umts) 850MHz, 900MHz, 1800MHz , 1900MHz , 2100MHz
Wlan 802.11b, 802.11g, 802.11n
Bluetooth-versie
Bluetooth 3.0
Connectors 3,5mm headset, micro-usb
Technische kenmerken
Processorsnelheid 1GHz
Cpu-cores dual
Werkgeheugen 512MB
Opslaggeheugen 8GB
Extern geheugen Secure Digital Micro, Secure Digital Micro High Capacity
Accu
Accucapaciteit 1500mAh
Accutype li-polymer
Uiterlijk
Kleuren zwart
Gewicht
168g
Lengte 129mm
Breedte 68mm
Hoogte / Diepte 11,9mm
LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot LG Optimus 3D Speed screenshot

Conclusie: niet voor kleintje vervaard

De Optimus 3D Speed - Speed is de toevoeging die LG Benelux ook gaf aan dat andere dualcore-toestel, de Optimus 2X Speed - is een toestel dat op veel punten een goede indruk achterlaat. De 3d-functionaliteit is goed uitgewerkt en werkt redelijk tot goed, al is de sweet spot wel heel klein.

Autostereoscopische schermen van deze generatie hebben echter een hoog proof-of-concept-gehalte. Net als bij de Evo 3D werkt het wel, maar weinigen zullen anderhalf uur lang ontspannen naar een 3d-film kunnen kijken. De ogen krijgen al snel moeite met focussen en de toegevoegde waarde is eigenlijk nihil.

Dat maakt van 3d op de Optimus 3D Speed een functie die vooral bruikbaar is om op feestjes indruk te maken. De functionaliteit biedt dan ook voornamelijk een kijkje in de toekomst: de overstap naar interfaces met 3d-elementen zal te zijner tijd ongetwijfeld worden gemaakt.

Verder is het mooi dat er dualchannel-geheugen wordt toegepast, maar daar zien we in de benchmarks en in het dagelijks gebruik maar weinig van terug: de Optimus 3D Speed presteert ongeveer op het niveau van de HTC Sensation. Als we naar Android kijken, blijft Samsungs Galaxy S II het snelste toestel en ook de firmware van die smartphone is vooralsnog beter dan die van de Optimus 2X Speed. LG's eigen skin over Android biedt geen meerwaarde: deze irriteert meer dan dat er wat wordt toegevoegd.

Een mogelijk nadeel is de omvang van het toestel. Deze LG is duidelijk groter dan zijn concurrenten. Het 3d-scherm maakt het toestel, net als de Evo 3D, ook wat dikker dan andere toestellen. De Optimus 3D Speed past echter nog wel goed in een broekzak.

Al met al heeft LG een veelbelovend toestel gebouwd, ook al zijn niet alle beloftes ingelost. Los van de nadelen is de Optimus 3D Speed namelijk wel degelijk een bijzonder krachtige en snelle smartphone. De Omap4-soc en het dualchannel-geheugen bieden ontwikkelaars hopelijk genoeg ruimte om de prestaties nog verder te verbeteren, maar de 3d-functionaliteit is hooguit een aardig extraatje.

Reacties (64)

Sorteer op:

Weergave:

Ik zou het parallax autostereoscopisch scherm van de Optimus 3D nog achter dat van de Nintendo zetten, maar slecht blijft het. De Evo is inderdaad wat beter en de Fuji W700 camera toont aan dat het best kan om 3D zonder glazen te bekijken op een kleiner scherm.

De hoekgevoeligheid van de Optimus 3D voor het stereobeeld is dramatisch slecht en hun parallal barriere is zo grof dat je hem ook echt storend ziet. Ik vind 3D en zeker op snapshots best wat toevoegen, maar dit toetsel heb ik laten lopen.

Verder wil je bij een fototoestel toch liever wat meer afstand tussen de lenzen als je 3d doet. Anders krijg je wel enorme perspectieven op korte afstand, maar zie je geen cm diepte in de achtergrond. De Fuji heeft bijvoorbeeld zo´n dikke 5 cm, vergelijkbaar met het menselijk oog en is daarmee meer all round bruikbaar.

Nu zit je met twee cm tussen de lenzen en zal je dus een sterk 3D effect krijgen op relatief korte afstanden en helemaal niets op meer dan vijf meter afstand. Leuk voor de extreme effecten waarbij je jezelf op de kiek zet uit de hand, maar het stereo effect zal om te huilen zo extreem zijn met als gevolg dat niemand naar je kiekje wil kijken op dat heel matige scherm.

Niet doen voor de 3D, maar wachten op een beter toestel met dezelfde functionaliteit zou ik zeggen. Beter display en grotere lensafstand zouden al enorm helpen. De EVO eens goed bekijken als je niet langer kan wachten, maar ook daar moet je voor lief nemen dat de lensjes naast elkaar zitten.

Als iemand nu eens mijn droom wil verwezenlijken: ik patenteer het bij deze! Een slide toestel waarbij de lenzen sliden. Dan kan je de afstand zelf bepalen afhankelijk van het soort shot wat je wil maken en heb je het equivalent van een professionele cinema stereo camera rig. Nog een app erop die uitrekent wat de juiste afstand is voor het gewenste effect en scene (eitje, gebruiken regisseurs van stereo speelfilms nu al een app voor) en je ben het heertje.

Kan ik ergens cashen?

[Reactie gewijzigd door max3D op 23 juli 2024 14:29]

Ik heb zelf een O3D en ben het totaal niet eens met de eindconclusie en de reacties..

Ja de snelheid laat soms te wensen over, maar dit ligt voornamelijk aan de oudere Android versie, over het 3D effect ben ik zeer te spreken.. Shutterglasses krijg ik zware koppijn van en in de trein zie je mij niet met een bril op zitten.

Heb zelf een berg 3D films getranscodeerd naar een hanteerbaar formaat en ik heb met veel plezier zitten kijken naar o.a. Jackass 3D en Transformers.
Alle side by side en interlaced content is af te spelen en de hoeveelheid ondersteunde codecs is indrukwekkend te noemen.
De sweet spots zijn mijns inziens groter dan de 3DS, die is verticaal een ware ramp.

Het enige grote nadeel van dit apparaat vind ik zelf de accu.. ding is binnen no-time (bij gamen en 3d content binnen 6-8 uur) leeg, had liever een iets dikker model gehad die langer mee gaat.

[Reactie gewijzigd door StackMySwitchUp op 23 juli 2024 14:29]

Je zou het moeten vergelijk met een 3DS. En die zal ook wel snel leeg zijn als je lang mee speelt De extra laag die ge-activeerd wordt bij 3D slurpt natuurlijk aardig wat energie. 170 gram is al zwaar. Maar een 2000 mAh zou wel fijn zijn.
Mijn haren gaan ervan overeind staan bij de letters LG. In het verleden zeer slechte ervaringen met hun telefoons gehad.
De telefoons hebben vaak best goede features maar de software is echt ronduit slecht.
De kwaliteit van de materialen en de constructie laten vaak de wensen over. Over updates nog maar te zwijgen. Dat blijkt ook uit deze review. Android zit nog op 2.2.2. Het toestel is wel voor zijn features relatief goedkoop, maar zal uit eindelijk duurkoop blijken. Als je dit toestel neemt zal je straks je haren uit je kop trekken en jezelf verfoeien dat je niet voor wat meer geld een HTC of een samsung hebt gehaald, trust me.

[Reactie gewijzigd door Deem op 23 juli 2024 14:29]

Ik vind dat er teveel nadruk gelegd wordt op 'je MOET de laatste Android versie hebben'! Het verschil tussen Android 2.1 en 2.2 was aanzienlijk qua snelheid en natuurlijk zitten er nieuwe dingen in elke nieuwe versie, maar ik heb sinds 2.2 niet het idee dat ik moet upgraden om goede telefoonsoftware te hebben en ik heb ook niet het idee dat ik iets mis.
Ik heb m'n HTC Desire zelf maar geupdate naar 2.3 en de snelheid is er wederom iets op vooruit gegaan (niet zo zwaar als vanaf 2.1, maar de Desire is dan ook Single Core). Ik denk dat je zeker bij deze telefoons het punt van 2.3 een beetje mist, en dat komt naar voren in de test van de Optimus 2x Speed: 18% schaalbaarheid is NIET lineair met meer cores, en dat is een Android 2.2 kenmerk. Ze hebben wel wat gebackport in deze telefoon die 2.2.2 draait, maar het is een backport: 2.3 "vanilla" op een Optimus 2x speed zetten geeft aan dat ook die telefoon die 88% schaalbaarheid KAN halen.

En dat is juist het kenmerk van een OS: de smartphone hardware evolueert snel, en het OS moet dus meegroeien. 2.3 is qua schaalbaarheid een enorme verbetering under-the-hood, en qua uiterlijk ook: scroll-einden en tekst selectie is exponentioneel beter (onder 3.0 is de tekst selectie weer nóg beter, maar goed: een set per keer). 2.3 is dus ook een Major upgrade: van versie F naar versie G.

Stroombeheer is ook een stuk beter overigens onder 2.3 (en 3.0)
Ik haalde op me stock 2x anders gewoon 90% efficientie in Mandro van 1 naar 2 cores, keer op keer op keer...

Heeft denk weinig met de software te maken, de score wordt zowel onder quadrant als mandro niet aanzienlijk veel beter met 2.3 als 2.2...
niet alleen verbeteringen in prestaties zijn belangrijk, ook ondersteuning en applicaties, als je kijkt in de market staat er bij de helft van de apps bij dat het vanaf android 2.2 is, met nieuwere apps kan het ook zijn dat deze alleen maar voor 2.3 zijn. (nu waarschijnlijk nog niet omdat er zo veel 2.2 toestellen zijn maar dat is een kwestie van tijd) en dan vind jij het erg vervelend dat jij daar met je lg op versie 2.2 zit. ook het uiterlijk word een stuk beter in 2.3 (als je het mij vraagt)
Dat uiterlijk wordt natuurlijk door de fabrikanten vaak teniet gedaan door de skins (ik zal maar ff niet zeggen wat ik daarvan vind) maar het standaarduiterlijk is inderdaad een stuk beter. Maar afgezien van eyecandy zijn die updates er niet voor niets. Betere software is nou eenmaal... uhm, beter :)

Voor je accuwerktijd misschien, of de snelheid, of de ondersteuning van bepaalde systeemvoorzieningen (hoewel BT tethering er nog steeds niet inzit). En dus, zoals je al zegt, applicaties.
Over het feit dat ze nu al iets achterlopen voorspeld in ieder geval voor mij dat ze straks ook met de updates zullen achterlopen. Smartphones updaten is in mijn ogen een must; Niet zozeer voor bijvoorbeeld nieuwe features, maar denk bijvoorbeeld ook aan securiteit-fixes,bug fixes en stabiliteitsverbeteringen.
In mijn optiek heb je niets aan een smartphone waar je 2 jaar mee moet lopen zonder dat je het ding kan updaten. Toch een erg belangrijke criteria, in mijn ogen dan.
Overdrijven is ook een vak. Gingerbread is aangekondigd voor de 3D, dus twee jaar wachten slaat nergens op. Volgens de laatste berichten ergens in oktober, dus zelfs met een beetje negatieve blik heb je Gingerbread dan aan het eind van het jaar.

De LG Optimus One heeft sinds kort Gingerbread gekregen en van de LG 2X Speed is er al een early build van Gingerbread gelekt. Bij LG zijn ze dus druk bezig met Gingerbread.

LG had zeker een achterstand, maar ze zijn druk bezig om dat weer goed te maken. Dat gaat natuurlijk niet in weekje, maar ik heb sterk de indruk dat LG er zich zeer van bewust is dat ze Gingerbread zo snel mogelijk moeten uitbrengen.

Als ik een positieve bril op zet, dan denk ik dat LG de achterstand begin volgend jaar weggewerkt heeft en dan vol zal gaan inzetten op Ice Cream (maar ik denk dat dat dan wel nieuwe toestellen worden).
Toen Samsung debuteerde op de high-end markt met de galaxy s vorig jaar waren ze in de zelfde positie: De froyo update komt wel in augustus (terwijl hij al 3 maanden voor release van de telefoon uit was). Uiteindelijk bleek het toch meer november te zijn voordat er eindelijk een goede 2.2 uitkwam voor die telefoon. En dan heb je het niet over een gimmick phone met 3d die nog zo z'n kwaaltjes heeft en op de meeste vlakken onderdoet voor de concurrentie. De Galaxy S I was gewoon de meetlat voor alle Android hardware tot de S II en de Sensation kwamen.
Deze hier heeft niet de snelste proc, niet de beste gpu (die uit de galaxy s I namelijk), hij heeft slechts 512MB geheugen... the list goes on. In tegenstelling tot de SGSI zal deze niet de best-selling android phone worden.
En Android 2.3 is al 8 maanden uit. Dus de achterstand is ook groter.
In totaal kan je gewoon stellen dat het er niet heel goed uit ziet voor de updates.
android 2.3 is vooral een grafische verbetering.
Inderdaad. In het filmpje is duidelijk te zien dat verschillende menu's niet lekker werken. Dat 3D menu ziet er traag uit. Bij LG krijg ik altijd een beetje het gevoel dat ze qua features altijd voorop willen lopen, maar de uitvoering er van is ronduit bout. Doe dan gewoon dingen die je wel kan en voer die goed uit.
Verwijderd @Deem27 juli 2011 23:59
Heb je wel eens op xda forum gekeken hoeveel problemen ze daar hebben met
de HTC evo 3d? Om over de rest maar te
zwijgen...
Ik mis de sunspider benchmarks...

Verder grappig toestel, maar als ik het zo hoor koop je dit toestel niet omdat het zo snel is maar omdat het 3D heeft, beetje jammer dat ze het toestenbord niet veel beter hebben gemaakt als op de 2X Speed...
Auteurarnoudwokke Redacteur Tweakers @watercoolertje20 juli 2011 09:37
Sunspider is wat ons betreft te beperkt; het meet de prestatie van Javacsript in de browser. Dat zegt nauwelijks iets over de browser, laat staan over de telefoon :)

We zijn bezig met een betere browserbenchmark, die we vanaf binnenkort gaan publiceren. We zijn sowieso achter de schermen druk bezig met ons benchmarkprotocol en we hopen dat we daar binnenkort meer van kunnen laten zien. We proberen met het nieuwe protocol relevante, goede benchmarks te doen, waaronder een gestandaardiseerde accubenchmark. Kan niet wachten om de methode en resultaten met iedereen te delen!

[Reactie gewijzigd door arnoudwokke op 23 juli 2024 14:29]

Dat klinkt veelbelovend! Het zou mooi zijn als de benchmarks van de smartphones naar de eenduidigheid en duidelijkheid van de pc-benchmarks zien te komen. Begrijp me niet verkeerd, er zijn veel dingen te testen met de smartphones, maar door het gebruik van steeds verschillende benchmarks raak ik het interne overzicht wat kwijt. Voor veel mensen overbodige vragen misschien, maar toch ben ik benieuwd naar de verhouding tussen de iPhone 4 en deze telefoon. Dit weet ik niet, omdat destijds voor de iPhone andere benchmarks zijn gebruikt. Dualcore en singlecore zijn misschien slecht te vergelijken qua architectuur, een argument wat ik veel hoor in discussie, maar een objectieve maatstaf voor prestatie is onvermijdelijk. De verschillende resoluties beinvloeden een benchmark ook.

Waar ik persoonlijk naar benieuwd ben bij een smartphonereview zijn de volgende punten.

Als eerste het bereik en de accuduur. Objectieve testen die repliceerbaar zijn voor dit subject is een must. De accuduur is lastig te meten door de verschillende OSen, die allen anders trekken op de batterij. Misschien is inschalen op OS een idee, of schalen op een schaal met bijvoorbeeld uren voor normaal/intensief gebruik en pure standbytijd. Ik herinner me de gesprekstijd als een erg objectieve maatstaf van accukracht. Laat dit terugkomen in de review. Kloppen de gegevens van de fabrikant?
Daarnaast kan worden gedacht aan de inkoppertjes op dit gebied, de antenna gate en de deathgrip.

Ten tweede een beschrijving van de subjectieve ervaring van de reviewer van de software en de skin op de smartphone. Denk aan het gemak van verzetten van instellingen, de widgets, de browsersnelheid, de gebruikssnelheid, de eyecandy enzovoort. Deze subjectieve beweringen van snelheid mogen gestaafd worden met objectieve testen. Ik denk aan bijvoorbeeld jullie Tweakers homepage test, simpel en erg doeltreffend.

Ten derde een subjectief oordeel over de bouwkwaliteit van het toestel. Uit de praktijk blijkt denk ik wel dat het reviewoordeel van de telefoon redelijk representatief is voor de algehele gemiddelde kwaliteit van alle toestellen. Daarnaast een kort oordeel over het design.

Ten vierde de pure (misschien wat zakelijke) gebruikbaarheid. Hoe is de synchronisatie? Is het scherm goed? Zijn de updates gecoverd? Zit de software vol met bugs? Hoe is de calendar? Dit vind ik belangrijker dan de gimmicks, zoals 3D. Schrijf er een subjectief oordeel over. Benchmarks zijn hier vaak overbodig. De dooddoener van, 'dat zit bij elke smartphone wel goed', vind ik niet kunnen. Ik heb meerdere malen bugs gezien en door synchronisatie gegevens verloren. Als ik voorkomt moet ik de telefoon niet. Punt. Ook de positie van de knoppen op het toestel vallen hieronder en de gesprekskwaliteit. Een luidspreker die kraakt op niveau 8 van 10 is een zonde. Als ik mijn scherm niet kan zien als de zon even (jawel het komt voor ^^) schijnt, moet ik dat niet. De telefoons worden immers beter, de eisen ook!

Ten vijfde pas de gimmicks, de camera, de foefjes, de nieuwe innovaties, 3d. Gps. Navigatie, processorsnelheid, verhoudingen met andere telefoons, positie in de markt enz enz, test wat je wilt testen. Vergelijk wat je wilt vergelijken. De eerdere 4 punten zijn belangrijker in mijn optiek. Of deze telefoon 3 procent sneller is dan de Sensation interesseert mij minder dan of de microfoon niets meer hoort als ik van verder dan vier meter praat zodat mijn Handsfree nearly unusable wordt. Dit soort irritaties doen mij de das om bij een smartphone.

Shoot me. Wat vind je van mijn feedback.
Je bedoelt die benchmark van HTC voor de browser?Nee dus een veel uitgebreidere als ik het zo lees...

En sunspider geeft heel goed de performance van JS weer, dat is niet de gehele browser maar wel degelijk een hele goede indruk van wat je op bepaalde JS intensieve sites moet verwachten of van Angry birds in de browser :D

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 14:29]

Als je de ervaringen van gebruikers leest zijn ze erg enthousiast over het 3D effect.
Android 2.3 komt in oktober uit. Met een app waarbij je 2D applicaties in 3D kan kijken.
Wat mij betreft een toestel voor degene die meer wilt experimenteren.

edit: ik vind punt 5 over 3D te weinig inzicht verschaffen. Juist omdat het onderscheidend is tov concurrenten. Na het lezen krijg je het beeld dat 3D niet indrukwekkend is.
Ben er wel mee eens dat het toestel minder presteert dan volgens de technische specs.

Mobilecowboys heeft over de 3D functie een beter en eerlijker stuk geschreven.
De concl was. Voor sommige werkt 3D niet voor anderen geweldig. Ook moet je je hersenen in trainen. Dus geef het wat tijd.
http://www.mobilecowboys.nl/toestellen/14832

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 14:29]

'komt' in oktober uit, zolang het niet op de manier zoals de 2x speed gaat, daarbij word het nu al maanden opgeschoven.

ondanks dat ziet het er prima uit. zolang er maar een custom rom op word gebruikt.
de sweet spot is beduidend kleiner dan bij de Nintendo 3DS
Dat belooft wat dan ... het 3D effect van de 3DS vind ik namelijk totaal onbruikbaar : Heb in de winkel ermee zitten spelen, maar enige 3D stand die werkte was "OFF" :X :/

Doe mij maar gewoon shutterglasses of passief eventueel !!
Doe mij maar geen 3D en een mooi helder scherm. Heb al tig 3D films gekeken in de bios en heb nog nooit echt zoiets gehad van dit heeft echt een meerwaarde. Ik kijk liever de hele film zonder brilletje in 2D dan met brilletje in 3D waar je in de hele film misschien maar een paar minuten een 3D ervaring hebt.
Waar is een batterijtest?
Dat vroeg ik me ook af. Vooral omdat er dual channel en 3d technieken in zitten zou batterijverbruik eventueel drastisch verminderd kunnen zijn. Bij mij is het een van de belangrijkste dingen om het einde van de dag te kunnen halen met een smartphone.
In het flimpje hadden ze het over een paar uur intensief gebruik met 3D, een dag normaal gebruik tot max 2 dagen bij weinig gebruik.

[Reactie gewijzigd door satoer op 23 juli 2024 14:29]

Ben benieuwd hoelang de reviews van de Android telefoonhardware nog blijven boeien.

Je ziet het toch allemaal naar elkaar toetrekken.De markt is toe aan nieuwe onderscheidende hardware features lijkt het. 3D is meer een gimmick, na dual core is quad core ook niet zo interessant. NFC hebben we ook al gezien; 4,5" inch lijkt me echt al boven de maximaal gewenste grootte van een telefoonscherm. Beyond "retina class" display heeft geen zin.

Tsja, het nieuwe en spannende is er wel een beetje af met de Smartphones.
Denk nog wel heel lang, zo lang de smartphone bestaat zelfs :)

reviews: Samsung Galaxy S II: volle kracht vooruit

Lijkt me nog genoeg reacties op te roepen zolang het toestel de grens maar een beetje verlegt :)
De markt is toe aan nieuwe onderscheidende hardware features lijkt het.
Dat gebeurt met de loop van de tijd in geen 1 markt meer, toch zijn de autoboekjes allemaal goed verkocht en is top gear nog altijd op de buis omdat er vraag naar is. En dat terwijl de auto al iets van 100 jaar oud is, smartphones maar ~10 jaar!
Tsja, het nieuwe en spannende is er wel een beetje af met de Smartphones.
Dat gevoel had ik al na me MDA Pro (6a7 jaar terug ofso) :) Me eerste smartphone, daarna was geen 1 andere smartphone meer zo nieuw (op dat apparaat kan ik nog net zo veel als de smartphones van nu). Maar of ik daardoor niet met plezier ELKE smartphone review lees? Nee absoluut niet!

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 14:29]

Misschien voor jou maar ik vind elke smartphone review erg leuk. :) Behalve de budgetmodellen dan.
Misschien is dat wel een idee. Een budget modellen review. Mijn virendin wil een nieuwe telefoon, maar je vind alleen reviews van smartphones. 'Normale' telefoons zijn zeker te normaal. Ze komen ook maar met mondjesmaat uit natuurlijk.
Ben erg benieuwd of 3D op een mobiele telefoon de consument zal trekken.
Daarnaast is het uiterlijk van de LG echt om te janken, verreweg het lelijkste toestel qua design op de huidige markt.
Consumenten hiervoor zijn er zeker.

the not knowing geeks. deze willen altijd de nieuwste technieken ook al weten ze niet juist wat ze inhouden.

Tieners Deze gebruikers willen het gewoon omdat het nieuw is en om mee te showen op de speelplaats.

Mensen zoals ik Omdat ik nog nooit een toestel met 3d of bv ds3d heb gezien. Maar vooraleer over te gaan op een aankoop zou ik het eerst testen in de winkel
was net in de vodafone winkel(mn zusje moest haar abbo nog snel oversluiten voor de prijsstijgingen :+ ) en daar lag deze.

Het 3d effect werkte goed maar je merkte echt dat de resolutie heel drastisch omlaag ging.

De foto's zijn echt verschrikkelijk slecht en er komen lijnen in de text op het scherm(Lag niet aan de "sweet spot", meerdere "standen geprobeerd")

Desondanks vond ik het 3d effect wel rustig, de 3ds kan soms wat "scherper" zijn.
Ik heb gisteren voor het eerst een 3DS in mijn handen gehad. Voor het laatst oook. Ik heb nooit last van duizeligheid of iets dergelijks, maar het beeld van de 3DS is dus niet voor mij weggelegd. Na de eerste keer kijken en daarna volledig met mijn focus op het scherm werd het wel beter, maar toen ik hem vervolgens uitzette had ik het gevoel dat ik apestoned was. Ik sla de 3D hype dus over, het is niet voor mij de komende tijd.
Dat het voor jou niet werkt is jammer voor jou, maar dat betekent niet dat het waardeloos is.

Als het je niet bevalt, prima, zet 3D uit en stop met zeiken.

Bij mij werkt het heel goed en ik zie hier zeker toekomst in. Het is wel iets waar je even aan moet wennen, dat wel. Geleidelijk aan kun je het 3D-schuifje steeds verder open zetten zonder dat het raar lijkt. Natuurlijk moet je wel de juiste afstand tot het scherm aanhouden, anders wordt het beeld wat donkerder en vager.

Vroeger zeiden ze ook dat je ziek kon worden van de hoge snelheid van een trein.

[Reactie gewijzigd door Digital-DNA op 23 juli 2024 14:29]

toch leuk om te zien dat lg zijn koers heeft veranderd,
van goedkope mobieltjes die snel kapot gingen.
naar degelijke high end smarphones.
Ik ben altijd erg tegen lg geweest maar de optimus 2x en nu deze mobiel veranderen toch wel dit beeld.

In mijn ogen is LG goed bezig, vind de mobiels er strak uitzien.

3D staat natuurlijk in zijn kinderschoenen, maar voortgang is er zeker.
zoals word beschreven zeker iets om mee optescheppen op feesten.
maar voor nu doe ik dat lekker met mijn super amoled plus scherm ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.