HTC gaat zijn eerste toestel met dualcoreprocessor, de Evo 3D, ook in Europa uitbrengen. Dat beweert de Franse tak van de smartphonemaker op Twitter. De naam en specificaties zouden bij de Europese release grotendeels dezelfde zijn.
De hardware zou desondanks moeten worden aangepast. Net als in Nederland zijn in Frankrijk gsm-netwerken in gebruik, terwijl de vorige week aangekondigde Evo 3D draait op het cdma-netwerk van de Amerikaanse provider Sprint. Een prijs en releasedatum maakte HTC Frankrijk niet bekend op Twitter, maar wel de naam. Die blijft dezelfde, aldus de fabrikant.
Het uitbrengen van een toestel onder die naam mag; de naam Evo 3D is nog niet geregistreerd in Europa. Namen met Evo in de Verenigde Staten staan niet op naam van Sprint, maar van HTC. HTC en Sprint brachten vorig jaar al de Evo 4G uit, maar die is nooit in Europa verschenen.
De Evo 3D heeft een Qualcomm MSM8x60-processor, de eerste dualcore-soc van de chipmaker. De Evo 3D heeft een capacitief touchscreen van 4,3", met een resolutie van 960x540 pixels, een hogere resolutie dan de 800x480 pixels die HTC tot nog toe op veel Android-toestellen gebruikt. Het scherm is autostereoscopisch 3d, dezelfde techniek als LG gebruikt in zijn Optimus 3D en Nintendo in zijn handheld 3DS. Voor deze techniek is geen brilletje nodig. De Evo 3D krijgt een accu van 1730mAh, groter dan de accu's in huidige HTC-telefoons.
:fill(white)/i/1300869145.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1300869157.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1300869298.jpeg?f=thumb)