Symantec is vooral bekend van de beveiligingssoftware voor pc's. Het bedrijf is echter ook druk bezig met beveiligingsapplicaties voor mobiele apparatuur. Door nieuwe technieken als G3 en Symbian OS worden de mogelijkheden van zowel de netwerken als de telefoons steeds groter en ontstaan er ook steeds meer veiligheidsrisico's. Symantec is van mening dat een mobiele telefoon net zo goed beveiligd moet worden als een pc en daarom heeft het bedrijf een virusscanner en een firewall voor telefoons uitgebracht. Door de mobiele internetmogelijkheden van de telefoons die voorzien worden van deze software, kunnen de laatste virusdefinities eenvoudig en snel binnengehaald worden.
Gisteren heeft Symantec aangekondigd dat twee Nokia-toestellen standaard voorzien zullen worden van de beveiligingssoftware. Het gaat hier om de Nokia 9500 Communicator en de 9300 smart phone. Beide zijn voorzien van het Symbian-besturingssysteem. Naast Nokia probeert het bedrijf ook andere netwerkaanbieders en telefoonfabrikanten over te halen om deze software te ondersteunen. Vooral in Japan is Symantec druk bezig, omdat hier al gebruik wordt gemaakt van G3-netwerken en er dus veel meer draadloze communicatie plaatsvindt. De veiligheidsrisico's zijn hier dus relatief groot en daardoor is dit een ideale markt om te starten met de Symantec Client Security-software.



De FVD heeft een storagecapaciteit van 5,4-6GB voor enkelzijdige discs en wanneer er dubbelzijdige discs gebruikt worden, loopt de capaciteit op naar 9,8-11GB. Wanneer Windows Media Video 9 als codec gebruikt wordt, kunnen volledige films met een HD-TV-resolutie (1280x720) opgeslagen worden. De tweede generatie FVD's zal zelfs maximaal 15-16GB aan gegevens kunnen bevatten. De benodigde apparatuur op een FVD af te spelen, zal in Taiwan 149 dollar kosten en rond de 120 dollar in China. De producent van de FVD-apparatuur, de Taiwanese Advanced Optical Storage Research Alliance (AOSRA), zal zijn producten ook buiten de genoemde landen gaan introduceren. Zo zal de AOSRA aanwezig zijn op de Consumer Electronics Show begin 2005 in Las Vegas.




The Inquirer 

Emerce 
Samen met Office 12 zou in 2006 overigens ook een reeks nieuwe serverproducten voorgesteld worden, aldus de anonieme bronnen. Het zou dan gaan om een nieuwe versie van de Content Management Server, een Excel Calculation Server, een server voor Infopath Forms, een geüpdatete versie van Project Server en tot slot een gecentraliseerde 'Office Server Core'. Eerder al
De nuttigheid van deze rechtszaken wordt niettemin in twijfel getrokken. Al zijn er kleine opbrengsten, de aanklachten hebben immers een grote hoeveelheid negatieve aandacht in de pers opgeleverd. Ook blijft downloaden nog altijd zeer populair. In geval van de MPAA is het ook de vraag wie aan te klagen. De meeste gebruikers hebben een paar films op hun computer, tegenover vele honderden MP3-bestanden. Ook is het bewijs dat downloaden van films de filmindustrie schaadt nog dunner dan in het geval van de muziekindustrie.
Als .travel echter een officieel erkende domeinextensie wordt zullen er twee eigenaars zijn voor 'www.america.travel', namelijk een met het echte topleveldomein .travel en een die met New.net werkt. Gebruikers die New.net's software niet geïnstalleerd hebben zullen automatisch naar het echte .travel-domein surfen, maar klanten van de internetproviders Earthlink, Tiscali en Tutopia kunnen problemen krijgen om de echte .travel-domeinen te bezoeken. Met deze providers heeft New.net namelijk een overeenkomst zodat gebruikers ook zonder de software automatisch naar de New.net-domeinen doorgestuurd worden.