Nokia brengt zijn kaartenprogramma Here Maps uit voor alle gebruikers van Windows RT en Windows 8.1. Tot nu toe was het programma, waarmee gebruikers onder meer kaarten van landen offline kunnen bekijken, alleen beschikbaar op Nokia's eigen tablet.
Omdat het gaat om een app die in de Windows Store staat, kan Here Maps draaien op zowel Windows RT als Windows 8.1. Naast besturing via touchscreens werkt de app ook met toetsenbord en muis, iets dat Nokia tot nu toe niet ondersteunde. De app is sneller dan andere kaartendiensten, omdat gebruikers kaarten van landen vooraf kunnen downloaden. De Windows-app ondersteunt ook 3d-afbeeldingen en heeft betere satellietkaarten dan de eerste versie van de app, die alleen op de Lumia 2520-tablet draaide.
Here Maps is een onderdeel van Nokia dat niet van Microsoft zal zijn na de overname. Microsoft neemt grote delen van Nokia over voor 5,5 miljard euro, maar de overname, die binnenkort rond zal zijn, geldt alleen de divisie van Nokia die telefoons maakt. Nokia houdt de kaartendivisie, die het in handen kreeg via de overname van Navteq, in eigen huis. Het zal een van de bedrijfsonderdelen van het 'nieuwe Nokia' zijn.
Nokia brengt de app uit in Noord-Amerika en Europa, dus het ligt voor de hand dat ook Nederlandse gebruikers Here Maps snel kunnen installeren. De app komt in de komende dagen uit, zegt het Finse bedrijf.
Update 23:05: In een eerste versie van dit artikel stond dat de Windows Phone-versie van Here Maps het downloaden en offline raadplegen van kaarten niet ondersteunt. Dat is onjuist: ook de Windows Phone-versie kan dat.
/i/1393001912.png?f=imagenormal)
Als dat zou gebeuren, zou de thuiskopieheffing vervallen, zei staatssecretaris Fred Teeven van justitie enkele weken geleden in een overleg met Kamerleden, waarvan het verslag onlangs pas is

/i/1366974237.jpeg?f=imagenormal)


De app van Google zou het mogelijk maken om automatisch verbinding te maken met hotspots, zonder dat de gebruiker eerst een captive portal te zien krijgt waarin de gebruikersvoorwaarden moeten worden goedgekeurd. Bovendien worden gebruikers via hun Google-account automatisch geauthenticeerd en worden de verbindingen versleuteld,
Het tarief voor data blijft 5 cent per MB, maar boven de 500MB betalen gebruikers 2 cent per MB. Wie bijvoorbeeld 1GB data gaat gebruiken, is niet langer 50 euro per maand kwijt, maar 35 euro. Het gaat niet om bundels; een van de grondgedachten van CrowdFone is dat je alleen betaalt voor wat je gebruikt en een limiet kunt instellen.


/i/1389442106.jpeg?f=imagenormal)
Het oordeel van het Haagse gerechtshof is volgens Stichting Brein in strijd met andere uitspraken van andere Europese rechtbanken over blokkades van torrentsites. Daarom zal de belangenbehartiger van auteursrechthebbenden in cassatie gaan, zo heeft de stichting
De SIDN heeft het CWI op 18 februari als .nl-registrar
Tegelijk met de 

In totaal zaten de hackers, die waarschijnlijk uit Iran kwamen, vier maanden in de systemen van de marine,
Hoeveel Google precies zou willen betalen is onduidelijk, maar het is in ieder geval meer dan de 19 miljard dollar die Facebook in totaal betaalt,


