Samsung-smartphones krijgen in 2014 ondersteuning voor draadloos laden met magnetische resonantie, zo zegt een doorgaans goed ingelichte Zuid-Koreaanse nieuwssite. Samsung had het eigenlijk al willen inbouwen in de Galaxy S4.
Er hebben prototypes bestaan van de Galaxy S4, maar tijdens testen bleek het draadloos laden niet goed te functioneren. Dat zegt ETNews, de bron van dit gerucht. Samsung ondersteunt officieel zowel het samenwerkingsverband achter WiPower voor draadloos laden via magnetische resonantie en dat achter Qi voor draadloos laden via inductie. Beide samenwerkingsverbanden strijden om de toekomstige standaard voor draadloos laden te worden, maar Qi is tot nu toe als enige toegepast in smartphones, zoals de Lumia 920 en Nexus 4. Onder meer chipmakers Intel en Qualcomm hebben zich achter WiPower geschaard.
De WiPower-oplaadtechniek is volgens Samsung in staat om meerdere apparaten op bijvoorbeeld een charging pad tegelijk draadloos op te laden dankzij het toepassen van magnetische resonantie. De huidige Qi-standaard is gebaseerd op inductie en heeft dit voordeel niet. Daarnaast kunnen WiPower-compatibele apparaten op enige afstand gehouden worden van de oplader, terwijl Qi-hardware direct contact vereist.
Een van de eerste toestellen die met WiPower zou kunnen worden uitgerust is de opvolger van de Galaxy S4, die vermoedelijk Galaxy S5 gaat heten. Samsung integreert nieuwe technologie vaak als eerste in de Galaxy S-toestellen, die steevast in het voorjaar uitkomen.