Toshiba heeft een chip onthuld die draadloos laden bijna even snel moet maken als bedraad laden. De TC7763WBG kan een output van 5 Watt bereiken en voldoet aan de Qi-standaard die onder meer grote smartphonefabrikanten gebruiken.
Volgens Toshiba bereikt de chip in bedrijf een efficiëntie van 95 procent, maar legt niet uit hoe dat is gelukt; vaak ligt de efficiëntie lager, waardoor het opladen van een apparaat via een Qi-lader langer duurt. Laders die uitgerust zijn met de chip zijn compatibel met apparaten die de Qi-standaard gebruiken zoals de nieuwere Nexus-toestellen van Google en enkele van Nokia's Lumia-telefoons; voor veel andere telefoons zijn hoesjes verkrijgbaar om draadloos laden mogelijk te maken. De chip van Toshiba gaat direct in massaproductie, maar het is onbekend wanneer de eerste laders die ermee uitgerust zijn in de verkoop gaan.
De Qi-standaard is opgesteld door het Wireless Power Consortium en de fabrikanten Asus, HTC, Huawei, LG, Motorola, Nokia, Samsung en Sony hebben zich inmiddels achter de standaard geschaard. De standaard behelst het gebruik van inductiestroom om apparaten op te laden. Een concurrent van Qi is WiPower, een standaard die gebruik maakt van magnetische resonantie om apparaten op te laden. Hoewel Samsung in huidige smartphones de Qi-technologie toepast, wil het bedrijf in de toekomst overstappen op WiPower. De bedoeling is dat gebruikers naast smartphones ook andere elektronica als camera's via draadloos laden van stroom kunnen voorzien.