Klanten van Belgacom kunnen niet met hun iPhone op het lte-netwerk van de provider omdat de aanbieder Apple weigert te betalen voor bepaalde tests, zegt een woordvoerder van Belgacom. De iPad werkt wel in combinatie met het 4g-netwerk.
Volgens Apple is in België alleen het 4g-netwerk van Mobistar geschikt voor gebruik met de iPhone 5, hoewel dat netwerk pas eind dit jaar in de lucht gaat. Belgacom biedt al 4g-abonnementen aan en maakt daarvoor gebruik van het netwerk van dochter Proximus, maar die provider staat niet in de lijst die Apple vrijgegeven heeft. Gebruikers van een iPad die Belgacom-klant zijn kunnen met de tablet wel gewoon van het Proximus-netwerk gebruikmaken, geeft Apple aan.
De reden dat iPhone-klanten niet op 4g kunnen, is dat Apple uitvoerige tests wil uitvoeren. Belgacom zou daarvoor moeten betalen maar de aanbieder weigert dat, zegt een woordvoerder van Belgacom tegen Datanews: "Van onze kant wordt er niets tegengehouden." De iPhone 5 zou wel degelijk getest zijn op Proximus' netwerk, maar Apple zou meer willen testen en geld willen zien voor de uitgebreidere samenwerking.
Mobistar heeft al wel de juiste tests doorlopen voor officiële goedkeuring, aldus een woordvoerster: "We hebben hier tests voor gedaan en goedkeuring gekregen." Volgens iPhoneclub 'zijn er geluiden' dat Apple met Mobistar een contract heeft afgesloten die de provider het recht geeft als eerste nieuwe iPhones op zijn 4g-netwerk te laten. Apple heeft nog niet gereageerd op die claim.