Belgacom geeft alle Proximus-klanten tijdelijk gratis 4g op maximale snelheid

Belgacom geeft alle klanten tijdelijk gratis toegang tot 4g op maximale snelheid. De provider hoopt daarmee vermoedelijk dat klanten gewend raken aan de snelheid en na de actie kiezen voor een abonnement met 4g op de hoogste snelheid.

Proximus 4g BelgacomKlanten hoeven niets te doen om toegang te krijgen tot 4g; als ze een compatibel toestel hebben en zich in het dekkingsgebied van Proximus bevinden, krijgen ze automatisch 4g op maximale snelheid. Uitzondering daarop zijn iPhone-bezitters, die niet op het netwerk van Proximus kunnen. De datalimieten blijven hetzelfde.

De actie duurt een half jaar, zegt Belgacom. Daarna kunnen klanten kiezen uit abonnementen met de snelste vorm van 4g tot een theoretisch maxium van 86Mbit/s of een goedkopere versie met een maximum van 20Mbit/s. Daarmee lijkt het erop alsof 4g daarna standaard in alle abonnementen zal worden opgenomen. Dat was tot nu toe niet het geval.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

31-01-2014 • 13:01

70

Reacties (70)

70
68
53
11
3
3
Wijzig sortering
Dit zouden meer providers moeten doen.
bij mobile vikings betaal je niks extra om 4G te gebruiken... Het netwerk is er, je mag het gebruiken, klaar!

15 euro per maand foor 1 uur bellen naar alle netwerken, 1 uur per dag gratis naar andere Vikings, 2000 SMS en 2GB Data aan 4G als je in de grote Vlaamse steden bent of H+ (theoretische max 26Mbps) elders.

[Reactie gewijzigd door Piquedram op 25 juli 2024 19:57]

Dan zijn ze daar de laatste 2 jaar erg vooruit gegaan. Ik ben 2 jaar geleden gestopt bij MV omdat het bereik zo slecht was, overal waar ik kwam maximum edge, als ik dan al 3G had was het meestal gelimiteerd.

Maar het kan ondertussen natuurlijk al veel beter zijn... (mijn ervaring is van > 2 jaar geleden)
da's waar, het is een tijd bedroevend geweest. Het Base netwerk (waarop MV opereert) had de slechtste 3G coverage van België. Nu moet je al echt afgelegen zitten om geen H+ te hebben. Op deze map kan je hun coverage zien:
http://blog.mobilevikings.com/coverage-map-december-2013

4G is vooralsnog enkel in grote steden, maar ik ben dubbel gelukkig dat daarvoor niet bijbetaald hoeft te worden. Het gedacht alleen al, 20 euro bovenop het standaard abbo voor enkel 2GB data...
Het netwerk is een pak beter geworden , zo goed als overal 3G , 4G is nu ook in volle opmars .

Gelukkig is 3G momenteel nog snel genoeg voor smartphones, ah ja geen 1Mbit grens meer ;) Hier thuis zo een 4Mbit/s , op goede 3G plaatsen tot dicht bij de 15Mbit/s
Ondertussen is het Base netwerk dan dat van Mobistar. Proximus blijft de betere, maar ik heb zelf overal waar ik moet zijn degelijke ontvangst met MV en het prijsverschil vind ik ook te groot met Proximus, als ik daar een gelijkaardig pakket zou nemen toch. En bovendien maak ik enorm veel gebruik van het gratis bellen naar andere Vikings (mijn hele familie en vriendin zijn overgeschakeld). Heb net mijn vader overgeschakeld gekregen omdat hij een 4G telefoon heeft en Telenet dat het komende jaar niet gaat aanbieden + dat het (zonder deze actie) dubbel zoveel kost om 4G te hebben bij de grote providers.

Ik vraag me wel af hoe lang MV nog 4G zonder meerprijs kan aanbieden, ik denk niet dat Base daar erg blij mee is.
Telenet begint binnenkort met 4G. Ze wachten nu enkel de tests af van Mobistar. Zodra deze succesvol gelanceerd zijn begint ook Telenet met 4G. Reken ten laatste deze zomer maar wss vroeger.
Ben wel blij om te horen dat het bij MV nu veel beter is, namelijk altijd fan geweest van hun, op het moment een gsm van het werk (proximus) en daarmee dus geen MV meer
Het bizarre is dat dit vroeger ook zo was bij Belgacom. Ik ben via mijn werk klant bij Proximus, met een 4G capable gsm (Lumia 920). Ik heb dus als sinds juni (toen ik mijn gsm kocht) gratis 4G. (Bewijs: http://www.speedtest.net/wp/2031978.png )

Het enige nieuwe in dit bericht is dat ze het nu wél gaan beperken, verpakt onder een mededeling dat je het nu gratis kan proberen (wat altijd al kon).


*edit* Het is niet echt duidelijk in het bericht van tweakers, maar blijkbaar was 4G vroeger enkel gratis bij abo's van boven €45. Dit blijft ook zo, ook binnen een half jaar.

Het enige verschil is dat 4G nu voor iedereen beschikbaar is, ook voor abo's onder de €45, voor een half jaar.

Bron: http://www.deredactie.be/...elga_20140131_proximus_4G

[Reactie gewijzigd door Carrein op 25 juli 2024 19:57]

Hun prijzen zijn ondertussen zelfs gedaald... Tegenwoordig krijg je voor die 15EUR zelfs 100 minuten bellen naar alle netwerken (ipv. vroeger 60 minuten, zoals je aanhaalt).

Verder bevestig ik dat het Base-netwerk waarop MV opereert de laatste drie jaar loeihard vooruit gegaan is qua 3G-coverage.
Ben eigenlijk ook wel benieuwd hoe het met datalimieten zit op 4G internet connecties in België.
2GB op 3G/4G voor 20 Euro met beperkte houdbaarheid van 1 maand.
5GB op 3G/4G voor 65 Euro

Ter info; de eigenlijke 4G-abonnementen beginnen pas bij 45 Euro per maand. Ik zie niet in hoe klanten die nu 15 Euro betalen op 3G "ineens" bedenken dat 3x zo hoge maandlast best een goede investering is voor hogere snelheden bij beperkte maandelijkse traffic.
Wanneer je ook internet(Comfort of Maxi) bij proximus hebt mag je bij elk datavolume 1,5 GB bij optellen.

Het wordt dan
2GB op 3G/4G voor 10 euro met beperkte houdbaarheid van 1 maand.
3,5GB op 3G/4G voor 20 Euro
7,5GB op 3G/4G voor 65 Euro

*of TV er ook bij moet ben ik niet zeker van

[Reactie gewijzigd door jervdv op 25 juli 2024 19:57]

Belgacom heeft een aanbod van herlaadkaarten (Pay&Go) en abonnementen (Easy - zonder data, en Smart - met data).
Abonnementen kunnen gecombineerd worden in een "Pack Internet Everywhere" (voor kleine business klanten zijn dit "Bizz Packs"). Deze packs bieden gratis datavolume; hoe hoger je abonnement, hoe meer mobiel volume je krijgt. Dit volume kan gebruikt worden op een simkaart die je in je tablet kan plaatsen, maar ook op de gsmnummers (of het nu Easy of Smart is) die in het pack vervat zitten.

Wie een Internet Maxi heeft (50/4 Mbps, onbeperkt fixed volume) -> 2 GB gratis 3G/4G. Heb je een Smart 15, heb je dus 0,5 GB met 2 GB erbij dat je deelt met andere abonnementen in je pack. Wie dus nog twee andere abonnementen heeft in het pack, deelt die 2 GB tussen 3 gsm's. Je gebruikt eerst het volume die inbegrepen zit in je mobiel abo, daarna volume in je pack. Fix i-net is voldoende voor meer mobiel volume.
Bij een businessabonnement (prijzen inclusief BTW):
10 euro voor 500MiB (geen 4G)
20 euro voor 2GiB (4G)

Heb zo eens een maandje 4G geprobeerd, leuk in de grote steden, maar binnenshuis en zeker buiten de steden heb je geen 4G.

Maar als ik het nu standaard krijg, is het wel leuk meegenomen natuurlijk.
In dit geval heel gemakkelijk terug te vinden: http://www.belgacom.be/nl...len-smsen-en-surfen-.html voor de smartphone abbonnementen.
Ja, er zit een 5gb datalimiet op de Smart+ 65 en 2gb op de Smart+ 45
Artikel niet gelezen? "De datalimieten blijven hetzelfde."
Dit vind ik erg slim. Veel mensen zullen dit zich niet realiseren en zitten straks zonder het door te hebben ineens zwaar over hun datalimiet heen. Dat wordt flink bijbetalen voor veel klanten verwacht ik.
Waarom zou je plots meer gaan verbruiken als je snelheid hoger is? Ik vind dit een onlogische redenering. Je gaat toch niet extra veel op internet zitten of meer filmpjes bekijken omdat je snelheid hoger is? Het is niet dat Youtube filmpjes sneller afspelen op 4G.
True. Maar gezien ze sneller laden is de kans wel groter dat iemand meerdere films kijkt ten opzichte van de situatie met een tragere verbinding. Alles is immers ''instant'' te bekijken/beluisteren. Dat zou er dan weer wel voor kunnen zorgen dat het dataverbruik stijgt.
Het is inderdaad geen direct gevolg, maar wel een indirect. Waar je voorheen (met een trage 3G verbinding) dat filmpje wat iemand je op Whatsapp toestuurde pas keek wanneer je thuis was en Wifi had, kijk je het nu wellicht wel in de trein omdat het met 4G wel fatsoenlijk in HD afspeelt.
Waar je eerst op het werk of op school het wellicht flink geknepen Wifi netwerk gebruikte, omdat het toch wat sneller is dan 3G, gebruik je nu 4G omdat dat weer sneller is en niet vol met beperkingen zit (proxy's, geblokkeerde websites enz.).

Zo zijn er nog wel tal van voorbeelden te noemen waarbij je wellicht meer gebruik gaat maken van je databundel, als de verbinding ineens lekker vlot is. De ene persoon zal fors meer data verbruiken, een ander verbruikt niets of nauwelijks meer. Gemiddeld genomen zal het verbruik echter wel stijgen.
1. Dingen zijn sneller geladen, dus eventuele nutteloze tijd die je over hebt (in de pauze bijv.) gebruik je om meer data te maken (9GAG laad sneller, gewoon wat rondbrowsen gaat sneller).
2. O.a. Android opent nieuwe opties zodra je 4G in je scherm hebt staan. Zo is bij 3G "HQ" de max bij YouTube en bij 4G "HD".
3. Je gaat je mobiele data anders gebruiken. Ik zie 4G als "Wi-Fi met Nederland coverage (op den duur). Al mijn apps mogen ook gewoon updaten over 4G bijv.

Ik heb er deze maand 15 GB doorheen over 4G (Vodafone) :).
Ik wou zeggen dat Youtube filmpjes bij mij op 3G ook onmiddellijk afspelen op de hoogste kwaliteit, maar ik wist niet dat er naast HQ ook nog zoiets als HD bestond in de app. Is dit ook beschikbaar op WIFI als je signaal goed genoeg is? Ik heb dit namelijk nog nooit gezien.

Indien bovenstaande klopt, dan kan ik me er wel in vinden dat je meer gaat verbruiken, maar voor de meeste apps zal dit niet zo 'n groot verschil maken. Heb momenteel 2GB bij Proximus waarvan ik meestal slechts een goeie 500MB opgebruik, dus ik heb nog wel wat overschot. Jammer genoeg ondersteunt mijn Desire HD nog geen 4G dus ik zal er nog geen gebruik van kunnen maken. Om eerlijk te zijn heb ik er ook nog niet echt behoefte aan, 3G gaat snel genoeg voor mij persoonlijk. Ik zal er dan ook niet snel extra voor gaan betalen.
Je krijgt een boodschap als je dicht bij je limiet zit.
Een tijdje geleden zat ik erover, ik werd hierover bericht en werd op een tragere verbinding geplaatst.
Ik weet spijtig genoeg niet meer de invloed op mijn factuur..
Ik heb daarnet een paar speedtestjes gedaan. Zat er natuurlijk al snel over. Maar als mijn gratis pakket op is word de verbinding verbroken. Daarna moet je je mobiel internet even af en aanzetten vooraf je weer erop kan (met een hoge prijs natuurlijk)
je krijgt een sms op half je limiet en nog een wanneer je bijna aan je limiet zit ( 80 of 90% denk ik )
Dit begrijp ik niet. Waarom zou je meer verbruiken als je snelheid hoger ligt?
Wat een belachelijk gedoe met Apple en 4G. Zit er verdorie 4G op je telefoon kun je dat niet gebruiken omdat een stel zweverige lui daar bij Apple dat tegenhouden. Eigenlijk zou Apple gewoon geboycot moeten worden door dit
Je wordt misschien ge downmod maar je hebt gelijk. Dit is niet mooi om van Apple om hun eigen klanten te beperken, afhankelijk van de provider die ze gekozen hebben.
dit is binnenkort opgelost aangezien de Belgische wet (binnenkort) verplicht dat alle fabrikanten van 4G toestellen toegang moeten geven aan alle providers.

In praktijk komt dat erop neer dat enkel Apple hiervoor wijzigingen moet doen aangezien geen andere fabrikant hier limitaties oplegd.

dus aanpassen of verkoopsverbod in Belgie

bij nader inzien , Apple kennende zal er eerst nog wel een jarenlang proces volgen vooraleer ze uiteindelijk de toegang openen :)
Aanpassen of belachelijk kleine boete zul je bedoelen. Een boete van? 800.000 euro?

Die zullen ze met plezier betalen.
Tja, dan is dat leuk 800.000 eur extra voor de Belgische staatskas.
En dan? Apple moet zoals gelijk wie luisteren naar de wet, boetes blijven betalen enz om toch maar te blijven doen wat ze willen is gewoon smerig als je het mij vraagt
Daar ben ik volledig mee akkoord , hopelijk pushed Proximus Apple met deze actie om 4G eindelijk vrij te stellen van enige restricties.
Apple moet 4g beschikbaar maken voor alle providers, was hier overlaatst een bericht van op tweakers:

nieuws: Belgische wet verplicht Apple tot toestaan 4g bij Proximus en Base
En nu iedereen massaal hun iPhone's dumpen :')
Dat niet, maar het was net zelfs op het radionieuws. Lekker Apple onder druk zetten, want dit is slechte reclame voor hen en dan hebben ze niet graag :)
Anoniem: 328788 @kdhoe31 januari 2014 17:19
Apple trekt zich niets aan van België, veel te kleine afzetmarkt.
Kijk dat is nou is leuk. De perfecte manier van marketing + Je klanten zijn er dolblij mee! Kunnen ze in Nederland wel een voorbeeld van nemen. :P
Ja, je klanten zijn er dolblij mee, totdat de freeride afgelopen is en je er voor moet gaan betalen..
na 6 maand op maximum snelheid valt je 4G snelheid terug naar 20 Mbps capped (wat nog altijd heel mooi is) tenzij je 1 van van volgende abo's hebt: "Ultrahoge snelheid tot 86 Mbps voor tariefplannen Smart+50, Smart+ 65, Bizz Smart XL Intense, Bizz Smart XL Europe, Generation Connect en Proximus Mobile Internet"
Waar heb je dit gelezen dat generation connect tot de hoge snelheid zal behoren?
4G is gratis voor àlle klanten, of het nu herlaadkaarten zijn of abonnementen, particulieren tot bedrijven. Iedereen heeft sowieso 20 Mbps snelheid op 4G. Het enige verschil is dat wie een abonnement vanaf Smart+ 50 (€50) heeft of een Generation Connect herlaadkaart (v.a. €20), die krijgen de allerhoogste snelheid (tot 86 Mbps).
De meeste mensen zullen inderdaad niet zo'n abonnement nemen maar ze zullen hier zeker twijfelaars over de streep mee halen, er zullen er maar heel weinig zijn die om 4G te proberen een duur abonnement af zullen nemen terwijl na zo'n periode weet je of het iets voor jouw is of niet.

Daarbij zal dit een leuke test zijn voor Belgacom of de markt hier interesse in heeft en of hun netwerk al deze klanten aan kan.
Jammer dat de Nexus 4 geen 4G chip heeft die werkt in Europa.
Dan maar 3G verder gebruiken. Ben over hun netwerkdekking zéér tevreden :)
Ja, inderdaad. Maar al bij al bij al niet klagen é...

De Nexus 4 ondersteund HSDPA+ en Proximus heeft ook een mooie uitrol daarvan, veel ruimer dan het 4G uitrol momenteel. Ja, jammer dat we geen 4G hebben op de Nexus 4, maar denk nu niet dat ik dat persé mis. HSDPA+ heeft een theoretisch debiet van max. 42 Mbps (in de praktijk zal dit eerder 5 Mbps zijn, goed genoeg voor mijn mobiele behoeften atm).
Ik heb al eens 14/4 (binnen zelfs) gehaald met HSDPA+ bij Proximus, in de praktijk kan het dus zeker wel meer dan 5Mbps zijn.
Heb terjuist even getest en had een 15/7 mbps gehaald met zo goed als geen bereik. Zometeen in Antwerpen nog eens testen. Zal deze post editen.

Edit: in hartje Antwerpen met een pay and go kaart van 15 euro per maand: 20 down, 15 up.

Volgens mij hebben de goedkopere abbos en kaarten een lagere verbinding.

[Reactie gewijzigd door gangsta_playa op 25 juli 2024 19:57]

Heb het net in Turnhout centrum getest: 45/20.
Zou ik mogen vragen welk abonnement je hebt? :)
Even getest, ik zit op 700m van de mast... Edge :'(

Edit: Dom van mij... 3G stond uit. Maar daar blijft het ook bij op een 4S, nochtans heb ik al eens hspa+ gehad maar dat kan ook op een ander netwerk geweest zijn...

[Reactie gewijzigd door StGermain op 25 juli 2024 19:57]

Klanten hoeven niets te doen om toegang te krijgen tot 4g; als ze een compatibel toestel hebben
Leuke actie om de smaak te pakken te krijgen.
Ik verwacht wel niet dat ik hierdoor ga overstappen naar 4G.

Daarnet eens getest en ik had bij een gemiddelde verbinding (3 van 5 streepjes) 32mb/s.
Erg leuke snelheid maar ik had er eigenlijk meer van verwacht.
Vanavond thuis nog eens proberen.

Hier kan je trouwen nakijken in welke gemeenten je van 4G kan genieten.

[Reactie gewijzigd door Beejee0 op 25 juli 2024 19:57]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.