De eerste wearable van Asus wordt een accessoire voor een smartphone en geen los te gebruiken apparaat. Daarnaast overweegt het Taiwanese bedrijf stem- en gebarenbediening te gebruiken voor wearables al zouden nog wel doorbraken op dit gebied nodig zijn.
Dat blijkt uit uitspraken die de ceo van het bedrijf, Jonney Shih, volgens Focus Taiwan deed bij een evenement van de National Taiwan University. De eerste wearable van Asus, waarschijnlijk een smartwatch, moet een aanvulling op een smartphone worden volgens de topman omdat smartphone-applicaties beter uitontwikkeld zijn voor consumenten.
De spraak- en gebarenbediening zou nodig zijn vanwege de limitaties van een klein scherm bij een wearable maar volgens Shih zijn dus doorbraken nodig om bediening met stemmen en handgebaren echt bruikbaar te maken. Een van de zaken waar Asus daarbij tegenaan zou lopen is het energieverbruik, dat volgens Shih een tiende van dat van een smartphone moet bedragen bij een wearable. Verder ging hij in op de opkomst van goedkope Android-toestellen uit China. De ceo zei dat Asus 'agressief' gaat concurreren met 'aantrekkelijke prijzen'.