Samsung stapt uit de markt voor optische drives, beweren Koreaanse media. Samsung produceert lezers en branders voor schijfjes als onderdeel van Toshiba Samsung Storage Technology, waarin het een aandeel van 49 procent heeft. Dat aandeel zou Samsung verkopen.
Het samenwerkingsverband Toshiba Samsung Storage Technology Corporation werd in 2004 opgericht, maar Samsung zou er na tien jaar uit willen stappen en zijn deel verkopen, beweert de Koreaanse editie van Cnet. De reden zou zijn dat de verkoop van odd's al jaren daalt. Niet alleen is de verkoop van pc's in een vrije val beland, maar ook gebruiken steeds minder laptops nog optisch loopwerk.
TSST zou al jaren verlieslijdend zijn. Niet bekend is of en wanneer Samsung officieel bekend gaat maken uit de joint venture te stappen. De verkoop van zijn belang van 49 procent zou onderdeel zijn van het streven zich op nieuwere opslagmedia zoals de ssd-markt te richten. Eerder verkocht Samsung al zijn hdd-bedrijfstak aan Seagate als onderdeel van deze strategie.