Google zou werken aan een applicatie voor iOS en Android die verbindingen met hotspots automatisch versleutelt, meldt Engadget. Daarnaast zou automatisch verbinding moeten worden gemaakt met hotspots.
De app van Google zou het mogelijk maken om automatisch verbinding te maken met hotspots, zonder dat de gebruiker eerst een captive portal te zien krijgt waarin de gebruikersvoorwaarden moeten worden goedgekeurd. Bovendien worden gebruikers via hun Google-account automatisch geauthenticeerd en worden de verbindingen versleuteld, meldt Engadget.
Op dit moment zijn verbindingen met gratis hotspots in vrijwel alle gevallen onversleuteld, tenzij een gebruiker bijvoorbeeld een vpn- of ssh-tunnel gebruikt, of via https surft. Het is nog niet duidelijk of de app er daadwerkelijk komt. Evenmin is duidelijk of gebruikers bij het voor het eerst verbinden met een bepaalde hotspot de gebruikersvoorwaarden te zien krijgen, bijvoorbeeld in de app.