Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Zotac en Biostar tonen H67-moederborden

Door Willem de Moor, 1 oktober 2010 18:1137 reacties

De introductie van Intels Sandy Bridge-platform nadert, reden voor fabrikanten om te komen met een sneak peek op hun moederborden voor deze processors. Biostar ging Zotac voor; beide bedrijven toonden hun H67-moederborden.

Biostar liet afgelopen juni, tijdens de Computex in Taipei, zijn H67-moederborden al zien, maar verspreidde onlangs foto's van de voltooide versie van de TP67XE- en TH67XE-moederborden. Deze zogeheten Cougar Point-chipset biedt ondersteuning voor Intels nieuwste processors, samen met ddr3-geheugen, sata-300- en 600-poorten en usb 2.0-poorten. De lga1155-moederborden die Biostar liet zien, wijken weinig af van de tijdens Computex getoonde versies. Alleen de plaatsing van enkele condensators en andere onderdelen lijkt hier en daar aangepast.

Het TP67XE-moederbord van Biostar is vergelijkbaar met de P55-chipset voor 1156-cpu's. Het bord ontbeert video-uitgangen, maar heeft wel twee usb 3.0-uitgangen, zes usb 2.0-poorten, een esata-, firewire- en netwerkpoort en audioaansluitingen aan boord. De twee pci-express-x16-poorten worden vergezeld van twee pci-express-x1- en twee pci-poorten. Verder zijn twee sata-600- en drie sata-300-poorten beschikbaar.

Biostar TP67XE Biostar TP67XE

Het TH67XE-moederbord beschikt wel over de nodige video-uitgangen om de uitvoer van beeld van de in de processor-die geïntegreerde gpu mogelijk te maken; een dvi-, D-sub-, hdmi-poort en displayport zijn aanwezig. Twee usb 2.0-poorten moeten het veld ruimen. Daarvan blijven er vier over. Daarnaast zijn twee usb 3.0-poorten, een esata-, firewire- en lan-aansluiting en audiopoorten beschikbaar. Het bord heeft wederom twee pci-express-x16-slots, maar moet het met één pci-express-x1- en pci-slot doen. Ook zijn weer twee sata-600- en drie sata-300-poorten aangebracht.

Biostar TH67XE Biostar TH67XE

Ook Zotac liet ruim voor de voor januari verwachte introductie van het Sandy Bridge-platform zijn eerste Series 6-moederbord zien. Deze H67-plank in micro-atx-formaat is voorzien van een enkele pci-express-x16-, -x1- en pci-poort. Opnieuw zijn vijf sata-poorten, twee sata-600- en drie sata-300-poorten zichtbaar en lijkt usb 3.0 te ontbreken. Wel zijn zes usb 2.0-poorten in het i/o-gedeelte aanwezig, net als een esata-poort, audio- en netwerkaansluitingen en een displayport, hdmi- en dvi-poort. Zotac H67-moederbord

Reacties (37)

Lees meer

Biostar toont X79-moederbord
Biostar toont X79-moederbord Nieuws van 3 november 2011
Intels Sandy Bridge uitvoerig getest
Intels Sandy Bridge uitvoerig getest Nieuws van 30 augustus 2010

Microsoft brengt in Spanje 'Office Phone' uit

Door Arnoud Wokke, 1 oktober 2010 17:5056 reacties

Microsoft brengt in Spanje een toestel uit onder de vlag 'Office Phone'. Het toestel met Windows Mobile 6.5 wordt in Nederland verkocht onder de naam Sony Ericsson Aspen, maar krijgt in Spanje het Office-logo prominent op de voorkant.

Microsoft Spanje meldt nog wel dat het toestel op Windows Mobile 6.5.3 draait, maar noemt het de Office Phone vanwege de aanwezigheid van Office 2010 op het toestel. De Aspen is een van de eerste toestellen die out-of-the-box worden geleverd met de mobiele versie van het nieuwe Office. Daarin zitten onder meer mobiele versies van Word, PowerPoint, Excel en SharePoint.

Het toestel wordt als Office Phone binnenkort via Vodafone in Spanje verkocht. Op de voorkant is het logo van Office geprint. De reden dat Microsoft een Windows Mobile 6.5-toestel als Office Phone wil verkopen, is dat het nieuwe Windows Phone 7 meer op consumenten wordt gericht. Zakelijke klanten die aparte applicaties willen, kunnen Windows Mobile 6.5 blijven gebruiken, al is het onduidelijk of er nog nieuwe toestellen komen.

Microsoft staat op het punt om Windows Phone 7 uit te brengen: op 11 oktober houdt de softwaregigant evenementen waarbij meer bekend wordt over toestellen met Windows Phone 7 en releasedata. Windows Phone 7 beschikt eveneens over Office-integratie, maar die gaat minder diep dan bij Windows Mobile 6.5. Bovendien ontbreken functies als copy/paste in Windows Phone 7.

De Aspen heeft een 2,4"-tft-touchscreen met ondersteuning voor 65.000 kleuren. Het is het eerste toestel dat is aangekondigd met Windows Mobile 6.5.3, een grafische update van versie 6.5 met een volledig aangepaste interface. Daaroverheen heeft Sony Ericsson de eigen Panels-interface gelegd, die eerder draaide op de Xperia X1. Het toestel is 117x60x12,5mm groot en weegt 130 gram. Het draait op een Qualcomm MSM7227, een ARM11-chip met een kloksnelheid van 600MHz.

De Sony Ericsson-smartphone is een van de weinige Windows Mobile-toestellen die dit jaar uitkwamen. HTC bracht nog de HD Mini op de markt en Samsung kwam met de Omnia 735; het lijkt erop dat de fabrikanten zich meer hebben beziggehouden met de ontwikkeling van smartphones voor het nieuwe Windows Phone 7.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (56)


Europese Commissie wil cybercriminelen zwaarder straffen

Door Olaf van Miltenburg, 1 oktober 2010 17:3027 reacties, submitter: Cheetah_777

De maximumstraf voor cyber-aanvallen moeten in de EU op twee jaar komen te liggen en als de plegers onderdeel uitmaakten van een criminele organisatie op vijf jaar, vinden de EU-commissarisen Neelie Kroes en Cecilia Malmström.

De twee hielden hun pleidooi voor hogere straffen bij de bekendmaking dat Europa in toenemende mate te maken krijgt met cyberaanvallen. In de laatste twee jaar zouden dergelijke aanvallen ervoor hebben gezorgd dat Franse straaljagers aan de grond bleven, de toegang tot Duitse militaire systemen geblokkeerd werd en het e-mailverkeer binnen het Britse ministerie van Defensie tijdelijk ontregeld werd. Ook zouden Cyprus, Letland, Portugal en Roemenië te maken hebben gehad met aanvallen, die op het verkrijgen van geheime documenten gericht zouden zijn.

Neelie Kroes, belast met de portefeuille Digitale agenda, en Cecilia Malmström, eurocommissaris voor binnenlandse zaken, hebben een aantal maatregelen voorgesteld om de cyberdreiging waar sprake van zou zijn aan te pakken. Zo is het voorstel om het gebruik van bepaalde kwaadaardige software zoals tools voor de bediening van botnets en het onrechtmatig verkrijgen van wachtwoorden, strafbaar te stellen. Ook 'illegale interceptie' van informatie moet een misdrijf worden.

Verder zou er een maximum straf van twee jaar moet komen op illegale hack-acties en zou ook de hulp, voorbereiding en poging tot dergelijke acties strafbaar moeten worden. Tenslotte zou bij 'verzwarende omstandigheden' het maximum opgerekt moeten kunnen worden tot vijf jaar.

Daarnaast willen de eurocommissarisen betere samenwerking tussen de lidstaten bij de bestrijding van cybercriminaliteit. Om dit laatste te bereiken zouden de bevoegdheden en het mandaat van de European Network and Information Security Agency uitgebreid moeten worden. Enisa is de organisatie die in Europa belast is met het verbeteren van de ict-beveiliging. "We moeten zowel beter voorbereid zijn als zwaardere sancties tegen cybercriminaliteit krijgen om deze dreiging te verslaan", sprak Kroes. De lidstaten van de EU en het Europees Parlement moeten zich nog uitspreken over de voorstellen.

Reacties (27)

Lees meer

'België kwetsbaar voor cyberaanval'
'België kwetsbaar voor cyberaanval' Nieuws van 17 januari 2008

Panasonic komt met Lumix-telefoon

Door RoD , 1 oktober 2010 17:1520 reacties

Panasonic is van plan om een telefoon die beschikt over een 13,2-megapixelcamera uit te brengen. Het toestel wordt door de fabrikant over enkele dagen getoond en lijkt vooralsnog alleen bedoeld voor de Japanse markt.

Naast een 13,2-megapixelcamera heeft het toestel een 3,3"-lcd met vga-resolutie: 640x480 pixels. Uit de afmetingen die Panasonic opgeeft blijkt dat de Lumix-telefoon met 17,7mm dikker is dan een gemiddelde telefoon, wat waarschijnlijk veroorzaakt wordt door de cmos-sensor. Daarnaast bouwt Panasonic mogelijkheden in om gemakkelijk foto's te kunnen delen; hiervoor is onder andere dlna beschikbaar. Daarnaast heeft Panasonic een mobiele versie van de Venus Engine in de Lumix-telefoon gestopt.

Verdere plaatjes of specificaties worden door Panasonic niet vrijgegeven, maar de fabrikant geeft aan op Ceatec 2010 meer gegevens te verstrekken; deze beurs wordt van 5 tot 9 oktober gehouden in Japan.

Eerder gaf Panasonic aan te overwegen om een Android-telefoon te maken. Googles mobiele OS is dan ook mogelijk als basis voor de Lumix-telefoon gebruikt. Ook zou de fabrikant mogelijk weer toestellen buiten Japan uit willen brengen, maar het lijkt er vooralsnog niet op dat de fabrikant plannen heeft voor een internationale release.

Panasonic is nog altijd wel actief op de Japanse markt: daar bracht de fabrikant al eerder toestellen uit met 13-megapixelcamera's. Het is niet voor het eerst dat een fabrikant de naam van zijn camera's meegeeft aan telefoons: Sony 'leende' al eerder de naam Cybershot uit aan Sony Ericsson.

Er zijn op de Nederlandse markt nog geen telefoons verschenen met camera's met een hogere resolutie dan 12 megapixels. Onder meer de Sony Ericsson Satio, Samsung Pixon 12 en Nokia's nieuwe smartphone N8 ondersteunen deze resolutie.

Reacties (20)


Scandinavisch kinderpornofilter blijkt amper te werken

Door Elke Ross, 1 oktober 2010 16:4381 reacties, submitter: Kalief

De Duitse organisatie AK Zensur maakte vrijdag bekend dat het kinderpornofilter in Scandinavië niet goed werkt. Niet meer dan 1,7 procent van de sites die zijn geblokkeerd blijkt ook echt kinderporno te bevatten.

Eerder dit jaar lekte een Zweedse blacklist uit. Daarop stonden 167 sites die door de Scandinavische landen werden geblokkeerd. Aan de hand van deze lijst heeft AK Zensur onderzoek gepleegd. Drie van de 167 sites bleken echt kinderporno te bevatten.

stop kinderporno (67x67)Twee van de drie sites waren met een e-mail naar het Amerikaanse hostingbedrijf binnen dertig minuten offline. De derde pornografische site was binnen drie uur offline. De drie sites werden al ruim twee jaar geblokkeerd door het Scandinavische filter en AK Zensur begrijpt niet waarom de Scandinavische overheid niet zelf een e-mail heeft gestuurd.

De helft van de sites bleek al niet meer te bestaan. Zes sites bleken geen kinderporno, maar foto's en video's van meerderjarige personen te bevatten. Daarnaast waren de domeinen van 66 geblokkeerde sites al niet meer geregistreerd.

Reacties (81)


Telefoon-game Kingmaker ondersteunt lancering Fable III

Door Paul Hulsebosch, 1 oktober 2010 16:1831 reacties

Microsoft lanceert Kingmaker, een game voor mobiele telefoons die de release van Fable III moet ondersteunen. Met de mobiele game kan goud worden verdiend dat in Fable III kan worden gebruikt. De game start op 4 oktober.

Fable III: Kingmaker is een game waarin spelers delen van de bestaande wereld kunnen 'veroveren' door er virtuele vlaggen te plaatsen. De game moet dienen als ondersteuning van de release van Fable III, dat door Microsoft op 24 oktober op de markt wordt gebracht voor de Xbox 360. De mobiele game wordt op 4 oktober gelanceerd, zo heeft Microsoft eerder deze week bekendgemaakt.

In Fable III: Kingmaker maakt de bestaande wereld zogenaamd deel uit van Albion, het land waarin Fable III zich afspeelt. De bestaande wereld is door Microsoft opgedeeld in wijken, of Burroughs, zoals ze in het spel heten. Deelnemers worden automatisch ingedeeld bij een van de twee teams die tegen elkaar strijden: het team dat loyaal is aan Logan, de koning van Albion, en de rebellen onder leiding van ene Sparrow. Kingmaker werkt op basis van gps. Nadat het spel is geïnstalleerd, kunnen spelers met hun telefoon per dag tien virtuele vlaggen plaatsen op plekken die ze bezoeken. Microsoft berekent dan hoeveel vlaggen er die dag in een bepaalde wijk zijn geplaatst. Het team dat de meeste vlaggen heeft geplaatst, neemt die dag bezit van de zone. Zowel het plaatsen van vlaggen als het veroveren van wijken levert punten op, waarbij bonuspunten zijn te verdienen als een speler een vlag ver van zijn gebruikelijke locatie weet te plaatsen.

Het spel is gekoppeld aan Facebook en Twitter. Het planten van vlaggen en veroveren van wijken wordt door de app van Kingmaker automatisch aan de sociale netwerken doorgegeven. Plattegronden van de diverse wijken zijn via het internet te raadplegen, zowel op de pc als via de telefoon. Kingmaker maakt daarbij gebruik van de kaarten in Microsofts Bing, al krijgen die voor de game een ouderwets tintje. Op de plattegrond van een Burrough zijn ook power-ups te zien, die spelers kunnen bemachtigen.

Fable III: Kingmaker loopt drie maanden en de punten die spelers met het spel verdienen, kunnen worden omgezet in goud dat in Fable III kan worden gebruikt. De Kingmaker-app is gratis en is vanaf 4 oktober beschikbaar voor Android en Symbian en vanaf 6 oktober voor iPhone. Het verschijnt op nog nader te bepalen datum ook voor Microsofts eigen Windows Phone 7.

Kingmaker

Reacties (31)


App maakt op privacy gerichte custom roms Android mogelijk

Door Arnoud Wokke, 1 oktober 2010 15:4430 reacties

Custom rom-makers kunnen binnenkort aan de slag met TaintDroid, een applicatie die in de gaten houdt welke info andere apps vanaf een Android-toestel versturen naar anonieme servers. TaintDroid werkt alleen in custom roms.

Omdat TaintDroid andere applicaties in de gaten houdt, zit het diep in Android ingebakken. Vandaar dat het niet als stand-alone applicatie geïnstalleerd kan worden, maar alleen kan draaien in custom roms, zeggen de onderzoekers die TaintDroid hebben ontwikkeld. De onderzoekers zijn werkzaam aan de Amerikaanse universiteiten Duke University en Pennsylvania State University. Ze maken de broncode openbaar, waarna custom roms met TaintDroid gemaakt kunnen worden voor diverse toestellen.

De applicatie van de onderzoekers houdt bij wanneer applicaties informatie naar servers versturen en ook de soort informatie en de bestemming kunnen achterhaald worden. Veel applicaties zenden onder meer locatiegegevens, imei-nummers en simkaartnummers door om gepersonaliseerde en gelokaliseerde advertenties te tonen. Bij de installatie van een Android-applicatie moet een gebruiker expliciet toestemming geven aan de app om deze informatie op te vragen.

Bij een kleinschalig onderzoek bleek dat 15 van de 30 onderzochte Android-applicaties zonder waarschuwing informatie sturen naar eigen servers. Geregeld wijzen onderzoekers en experts erop dat op smartphoneplatforms als Android en iOS van Apple applicaties meer gegevens versturen dan waar veel gebruikers zich van bewust zijn.

Het is onduidelijk of en wanneer er custom roms met TaintDroid verschijnen . Ook is het vooralsnog niet mogelijk het versturen van privé-gegevens te voorkomen bij het gebruik van applicaties. Dat zou ook in veel gevallen onwenselijk zijn, omdat applicatiemakers vaak geld verdienen met de kliks op gerichte advertenties in gratis applicaties.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (30)


Bèta-patch geeft aanwijzing voor release WoW: Cataclysm in december

Door Paul Hulsebosch, 1 oktober 2010 15:04115 reacties

In de bestanden van de laatste bètapatch van World of Warcraft: Cataclysm is een tekst te vinden die aangeeft dat het negende Arena-seizoen op 14 december start. Daaruit concluderen fansites dat de uitbreiding vanaf 7 december te koop is.

Fansites als Wowhead en MMO Champion denken aanwijzingen gevonden te hebben voor de releasedate van Cataclysm, de derde uitbreiding van mmog World of Warcraft. De uitbreiding zou vanaf 7 december te koop zijn. De datum valt te op te maken uit tekst die is gevonden in bestanden uit de laatste bètapatch van de uitbreiding en een opmerking van een medewerker van Blizzard op het forum van de mmog. In een bestand van de laatste bètapatch is de tekststring +ARENA_MASTER_NO_SEASON_TEXT te vinden, met als inhoud "Arena battles and Rated Battlegrounds are only available during an active player versus player combat season. Season nine will begin on December 14th, so be prepared at that time to take your shot at glory!" Uit de string valt dus op te maken dat het negende Arena-seizoen op 14 december van start gaat.

Op 28 september plaatste een Blizzard-medewerker op het forum van de mmog de mededeling dat het achtste Arena-seizoen op 12 oktober stopt en dat het negende seizoen van pas van start gaat als Cataclysm op de markt is verschenen. Om precies te zijn begint het negende seizoen een week nadat Cataclysm te koop is, blijkt uit de forumpost. Dat zou betekenen dat Cataclysm op 7 december in de winkel verschijnt. Geheel onlogisch is dat niet; 7 december valt op een dinsdag en Blizzard heeft de gewoonte steeds op een dinsdag te lanceren. De Nederlandse tak van Blizzard wilde tegenover Tweakers.net niet op de geruchten reageren.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (115)

Lees meer

World of Warcraft: Cataclysm
World of Warcraft: Cataclysm Video van 13 oktober 2010
Video World of Warcraft :Cataclysm
Video World of Warcraft :Cataclysm Nieuws van 25 augustus 2009
World of Warcraft Cataclysm
World of Warcraft Cataclysm Video van 25 augustus 2009

Minister weigert inzage in oudere tapgegevens

Door Joost Schellevis, 1 oktober 2010 14:3241 reacties

Demissionair minister Ernst Hirsch Ballin van Binnenlandse Zaken weigert inzage in de AIVD-tapstatistieken van tussen 2002 en 2008. Die van 2009 werden eerder dit jaar op verzoek van de Tweede Kamer wel openbaar gemaakt.

Bits of Freedom-vrijwilliger Rejo Zenger diende een verzoek op basis van de Wet openbaarheid bestuur in om de afluistercijfers tussen 2002 en 2008 van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst op te vragen. Op dit moment zijn er wel cijfers over het aantal telefoontaps in die periode bekend, maar daarbij gaat het om taps waarvoor toestemming van een rechter-commissaris nodig was. De AIVD heeft die toestemming niet nodig, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de politie. Daardoor zijn de cijfers van de AIVD, maar ook die van de militaire inlichtingendienst MIVD, niet openbaar.

Dat worden de gegevens voor de periode van 2002 tot 2008 ook niet, als het aan demissionair minister Ernst Hirsch Ballin van Binnenlandse Zaken ligt. Hirsch Ballin, die overigens ook minister van Justitie is, zegt dat inzage in de tapstatistieken teveel zicht op de 'modus operandi' van de AIVD zou geven. Er zou uit de cijfers kunnen worden afgeleid over 'welke capaciteiten' de AIVD de afgelopen jaren heeft beschikt. Het vrijgeven van de cijfers zou daarom de nationale veiligheid schaden, aldus Hirsch Ballin.

Eerder weigerde toenmalig minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst de afluistercijfers over 2009 bekend te maken; dit zou een 'te grote kijk in de keuken van de inlichtingendiensten geven'. De Tweede Kamer was het daar niet mee eens, en eiste dat de gegevens toch openbaar zouden worden gemaakt; dat is inmiddels ook gebeurd. In 2009 zijn er 1078 taps door de AIVD geplaatst, tegenover 53 door de MIVD.

Dat de cijfers over 2009 zijn geopenbaard, is volgens Hirsch Ballin niet van belang: de cijfers zouden nu niet vergeleken kunnen worden, omdat er maar van één jaar statistieken beschikbaar zijn. De kans lijkt daarom klein dat hij de cijfers over 2010 wel wil openbaren. Overigens zal Hirsch Ballin daar waarschijnlijk niet over hoeven te beslissen: als het CDA-congres en -fractie instemmen met het nieuwe kabinet, komt er binnenkort een nieuw kabinet. Het is onwaarschijnlijk dat Hirsch Ballin daar deel van zal uitmaken, aangezien hij tegenstander is van samenwerking met de PVV.

Reacties (41)


Qnap NMP-1000P-mediaspeler heeft esata-host

Door Pieter Molenaar, 1 oktober 2010 14:2119 reacties

Qnap heeft een mediaspeler aangekondigd, de Qnap NMP-1000P, die het chassis van de vorig jaar uitgebracht NMP-1000 heeft, maar is voorzien van de nieuwe Sigma Designs SMP8643-chip. Nieuw is ook de extra esata-poort voor externe opslag.

Het gebruik van de nieuwe SMP8643-chipset van Sigma Designs, die op een kloksnelheid van 667MHz loopt, moet een belangrijk kritiekpunt op de voorganger van de NMP-1000P wegnemen: de NMP-1000 werd traag gevonden. Naast de nieuwe processor is ook het werkgeheugen verdubbeld naar 512MB, terwijl de grootte van het flashgeheugen voor de firmware verviervoudigd is naar 256MB.

Naast de nieuwe processor heeft de NMP-1000P er ook een esata-poort bijgekregen voor de aansluiting van een extern opslagsysteem. Net als zijn voorganger kan de NMP-1000P als nas fungeren vanwege de interne 3,5"-drivebay, de esata-to-pc-aansluiting en de ingebouwde nas-functionaliteit. Door de toevoeging van de extra esata-poort hebben de s-video-aansluiting en de coaxiale s/pdif aan de achterkant wel het veld moeten ruimen. De mediaspeler heeft verder twee usb 2.0-poorten, component- en av-aansluitingen, en een optische s/pdif.

De NMP-1000P ondersteunt een groot aantal a/v-codecs en -containers. Zo kan 1080p-video van verschillende containers en codecs worden afspeeld via hdmi en heeft Qnap de NMP-1000P uitgerust met de Wolfson WM8524-dac voor een betere geluidsweergave. Ook is onder meer ondersteuning voor flac ingebouwd, kan de NMP-1000P overweg met iso-, vob- en ifo-formaten en is ondersteuning ingebouwd voor meerdere ondertitelingsformaten.

Qnap NMP-1000P

Reacties (19)


Vacuüm ingezet als toevalsgenerator

Door Willem de Moor, 1 oktober 2010 13:54144 reacties

Wetenschappers hebben een manier ontwikkeld om met behulp van vacuümenergie laser-licht te beïnvloeden om zo een toevalsgenerator te bouwen. De zo geproduceerde toevalsgetallen zouden eenvoudig te produceren zijn.

Toevalsgetallen worden in een groot aantal toepassingen gebruikt, waaronder statistiek, simulaties en cryptografie. Vooral voor die laatste toepassing zijn echt willekeurige getallen van groot belang, aangezien de beveiliging van een versleuteld bericht afhangt van de willekeurigheid van de getallen waarmee de sleutels worden opgebouwd. Als er patronen ontdekt kunnen worden in de gebruikte getallen, is de versleuteling in theorie te kraken.

Onderzoekers zoeken derhalve naar echte willekeurigheid, die bijvoorbeeld door processen als radioactief verval wordt gegenereerd. Dergelijke oplossingen zijn echter kostbaar, en goedkope en eenvoudige methodes om toevalsgetallen te produceren verdienen uiteraard de voorkeur. Een groep wetenschappers van het Duitse Max Planck-instituut heeft een toevalsgenerator of rng ontwikkeld die van vacuümenergie gebruik maakt. Zij bouwden hun prototype voor slechts duizend euro, maar verwachten de kosten tot ongeveer honderd euro te kunnen reduceren.

De rng van de Duitsers werkt door een laser-bundel te splitsen en één van de bundels door een vacuüm te sturen. De kwantumfluctuaties in het vacuüm introduceren kwantumruis in de laserstraal. Beide stralen worden opgevangen in detectors en de beide signalen worden van elkaar afgetrokken: de geïntroduceerde kwantumruis en elektronische ruis van het systeem blijven dan over. De elektronische ruis wordt eruit gefilterd, waardoor alleen de kwantumruis overblijft: hiermee werden de toevalsgetallen gegenereerd. De onderzoekers kunnen zo 6,5 miljoen toevalsgetallen per seconde genereren, maar denken dat te kunnen opschroeven tot ongeveer 200 miljoen getallen.

Randomness

Reacties (144)


Belgen kunnen binnenkort betaalde Android-apps kopen

Door RoD , 1 oktober 2010 13:3255 reacties

Google geeft nog eens achttien landen binnenkort toegang tot betaalde applicaties in de Android Market, waaronder België. Het totaal aantal landen komt daarmee op 32. Nederlanders hadden al toegang tot betaalde applicaties van de app-winkel.

Android Market - nieuwe landen

Android-gebruikers in België en zeventien andere landen krijgen de komende twee weken toegang tot betaalde applicaties in de downloadwinkel. Het is mogelijk dat niet direct alle apps voor Belgen zichtbaar zijn: ontwikkelaars die hun apps niet in alle landen uitbrengen moeten apart aangeven of zij deze ook in België aan willen bieden.

Naast het kopen van betaalde applicaties, kunnen Belgische ontwikkelaars vanaf nu ook zelf commerciële apps in de Market uitbrengen. Naast België hebben nog negentien landen toegang gekregen, waaronder Noorwegen, Zweden, Denemarken en Finland.

In totaal kunnen ontwikkelaars uit 29 landen straks betaalde applicaties aanbieden in de Market, en voor gebruikers uit 32 landen is het dan mogelijk om apps te kopen. Volgens Google krijgen nog meer landen in de komende maanden toegang tot het betaal-gedeelte van de Android Market.

Reacties (55)


Turkije blokkeert videosite Vimeo

Door Elke Ross, 1 oktober 2010 12:4190 reacties, submitter: Ra5a

Internetters in Turkije kunnen vanaf vrijdag Vimeo niet meer bezoeken. Gebruikers van de site krijgen het bericht voorgeschoteld dat de site geblokkeerd is door de hoofdofficier van justitie in Ankara. Het zou een 'beschermende maatregel' zijn.

De reden voor de blokkade zou zijn dat er verborgen camerabeelden op de site zijn gepubliceerd van een Turks parlementslid en een niet nader aangeduid persoon, dit meldt Bloomberg. Het Turkse PC Extra Magazine zegt dat de beelden inbreuk zouden maken op de persoonlijke levenssfeer van het parlementslid. In afwachting van de uitkomst van het onderzoek is de site nu tijdelijk geblokkeerd door de hoofdofficier van justitie.vimeo logo

De Turkse president Gül heeft deze week aangegeven dat sites in zijn land te snel geblokkeerd worden en dat hij hier iets aan wil doen. Vimeo heeft nog niet gereageerd op het onderzoek en de blokkade van de site in Turkije.

Het is niet de eerste keer dat de Turkse justitie een site blokkeert. YouTube kreeg sinds 2007 al een aantal keer te maken met blokkades, omdat Griekse gebruikers Kemal Atatürk, grondlegger van Turkije, beledigden met video's. De beledigingen zorgden voor veel ophef in in het land.

Reacties (90)


Foto's tonen Android-smartphone Samsung met twee schermen

Door Arnoud Wokke, 1 oktober 2010 12:1647 reacties

Samsung werkt volgens geruchten aan een Android-smartphone met twee Super Amoled-schermen. Het toestel zou een variant zijn op de bestaande Galaxy S en Samsung zou vooralsnog alleen plannen hebben voor een release in de VS.

Het tweede scherm is een zogenoemde 'ticker', een klein scherm dat bedoeld is om notificaties en updates van applicaties weer te geven, meldt geruchtensite Boy Genius Report, dat scherpe foto's publiceerde van het toestel, nadat de eerste vage foto's donderdag op Engadget waren verschenen. De ticker zou ingeschakeld worden via een 'grip sensor', zodat deze belangrijke mededelingen laat zien aan de gebruiker zodra het toestel wordt opgepakt. Het accu-slurpende grote scherm zou daardoor niet ingeschakeld hoeven te worden om de updates te zien.

Het kleine scherm kan de tijd en het weerbericht weergeven, naast updates van rss-feeds en notificaties van applicaties als Facebook. Het is al vaak voorgekomen dat fabrikanten een tweede display voor de weergave van notificaties inbouwden in toestellen, maar vaak ging het dan om klaptelefoons met een secundair scherm aan de buitenkant.

De overige specificaties zouden overeen komen met de Galaxy S, al is het primaire scherm wel kleiner gemaakt om ruimte te maken voor de ticker: het 'hoofdscherm' zou een diagonaal van 3,5" krijgen. Het werkgeheugen heeft naar verluidt een grootte van 336MB.

De toestel zou vallen in de 'Galaxy S'-lijn. Hoewel de Galaxy S in Nederland een enkel type toestel is, is het in andere delen van de wereld een serie met meerdere toestellen: in de Verenigde Staten wordt het bij diverse providers verkocht als Fascinate, Captivate, Vibrant en Epic 4G. Die laatste heeft een fysiek qwerty-toetsenbord.

Het toestel zou als codenaam Samsung Continuum hebben meegekregen en bedoeld zijn voor een release eind deze maand. Samsung zou de smartphone exclusief willen uitbrengen bij de Amerikaanse provider Verizon. Er is nog niet bekend of Samsung het toestel elders op de markt wil brengen.

Samsung Continuum Samsung Continuum Samsung Continuum Samsung Continuum Samsung Continuum

Reacties (47)


Google kondigt alternatief voor jpeg aan

Door Pieter Molenaar, 1 oktober 2010 11:40226 reacties, submitter: azortje

Google heeft een nieuw beeldformaat aangekondigd. Het WebP-formaat is opensource, en biedt een beduidend hogere compressieratio dan jpeg en jpeg 2000 bij gelijke beeldkwaliteit. Google heeft een conversietool voor WebP uitgebracht.

Volgens Google maken plaatjes en foto's ongeveer 65 procent uit van het aantal verstuurde bytes bij het laden van webpagina's. Een groot deel daarvan is afkomstig van jpeg-plaatjes. Het nieuwe WebP-beeldformaat levert volgens Google een reductie van gemiddeld bijna veertig procent op wat betreft grootte van het beeldbestand. Net als jpeg is WebP een lossy compressiemethode.

Google baseert zich bij zijn claims op een vergelijkend onderzoeken dat het heeft uitgevoerd tussen WebP, Re-JPEG en JPEG 2000. Google heeft deze drie compressiemethodes losgelaten op een dataset van in totaal 900.000 plaatjes, waarbij het grootste gedeelte bestond uit jpeg-bestanden. Bij WebP leverde dat een gemiddelde afname in bestandsgrootte op van bijna veertig procent. Re-JPEG en JPEG 2000 bleven in de test steken op een percentage van respectievelijk 14,62 en 9,71 procent. Als parameter voor de beeldkwaliteit werd de signal-to-noise-ratio aangehouden.

Het WebP-beeldformaat is gebaseerd op de VP8-codec die ook gebruikt wordt in het WebM-videoformaat van Google om de keyframes in video te comprimeren. De WebP-container is gebaseerd op RIFF en voegt slechts 20 bytes overhead toe met behoud van de mogelijkheid om in de toekomst de header uit te breiden met nieuwe metagegevens. WebP heeft een maximaal formaat van 16.383x16.383 pixels en maakt gebruik van 14bit-encodering. Google heeft een gallery online gezet waarbij de beeldkwaliteit en bestandsgrootte van originele jpeg-bestanden vergeleken kunnen worden met de WebP-versies. Volgens het Chromium-blog moet het nieuwe formaat in de toekomst ook ondersteuning bieden aan het transparante alpha-kanaal.

Google heeft een WebP-conversietool voor ontwikkelaars op zijn site gezet waarmee beeldbestanden naar het nieuwe formaat kunnen worden omgezet. De commandline-tool verkeert nog in het bèta-stadium. Het is volgens Google niet nodig om alle jpeg-plaatjes direct om te zetten naar WebP-formaat. Servers zouden namelijk on-the-fly WebP-versies van plaatjes kunnen serveren als een WebP-compatibele browser wordt herkend, zo blijkt uit een vraaggesprek van CNet met Richard Rabbat, projectleider van Google's 'Make the web faster'-project.

Google WebP beeldformat compressie voorbeeld

Reacties (226)


Amerikaans wetsvoorstel voor open internet gesneuveld

Door Joost Schellevis, 1 oktober 2010 11:2334 reacties

Een Amerikaans wetsvoorstel voor netneutraliteit heeft het niet gehaald. De Democraat Henry Waxman wist niet genoeg steun te krijgen voor zijn voorstel, dat isp's zou verbieden zonder geldige reden onderscheid te maken in internetverkeer.

In het wetsvoorstel van Waxman zouden alle aanbieders van bedraad internet onder de regelgeving vallen; zij zouden niet meer 'ten onrechte of op een onredelijke manier' onderscheid mogen maken tussen internetverkeer. Het zou ze daarnaast worden verboden om websites met legale inhoud te blokkeren. Mobiele internetproviders waren uitgezonderd.

Waxman kwam met het voorstel in de 'Energie en handel'-commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, vergelijkbaar met de Tweede Kamer in Nederland en de Kamer van Volksvertegenwoordigers in België, zo meldt Computerworld. De politicus had al akkoorden gesloten met consumentenorganisaties en isp's, technologie- en telecombedrijven, maar dat mocht niet baten: hij wist in de commissie niet genoeg steun te vergaren voor zijn voorstel. "Dit is een verlies voor consumenten", aldus Waxman.

De Republikeinse leden van de commissie weigerden hun steun aan het voorstel te verlenen, omdat ze bang waren dat deze het internet zou 'beschadigen'. Volgens Amerikaanse commentatoren is de afwijzing toe te schrijven aan het feit dat er begin november mid-term elections worden gehouden. De Republikeinen zouden het wetsvoorstel niet durven te steunen, omdat het zou kunnen worden gezien als een poging het internet te reguleren, zo meldt de BBC.

Eerder wilde de FCC netneutraliteit opleggen aan internetproviders, maar in april oordeelde een rechter dat deze daar niet toe bevoegd is. In 2008 beval de FCC de isp Comcast te stoppen met het afknijpen van bittorrent-verkeer, omdat het internetgebruikers hiermee onterecht zou benadelen. De rechtszaak werd in eerste aanleg door de FCC gewonnen, maar in hoger beroep oordeelde de rechter dat de FCC zijn boekje te buiten was gegaan. Toch is de organisatie nu aan zet, zegt Waxman: "Als dit het parlement niet lukt, moet de FCC het doen."

Reacties (34)

Lees meer


BitFenix introduceert Survivor-behuizing

Door Willem de Moor, 1 oktober 2010 10:3930 reacties

De Taiwanese nieuwkomer op het gebied van behuizingen BitFenix heeft zijn tweede chassis geïntroduceerd. De Survivor is vooral bedoeld om naar lan-parties mee te slepen. Het model heeft onder meer een handvat, om het dragen te vergemakkelijken.

De Survivor zou robuust genoeg moeten zijn om heen en weer te slepen, maar volgens David Jarlestedt, productmanager bij BitFenix, mocht de degelijkheid niet ten koste van het uiterlijk gaan. Het ontwerp doet ietwat denken aan de 600T van Corsair: de hoeken zijn afgerond en met een breedte van 230 millimeter is de Survivor stevig aan de maat. De hoogte is 502 millimeter, terwijl de behuizing 510mm diep is. De behuizing is in de loop van de maand in twee versies verkrijgbaar: de reguliere Survivor kost 99 euro en een ietwat uitgeklede Core-versie kost 79 euro.

De Survivor biedt plaats aan drie 5,25"-optische drives en in totaal kunnen zeven 3,5"-drives gemonteerd worden. Desgewenst kunnen de 3,5"-bays gebruikt worden voor 2,5"-drives: de Survivor kan negen kleinere drives herbergen. Een front intake-ventilator van 200mm met uitschakelbare rode led-verlichting zorgt voor verse lucht en een 200mm-ventilator in de bovenkant voert de warmte af. Desgewenst kunnen twee 120mm-ventilators in de voorkant gemonteerd worden en ook de 120mm-rear-ventilator is optioneel.

BitFenix ontwikkelde een S2-systeem dat kabels voor onder meer muis en toetsenbord op hun plaats moet houden en het verborgen front-i/o-paneel herbergt onder meer twee usb 2.0 en twee usb 3.0-poorten. De Core-versie heeft geen rode led's en het S2-systeem en is alleen met usb 2.0-poorten uitgerust. Ook Lockdown, een systeem dat de videokaarten tijdens transport stabiliseert, ontbreekt bij de budget-versie.

BitFenix Survivor

Reacties (30)


HP benoemt oud-topman van SAP tot ceo

Door Olaf van Miltenburg, 1 oktober 2010 10:0823 reacties, submitter: ScSi

De Duitser Léo Apotheker wordt de nieuwe ceo van HP. Apotheker is ex-topman van SAP, het softwarebedrijf waar hij twintig jaar voor werkte. De nieuwe ceo moet de zakelijke- en software-divisies van HP de komende tijd nieuw leven inblazen.

Leo ApothekerHP maakte de aanstelling van Apotheker donderdag bekend. De benoeming is onverwacht. De ex-topman van het Duitse SAP werd niet getipt als kandidaat. Gezien de lange tijd die het duurde voor een geschikte opvolger werd aangekondigd, was de verwachting wel dat HP voor een outsider zou kiezen. Apotheker bekleedde van april 2008 tot februari 2010 de positie van ceo bij SAP. In februari van dit jaar verliet de topman SAP.

HP zat vanaf begin augustus zonder ceo nadat Mark Hurd zijn functie neerlegde nadat er een claim wegens seksuele intimidatie tegen hem werd ingediend. Begin september werd bekend dat Hurd aan de slag gaat bij Oracle.

De ervaring van Apotheker met het leiden van een softwarebedrijf, lijkt erop te duiden dat HP juist in dit segment wil groeien. Ook de gelijktijdige aanstelling van voormalig Oracle-medewerker Ray Lane als voorzitter wijst hierop. Op de zakelijke softwaremarkt heeft HP te kampen met hevige concurrentie van onder andere Oracle, Microsoft, IBM en SAP. Wel is het de vraag of de voormalige SAP-voorman de juiste capaciteiten en ervaring heeft om de strategie voor nieuwe consumentenproducten in goede banen te leiden. HP werkt onder andere aan tablets en smartphones, en heeft voor dit laatste dit jaar Palm overgenomen.

Reacties (23)

Lees meer

IBM krijgt Virginia Rometty als ceo
IBM krijgt Virginia Rometty als ceo Nieuws van 26 oktober 2011
'Onderzoek naar opstappen ceo HP'
'Onderzoek naar opstappen ceo HP' Nieuws van 21 december 2010

Samsung stopt met Symbian

Door Arnoud Wokke, 1 oktober 2010 09:32106 reacties

Samsung stopt met ondersteuning van het OS Symbian. De sites van Samsung over Symbian worden nog voor het einde van het jaar gesloten. Daarmee heeft Samsung nu in alle opzichten zijn handen afgetrokken van het grootste mobiele platform.

Samsung i8910 HDDe informatie van Samsung over Symbian is nog tot het einde van het jaar te raadplegen en gaat daarna offline, meldt de fabrikant in een mededeling die gemaild is naar alle ontwikkelaars die zich bij de fabrikant hadden ingeschreven. De Koreaanse fabrikant gaat in plaats daarvan naar de site Symbian.org verwijzen.

Eerder werd al duidelijk dat Samsung de Symbian-toestellen die in ontwikkeling waren, had geschrapt. Vooralsnog is de fabrikant nog wel lid van de Symbian Foundation, de stichting waarin alle aandelen van Symbian zijn ondergebracht. Het is onduidelijk of Samsung lid blijft.

Het is de tweede tegenvaller voor Symbian in korte tijd: onlangs werd ook duidelijk dat Sony Ericsson geen Symbian-toestellen meer gaat uitbrengen. Er is nu nog maar één grote fabrikant van Symbian-toestellen over: Nokia. Daarnaast worden in Japan nog veel Symbian-toestellen uitgebracht door kleinere fabrikanten.

Nokia kocht in 2008 alle aandelen van Symbian over van Samsung en Sony Ericsson om ze onder te brengen in de Symbian Foundation. Die moest van Symbian een opensource-platform maken. Dat proces is nu afgerond. Nokia heeft deze week zijn eerste toestel met Symbian^3 op de markt gebracht. Het is onduidelijk of het terugtrekken van Samsung en Sony Ericsson gevolgen heeft voor de verdere ontwikkeling van Symbian.

Sony Ericsson bracht dit voorjaar de laatste twee toestellen met Symbian uit: de Vivaz en Vivaz Pro. Het laatste Symbian-toestel van Samsung dateert van vorige zomer, toen de i8910 HD uitkwam. Symbian is nog steeds marktleider: tussen 35 en 40 procent van de verkochte smartphones wereldwijd heeft Symbian aan boord.

Reacties (106)


Ubisoft maakt hd-versie van Beyond Good & Evil

Door Paul Hulsebosch, 1 oktober 2010 09:0669 reacties

Uitgever Ubisoft maakt bekend dat het in 2011 een nieuwe versie van Beyond Good & Evil op de markt zal brengen. De hd-remake is in 1080p te bewonderen en verschijnt als download op Xbox Live en PlayStation Network.

Ubisoft brengt in 2011 Beyond Good & Evil HD op de markt, zo heeft website IGN van de Franse uitgever vernomen. De game is precies hetzelfde als het origineel uit 2003, maar Ubisoft zal voor de hd-versie de modellen van de diverse personages opnieuw vormgeven en de textures van het spel naar een hogere resolutie omzetten. Verder wordt het spel aan de hedendaagse standaarden aangepast, met de introductie van Achievements, Trophies en leaderboards. Ook de soundtrack van het spel wordt opgepoetst.

Het concept voor Beyond Good & Evil is verzonnen door Michel Ancel, ook het creatieve brein achter de Rayman-games. Hij maakte van BG&E een 'Zelda voor volwassenen', wat wil zeggen dat de game veel puzzels bevat. De hoofdrol in het spel is weggelegd voor de jonge fotografe Jade.

Ubisoft kondigde in 2008 een vervolg aan, waarvan sindsdien echter weinig meer is vernomen. In 2010 maakte Ancel bekend dat het team dat aan de opvolger werkt, is verkleind, waardoor het onduidelijk is wanneer het op de markt komt. Jade keert in BG&E2 terug als hoofdrolspeelster. Beyond Good & Evil 2 staat gepland voor de Xbox 360 en de PlayStation 3.

Beyond Good & Evil

Reacties (69)


Boxee Box komt medio oktober uit in Nederland

Door Dimitri Reijerman, 1 oktober 2010 08:3760 reacties

D-Link is van plan de Boxee Box medio oktober op de Nederlandse markt te brengen. Dat is enkele weken eerder dan verwacht. Het is nog onduidelijk of de mediaspeler toegang tot Nederlandstalige online-content zal geven.

De Boxee Box draait op Boxee, op XBMC gebaseerde mediacenter-software die onlangs nog door Tweakers.net op de pc aan de tand werd gevoeld. Boxee richt zich sterk op de Amerikaanse markt, waardoor de nodige content om auteursrechtelijke redenen niet vanuit Europa is op te vragen. Het is nog onduidelijk of en zo ja in welke mate de Boxee Box bij de introductie toegang zal geven tot Nederlandstalige content op het internet. Op papier is het overzetten van bestaande XBMC-add-ons naar Boxee-apps een eenvoudige stap.

Naar verwachting gaat de Boxee Box in Europa circa 220 tot 240 euro kosten, zo laat een medewerker van D-Link aan Tweakers.net weten. In de VS is de mediaspeler via Amazon voor 200 dollar al vooruit te bestellen.

In september werd nog bekend dat de Boxee Box van D-Link is voorzien van een Intel CE4100-soc met een kloksnelheid van 1,2GHz. Vorige week plaatste Wirelessgoodness nog enkele foto's van het binnenwerk. Zo blijkt de Boxee Box aan de onderzijde over een kleine ventilator te beschikken.

Binnenwerk van Boxee Box

Reacties (60)