Aandeelhouders hebben HP voor de rechter gesleept omdat het bedrijf naliet te vertellen dat er een onderzoek over seksuele intimidatie liep tegen ex-ceo Mark Hurd. De groep aandeelhouders zegt zich hierdoor financieel benadeeld te voelen.
De raad van bestuur wordt onder meer wanbeleid en het verspillen van bedrijfseigendommen ten laste gelegd, zo meldt PC Mag. Bij de aangeklaagden worden ook de namen van ex-ceo Mark Hurd en interim-ceo Cathie Lesjak genoemd.
Hurd trad af nadat een onderzoek naar seksuele intimidatie tegen hem was afgerond, maar waarbij hij niet schuldig werd bevonden. Wel zou Hurd interne bedrijfsregels hebben geschonden. De aandeelhouders zeggen vooral boos te zijn over het feit dat zij na het aftreden van de ceo veel geld zijn kwijtgeraakt door dalende aandeelprijzen, terwijl Hurd en andere bestuurders financieel worden beloond, ondanks hun wangedrag. Zo kreeg de topman bij zijn aftreden vermoedelijk 40 miljoen dollar mee in aandelen en contanten.
Daarnaast neemt de groep aandeelhouders het de bestuurders kwalijk dat ex-ceo Mark Hurd en cfo Cathie Lesjak in staat werden gesteld om HP-aandelen te verkopen tijdens het onderzoek naar seksuele intimidatie: Hurd verkocht in november en mei in totaal voor 11 miljoen dollar aan aandelen. Lesjak kreeg een week voordat het nieuws over het aftreden van Hurd wereldkundig werd gemaakt de kans om 5785 aandelen te verkopen.
De aanklacht tegen Hurd werd volgens PC Mag ingediend door actrice Jodie Fisher, die voor HP werkte tussen 2007 en 2009. Uit het daaropvolgende onderzoek bleek dat de topman verscheidene malen met Fisher uit eten is gegaan, maar bij het declareren van de kosten bij HP niet vermeldde dat hij gezelschap had. Toen de raad van bestuur de uitkomsten van het onderzoek naar seksuele intimidatie tegen Hurd wereldkundig wilde maken, besloot de ceo af te treden.