Qnap heeft drie nieuwe Turbo Nas-modellen aangekondigd. De TS-419P II, TS-219P II en TS-119P II beschikken respectievelijk over vier, twee en één drivebay, en hebben elk een 2GHz-processor, die betere prestaties zou leveren.
De 2GHz-processor is afkomstig van Marvell en wordt gecombineerd met 512MB ddr3-geheugen. De TS-419P II is verder voorzien van twee gigabit-ethernetpoorten, terwijl de TS-219P II en TS-119P II het moeten doen met één gigabit-ethernetaansluiting. In de nas-systemen kunnen volgens Qnap zowel 2,5"- als 3,5"-schijven worden geplaatst.
Qnap claimt dat de 2GHz-processors hogere doorvoersnelheden mogelijk maken; op een Windows-netwerk zouden downloadsnelheden tot 109MBps zijn gemeten, terwijl de upload zou pieken op 75MBps. Ook stelt de fabrikant dat de opslagsystemen energiezuiniger zijn geworden. In slaapmodus zou bijvoorbeeld de TS-119P II met een 500GB-harddisk niet meer dan 4W verstoken, terwijl dit in bedrijf zou oplopen naar slechts 7W.
Bij de drie opslagsystemen, waarop firmware 3.5 geïnstalleerd kan worden, levert Qnap zijn eigen MyCloudNAS-software, waarmee het mogelijk wordt om de geboden opslag online te benaderen. Ook worden protocollen als upnp, ftp en webdav ondersteund. De drie nas-systemen zijn volgens Qnap per direct verkrijgbaar, maar adviesprijzen heeft het bedrijf nog niet vrijgegeven.
/i/1317198783.png?f=thumb)
/i/1317198991.png?f=thumb)
/i/1317199251.png?f=thumb)