Qnap introduceert NMP1000-mediaspeler

Hardwarefabrikant Qnap heeft een hd-mediaspeler op basis van de SMP8635-chipset van Sigma Designs na de nodige vertraging officieel uitgebracht. In de behuizing van de NMP-1000 kan een 3,5"-sata-harddisk worden geplaatst.

De mediaspeler van Qnap, die al begin dit jaar op de Cebit werd getoond, beschikt aan de voorzijde over een led-display waarop negen karakters getoond kunnen worden. Een harde schijf kan in de speler worden geschoven door aan de zijkant een klepje weg te nemen, waarbij een 40mm-fan de hardware koel moet houden. Verder beschikt de speler over twee usb 2.0 host-poorten, een usb 2.0-slave-uitgang en een esata-poort. De esata-uitgang kan volgens Qnap uitsluitend gebruikt worden om de interne harde schijf via een pc te vullen.

QNAP NMP-1000 QNAP NMP-1000

Om video naar een televisie te sturen, beschikt de NMP-1000 over een hdmi 1.3-, composiet-, component- en s-video-interface. Audio kan uitgestuurd worden via s/pdif, zowel coaxiaal als optisch, of de analoge rca-uitgangen. Een gigabitethernet-poort complementeert de aansluitmogelijkheden, terwijl optioneel een wifi-usb-adapter in een van de usb-poorten kan worden gestoken. Qnap stelt dat zijn mediaspeler in idle-modus 11W verstookt, terwijl bij belasting het verbruik stijgt naar 14W.

De Sigma Designs SMP8635-processor wordt bijgestaan door 256MB werkgeheugen, terwijl voor de firmware 64MB flashgeheugen beschikbaar is. De NMP-1000 kan volgens de fabrikant overweg met alle gangbare mediaformaten, inclusief 1080p mkv-bestanden, m2ts-streams of avchd-bestanden afkomstig van camcorders. Ook flac, dts-hd en dolby-truehd zouden afspeelbaar moeten zijn. Verder heeft Qnap de speler voorzien van nas-functionaliteit, een bittorrent- en ftp-client, en toegang tot webcontent van YouTube en Flickr. De prijs voor de NMP-1000 zonder harddisk schommelt rond de 399 euro, terwijl een versie met een 2TB-harddisk ongeveer 519 euro zou moeten opbrengen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

29-09-2009 • 16:17

63

Lees meer

Qnap introduceert drie nas-servers
Qnap introduceert drie nas-servers Nieuws van 31 januari 2011
Samsung introduceert R1-mediaspeler
Samsung introduceert R1-mediaspeler Nieuws van 1 september 2009

Reacties (63)

63
63
41
0
0
9
Wijzig sortering
11 watt in standby, dat is fors! Andere merken doen het met een stuk minder, de popcorn bijvoorbeeld maar 8 watt.
Dat is zo relatief, wat is nou 3 watt? omgerekend zou 3 watt per uur uitkomen op 3x60x60=10800watt p/h.
10800/1000=10,8kW
10,8/1000= 0,0108 kWh

0,0108x24x365=94,608 kWh per jaar. vanuitgaande van een gemiddelde prijs van 24 cent per kWh kom je uit op het astronomische bedrag van: 22,71euro!!!! WOW...

Er ook vanuitgaande dat vrijwel niemand dat ding 24/7 aan laat staan nog even de calculatie voor de film/muziek freak die 8 uur per dag zou kijken/luisteren, 7 dagen per week: 0,0108x8x365=31,536 kWh per jaar, voor het bedrag van: 7,56 euro.

Het eerste bedrag is dus al belachelijk hoog,het tweede in de buurt van realistisch en daarmee in mijn ogen praktisch verwerpelijk als argument. 7,5 e extra is gewoon niet echt boeiend.
(Over de berekening en uitkomsten kan NIET gecorrespondeerd worden, als het niet klopt geef ik mijn natuurkundedocent de schuld ;) )

[Reactie gewijzigd door SouLLeSSportal op 23 juli 2024 22:24]

Over de berekening en uitkomsten kan NIET gecorrespondeerd worden
toch maar even proberen :)

1kWh (kilo-watt-uur) is de energie die je verbruikt als je een uur lang 1000 Watt verbruikt. (of 2 uur lang 500 Watt, of een half uur lang 2000 Watt, etc)
je berekent kWh dus door de tijd, in uren, te vermenigvuldigen met het vermogen in kW.

3 Watt = 0,003 kW
in een jaar zitten 365 dagen x 24 uren = 8760 uren
extra verbruikte energie is dus 0.003kW * 8760 uur = 26,28 kWh
tegen 24 cent per kWh is dat dus EUR 6,30 per jaar.

makkelijker te onthouden en om mee te werken: elke Watt sluip verbruik kost je EUR 2,10 per jaar

[Reactie gewijzigd door locke960 op 23 juli 2024 22:24]

3 watt voor een uur is 0.003 kWh (http://nl.wikipedia.org/wiki/Kwh) a 24ct is dus per uur 0.00072 euro! en per jaar 6.3072 euro. Dus 3 keer niets!
als jij 6 euro niets vind, geef me dan maar elke maand 3x niets :9
Wordt dat niets toch wel iets denk ik... of niet soms?
idle is toch geen standby dacht ik. Gewoon aan staan zonder wat te doen.
Anoniem: 274053 29 september 2009 17:35
399 Euro? Ok, dan heb ik liever een LG blu-ray speler BD390 die naast dit alles ook nog blu-ray schijfjes kan spelen (voor rond de 250 Euro)

Kan deze eigenlijk wel mp3's spelen?
Als je perse een BD-speler met meer mogelijkheden zoekt is dit wellicht iets voor je.
Die Asrock ION blijkt als een soort Media Center oplossing echter waardeloos.
Wel aardig BD's afspelen (wordt hardwarematig door de ION chipset afgehandeld), maar verder is de Atom dualcore veels te traag.

Daarentegen is de LG BD-speler erg kwiek bij het afspelen van / navigeren door je foto's en muziek.
http://www.google.nl/m/ur...bIUvnexDgHuzJvLsMAxS0TGoQ

Ooit gehoord van XBMC?
Draait bij mij onder Ubuntu op mijn Asrock en ik als Linux noob vond het eenvoudig te installeren. Speelt alles af hardwarematig op ION chip en heeft de aller strakste interface die ik gezien heb! (zie YouTube link)

En door de grote community er achter ontzettend veelzijdig.

En ook gigabit en 320gb HD voor € 249,-
De LG heeft ook nog 7.1 audio uitgangen voor de liefhebber, en helemaal niets installeren. Plus een remote.
De QNAP voor €400, 3x zo grote HD (1 TB) en helemaal niets installeren. Plus een verlichte remote.
Tja... keuzes...

(en ja, ik ken XBMC) ;)
En met die BD390 heb je ook nog 7.1 analoog uit, zodat ik mijn oude reciever zonder Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS HD niet hoef te vervangen :)
Wel erg duur tegenover de huidige mediaspelers, en directe meerwaarde zie ik niet direct. Hoop dat het allemaal wat vlotter wordt, vooral het uitpakken/parren van bestanden duurt vaak eeuwen met die rot-cpu's.
De meerprijs zit hem *nu nog* in de HD geluidsondersteuning van DolbyTrue HD en DTS HD formaten van dit dingetje. Ook twee usb poorten + slave heeft de gemiddelde player niet. gigabit aansluiting is ook een first voor een mediaplayer. Dat lijkt me voor zover ik kan zien de extra functionaliteit van dit mediaplayertje.

Ik vind het een mooie apparaat, eenvoudig niet schreeuwerig aanwezig, handig in gebruik, veel mogelijkheden voor aansluitingen voor een mediaspeler en voorzover te zien ook een prima navigatiesysteem.
Gezien de extra mogelijkheden en aansluitingen is het verbruik wel ietsje hoger, maar dat mag nauwelijks genoemd worden aangezien die kosten echt minimaal zijn.
De prijs is wat minder inderdaad maar ook niet heel erg hoog gezien de extra mogelijkheden en aansluitingen.

alles bij elkaar is dit wel een hele leuke aanvulling voor wie net dat extra stukje kwaliteit zocht voor zijn highend speakersetje + thuisbioscoop. imho.
Edit: iets aangepast.

[Reactie gewijzigd door SouLLeSSportal op 23 juli 2024 22:24]

De gigabit-lan is het enige wat echt nieuw is, alle overige opties zijn op iedere Sigma NMT wel te vinden, zit het er niet op dan heeft de uiteindelijk bouwer van de NMTt er simpelweg voor gekozen die aansluitingen niet op het apparaat te installeren. Mijn HDX-1000 heeft op de e-sata poort na exact dezelfde aansluitingen, de HDX heeft wel weer een kaartlezer aan de voorkant.
De popcorn hour C-200 heeft toch echt ook gigabit lan meen ik. Dus zelfs dat is niet nieuw.

edit: het is natuurlijk C-200 en (nog) geen C-300

[Reactie gewijzigd door Masterlans op 23 juli 2024 22:24]

De TVIX M4000 ook al hoor.. en die is al 2 jaar oud... Dus Gigabit is echt NIET nieuw...
Ok dat kan maar het is wel een verschil met andere goedkopere NMT's
handig in gebruik
Hoe weet je dat? Ik heb een NAS van QNAP en daar tevreden over (zal dus vast wel goed zitten), maar dit is hun eerste mediaspeler. Nu al zeggen dat ie handig in gebruik is is wat voorbarig lijkt me.
De extra mogelijkheden in vergelijking met mijn HDX1000 vind ik verwaarloosbaar. Gigabit ethernet is leuk, jammer dat de chipset 100Mbit nog niet eens aankan, laat staan gigabit. Ofwel: marketing kan zich er op uitleven, nut heeft het totaal niet met deze processor...

En dan ook nog actief gekoeld, mijn HDX doet dat prima passief, HDD ook gewoon gekoeld via de body. Ik word knettergek van zo'n irritant 40mm fan geluidje...

Al met al: te duur en te weinig vernieuwend. Ik wacht wel op de volgende echte next-gen :)
Een barebone naast de tv lijkt me ook een optie? De prijs maakt weinig uit

[Reactie gewijzigd door YOGI op 23 juli 2024 22:24]

Wat wil je met een barebone dan? Want voordat je daar iets mee kunt zal er nog een CPU, geheugen en harddisk in moeten en dan zit er ineens wel een groot verschil in prijs.
Plus deze verbruikt in idle maar 11 watt. ;)
Ach ik huur inc stroom, maar inderdaad dat red je niet zo snel, alhoewel een leuke atom wel veel leuker is dan z'n simpel kastje ;)
Alsof dan je stroomkosten niet in de huur verekend zitten... Of dacht je dat je huurbaas gratis stroom had?
.oisyn Moderator Devschuur® @swtimmer29 september 2009 22:32
Het punt is dat ie in feite flatfee stroom heeft waarbij het niet uitmaakt hoeveel hij verbruikt, hij betaalt toch hetzelfde bedrag.

Voor de portemonnee maakt het dan niet zoveel uit. Voor het milieu daarentegen... ;)

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 22:24]

Het is een leuk ding, maar er zijn er meerdere die ongeveer hetzelfde bieden voor de ~de helft van de prijs.
Zeker een leuk ding maar ik zie gelijk dat het een niet-kopen-apparaat is. Veel te kleine ventilator == herrie hoe je het ook wendt of keert.
bij belasting het verbruik stijgt naar 14W
Ligt het aan mij of is 14W verbruik waarschijnlijk best te koelen met een kleine fan?
Het geluidsniveau hangt meer af van de kwaliteit van de fan.:?
Anoniem: 314634 29 september 2009 16:39
idd, knap apparaat, maar welke devices hebben dan gelijkaardige specs zoals NAS, usb slave, ... gecombineerd met dergelijke heel eenvoudige interface?
momenteel houdt enkel de prijs me een beetje tegen.
Mij dus ook. Ding ziet er prachtig uit, en ondersteunt genoeg. Maar de prijs.....
Ik begrijp dit soort apparaten niet, waarbij DE opslag gewoon intern is en er geen serieuze mogelijkheid is voor externe opslag (de esata poort kan je geen hdd op aansluiten begrijp ik).

Ik heb zelf een kleine slanke htpc met slechts een 160GB 2,5" WD black edition harddisk. Hierop staat het OS, de meest recente downloads en al mijn muziek. Deze HTPC is muisstil.

Via esata en een doorgeluste voedingskabel (bijgeleverd kabeltje bij AC Ryan hdd behuizing) heb ik een 750GB harddisk aangesloten.

In Windows ingesteld dat hdds na 5min uitgeschakeld worden. De externe harddisk staat klein stukje verder achter de kast en ik hoor hem zachtjes zoemen als hij door Windows wordt aangezet.

Aangezien ik meestal de interne schijf gebruik, heb ik zelden last van het gezoem. Op de externe hdd staan alle series/films die ik al heb gezien en backup van muziek en documenten.

Bij dat ding van QNAP heb je dus constant een zoemende 1TB hdd... dat wil je toch juist niet?
Misschien dat dit helpt...
Ik begrijp dit soort apparaten niet, waarbij DE opslag gewoon intern is en er geen serieuze mogelijkheid is voor externe opslag (de esata poort kan je geen hdd op aansluiten begrijp ik).
QNAP wil graag dat je ook een NAS van hun koopt. Hun demofilmpjes onderstrepen dat ;)
Ik heb zelf een kleine slanke htpc met slechts een 160GB 2,5" WD black edition harddisk. Hierop staat het OS, de meest recente downloads en al mijn muziek. Deze HTPC is muisstil.
Hoe weet je dat deze niet muisstil is? Heb je 'm al gehoord? De 3,5" WD Green of de Samsungs F3 Ecogreen hard disks zijn ook idioot stil, hoor :)
En als je een NAS op zolder erop aansluit, mag de fan zelfs uit volgens mij.
In Windows ingesteld dat hdds na 5min uitgeschakeld worden.
Vrij standaard in dit soort mediaplayers volgens mij.
Bij dat ding van QNAP heb je dus constant een zoemende 1TB hdd...
Nogmaals, hoe weet je dat het constant is of hoorbaar op 2-3 m afstand? :)

De grote voordelen van dit soort apparaten: het is vele malen gebruiksvriendelijker voor Jantje Consument ("plug and play", afstandsbediening), en ook nog vele malen energiezuiniger dan een PC. Voorbeeldje van hun website:
A remote control with luminous buttons is provided for you to use it easily in the dark. With the on-box VFD display and the controlling buttons on the machine's front panel, you can configure the system or listen to the stored music without turning on the TV.
Dat soort dingen zie ik een PC standaard nog niet zo snel kunnen.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op 23 juli 2024 22:24]

De prijs is redelijk verklaarbaar.
Qnap is dan ook de mercedes in het NAS wereldje, naar mijn mening.

Zij bieden de laatste snufjes, super support, alles steekt grondig en stevig ineen, etc etc.

Ik heb zelf een TS119 waarbij ik normaal eerst wou gaan voor een raidsonic NAS4220 .

Tijdens wat researching vond ik niets anders dan mensen die last en problemen hadden met raidsonic.
Ik heb dan besloten om een bijna 200 euro duurder toestel te kopen en ik heb daar nog geen seconde spijt van!
De prijs is redelijk verklaarbaar.
Qnap is dan ook de mercedes in het NAS wereldje, naar mijn mening.
Ik denk dat QNAP eerder een goede VW is en Synology meer naar Mercedes neigt.
imho. liggen ze toch echt minstens op hetzelfde niveau.
de meerwaarden van de gigabitethernet-poort is volgens mij geen 399 euro waard
Een VF display is iets anders dan een LED display.
Hier zit een VFD in.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.