Zoals de geruchten een week geleden al voorspelden verschijnt World of Warcraft: Cataclysm op dinsdag 7 december op de markt. Cataclysm is de derde uitbreiding van de succesvolle mmog van ontwikkelaar Blizzard Entertainment.
De Amerikaanse ontwikkelaar Blizzard Entertainment maakt bekend dat World of Warcraft: Cataclysm vanaf dinsdag 7 december te koop is. De derde uitbreiding van de mmog kost 35 euro, hoewel er ook een Collector's Edition verschijnt die voor 70 euro te koop is. De game verschijnt voor Windows XP, Vista en 7, en voor Mac OS X. De aankondiging bevestigt de geruchten die nog geen week geleden opdoken.
Uit de bestanden van de laatste bètapatch van de game viel al op te maken dat de uitbreiding op 7 december het licht zou zien. De verwachting was dat Blizzard de verkoopdatum van Cataclysm bekend zou maken op BlizzCon, de fanbeurs die de uitgever jaarlijks organiseert en die op 22 oktober in het Amerikaanse Anaheim begint. Een vertegenwoordiger van Blizzard in Nederland liet tegenover Tweakers.net echter weten dat een aankondiging tijdens BlizzCon te weinig tijd zou overlaten om de release van de uitbreiding in goede banen te leiden. Vooral winkels zouden meer tijd nodig hebben.
Met deze derde uitbreiding neemt Blizzard vooral de gebieden onder handen die bij de release van het spel in 2004 werden geïntroduceerd. De quests die spelers in deze gebieden krijgen voorgelegd worden voor Cataclysm geheel opnieuw ontworpen, zoals lead designer Tom Chilton in een interview met Tweakers.net eerder toelichtte. Daarnaast wordt het spel uitgebreid met een aantal nieuwe zones, waarin spelers van level 80 naar level 85 kunnen doorgroeien.