Volgens de financieel directeur van Electronic Arts wil de uitgever graag games voor Android op de markt brengen, al denkt hij dat het besturingssysteem behoefte heeft aan een App Store. Wat er mis is met de Market Place, maakt hij niet duidelijk.
Eric Brown, de cfo van Electronic Arts, hield een speech tijdens de Deutsche Bank 2010 Technology Conference, waarin hij een rapport aanhaalde van onderzoeksgroep IDC. Daarin wordt gesteld dat het marktaandeel van het Android-platform in de komende jaren sneller zal stijgen dan dat van andere mobiele platforms. De onderzoeker denkt dat het OS van Google in 2014 op een kwart van alle smartphones zal zijn geïnstalleerd, waarmee het Apple ruimschoots zou voorbijstreven. Voor iOS is volgens IDC in 2014 niet meer dan 11 procent weggelegd. Brown denkt daarom dat er in de toekomst veel gaat gebeuren voor Android. "En wij proberen onze mobile business zo te positioneren dat we voordeel kunnen halen uit die trend."
"Ik denk dat de volgende groeiperiode voor Android zal voortkomen uit de ontwikkeling van een equivalent van App Store voor het Android operating system", voegde Brown daar tijdens een vragensessie nog aan toe. "Wij denken dat Android op de lange termijn zijn marktaandeel wel gaat pakken." Die equivalent is er nu al, in de vorm van de door Google beheerde Android Market, maar waarschijnlijk bedoelt Brown dat de huidige versie niet toereikend is, al liet hij niet los wat er aan de Android Market moet worden verbeterd. Er is meer kritiek op de Android Market en diverse partijen zetten een eigen downloadplatform op. De Amerikaanse telco Verizon gaat een eigen App Store voor Android beginnen en het Franse Gameloft biedt zijn mobiele games ook enkel via een eigen kanaal aan.
Toch groeit de belangstelling van game-ontwikkelaars voor Android. Zo is ontwikkelaar id software op zoek naar een Android-programmeur en ook Epic Games zou al aangegeven hebben dat het zijn Unreal Engine naar het OS van Google wil overzetten.