Tip de redactie

Battlefield V krijgt WO2-thema en geen premium pass of betaalde dlc's

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 23:24336 reacties

Dice en Electronic Arts hebben onthuld dat Battlefield V op 19 oktober uitkomt en de Tweede Wereldoorlog als thema heeft. De shooter krijgt geen premium pass of dlc's die moeten worden aangeschaft. Nieuwe maps zijn gratis en een pay-to-winmechanisme is niet aanwezig.

Tijdens de bekendmaking werd al snel duidelijk dat Battlefield V de Tweede Wereldoorlog als thema krijgt. Spelers krijgen onder andere de mogelijkheid om te vechten in Rotterdam, waar de Duitsers zware bombardementen hebben uitgevoerd aan het begin van de oorlog. Daarnaast kunnen spelers in de singleplayermodus War Stories, die ook in Battlefield 1 zat, bijvoorbeeld in de huid kruipen van een vrouwelijke Noorse verzetsstrijder.

Naast de singleplayer krijgt Battlefield V ook een co-op-modus waarbij een speler met drie andere vrienden als paratroopers achter de vijandige linies worden gedropt, waar de groep zich met beperkte middelen en munitie een weg moet zien te vinden naar het doelwit. Wat wapens en uitrusting betreft zijn er vele opties om ze geheel naar eigen smaak aan te passen. Waarschijnlijk gaan deze cosmetische aanpassingen gepaard met microtransacties, al werd daar niets over gezegd.

In de multiplayer keren traditionele modi zoals Conquest terug, maar ook de modus Operations uit Battlefield 1. In Battlefield V zal deze modus nog grootser van opzet zijn, genaamd Grand Operations. Het gaat hierbij om historische gevechten die verschillende modi en maps beslaan en enkele dagen duren. Elke ronde duurt een dag en de resultaten van eerdere dagen hebben invloed op hoe de zaken ervoor staan bij een volgende dag. Als een dag wordt verloren, krijgt je team de volgende dag wellicht minder wapens en munitie om mee te beginnen. Als het na de derde dag een ongelijke strijd is, dan volgt de laatste, vierde dag niet. Tijdens de operaties kunnen spelers unieke beloningen vrijspelen.

Battlefield V Rotterdam concept art
Rotterdam is een van de strijdtonelen in Battlefield V.

Volgens Dice zit er in Battlefield V een vernieuwd bewegingssysteem met nieuwe animaties, al werd daar weinig over verteld. Ook werd benadrukt dat veel kapot kan worden geschoten, wat bijvoorbeeld ook al in Battlefield: Bad Company 2 het geval was. In de nieuwe game kunnen spelers bijvoorbeeld gebouwen kapot schieten en dat gaat niet alleen met explosieven; ook vuurwapens met een zwaar kaliber kunnen schade aanrichten. Een andere vernieuwing is het feit dat spelers uit de support-klasse met een gereedschapskist fortificaties kunnen bouwen, maar ook bijvoorbeeld greppels kunnen graven of mitrailleurposten kunnen opzetten. Andere klassen kunnen dit ook, maar de support-klasse is hier veel beter in.

Wat betreft wapens en voertuigen zullen vele bekende exemplaren te vinden zijn in Battlefield V, zoals de Duitse Tiger-tank, de Sturmtiger of de Britse Churchill-tank. Het Duitse MG-42-mitrailleur ontbreekt evenmin en in de trailer is te zien hoe een Duitse V-1 inslaat.

Er waren maanden geleden al meerdere geruchten dat de nieuwe Battlefield-titel de Tweede Wereldoorlog als thema zou krijgen. Enkele dagen geleden plaatste EA een kort teaserfilmpje waarin de Union Jack van het Verenigd Koninkrijk was te zien en een vlag met het Duitse IJzeren Kruis. Woensdag werd er ook al een afbeelding geplaatst met een soldaat die onder meer de Colt M1911 vasthoudt, een pistool dat in de Tweede Wereldoorlog door de Amerikanen werd gebruikt.

Reacties (336)


Mozilla ondersteunt tweetrapsauthenticatie voor Firefox-accounts

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 21:0334 reacties, submitter: HKLM_

Mozilla is begonnen met het ondersteunen van tweetrapsauthenticatie voor Firefox-accounts. Tot nu toe konden gebruikers het account dat de browser gebruikt voor het synchroniseren van data alleen beveiligen met een wachtwoord.

FirefoxMozilla maakt gebruik van Time-based One-Time Password voor tweetrapsauthenticatie. Daardoor werkt het met verschillende systemen voor het genereren van codes, schrijft de browserbouwer. Gebruikers kunnen onder meer Google Authenticator, Duo en Authy gebruiken om de codes te genereren.

Ook krijgen gebruikers codes om toegang tot het account te herstellen als ze niet meer bij hun authenticatie-toepassing kunnen. Mozilla adviseert gebruikers om die codes op een veilige plek te bewaren.

Firefox-gebruikers kunnen tweetrapsauthenticatie aanzetten in de instellingen van de browser. Als er onder Account Beheren geen optie verschijnt, is het mogelijk om "&showTwoStepAuthentication=true" toe te voegen aan de url om de optie te laten verschijnen.

Reacties (34)


Google lijkt Vertrouwde Plaatsen verwijderd te hebben uit Smart Lock

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 20:14106 reacties

Google lijkt de functie Vertrouwde Plaatsen te hebben verwijderd uit Smart Lock. Veel gebruikers melden dat de optie niet meer beschikbaar is en gebruikers die Vertrouwde Plaatsen hebben toegevoegd, zeggen dat het niet meer werkt.

Google Smart Lock: Vertrouwde Plaatsen wegDe optie was jarenlang beschikbaar in Smart Lock, maar is nu voor veel gebruikers ineens verdwenen, blijkt uit een topic op Android Central. De functie werkte al weken onbetrouwbaar, bleek uit een topic op GoT. Google heeft geen verklaring gegeven waarom de functie verdwenen is. Tweakers heeft kunnen verifiëren dat de optie weg is. Google heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Met Vertrouwde Plaatsen konden gebruikers plekken toevoegen waar ze hun toegangscode maar een enkele keer hoefden in te voeren, waarna de telefoon op die plek ontgrendeld bleef. Dat voorkomt dat mensen als zij bijvoorbeeld thuis zijn elke keer hun code moeten invoeren. Vertrouwde Plaatsen werkt op basis van locatie en niet op basis van bijvoorbeeld wifinetwerken.

Vertrouwde Plaatsen is al jarenlang een onderdeel van Smart Lock, een dienst van Google Play Services waardoor gebruikers hun toestel minder vaak hoeven te ontgrendelen. Dat kan nog wel met Lichaamsdetectie, Veilige Apparaten en Voice Match. De Vertrouwd Gezicht-optie is er bij veel gebruikers ook nog. Het is onbekend hoeveel gebruikers Smart Lock heeft. Omdat het gekoppeld zit aan Play Services, werkt het op elk Android-toestel met Google-diensten.

Reacties (106)


Cisco treft malware aan op routers van onbekend aantal Nederlanders

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 19:57102 reacties, submitter: Drawer

Cisco heeft malware aangetroffen op de routers van een onbekend aantal Nederlanders. De malware staat wereldwijd op mogelijk een half miljoen apparaten. De aanvallers kunnen met de malware de router onklaar maken en zo de internetverbinding van slachtoffers onderbreken.

Cisco bevestigt tegen de NOS dat het de malware heeft waargenomen op routers en nas-systemen in Nederland, maar kan niet zeggen om hoeveel getroffenen het gaat. Het gaat om de malware die Cisco de naam VPNFilter heeft gegeven. Op de site van Cisco's beveilingstak Talos staat meer informatie over de malware.

De malware is in staat om de routers van gebruikers onklaar te maken, waardoor mensen in theorie zonder internetverbinding kunnen komen te zitten. Gebruikers kunnen dat voorkomen door hun routers naar fabrieksinstellingen te herstellen, waardoor het gedeelte van de malware dat routers onklaar kan maken, tijdelijk niet werkt.

Cisco heeft contact opgenomen met de makers van apparaten en details van de malware gedeeld. Omdat de malware al op een half miljoen apparaten staat, heeft het bedrijf details naar buiten gebracht. De Oekraïense overheidsorganisatie SBU gelooft dat de Russische overheid achter de aanval zit, mogelijk voor een aanval tijdens de Champions League-finale zaterdag, meldt Reuters. De malware zou overeenkomsten hebben met malware die eerder uit Rusland kwam. Ook Cisco vermoedt dat de Russische staat achter de aanval zit.

Linksys Mikrotik Netgear Qnap TP-Link
E1200 1016 DGN2200 TS251 R600VPN
E2500 1036 R6400 TS439 Pro  
WRVS4400N 1072 R7000    
    R8000    
    WNR1000    
    WNR2000    

Reacties (102)


Gaminglaptop Acer heeft maximaal Intel Core i9-processor en GTX1070-videokaart

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 19:4345 reacties

Acer heeft de Predator Helios 500 aangekondigd, een gaminglaptop met Intel Core i9-processor en Nvidia GTX1070 voor grafische prestaties. Het 17,3"-lcd heeft een verversingssnelheid van 144Hz en ondersteunt G-Sync.

Het topmodel heeft een Core i9 8950HK met zes cores uit de Coffee Lake-generatie. Omdat de laptop ook Intels Optane-geheugen aan boord heeft, zal er een sticker met Core i9+ op de doos staan. Het ddr4-werkgeheugen heeft een capaciteit van 64GB. Voor de aansturing van externe monitoren heeft de fabrikant er twee usb-c-poorten met Thunderbolt en twee hdmi 2.0-poorten in gezet. Daarnaast zitten er drie usb 3.0-poorten aan de zijkanten en twee 3,5mm-aansluitingen.

Het scherm is een ips-lcd van 17,3", met een resolutie van 3840x2160 pixels of 1920x1080 pixels. De koeling komt van twee AerBlade-ventilatoren en vijf heatpipes. Het toetsenbord heeft rgb-verlichting met ondersteuning voor zestien miljoen kleuren.

De Predator Helios 500 is vanaf juli te koop in de Benelux. De prijs die Acer noemt is 2199 euro, maar daarbij gaat het vermoedelijk om de basis-versie, met mindere specificaties dan de kenmerken die Acer noemt in zijn uitingen. Het is onbekend wat precies de specs en prijzen zijn van de diverse configuraties.

Acer Predator Helios 500Acer Predator Helios 500

Reacties (45)


Acer komt met drie nieuwe Chromebooks

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 19:1631 reacties

Acer heeft op zijn persconferentie in de Amerikaanse stad New York nieuwe Chromebooks aangekondigd. De Chromebook Spin 15 is volgens de fabrikant de eerste convertible-Chromebook met 15,6"-scherm.

De Chromebook Spin 15 is het enige nieuwe model met Chrome OS dat in de Benelux op de consumentenmarkt uitkomt. De laptop heeft een ips-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels en een behuizing met een gewicht van 2,1 kilogram.

Er komen varianten met diverse processors. Zo is er een uitvoering met Intel Pentium N4200, Celeron N3450 en Celeron N3350. Het lpddr3-werkgeheugen heeft een capaciteit van 4GB of 8GB; de processors bieden ondersteuning voor maximaal 8GB. De emmc-opslag heeft een capaciteit van 32GB of 64GB. In de behuizing zitten twee usb-c-poorten met usb 3.1, twee usb-a-poorten met usb 3.0 en een micro-sd-kaartlezer.

Behalve de Chromebook Spin 15 komt Acer ook met de Chromebook 13 en Chromebook Spin 13 voor de zakelijke markt. Die hebben een 13,3"-scherm met een beeldverhouding van 3:2 en een resolutie van 2256x1504 pixels. Ze hebben een aluminium ontwerp met een usb-c-aansluiting aan elke kant voor laden en dataoverdracht, een usb-a-poort en een micro-sd-kaartlezer. Optioneel zit er een Wacom EMR-stylus bij, die gebruikers kunnen opbergen in de behuizing.

De Chromebook 13 Spin heeft een Core i5-8250U of Core i3-8130U aan boord, met 16GB lpddr3-geheugen en maximaal 128GB aan emmc-opslag. De Chromebook 13 moet het doen met een Core i3-8130U of Celeron 3865U, met maximaal 16GB aan lpddr3 en 32GB of 64GB aan emmc-opslag.

De Chromebook 13 Spin en 13 komen vanaf oktober uit voor respectievelijk 699 en 499 euro. De Chromebook 15 Spin is vanaf juli in de Benelux te koop voor een prijs vanaf 449 euro.

Acer Chromebook Spin 13Acer Chromebook Spin 13Acer Chromebook Spin 15Acer Chromebook Spin 15

Reacties (31)


Imec verkleint sram met transistors op basis van verticale nanowires

Door Olaf van Miltenburg, 23 mei 2018 18:564 reacties

Imec heeft surrounding gate transistors op basis van verticaal geplaatste nanowires met goede elektrische eigenschappen gemaakt. Met de transistors kan imec de kleinste sram-cellen tot nu toe fabriceren.

De omvang van een 6T sram-cel met de surrounding gate transistors zou tussen 0,0184 en 0,0205 vierkante micrometer liggen. Het ontwerp is gericht op gebruik van een 5nm-node, maar heeft goede eigenschappen wat betreft de afstand tussen de verticale nanodraden: die bedraagt 50nm.

De surrounding gate transistors zijn met name geschikt voor sram, geheugen dat in tegenstelling tot dram geen verversing nodig heeft en dat in de cache van cpu's zit. De omvang van de 6T sram-cellen is gebaseerd op het oppervlak van de bitcellen van static random-access memory, bestaande uit zes transistors. Sram is duur en beperkt van van omvang, iets waar de vinding van imec in de toekomst wellicht verbetering in aan kan brengen.

Bij de surrounding gate transistors zit de gate volledig om het channel heen, wat volledige controle over het channel mogelijk maakt. De verticale in plaats van horizontale plaatsing zorgt er nu voor dat de omvang en oppervlak afnemen, wat een lager verbruik en hogere snelheden binnen handbereik maakt.

IMEC ITF 2018 surround gate transistors

Voor processors, oftewel logic, is het nieuwe type transistor niet geschikt. Voor processors is de halfgeleiderindustrie wel op zoek naar een alternatief voor finfets. De prestatie van finfets gaan namelijk achteruit bij verdere verkleining van de vinnen, vanwege het kleinere contactoppervlak tussen gate en channel. Met name bij 3nm gaat dit spelen. Om een enkele finfet te vervangen met behoud van prestaties, zouden echter drie surrounding gate transistors nodig zijn, wat de winst op het gebied van oppervlak hier alweer teniet doet. Imec ziet hier meer toekomst in het gebruik van alternatieve materialen voor finfets, nanosheets in plaats van nanowires en iets wat het instituut complementary fets noemt.

Imec voerde het onderzoek uit met het Singaporese bedrijf Unisantis, dat de surrounding gate transistors heeft uitgevonden. Het instituut en het bedrijf maakten de vorderingen bekend tijdens het Imec Technology Forum, dat deze week in Antwerpen plaatsvindt.

Reacties (4)


Acer presenteert 15"-versie van lichte Swift 5-laptop

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 18:2915 reacties

Acer heeft een 15"-versie gepresenteerd van zijn Swift 5-laptop. De laptop heeft een magnesium behuizing en net als de kleinere versie weegt hij volgens de fabrikant minder dan een kilogram. De exacte prijs en releasedatum zijn nog niet bekend.

De grotere versie heeft een 15,6"-scherm met een fullhd-resolutie. Het gaat om een touchscreen. Er komt ook een 4k-variant. De behuizing is van een legering van magnesium en lithium aan de boven- en onderkant en magnesium en aluminium naast het touchpad. In de behuizing zit een usb-c-poort, twee usb-a-poorten, een hdmi-aansluiting. Ook zit er een sd-kaartlezer op de laptop en een vingerafdrukscanner die werkt met Windows Hello.

Er komen varianten met diverse Intel Core-processors van de achtste generatie, gecombineerd met ddr4-geheugen met een capaciteit van maximaal 16GB en ssd's tot 1TB. De wifi-chip ondersteunt 802.11ac met 2x2 MiMo. De prijzen en releasedata van configuraties zijn nog niet bekendgemaakt, maar hij zal de fabrikant zegt tegen Tweakers dat de Swift 5 pas in het najaar op de markt zal verschijnen.

Acer Swift 5 15,6"

Reacties (15)


Sony wil PlayStation 5 op zijn vroegst in 2021 uitbrengen

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 17:28144 reacties, submitter: VirinR

Sony wil de PlayStation 5 op zijn vroegst in 2021 uitbrengen. Dat zegt de directeur van de PlayStation-divisie van het Japanse elektronicabedrijf in een interview. Eerder ging het gerucht dat Sony de console in 2020 wilde uitbrengen.

Sony wil minstens drie jaar wachten om 'zich voor te bereiden op de volgende stap', zegt Tsuyoshi Kodera in een interview met The Wall Street Journal, dat via een archiefsite te raadplegen is. "We gebruiken de komende drie jaar om te hurken, om zo in de toekomst hoger te kunnen springen." Kodera geeft verder geen details over de specs of features van de komende console.

Wel zegt de topman dat het bedrijf kijkt hoe draagbaarheid in het apparaat kan komen. Sony bracht zes jaar geleden de PS Vita uit, maar het wil zich niet beperken tot een apparaat dat alleen een handheld is. "We hebben een breder perspectief nodig dan dat, want zoveel dingen zijn nu verbonden met internet." De vorig jaar verschenen Nintendo Switch functioneert als console thuis, maar is ook bruikbaar als handheld voor onderweg.

Als de PS5 in 2021 zou verschijnen, is dat de langste periode tussen twee generaties consoles van Sony tot nu toe. Tussen de PS3 en PS4 zat zeven jaar. De PS4 kwam in 2013 uit. Wel bracht Sony met de PS4 Pro in 2016 een tussentijdse upgrade uit. Eerder ging het gerucht dat Sony voor de PS5 mikte op een release in 2020.

PlayStation 4 Pro
PS4 Pro

Reacties (144)


Facebook voegt diensten vakmensen toe aan Marketplace in VS

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 17:1326 reacties

Facebook gaat samen met derde partijen de diensten van vakmensen die klussen in en om het huis kunnen doen, opnemen in Marketplace. Dat gebeurt in de komende weken vooralsnog alleen in de VS. Facebook Marketplace was tot nu toe bedoeld voor fysieke producten.

Facebook zegt samen te werken met Porch, Handy en HomeAdvisor, moederbedrijf van het Nederlandse Werkspot. Het gaat om honderdduizenden vaklui in de Verenigde Staten, die vindbaar zullen zijn via Marketplace. Er komt bovendien een waarderingssysteem en Marketplace zal reviews laten zien van andere klanten van de vakmensen. Communicatie verloopt via Messenger.

Volgens Facebook is de stap logisch, omdat veel mensen via het sociale netwerk advies vragen over het vinden van de juiste vaklui voor klussen in en om het huis. Het is onbekend of en wanneer de functie in andere landen beschikbaar komt.

Marketplace is een dienst van Facebook voor het kopen of verkopen van tweedehandsspullen. De dienst is sinds vorig jaar zomer ook beschikbaar in de Benelux.

Facebook Marketplace vakmensen

Reacties (26)


Apple zet site online waar gegevens uit account zijn te downloaden

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 16:3186 reacties

Apple heeft een site online gezet, waarop gebruikers gegevens uit alle Apple-diensten kunnen downloaden. Ook kunnen gebruikers daarop hun account deactiveren of verwijderen. Apple heeft de site online gezet vanwege de Europese verordening AVG.

De site is te vinden via privacy.apple.com en na het inloggen staat daar een optie om alle aan het account gelinkte gegevens te downloaden. Daarbij gaat het onder meer om iCloud-gegevens als contacten, verbeteringen aan kaarten die gebruikers hebben doorgestuurd, gesynchroniseerde notities, reparatieverzoeken en meer. Standaard staan elementen als foto's uitgevinkt om de bestandsgrootte binnen de perken te houden.

Na het indienen van het verzoek is het niet meteen mogelijk om de gegevens te downloaden. Apple belooft te mailen als de download klaarstaat. Dat kan volgens de fabrikant tot zeven dagen in beslag nemen. Het is onduidelijk of het inderdaad zo lang zal duren.

Apple moet de gegevens downloadbaar maken vanwege de AVG, de Europese privacyrichtlijn die vrijdag van kracht wordt. Volgens die richtlijn hebben Europese burgers het recht om alle data die bedrijven van hen hebben, op te vragen. Andere online diensten als Facebook en Google hebben deze dienst al langer online staan. De site werkt alleen voor Europese gebruikers, schrijft 9to5 Mac.

Apple Privacy-siteApple Privacy-siteApple Privacy-siteApple Privacy-site

Reacties (86)


Zusterbedrijf OnePlus zegt op 12 juni fullscreen-smartphone te presenteren

Door Arnoud Wokke, 23 mei 2018 15:5871 reacties

Smartphonemaker Vivo, zusterbedrijf van Oppo en OnePlus, heeft een uitnodiging de deur uitgedaan voor de presentatie van een smartphone die aan de voorkant vrijwel helemaal uit scherm zou bestaan. Vivo toonde eerder al een prototype van zo'n toestel.

Vivo laat het toestel zien in een video en houdt een evenement in de Chinese stad Shanghai over drie weken, meldt Android Authority. Het gaat vermoedelijk om een commercieel verkrijgbare versie van het prototype dat Vivo Apex noemde en dat de fabrikant op telecombeurs Mobile World Congress in Barcelona liet zien.

Daarbij heeft Vivo de notch overbodig gemaakt door de frontcamera uit de behuizing te laten komen als hij nodig is via een motor. Bij het prototype zaten ook de licht- en nabijheidssensor bij de frontcamera, waardoor bijvoorbeeld automatische helderheid alleen werkt als de frontcamera is uitgeschoven. De vingerafdrukscanner van de Apex zit achter het scherm.

Veel telefoonmakers hebben in de zoektocht naar de fullscreen-smartphone gekozen voor een inkeping in het scherm. Onder meer de Essential Phone, iPhone X en recentelijk de Asus Zenfone 5, LG G7 ThinQ en de OnePlus 6 doen het op die manier.

Vivo is niet de enige die de presentatie van een fullscreen-smartphone in de planning heeft staan voor juni. Lenovo wil de Z5 laten zien, een telefoon met een voorkant van alleen maar scherm en een relatieve schermgrootte van, volgens de fabrikant, meer dan 95 procent. Huidige smartphones komen uit tussen 75 en 85 procent.

Vivo Apex Save the Date

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (71)


Moederbedrijf TP-Vision mag audioproducten onder merknaam Philips uitbrengen

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 15:1673 reacties, submitter: sambalbaj

Philips heeft het bedrijf TPV Technology een licentie gegeven om met de Philips-merknaam koptelefoons, soundbars en andere audio-apparaten uit te brengen. De licentie was in handen van gitaarmaker Gibson, maar een dochter van dit bedrijf, die de licentie beheerde, ging onlangs failliet.

Philips heeft een overeenkomst met het Chinese TPV Technology gesloten, waardoor dit moederbedrijf van TP-Vision vanaf 1 juni tot eind 2023 het exclusieve recht heeft om de Philips-merknaam te gebruiken voor de verkoop van audio- en videoproducten en accessoires. Geen van de partijen heeft financiële details van de overeenkomst bekendgemaakt. Het in Amsterdam gevestigde TP-Vision maakt al onder andere televisies onder de Philips-merknaam.

Tot nu toe had Gibson Innovations de beschikking over de Philips-licentie, maar dit bedrijf ging onlangs failliet. Dit bedrijf is de voormalige audiotak van Philips, die in 2014 voor 135 miljoen euro werd gekocht door Gibson Brands, een Amerikaanse gitarenbouwer. Dit moederbedrijf heeft in de VS uitstel van betaling aangevraagd, mede omdat het door aankopen zoals die van Philips' voormalige audiotak enorme schulden heeft opgebouwd. De gitarenmaker probeert onderdelen zoals Gibson Innovations af te stoten.

Het Eindhovens Dagblad meldde enkele dagen geleden dat in het contract tussen Philips en Gibson Innovations staat dat laatstgenoemde tot 2021 het exclusieve recht heeft om de audio-apparaten uit te brengen. Een woordvoerder van Philips zei toen dat werd onderzocht over Gibson Innovations de rechten op de merknaam kon verkopen. Waarschijnlijk is dat nu gebeurd, aangezien de licentie in handen van TPV komt. Nu Gibson Innovations niet meer over licentie beschikt, lijkt de kans op een doorstart of overname klein. Zaterdag zei de curator dat er een gegadigde was voor een eventuele overname.

Philips SHB9850NC koptelefoon

Reacties (73)


EA neemt streamingtechologie en personeel van cloudgamingbedrijf over

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 14:2766 reacties, submitter: Kenneloth

Electronic Arts heeft de cloudgamingtechnologie van een dochter van het Israëlische bedrijf GameFly overgenomen. Ook het personeel gaat mee naar de game-uitgever. EA wil hiermee zijn positie in cloudgaming versterken.

Electronic Arts heeft niet bekendgemaakt voor welk bedrag het de technologie en het bijbehorende personeel heeft overgenomen. De uitgever zegt met de aankoop zijn capaciteiten en expertise op het gebied van cloudgaming te willen verdiepen. Door de overname zou het mogelijk worden om nieuwe manieren te onderzoeken om spelers toegang te geven tot games vanaf welk apparaat dan ook, aldus EA. De overname is inmiddels afgerond.

Vorig jaar zei de financiële topman van Electronic Arts, Blake Jorgensen, dat zijn bedrijf aan een streamingdienst voor games werkt. Deze zou binnen een paar jaar operationeel moeten zijn. Daarvoor werkt het bedrijf samen met een niet nader genoemde partner. Het is niet duidelijk of GameFly of de overgenomen GameFly-dochter deze partner is. Het door EA overgenomen team is verantwoordelijk voor het ontwikkelen van de GameFly-streamingdienst voor games. Deze streamingdienst is niet overgenomen door EA, enkel de technologie en de makers.

Gamefly

Reacties (66)


Britse minister wil dat 15 miljoen gebouwen in 2025 glasvezelaansluiting hebben

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 13:5750 reacties

De Britse minister van Financiën, Philip Hammond, heeft in een speech aangekondigd dat hij zich hard gaat maken om ervoor te zorgen dat tegen 2025 de meeste bedrijven en particulieren over een glasvezelaansluiting beschikken.

Hammond wil dat er in 2025 in totaal 15 miljoen gebouwen op een glasvezelnetwerk zijn aangesloten, zo schrijft onder meer The Guardian. Het gaat dan om fttp, ofwel ftth, waarbij een glasvezelkabel direct vanuit een isp naar het huis van een consument of het gebouw van een bedrijf loopt.

Om deze aantallen te halen zal er nog flink wat werk verzet moeten worden. Hammond stelt dat er jaarlijks twee miljoen glasvezelaansluitingen moeten bijkomen. Alleen dan kan het gestelde doel van 15 miljoen aangesloten huizen en bedrijven in 2025 worden gehaald.

De Britse overheid gaat deze niet plannen opleggen, maar is van plan om gunstige voorwaarden te creëren voor marktpartijen. Uiteindelijk moet dat leiden tot een volledig dekkend landelijk glasvezelnetwerk in 2033.

De minister stelt dat deze investeringen in glasvezel noodzakelijk zijn om een leider op technologiegebied te kunnen blijven. Op dit moment doet het Verenigd Koninkrijk het op Europees niveau niet heel goed op het vlak van de internetsnelheid. Zo is de gemiddelde internetsnelheid in Nederland is ongeveer twee keer zo hoog en in het Verenigd Koninkrijk is nu nog nauwelijks glasvezel aanwezig.

Reacties (50)


Zeeuwse provider Delta verhoogt per 1 juli prijzen van alle abonnementen

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 12:20210 reacties

De Zeeuwse provider Delta verhoogt de prijzen van alle abonnementen. Het goedkoopste abonnement waar alleen tv en internet in zitten gaat van 38 naar 41,50 euro, terwijl het duurste all-in-abonnement van 75,50 euro naar 78 euro gaat. Dat blijkt uit de info die Delta online heeft gezet.

De prijsverhogingen worden op 1 juli doorgevoerd. Delta zegt dat het door de prijsverhogingen kan blijven investeren in de producten en de dienstverlening. De provider zegt dat het internetgebruik jaarlijks met veertig procent stijgt en dat het om mee te groeien op vijftienduizend plekken in Zeeland nieuwe apparatuur gaat plaatsen. Verder meldt Delta dat de inkoopprijzen en de inflatie andere factoren zijn die aan de prijsstijgingen hebben bijgedragen.

De prijsstijgingen gaan in de meeste gevallen gepaard met verhoogde download- en uploadsnelheden, behalve bij de duurste pakketten. Het duurste all-in-abonnement en het duurste abonnement voor tv en internet behouden een downloadsnelheid van 400Mbit/s en een uploadsnelheid van 15Mbit/s. De overige abonnementen krijgen wel snelheidsverhogingen, die vooral bij de goedkoopste abonnementen relatief groot zijn.

Ook de beltarieven worden gewijzigd en gaan omhoog. Het tarief voor bellen per minuut gaat omhoog van 0,12 naar 0,13 euro. Ook worden de verschillende belbundels iets duurder. Zo gaat de basisbundel van 17 naar 18,45 euro en komt er bij de twee andere op dit moment verkochte belbundels 25 cent op de maandelijkse prijs.

Delta TV&Internet
Budget
TV&Internet
Instap
TV&Internet
Premium
TV&Internet
Super
Alles-in-1
Instap
Alles-in-1
Premium
Alles-in-1
Super
Prijs tot 1 mei '17 €36 €44,95 €52,50 €67,25 €49,95 €57,50 €72,25
Prijs nu €38 €47 €56 €70 €52,50 €61,50 €75,70
Prijs per 1 juli €41,50 €50,50 €59,50 €73,50 €55 €64 €78
Internet nu 20/2 Mbit/s 50/4 150/15 400/15 80/4 150/15 400/15
Internet per 1 juli 50/5 Mbit/s 100/5 200/15 400/15 100/5 200/15 400/15

Reacties (210)


Samsung brengt Galaxy J6-smartphone uit voor 269 euro

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 11:5762 reacties

Samsung heeft de Galaxy J6-smartphone geïntroduceerd. Het budgettoestel gaat 269 euro kosten en komt in juni beschikbaar. De telefoon beschikt over een oledscherm en krijgt een Exynos 7870-soc.

Het 5,6"-scherm heeft een resolutie van 1480 x 720 pixels. De op Samsungs eigen 14nm-FinFet-procedé gemaakte Exynos 7870-soc beschikt over acht Cortex A53-kernen die op maximaal 1,6GHz draaien en de gpu is een Mali T830. Deze soc zat ook al in de J5 en de J7, die vorig jaar zijn uitgebracht.

Het toestel heeft een vingerafdrukscanner op de achterkant en beschikt over 3GB werkgeheugen. Voor interne opslag is er 32GB beschikbaar, maar dat kan worden uitgebreid met een micro-sd-kaartje van maximaal 256GB. Er is geen usb-c-aansluiting aanwezig; de J6 beschikt nog over een micro-usb-aansluiting.

De Samsung Galaxy J6 heeft een dertienmegapixelcamera aan de achterkant met een diafragma van f/1.9. De frontcamera is een exemplaar van acht megapixel en beschikt eveneens over een lens met een diafragma van f/1.9.

De J6 meet 149 x 70 x 8 mm, heeft een accu met een capaciteit van 3000mAh en draait op Android 8.0. De smartphone komt uit in een zwarte, goude en lichtpaarse kleur, en gaat 269 euro kosten. Er is ook een variant van de J6 met 4GB ram en 64GB opslaggeheugen, maar het is onduidelijk of deze ook in de Benelux uitkomt.

Samsung J6Samsung J6

Reacties (62)


Drie Yakuza-titels krijgen in Japan remaster op PlayStation 4

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 11:2416 reacties

Sega gaat drie eerder uitgebrachte games uit de Yakuza-reeks opnieuw uitbrengen voor de PlayStation 4. Het gaat om remasters van Yakuza 3, 4 en 5. Vooralsnog komen ze alleen in Japan uit.

Volgens het Japanse magazine Weekly Famitsu komt de remaster van Yakuza 3 uit op 9 augustus, terwijl Yakuza 4 in de herfst beschikbaar komt. De remaster van Yakuza 5 volgt ergens in de lente van 2019. De remaster van Yakuza 3 zou al bijna af zijn. Sega heeft al een remaster van de eerste titel uit de serie beschikbaar op de PlayStation: Yakuza Kiwami. Yakuza Kiwami 2, een remaster van de tweede game uit de serie, komt in augustus uit.

Elke opgepoetste versie van de originele Japanse rpg's zal in ieder geval full-hd-resoluties ondersteunen en een maximale framerate van 60fps. Het is nog niet duidelijk of de opgepoetste versies van de drie Yakuza-games ook buiten Japan worden uitgebracht. Sega heeft daar nog niets over gezegd, maar gelet op het in het Westen goed ontvangen Yakuza 6: The Song of Life, is de kans aanwezig dat ze ook internationaal worden uitgebracht.

Yakuza 4

Reacties (16)

Lees meer

Sega kondigt nieuwe Yakuza-game aan
Sega kondigt nieuwe Yakuza-game aan Nieuws van 25 augustus 2014

Europarlementariër richt vakbond op voor invloed op datagebruik techbedrijven

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 11:0487 reacties

De Nederlandse Europarlementariër Paul Tang heeft een vakbond opgericht waarmee hij wil bereiken dat gebruikers van bijvoorbeeld Facebook en Google meer inzicht en invloed krijgen in wat deze bedrijven met onze gegevens doen.

De PvdA-politicus ziet ons als 'datawerkers', omdat we bedrijven als Facebook en Google voeden met onze gegevens, zo meldt NRC. Vanuit die context vindt hij het redelijk om betere arbeidsvoorwaarden te vragen. Zo vraagt hij zich af waarom het niet mogelijk is om in Facebook een tijdlijn te hebben zonder advertenties en wil hij inzicht in hoe Google de volgorde van de zoekresultaten rangschikt.

De vakbond, genaamd Datavakbond, is volgens Tang noodzakelijk omdat toezichthouders, zoals de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens, niet voldoende zijn. "Die organisatie kan alleen de wet naleven. Wat wij willen, is nieuwe eisen op tafel leggen. Door veel mensen te verzamelen kunnen we een hindermacht en uiteindelijk gesprekspartner van Google en Facebook worden."

De nieuwe vakbond hoopt veel vrijwilligers en leden te kunnen werven; voor hen is aanmelden voorlopig gratis. De Datavakbond wil ook getroffen leden, van wie de privacy is geschonden, helpen en iets doen aan de bewustwording bij consumenten, bijvoorbeeld door middel van demonstraties. Eventueel wil Tang dat zijn vakbond leden oproept om collectief te stoppen met het aanleveren van data aan techbedrijven, om zo de druk op te voeren.

Reacties (87)


'ZTE heeft minstens 3,1 miljard dollar verloren door sancties VS'

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 10:3467 reacties

Bloomberg meldt op basis van niet nader genoemde bronnen dat de Chinese smartphonemaker ZTE heeft berekend een verlies van zo'n 3,1 miljard dollar te hebben geleden door de ingestelde Amerikaanse sancties.

Ondanks het forse verlies zou ZTE hoopvol zijn dat er op korte termijn een deal met de Amerikaanse overheid kan worden gesloten. Het bedrijf heeft volgens de bronnen een plan klaarliggen om stilgelegde fabrieken meteen weer te starten zodra de VS het handelsverbod voor Amerikaanse bedrijven opheft. Volgens dit verbod mogen zij zeven jaar lang geen componenten meer leveren aan ZTE. De fabrikant wilde geen commentaar geven aan Bloomberg.

President Trump zou met de Chinese overheid werken aan een deal waarbij het importverbod wordt opgeheven, terwijl China het management en de directie van ZTE zou vervangen. Ook moet ZTE volgens deze overeenkomst een boete van 1,3 miljard dollar betalen.

Of het zover komt, is de vraag. Er is in het Amerikaanse Congres veel weerstand tegen Trumps voorstel. Volgens politici van beide zijden is Trump gezwicht voor Chinese druk en heeft ZTE toegegeven tegen Iran ingestelde sancties te hebben geschonden. In het door de Republikeinen gedomineerde Huis van Afgevaardigden wordt een voorstel overwogen om de verkoop van producten van Chinese bedrijven zoals ZTE en Huawei te verbieden, totdat inlichtingendiensten zeggen dat de producten veilig zijn.

Reacties (67)


HTC brengt U12+-smartphone uit voor 799 euro

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 10:02127 reacties

HTC heeft de U12+-smartphone officieel onthuld. Het nieuwe toestel gaat 799 euro kosten en krijgt onder andere met Edge Sense 2 een nieuwe aanraakfunctie waarmee gebruikers een verkleind scherm kunnen oproepen dat eenvoudiger met één hand is te bedienen.

De HTC U12+ is volgens de fabrikant in staat te bepalen welke hand wordt gebruikt. Gebruikers kunnen door middel van een dubbele aanraking op de plaats waar je normaal ook knijpt, een minischerm oproepen zodat het toestel beter is te bedienen met één hand. Standaard kan de schermweergave worden verkleind door twee keer te tikken op de zijkant met de duim.

Door te knijpen kunnen bijvoorbeeld foto's worden gemaakt of kan een stemassistent worden opgeroepen. Daarnaast beschikt de telefoon over een softwarematige functie die ervoor zorgt dat de schermoriëntatie niet van portrait- naar landscapemodus gaat op ongewenste momenten. Op het moment dat een gebruiker bijvoorbeeld in bed ligt zou hiermee voorkomen moeten worden dat het scherm kantelt. Ook kan hiermee worden voorkomen dat het scherm dimt.

De smartphone draait op een Qualcomm Snapdragon 845-soc met een geheugen ter grootte van 6GB. De opslag heeft een capaciteit van 64GB of 128GB, afhankelijk van de variant. De telefoon heeft een 6"-lcd met een resolutie van 2880x1440 pixels en in tegenstelling tot veel andere Android-smartphones van de afgelopen maanden beschikt hij niet over een inkeping in het display.

De U12+ heeft een dubbele camera aan de achterkant. De primaire camera heeft een resolutie van twaalf megapixels, een sensor met 1,4 micron grote pixels en een lens met een diafragma van f/1.75. De secundaire 16MP-camera heeft een telelens met een diafragma van f/2.6 die objecten 1,85x dichterbij brengt. Aan de voorkant zit ook een dubbele camera.

Er zit een vingerafdrukscanner aan de achterkant van de behuizing. Audio verloopt via usb-c en een 3,5mm-jack ontbreekt dus. Die aansluiting, met ondersteuning voor usb 3.1, zit aan de onderkant. De telefoon meet 156x74mm, is 8,7mm dik enb weegt 188 gram. Het toestel draait op Android 8.0 en beschikt over een accu met een capaciteit van 3500mAh. De U12+ komt in de tweede helft van juni uit.

Behuizing HTC U12+

Reacties (127)


Nieuw algoritme laat zelfrijdende auto beter van rijbaan wisselen

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 09:10321 reacties

Onderzoekers van het Amerikaanse MIT hebben een algoritme ontwikkeld dat zelfrijdende auto's meer zoals mensen van rijbaan laat wisselen. Tot nu toe gebeurde dat bij zelfrijdende auto's nog veelal op basis van statische informatie.

Het nieuwe algoritme van de onderzoekers moet zelfrijdende auto's in staat stellen om vaker sneller en agressiever van rijbaan te veranderen, waarbij de beslissing om van baan te wisselen wordt gemaakt op basis van direct beschikbare, actuele informatie. Het gaat bij het algoritme om de minimale informatie die een zelfrijdende auto nodig heeft om als het ware op een menselijke wijze van baan te veranderen.

Volgens de onderzoekers zijn de meeste bestaande algoritmes niet toereikend, omdat er twee nadelen aan kleven. Zo zijn er algoritmes die geheel gebaseerd zijn op gedetailleerde statische modellen van de omgeving van het rijden. Deze zijn lastig om spontaan en direct te analyseren. Er zijn ook modellen die zo simpel zijn dat het alleen leidt tot conservatieve, voorzichtige, onpraktische beslissingen, wat vaak uitmondt in de beslissing om toch maar niet van baan te veranderen.

Het nieuwe model van de MIT-onderzoekers gaat uit van bufferzones om het voertuig. Deze techniek wordt al gebruikt in bestaande algoritmes, maar volgens de wetenschappers wordt dit beperkt tot het vooraf berekenen van de zones. Het MIT-algoritme gebruikt ook deze techniek, maar als het leidt tot onmenselijke beslissingen, dan worden in real time nieuwe bufferzones berekend. Vooral in druk verkeer is volgens de onderzoekers alleen het gebruik van vooraf berekende zones te beperkend.

Het algoritme is in een simulatie met zestien autonoom rijdende auto's getest. Elke auto werd daarbij ingesteld op een afwijkend risicoprofiel, zodat er verschillende rijstijlen uit voortkwamen. De auto's reden allemaal naast elkaar zonder conflicten of botsingen. Het onderzoek wordt op de International Conference on Robotics and Automation gepresenteerd.

MIT algoritme rijbaan wisselen

Reacties (321)


'TSMC is begonnen met massaproductie van volgende generatie iPhone-socs'

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 08:2029 reacties

Persbureau Bloomberg meldt op basis van bronnen dat de Taiwanese chipbakker TSMC is begonnen met de massaproductie van de volgende generatie socs die in iPhones zullen komen die later dit jaar worden uitgebracht.

Het persbureau zegt zich te baseren op bronnen die bekend zijn met informatie over het productieproces. Het zou onder andere gaan om de nieuwe A12-soc, die naar verluidt op 7nm wordt geproduceerd. TSMC maakte eind april bekend dat de massaproductie van 7nm-chips is begonnen en Apples komende A12-soc hoort daar vrijwel zeker bij. De bronnen wilden niet bij naam genoemd worden en Apple en TSMC hebben niet gereageerd op verzoeken om commentaar te geven.

Huidige socs van Apple, zoals de A11 Bionic uit de iPhone X en de A10X die bijvoorbeeld in iPad Pro-modellen zit, zijn door TSMC gemaakt op een 10nm-procédé. De A10 voor de iPhone 7 werd gefabriceerd op de 14- 16nm-procedés van Samsung en TSMC.

Woensdag maakte Samsung bekend dat het in de tweede helft van dit jaar klaar is voor de productie van zijn 7LPP-procedé voor chips, waarbij LPP staat voor low power plus. In de eerste helft van 2019 zou de productie daadwerkelijk op gang moeten komen. Het Koreaanse bedrijf begon eind november vorig jaar met de massaproductie van de tweede generatie 10nm-chips. Onder andere de Qualcomms Snapdragon 845 en de Exynos-9810-soc zijn volgens dit procédé gemaakt.

Reacties (29)


FBI: er waren veel minder versleutelde smartphones die onderzoeken belemmerden

Door Joris Jansen, 23 mei 2018 07:4959 reacties

De Amerikaanse inlichtingendienst zei eerder dat er in 2017 in totaal 7800 apparaten waren waarvan de inhoud niet te achterhalen was door de toepassing van encryptie. De dienst geeft nu toe dat dat onjuist is; het gaat waarschijnlijk om veel minder toestellen.

De FBI heeft in een verklaring gezegd dat het programmeerfouten heeft gemaakt waardoor het getelde aantal smartphones waarvan de inhoud door encryptie buiten bereik bleef, veel hoger uitkwam dan daadwerkelijk het geval was. De dienst gebruikte hiervoor drie databases, waarbij dezelfde telefoons meerdere keren werden geteld.

Volgens The Washington Post gaat het waarschijnlijk om een aantal van tussen de 1000 en 2000; de FBI zegt nog geen accuraat aantal te kunnen geven van de afgesloten, versleutelde telefoons die zijn ontvangen en in beslag genomen in het kader van strafrechtelijke onderzoeken. Critici vonden het gecommuniceerde aantal van 7800 al merkwaardig, aangezien er in 2016 volgens de FBI slechts 880 gevallen waren van telefoons waarvan de inhoud ontoegankelijk was door encryptie. Het is niet duidelijk of dat aantal wel juist is.

Een functionaris van de FBI schatte eerder dat het werkelijke aantal ongeveer op 1200 uitkomt, maar volgens bronnen van de krant zal dat cijfer waarschijnlijk veranderen op basis van een nieuw intern onderzoek, dat nog enkele weken kan duren.

Ondanks het verkeerde cijfer herhaalt de FBI de ernst van het probleem. Volgens de dienst tasten inlichtingendiensten en opsporingsorganisaties door het toenemende gebruik van encryptie steeds vaker in het duister over onder andere de communicatie van verdachten.

Reacties (59)