Alibaba heeft een autonoom rijdende bezorgrobot met de naam G Plus onthuld. Het onbemande voertuig is van solid-state lidars voorzien. Deze moeten autonome voertuigen op termijn goedkoper maken.
Volgens Alibaba is de G Plus in te zetten als rijdend afhaalstation, waarbij het voertuig voor komt rijden en de ontvanger van een pakketje zijn bezorging na het invoeren van een pincode kan vrijgeven in de laadruimte. De maximale snelheid van het voertuig is 15 kilometer per uur. Zodra de bezorgrobot mensen in de omgeving detecteert, rijdt deze op 10 kilometer per uur. Alibaba wil de massaproductie eind dit jaar beginnen.
Het gaat om het eerste in de praktijk ingezette voertuig dat beschikt over een solid-state lidar. De meeste autonoom rijdende voertuigen hebben momenteel een systeem voor Light Detection And Ranging of Laser Imaging Detection And Ranging, waarvan de werking berust op de reflectie van laserlicht. De huidige systemen hebben vrijwel allemaal bewegende onderdelen.
De G Plus heeft lidars van het Chinese bedrijf RoboSense die geen bewegende onderdelen hebben, wat de betrouwbaarheid moet vergroten en de prijs op termijn flink kan verlagen. Bij de RS-LiDAR-M1Pre van RoboSense berust de werking op een micro-elektromechanisch systeem in combinatie met een laser die op een oscillerende microspiegel is gericht. De spiegel weerkaatst het licht naar een lens, die het verspreidt voor het brede blikveld dat nodig is voor autonoom rijden.
De RS-LiDAR-M1Pre heeft een bereik van tweehonderd meter, een field of view van 63° bij 20°, een resolutie van 0,09° bij 0,2° en een verversingssnelheid van 20fps. Volgens RoboSense zijn er slechts enkele laserzenders en -ontvangers nodig om de mems-microspiegel in beide richtingen te scannen. Voor traditionele lidars zouden er meer dan honderd nodig zijn om hetzelfde effect te sorteren.