Apple heeft een site online gezet, waarop gebruikers gegevens uit alle Apple-diensten kunnen downloaden. Ook kunnen gebruikers daarop hun account deactiveren of verwijderen. Apple heeft de site online gezet vanwege de Europese verordening AVG.
De site is te vinden via privacy.apple.com en na het inloggen staat daar een optie om alle aan het account gelinkte gegevens te downloaden. Daarbij gaat het onder meer om iCloud-gegevens als contacten, verbeteringen aan kaarten die gebruikers hebben doorgestuurd, gesynchroniseerde notities, reparatieverzoeken en meer. Standaard staan elementen als foto's uitgevinkt om de bestandsgrootte binnen de perken te houden.
Na het indienen van het verzoek is het niet meteen mogelijk om de gegevens te downloaden. Apple belooft te mailen als de download klaarstaat. Dat kan volgens de fabrikant tot zeven dagen in beslag nemen. Het is onduidelijk of het inderdaad zo lang zal duren.
Apple moet de gegevens downloadbaar maken vanwege de AVG, de Europese privacyrichtlijn die vrijdag van kracht wordt. Volgens die richtlijn hebben Europese burgers het recht om alle data die bedrijven van hen hebben, op te vragen. Andere online diensten als Facebook en Google hebben deze dienst al langer online staan. De site werkt alleen voor Europese gebruikers, schrijft 9to5 Mac.