Tip de redactie

Introductie 55nm-versie Geforce GTX 280 eind augustus

Door Hielko van der Hoorn, 11 augustus 2008 20:2766 reacties

Nvidia zal eind augustus, tijdens het Nvision-evenement, de 55nm-versie van de Geforce GTX 280 introduceren. Door het kleinere productieprocedé kan de chip goedkoper geproduceerd worden en tegelijkertijd hogere kloksnelheden halen.

Bij de introductie van de GTX 260 en 280, twee maanden geleden, verbaasde Nvidia door de 1,4 miljard transistors tellende chip te bouwen met een 65nm-procedé. Vanwege het grote aantal transistors kunnen maximaal 94 GT200-chips uit een enkele 300mm-wafer gezaagd worden, waarmee Nvidia de grootste chip heeft ontworpen die ooit geproduceerd is door fabricagepartner Tsmc. Door het gebruik van het 55nm-procedé kunnen meer chips uit een wafer gezaagd worden, waardoor de productiekosten dalen. Tevens zullen de kloksnelheden omhoog kunnen terwijl het energieverbruik daalt.

De 55nm-GT200 wordt niet de eerste chip van nVidia die met dit productieprocedé gebakken is. Het bedrijf heeft al kunnen oefenen met de Geforce 9800 GTX+, die in juni werd geïntroduceerd. De 55nm-GTX 280 zal het moeten opnemen tegen de Radeon HD 4870 X2 die morgen aangekondigd zal worden. Aangezien Nvision plaatsvindt van 25 augustus tot 27 augustus zal er nog twee weken gewacht moeten worden voordat nVidia's antwoord geïntroduceerd zal worden, indien de geruchten kloppen. Vooralsnog zijn specificaties zoals kloksnelheden, de naam en de prijs nog onbekend.

Wafer met 65nm GT200-chips

Reacties (66)

Lees meer


VIA stopt met chipsets voor andermans cpu's

Door Hielko van der Hoorn, 11 augustus 2008 19:3239 reacties

VIA heeft laten weten niet langer chipsets voor anderen te zullen maken. De aankondiging komt niet onverwacht aangezien de geruchten over VIA's vertrek al langer de ronde doen. Het bedrijf blijft wel chipsets maken voor zijn eigen cpu's.

VIA chipsets met logoDe motivatie achter de keuze van VIA om niet langer chipsets te ontwikkelen voor derde partijen, is het feit dat Intel bijna alle chipsets voor Intel-processors levert, en dat AMD - sinds de aankoop van ATI - in dezelfde richting beweegt. Richard Brown, vice president of corporate marketing, stelt in Custom PC dat VIA al eerder verwachtte dat de markt voor chipsets van derde partijen zou verdwijnen. Daarom zou het bedrijf in de x86-processormarkt zijn gestapt om zo een compleet platform te kunnen aanbieden. VIA zal zich gaan richten op zijn Nano-cpu en bijbehorende chipset, waarmee het de concurrentie met Intels Atom aan wil gaan.

De geruchten over VIA's vertrek van de chipsetmarkt doen sinds eind vorig jaar de ronde, toen de Digitimes berichtte dat Chewei Lin, vice-president en algemeen manager van VIA's platformafdeling, bij zijn vertrek het complete chipsetteam met zich mee zou nemen. Vorige week doken bovendien geruchten op dat Nvidia van plan was om de chipsetmarkt vaarwel te zeggen, maar deze fabrikant liet al snel weten dat de berichtgeving daarover nergens op gebaseerd was. Nvidia heeft echter een sterkere positie op de chipsetmarkt, onder andere dankzij de sli-techniek die alleen door de Nvidia-chipsets ondersteund wordt.

Reacties (39)


T-Mobile wil eigen App Store openen

Door Arnoud Wokke, 11 augustus 2008 17:4755 reacties

Telecomprovider T-Mobile wil zijn eigen versie van Apple's App Store openen. In de webwinkel zijn programma's te downloaden voor alle mobiele telefoons. De webwinkel moet vanaf de telefoon zelf te bereiken zijn.

De webwinkel, een initiatief van de Amerikaanse tak van T-Mobile, moet deze herfst zijn virtuele deuren openen, meldt Moconews. T-Mobile's eigen applicatieshop moet vanaf elke telefoon te benaderen zijn. Gebruikers moeten, net zoals in Apple's App Store, de programma's direct op hun telefoon kunnen downloaden en installeren.

Ontwikkelaars kunnen hun programma's te koop aanbieden en krijgen, net als bij Apple's webwinkel, een percentage van de winst. Dat bedrag hangt ook af van het netwerkgebruik: T-Mobile betaalt minder uit voor bijvoorbeeld applicaties die streaming video laten zien, omdat die het netwerk zwaarder belasten.

Of de nieuwe webwinkel ook naar Nederland komt, is vooralsnog onduidelijk. "Dit project zit nog in de beginfase", aldus woordvoerder Henny van der Heijden van T-Mobile Nederland. "Bovendien vaart T-Mobile USA altijd een heel eigen koers." Het is onbekend of in de webwinkel ook iPhone-applicaties komen. In dat geval zou de nieuwe T-Mobile-dienst rechtstreeks concurreren met Apple's App Store.

Reacties (55)


Asus laat muis los die hartslag meet

Door Mick de Neeve, 11 augustus 2008 17:2054 reacties

Stressgevoelige computergebruikers krijgen dankzij Asus de mogelijkheid om hun irritatieniveau in realtime van het scherm af te lezen. Het bedrijf heeft namelijk een hartslagmetende muis ontwikkeld.

De Vito W1-muis van Asus leest de hartslag uit via een sensor onder de plaats waar de duim op rust. Volgens Trustedreview komen er enkel rechtshandige modellen beschikbaar. Het gaat om een optisch apparaat met een sensor van 1200dpi, die door middel van een bijgeleverde dongle via de 2,4GHz-band met de computer communiceert. De muis heeft vijf programmeerbare knoppen en wordt door twee aa-batterijtjes van stroom voorzien.

De hartslaginformatie wordt met een meegeleverd stukje software op het scherm getoverd. De computeraar ziet het aantal slagen per minuut, en krijgt tevens via kleurcodes te zien of dit een acceptabel niveau is. Desgewenst kan bovendien via smileys duidelijk worden gemaakt in hoeverre de gebruiker zich nog in zijn sas voelt. Het is nog niet bekend wanneer het nieuwe knaagdier te koop zal zijn en hoeveel het invoerapparaatje gaat kosten.

Asus-hartslagmuis

Reacties (54)


HP stelt notebook met quadcore-cpu en Dreamcolor-scherm voor

Door Olaf van Miltenburg, 11 augustus 2008 16:5927 reacties

HP brengt de Elitebook 8730w op de markt. Het zou hier om de eerste notebook met een mobiele quadcore-cpu van Intel gaan, terwijl HP het model ook uitrust met een Dreamcolor-display, die 16 miljoen kleuren kan weergeven.

Intel introduceert op 17 augustus twee mobiele quadcore-cpu's: de Core 2 Extreme QX9300 die op 2,53GHz loopt, en de Q9100 die zijn werk op 2,26GHz doet. Met welke van de twee de Elitebook 8730w is uitgerust is meldt HP niet, maar Electronista claimt dat het de QX9300 is.

De fabrikant richt zich met het mobiele workstation op de 'creatieve professional', zo blijkt ook uit het feit dat de notebook een Quadro FX-gpu met 1GB videogeheugen van Nvidia meetorst. Verder bevat de op het Centrino 2 gebaseerde model 8GB aan geheugen en een 17"-Dreamcolor-scherm. Deze laatste kan weliswaar minder kleuren weergeven dan de miljard van de 24"-desktop-variant die HP begin juni aankondigde, maar 16 miljoen is nog altijd aanzienlijk meer dan de 260.000 kleuren die een gemiddeld notebookscherm kan tonen.

De 8730w komt nog deze maand beschikbaar en zal in de eenvoudigste vorm 1700 dollar gaan kosten. HP introduceert ook twee 15,4"-varianten, de Elitebook 8530p en 8530w, die standaard niet met een quadcore-cpu uitgerust worden, maar wel over 8GB geheugen beschikken. Optioneel kan HP de 8530w wel van een quadcore voorzien. De prijzen van deze notebooks beginnen bij 1500 dollar.

HP 8530p HP 8530w HP 8730w

Reacties (27)


Apple bevestigt dat iPhone stiekem naar huis belt

Door Willem de Moor, 11 augustus 2008 16:01236 reacties

Apple heeft in zijn iPhone-software een achterdeurtje ingebouwd waardoor de telefoon contact kan maken met servers van Apple. Vooralsnog lijkt Apple die mogelijkheid echter niet te benutten.

De auteur van twee iPhone-boeken, Jonathan Zdziarski, kwam vorige week in het nieuws met zijn ontdekking dat de iPhone 3G code bevat die op gezette tijden contact zou zoeken met Apple-servers. Bovendien zou de software, geheel zelfstandig en zonder mogelijke gebruikersinterventie, betaalde en gedownloade applicaties kunnen verwijderen. Zdziarski had echter slechts een url gevonden die werd geraadpleegd wanneer de interne gps van de telefoon werd gebruikt. De url zou een lijst met toepassingen bevatten die op een zwarte lijst staan. De ontdekking van Zdziarski werd echter opgeblazen: zo zou Apple betaalde toepassingen van de iPhone kunnen verwijderen en de iPhone zou Apple laten weten welke programma's gedraaid worden. Ook zou de gps de coördinaten van iPhone-gebruikers doorspelen aan Apple.

De gewraakte url die Zdziarski in de krochten van de iPhone 3G opdook, betrof een unauthorizedApps-pagina die onder de directory 'clbl' terug te vinden is. Op deze manier zouden niet alle applicaties van de iPhone 3G aan de blacklist van Apple getoetst worden, maar alleen de toepassingen die van de api Core Location gebruik maken. De exacte functionaliteit van deze blacklist lijkt vooralsnog het onklaar maken, maar niet verwijderen, van software die ongeoorloofd van de interne gps gebruikmaakt. Zo is de opvatting dat het nutteloze programma 'I am Rich', dat via de App Store verkocht werd, door de Big Brother-mogelijkheden van Apple van iPhones zou zijn verwijderd op niets gebaseerd.

Hoewel de oorspronkelijke verdenkingen over het stiekem 'naar huis bellen' van de iPhone 3G sterk overdreven werden en eigenlijk weinig meer dan onjuiste speculatie bleken, kreeg de ontdekking nog een onverwacht einde. Apple-topman Steve Jobs werd gevraagd naar de mogelijkheden van de iPhone om ongeoorloofde applicaties te verwijderen, waarop hij antwoordde dat het 'onverantwoordelijk' zou zijn wanneer Apple een dergelijke mogelijkheid niet in zou bouwen. "Hopelijk hoeven we die mogelijkheid nooit te gebruiken, maar het zou onverantwoordelijk zijn om niet over die mogelijkheid te beschikken". Jobs gaf aan dat een 'kill switch' gebruikt zou kunnen worden om toepassingen die via de Apple Store worden verkocht te verwijderen. Daarmee geeft Apple dus aan dat het de mogelijkheid heeft programma's die gekocht en betaald werden via de App Store zonder toestemming van de iPhone-eigenaar te verwijderen.

Apple App Store

Reacties (236)

Lees meer

'Nieuwe iPhone 3G smelt in broekzak'
'Nieuwe iPhone 3G smelt in broekzak' Nieuws van 1 augustus 2008

Georgië: Rusland voert cyberoorlog

Door Olaf van Miltenburg, 11 augustus 2008 15:4264 reacties

Meerdere servers van de Georgische staat zijn vlak voor de Russische gewapende inval in het land gekaapt waardoor overheidssites al enkele dagen offline zijn. Georgië wijst met de beschuldigende vinger naar Rusland.

De centrale overheidssite van Georgië is offline, evenals de pagina van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, het Ministerie van Defensie en enkele commerciële sites. De pagina van de president van het land, Mikheil Saakashvili, was ook enige tijd niet bereikbaar, maar deze is inmiddels weer toegankelijk. Donderdag werd de site gehackt, waarna een op Hitler gelijkend portret van de president op de pagina werd getoond. Op een tijdelijk weblog beschuldigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken Rusland van de aanvallen op Georgische sites. Weblogger Jart Armin claimt dat het beruchte Russian Business Network betrokken is bij de aanvallen. Het RBN is een schimmige cybercrime-organisatie die banden zou onderhouden met Moskou en de Russische mafia.

Het verkeer van de Georgische overheidssites zou langs Russische en Turkse servers worden geleid waarvan volgens Armin 'algemeen bekend is dat ze onder het beheer van RBN en de Russische staat staan'. In april van vorig jaar kregen regeringssites in Estland drie weken lang cyberaanvallen te verduren, waarvan eveneens vermoed werd dat ze geregisseerd werden door Moskou. Ondertussen zijn er overigens ook berichten opgedoken dat sites van mediadiensten uit de opstandige Georgische deelrepubliek Zuid-Ossetië door pro-Georgische hackers zijn gekaapt. Onder andere osinform.ru en osradio.ru zouden zijn gehackt, waarbij de eerste nu content zou tonen van Alania TV, een mediabedrijf dat de Georgische regering steunt.

Georgische president site

Reacties (64)


KPN bereidt prijsverhoging Digitenne voor

Door Wilbert de Vries, 11 augustus 2008 15:06155 reacties

Telecombedrijf KPN bereidt momenteel in alle stilte een prijsverhoging voor van zijn digitale-televisiedienst Digitenne die voor zowel nieuwe als huidige klanten geldt. KPN zelf wil de geruchten bevestigen noch ontkennen.

Digitenne-decoder met doos Vanaf 1 oktober wordt het standaard Digitenne-abonnement met 23 zenders met enkele centen verhoogd tot 7,50 euro per maand. Het voetbalpakket wordt vier euro per maand duurder en zal na de prijswijziging tien euro per maand kosten. De tuners die gebruikers van de digitale tv-aanbieder huren gaan vanaf oktober 3,50 per maand kosten, vijftig cent meer dan nu voor extra ontvangers moet worden betaald.

KPN, eigenaar van Digitenne, wil de prijsverhoging niet bevestigen. Op zijn interne communicatienetwerk heeft het telecombedrijf de prijsverhoging echter al wel aangekondigd, waardoor retailwinkels als Primafoon en KPN Business Center al op de hoogte zijn van de prijsverhoging, zo blijkt uit navraag door Tweakers.net.

De prijsverhoging zou niet alleen voor nieuwe klanten gelden, maar ook van toepassing zijn op reeds bestaande klanten. Het is nog niet bekend of en wanneer KPN zijn klanten hierover gaat informeren.

Reacties (155)


Nokia onthult nieuwe e-mailsoftware

Door Arnoud Wokke, 11 augustus 2008 14:5417 reacties

Nokia heeft een nieuw programma ontwikkeld voor push-mail op Symbian-toestellen. De nieuwe applicatie moet de afhandeling van mailtjes op Symbian-toestellen van de Finse toestelfabrikant makkelijker maken.

De applicatie, die de naam Nokia Email heeft meegekregen, is zaterdag in publieke bèta gegaan. Op de site van Nokia Beta Labs waarschuwt de Finse toestelmaker dat er nog veel fouten in het programma zitten. Nokia wil veel van de gebruiker weten voordat deze de testversie mag downloaden. Gebruikers moeten zich registreren en ze moeten gegevens invullen als naam, e-mailadres, wachtwoord, telefoontype en telefoonnummer. De dienst is een jaar lang gratis, daarna moet ervoor worden betaald. De bèta-gebruikers krijgen een e-mail met de vraag of ze dienst betaald willen voortzetten.

De setup werkt eenvoudig: de gebruiker hoeft alleen maar een accountnaam en een wachtwoord in te vullen om een account toe te voegen. Vervolgens haalt het programma zijn berichten op. Het is mogelijk om met het programma e-mails te verzenden, berichten te wissen en contactpersonen toe te voegen. Het werkt alleen met mailaccounts die pop- of imap-functionaliteit hebben en gmail is de enige webmailprovider die momenteel ondersteund wordt door het programma.

De applicatie draait volgens de site niet op de twee toptoestellen uit de Nokia N-series; de N95 8GB en de N82. Nokia had al lange tijd de mogelijkheid om e-mail te ontvangen en te openen op Symbian-telefoons, maar die functie, die in de map Berichten staat, is volgens de ontwikkelaars van Nokia niet gebruiksvriendelijk genoeg.

Deze nieuwe applicatie laat vooralsnog ook steken vallen. Het sms'je met de downloadlink kan een tijd op zich laten wachten. Ook is de applicatie redelijk zwaar: een N73 heeft een paar minuten nodig om de setup van het programma op te starten. De setup werkt simpel, maar het toevoegen of verwijderen van mailaccounts kan alleen door in te loggen op de site van Nokia Email.

Nokia Email

Reacties (17)


Rechter: Riaa eist te hoge schadevergoeding

Door Pieter Molenaar, 11 augustus 2008 14:2970 reacties

Een rechter heeft bepaald dat Whitney Harper, die bekend heeft dat ze muziek gedownload en gedeeld heeft via Kazaa, een schadevergoeding van 200 dollar per nummer moet betalen. De Riaa had 750 dollar per nummer geëist.

De lagere schadevergoeding per nummer is het gevolg van Harper's succesvolle verweer dat ze 'niet bewust het copyright van de platenmaatschappijen geschonden heeft', wat in de Amerikaanse rechtsspraak 'innocent infringement' wordt genoemd. Volgens Harper had ze geen kennis van bestandsuitwisseling, online distributie of auteursrechtenschending. Ook voerde ze aan dat Kazaa niet expliciet kenbaar heeft gemaakt dat de muziek die ze op het p2p-netwerk vond, illegaal was.

De Riaa wierp tegen dat de auteursrechtenmeldingen op cd-hoesjes Harper tot het besef hadden moeten brengen dat ze verkeerd bezig was, maar deze verweerde zich met het argument dat ze niet wist dat deze van toepassing waren op Kazaa. "De verdachte had geen reden om aan te nemen dat haar acties illegaal waren en dacht dat programma's als Kazaa gelijk waren aan online radiostations", aldus de rechter in zijn vonnis.

Harper, die ten tijde van de auteursrechtenschending zestien jaar oud was, zal een boete moeten betalen van 7400 dollar, indien wordt ingegaan op het schikkingsvoorstel. Het omstreden onderzoeksbureau Mediasentry had in juni 2004 zes nummers van haar Kazaa-directory gedownload, terwijl Mediasentry via screenshots aantoonde dat Harper nog eens zestien nummers aanbood. De resterende vijftien nummers kwamen aan het licht na het doorzoeken van de harde schijf van Harpers' pc.

Wijst Harper het schikkingsvoorstel af, dan zal de rechtszaak alsnog doorgang vinden. Mogelijk is dit voor de vrouw interessant, omdat een commissie van negen rechtenprofessoren heeft geconcludeerd dat er pas sprake is van auteursrechtenschending als de aangeboden muziek ook daadwerkelijk is gedownload. Voor zes van de 37 nummers kan de Riaa dit maar bewijzen.

Reacties (70)


Asus en Acer doen netbooks goedkoop van de hand bij data-abonnement

Door Harm Hilvers, 11 augustus 2008 13:5820 reacties

Asus en Acer halen hun banden met de telecomindustrie aan om hun netbooks in combinatie met een mobiel-internetabonnement aan de man te brengen. Asus heeft reeds afspraken gemaakt met T-Mobile om de bundel ook in Europa aan te bieden.

In Japan biedt Asus in samenwerking met NTT Docomo en E-Mobile al langer een Eee PC aan in combinatie met een 3,5g-abonnement. Dit moet nu navolging krijgen in Europa, waarbij klanten voor een euro een Eee PC 701 kunnen aanschaffen bij een data-abonnement van een deelnemende telecompartner.

Voor de levering van een dergelijke bundel zijn in Europa reeds afspraken gemaakt met onder andere T-Mobile. Navraag bij deze telecomaanbieder bevestigt het bestaan van de overeenkomst tussen T-Mobile en Asus. Woordvoerder Henny van der Heiden kan echter nog geen duidelijkheid geven over de beschikbaarheid van het bundelpakket in Nederland en over de specificaties. Volgende maand zal hier meer duidelijkheid over komen, aldus Van der Heiden. The Phone House biedt momenteel in Nederland de Eee PC 900 aan voor 100 euro in combinatie met een hsdpa-abonnement van Hi van 30 euro per maand.

Ook Acer is in gesprek met aanbieders van mobiele-telefoniediensten over een vergelijkbaar pakket, meldt Digitimes. Welke providers dit zijn is niet bekend en ook is onduidelijk in welke landen Acer zijn netbookbundel met de Aspire One op de markt wil brengen.

Reacties (20)


Systeemeisen Far Cry 2 bekendgemaakt

Door Paul Hulsebosch, 11 augustus 2008 13:4181 reacties

Uitgever Ubisoft heeft de systeemeisen van Far Cry 2 bekendgemaakt. Het schietspel vraagt minimaal een Pentium 4 op 3,2GHz, 1GB ram-geheugen en een 6800-videokaart met 256MB aan boord. Een 8600 GTS met 512MB wordt aangeraden.

Schietspel Far Cry 2 draait niet alleen op een 3,2GHz Pentium 4-processor, maar ook op een 2,66GHz Pentium D of een Athlon 64 3500+. Naast 1GB aan ram vraagt het spel minimaal een Nvidia 6800- of een ATI X1650-videokaart. De kaart moet in ieder geval overweg kunnen met shader model 3 en beschikken over 256MB. Het spel neemt ongeveer 12GB harde-schijfruimte in beslag. De makers van het spel raden echter een krachtiger opstelling aan. Het spel zou echt tot zijn recht komen met een processor uit de Core 2 Duo-serie van Intel, een AMD 64 X2 5200+ of een AMD Phenom-processor. Naast 2GB aan ram raden ze een 8600 GTS-videokaart van Nvidia, of de ATI X1900 met 512MB aan.

Vooraf gaf uitgever en ontwikkelaar Ubisoft aan dat Far Cry 2 niet zulke hoge systeemeisen zou krijgen als het verwante Crysis. Die belofte kan men echter niet volledig nakomen, want Crysis had als minimumeis een 2,8GHz Intel of Athlon 64 3000+ processor, een Nvidia 6600- of X800GTO-videokaart en 1GB ram-geheugen. Crysis had bovendien genoeg aan een kaart die shader model 2 ondersteunt. Crytek raadde voor zijn shooter een systeem aan met een dual-core cpu, dus minimaal een Athlon X2 of een Pentium D, 1,5GB aan ram-geheugen en een Nvidia 7800GTX of ATI X1800XT videokaart. Crysis vergt bovendien slechts 6GB van de harde schijf.

Vlammenwerper in Far Cry 2

Reacties (81)


Kingston koopt zich in bij controllerontwerper 3S

Door Willem de Moor, 11 augustus 2008 13:085 reacties

Geheugenfabrikant Kingston heeft een belang van tien procent in controllerfabrikant Solid State System genomen. Kingston kocht bijna zes miljoen aandelen voor een prijs van 17,5 Taiwanese dollar per stuk.

Kingston logoKingston kocht 5,73 miljoen aandelen die niet op de openbare markt waren verschenen en betaalde 17,5 Taiwanese dollars per aandeel. Het belang van tien procent in 3S kostte Kingston omgerekend ongeveer 2,1 miljoen euro. Beide bedrijven denken dat het belang van de geheugenfabrikant in de controllerfabrikant positieve gevolgen heeft voor onder meer de productieketen.

3S levert voornamelijk geheugencontrollers voor flashgeheugen. De controllers zijn weer nodig om de geheugenchips die Kingston maakt aan te sturen. 3S maakt controllers voor nand-flashgeheugen die op minimaal 50nm worden gefabriceerd. Wel heeft het bedrijf al samples gereed van controllers die geheugenchips die door Toshiba op 43nm worden gebakken: massaproductie van die controllers moet in het laatste kwartaal van dit jaar starten. Ook werkt het bedrijf aan controllers die de 42nm-processen van Samsung, de 48nm van Hynix en Microns 34nm flash-chips ondersteunen.

Reacties (5)


'HTC stelt introductie eerste Android-toestel uit'

Door Arnoud Wokke, 11 augustus 2008 12:3125 reacties, submitter: pven

Een analist van Global Equities Research zegt dat introductie van de HTC Dream, de eerste smartphone op basis van Googles Android-besturingssysteem, wordt uitgesteld tot 2009. HTC spreekt op zijn website echter nog altijd van dit jaar.

Telefoonfabrikant HTC zou de deadline niet kunnen halen, omdat Google hoge eisen stelt aan de features van het eerste Android-toestel. Daarnaast zouden Google en HTC discussiëren over geld: HTC zou een winstgarantie willen, ongeacht het aantal verkochte toestellen. Het uitstel van de release wordt niet bevestigd door HTC en Google. De release van de HTC Dream staat volgens de site van de fabrikant gepland voor 'ergens in de herfst van 2008'.

Als de geruchten waar zijn is de release niet het enige dat niet naar wens gaat bij de ontwikkeling van het eerste Android-toestel. Volgens analist Trip Chowdhry van Global Equities Research heeft Google moeite om ontwikkelaars te vinden voor applicaties. De ontwikkelaars zouden zich meer bezighouden met het maken van programma's voor Symbian, Windows Mobile en Apple.

Android is een door Google ontwikkeld besturingssysteem voor smartphones waarvan de broncode vrijelijk beschikbaar is. Android is net als Limo gebaseerd op Linux. Ondanks die overeenkomst heeft Google vorige week ontkend dat het bedrijf gaat samenwerken met de Limo Foundation.

Reacties (25)


Ozzy Osbourne duikt op in Guitar Hero World

Door Paul Hulsebosch, 11 augustus 2008 12:0420 reacties

Ozzy Osbourne en zijn gitarist zullen als speelbare personages worden opgenomen in het muziekspel Guitar Hero World Tour. Het Ozzfest-muziekfestival is een van de podia waarop het spel zich afspeelt.

Ozzy OsbourneDe Engelse rocklegende Ozzy Osbourne heeft in een interview met USA Today bevestigd dat hij als speelbaar karakter in het nieuwe Guitar Hero World Tour zal worden opgenomen. Osbourne, die al in 1968 debuteerde met hardrockband Black Sabbath, vertelde dat hij een motion capture-studio heeft bezocht om daar zijn podiumact te laten digitaliseren. Er zullen twee songs van Osbourne in het spel worden opgenomen: Crazy Train en Mr. Crowley, beide afkomstig van het solodebuut van Osbourne, Blizzard of Ozz uit 1980. Naast Osbourne is gitarist Zakk Wylde vastgelegd. Ook hij zal als speelbaar personage in het spel worden opgenomen. Wylde was de laatste jaren gitarist in de liveband van Osbourne. Het naar de zanger genoemde rondreizende muziekfestival Ozzfest zal als locatie in het spel worden opgenomen. Uitgever Activision probeert verschillende bands die op Ozzfest hebben gespeeld toe te voegen in GHWT en op het virtuele openluchtpodium op te laten treden. Osbourne, die tegenwoordig vooral bekend is van de tv-serie waarin zijn huiselijke beslommeringen kunnen worden gevolgd, gaf in hetzelfde interview overigens aan van de oude stempel te zijn. Hij heeft geen computer en kan er ook niet mee overweg. Hij heeft wel een iPod, maar weet niet hoe hij het apparaat aan moet zetten.

Activision liet eerder weten dat Jimi Hendrix in het spel is opgenomen. De overleden stergitarist is als speelbaar personage in het spel vertegenwoordigd en met twee nummers vertegenwoordigd, The Wind Cries Mary en een live-uitvoering van Purple Haze. Met het opnemen van Osbourne en Hendrix gaat Activision verder op de weg die het met Guitar Hero Aerosmith is ingeslagen. In de eerste drie edities van het spel kon de speler kiezen uit niet-bestaande virtuele alter ego's. Zo kon de speler in Guitar Hero III kiezen voor ene Xavier Stone, die als twee druppels water op Jimi Hendrix leek. Met de komst van Guitar Hero Aerosmith kon de speler voor het eerst kiezen om in de huid van de leden van Aerosmith te kruipen, en ook in World Tour biedt Activision de optie met echte artiesten te spelen.

Behalve over de songs van Hendrix en Osbourne is er nog meer bekend over de inhoud van World Tour. Zo is Black Label Society, de band van gitarist Zakk Wylde vertegenwoordigd met het nummer Stillborn. Metallica levert Trapped under Ice, Van Halen Hot for Teacher en van System of a Down is Byob opgenomen. Van Foo Fighters kan Everlong worden nagespeeld en andere bands op de lijst zijn Black Rebel Motorcycle Club, At the Drive-in, Blink 182 en Linkin Park. Oude tijden herleven met The Doors, The Eagles, Bob Seger , Billy Idol's Rebel Yell en Survivor's Eye of the Tiger.

Guitar Hero World Tour verschijnt in het najaar van 2008, ongeveer tegelijk met Rock Band 2 van concurrent Electronic Arts. In World Tour zullen, net als in Rock Band, een drumstel en een microfoon worden opgenomen. Het spel verschijnt voor de Xbox 360 en de Playstation 3. Er zijn ook versies in de maak voor de Wii en de Playstation 2, maar het is nog niet bekend wanneer die zullen verschijnen. Begin 2009 verschijnt een tweede deel van Guitar Hero, waarin de rockband Metallica centraal staat.

Ozzy Osbourne in Guitar Hero World Tour

Reacties (20)

Lees meer

Sony komt met Abba Singstar
Sony komt met Abba Singstar Nieuws van 11 september 2008

Video: Star Trek Online

Door Paul Hulsebosch, 11 augustus 2008 12:0325 reacties

Ontwikkelaar Cryptic Studios huurde acteur Leonard Nimoy, beter bekend als Spock, in om de eerste bewegende beelden te laten zien van de mmo-game Star Trek Online, tijdens de Official Star Trek Convention in Las Vegas.

Cryptic heeft de video vrijgegeven die het op 10 augustus liet zien op de Official Star Trek Convention. Het zijn de eerste bewegende beelden van Star Trek Online. De video begint - volledig in Star Trek-stijl - met de woorden "space, the final frontier," en sluit af met het al even bekende "boldly go where no one has gone before."

Cryptic maakte in juli bekend dat het begin dit jaar de ontwikkeling van Star Trek Online heeft overgenomen van Perpetual Entertainment, dat bijna vier jaar aan het spel heeft gewerkt. Bij monde van Jack Emmert liet Cryptic weten dat het helemaal opnieuw is begonnen met de ontwikkeling van het spel. De studio wil het spel niet alleen voor de pc uitbrengen, maar ook voor de Xbox 360 en misschien zelfs voor de Playstation 3. De ontwikkelaar werkt ook aan de mmo-game Champions Online, die uit zal komen op de pc en de Xbox 360.

Video (StarTrekOnline_DebutTrailer.flv)

Star Trek Online
Platformpc, misschien Xbox 360 en/of PS3
OntwikkelaarCryptic Studios
Uitgeveronbekend
Releasedatumonbekend

Reacties (25)


Steve Jobs: omzet App Store in de eerste maand 30 miljoen dollar

Door Pieter Molenaar, 11 augustus 2008 11:4234 reacties

Apple heeft in de eerste maand na de opening van zijn App Store meer dan zestig miljoen downloads geserveerd aan iPhone- en iPod Touch-gebruikers. De fabrikant verwacht een verdere toename.

Ondanks dat het grootste deel daarvan gratis applicaties betrof, werd een omzet behaald van 30 miljoen dollar in de eerste maand. Dit bedrag zal volgens Jobs 'binnen niet al te lange tijd' nog aanzienlijk verder moeten stijgen, aldus de topman in een interview met The Wall Street Journal. Net als bij iTunes verwacht Jobs echter geen grote winsten te behalen met de App Store. Apple krijgt 30 procent van de omzet, dat naar eigen zeggen net kostendekkend is, terwijl ontwikkelaars 70 procent krijgen van de verkoop van software voor de iPhone en iPod Touch.

Van de in totaal 21 miljoen dollar die ontwikkelaars verdienden, ging 9 miljoen dollar naar de top-tien van ontwikkelaars. Venturebeat verwacht overigens dat de App Store ook aan andere Mac OS X-software uiteindelijk plek zal bieden, waardoor de omzet verder zal stijgen.

Sega wist in de App Store in twintig dagen 300.000 exemplaren te verkopen van zijn Super Monkeyball-game, maar ook de medische applicatie Epocrates werd meer dan 125.000 keer verkocht. In vergelijking: Epocrates heeft een totale userbase op andere mobiele apparaten van 500.000 gebruikers.

Reacties (34)


'Sony Ericssons Windows-smartphone Xperia verschijnt eind oktober'

Door Arnoud Wokke, 11 augustus 2008 11:1731 reacties

De Xperia X1, de eerste Windows Mobile-smartphone van Sony Ericsson, komt waarschijnlijk eind oktober in de winkel. Een Britse webwinkel die pre-orders voor de telefoon aanneemt, claimt dat het toestel op 30 oktober verschijnt.

De Xperia X1 moet Sony Ericsson's nieuwe verkoophit worden. De telefoon heeft een touchscreen met een diagonaal van drie inch en een uitschuifbaar toetsenbord. De Xperia draait als eerste Sony Ericsson-telefoon op Windows Mobile. Tot nu toe werkte de telefoonfabrikant met een eigen besturingssysteem en bij enkele smartphones met Symbian UIQ.

De Britse webwinkel Play.com neemt al bestellingen aan voor de komende smartphone. De releasedatum die op de site vermeld staat, is 30 oktober. Andere webwinkels bevestigen die datum echter nog niet.

Sony Ericsson heeft altijd gezegd dat de telefoon 'in de tweede helft van 2008' zou verschijnen. De telefoonfabrikant sprak in maart nog geruchten tegen dat de smartphone pas volgend jaar zou verschijnen. De Xperia X1 werd in februari bij de opening van het Mobile World Congress 2008 in Barcelona onthuld.

Sony Ericsson Xperia X1 - opengeschoven

Reacties (31)


Wetenschappers tonen materiaal dat 3d-objecten onzichtbaar maakt

Door Olaf van Miltenburg, 11 augustus 2008 10:58141 reacties

Wetenschappers hebben een nieuw 'metamateriaal' ontwikkeld dat voor negatieve lichtbreking zorgt. Hiermee slaagden de onderzoekers er in om voor het eerst driedimensionale objecten onzichtbaar te maken.

Tot dusverre slaagden onderzoekers er alleen in om met dun materiaal tweedimensionale structuren onzichtbaar te maken. De wetenschap gebruikt hiervoor metamateriaal, dat is opgebouwd uit onder andere keramiek, teflon en vezels. Mensen zien objecten omdat licht dat weerkaatst wordt hun netvlies bereikt. Het metamateriaal zorgt ervoor dat zichtbaar licht zo wordt afgebogen dat er geen sprake meer is van reflectie.

Jason Valentine en Xiang Zhang en hun onderzoeksteam van de Universiteit van Californië hebben nu een meerlaags 'visnet'-structuur ontwikkeld die een duidelijk negatieve brekingsindex bezit en waarmee relatief eenvoudig driedimensionale objecten kunnen worden gevormd. De vinding, die binnenkort op Nature.com in detail uit de doeken gedaan wordt, vormt volgens de onderzoekers een grote stap bij de ontwikkeling van materiaal waarmee grote objecten en personen onzichtbaar gemaakt kunnen worden.

Romulan Bird of Prey

Reacties (141)


Intel bevestigt officiële naam Nehalem-cpu

Door Willem de Moor, 11 augustus 2008 10:3671 reacties

De desktopprocessors van Intel die de codenaam Nehalem dragen, zullen bij hun introductie bekend staan als Intel Core i7. De chipfabrikant handhaaft zo de merknaam Core, die het bedrijf in 2006 lanceerde.

Intel Core i7De geruchten, inclusief de logo's voor de nieuwe generatie processors, waren afgelopen weekend al uitgelekt, en Intel bevestigde maandag dat zijn Nehalem-processors inderdaad de Core-merknaam zullen voortzetten. De reguliere processors zullen een blauw logo krijgen en de naam Intel Core i7 dragen, terwijl de processors met een unlocked multiplier een zwart logo en de naam Intel Core i7 Extreme Edition krijgen. Intel geeft aan dat de Core i7-processors niet de enige varianten op de Core-naam zullen zijn: volgend jaar zullen andere producten volgen.

Intel Core i7 Extreme EditionDetails over exacte namen gaf het bedrijf nog niet: modelnummers zouden de individuele processors onderling moeten onderscheiden, maar volgens welk systeem dat gebeurt, is nog niet bekend. De eerste drie quadcore Nehalem-cpu's met Bloomfield-cores voor de desktop zullen in het laatste kwartaal van dit jaar beschikbaar komen. Het gaat om één Extreme Edition met een kloksnelheid van 3,2GHz en een prijs van 999 dollar. De overige twee processors zullen een kloksnelheid van 2,93GHz en 2,66GHz en prijzen van respectievelijk 562 dollar en 284 dollar krijgen. Volgens Intel-topman Sean Maloney zal zijn bedrijf de komende tijd middels een marketingcampagne de naamsbekendheid van het Core-merk benadrukken en uitbreiden. Het bedrijf zou niet overwegen de merknaam binnen afzienbare tijd met pensioen te sturen, ondanks het feit dat de naam voor een vroegere generatie gebruikt werd. De Nehalem-architectuur is de zevende generatie Intel-processors.

Reacties (71)

Lees meer

Intel herziet processorlogo's
Intel herziet processorlogo's Nieuws van 27 februari 2009
Intel lanceert Core i7
Intel lanceert Core i7 Nieuws van 18 november 2008
Intel presenteert Core i7-platform
Intel presenteert Core i7-platform Nieuws van 3 november 2008
'Intel Nehalem krijgt naam Core i7'
'Intel Nehalem krijgt naam Core i7' Nieuws van 10 augustus 2008

Microsoft zoekt exclusieve content om Zune nieuw leven in te blazen

Door Harm Hilvers, 11 augustus 2008 10:2332 reacties

Microsoft is op zoek naar exclusieve content om de Zune beter te kunnen positioneren ten opzichte van concurrerende mediaspelers als de iPod. Telefoniemogelijkheden vallen echter niet onder dit pakket met mogelijke opties.

Microsoft ZuneSinds de introductie van de Zune in november 2006 zijn er ongeveer twee miljoen stuks aan de man gebracht. Hierbij moet worden aangetekend dat de Zune slechts in Noord-Amerika verkrijgbaar is, terwijl de iPod - waarvan er maandelijks 3,5 miljoen over de toonbank gaan - wereldwijd te koop is. Microsoft is nu op zoek naar nieuwe manieren om de draagbare mediaspeler beter op de kaart te zetten, schrijft Reuters.

Een van manieren is het aanbieden van exclusieve Zune-content. Voor het apparaat kunnen al enige tijd tv-shows aangeschaft worden, maar Zunes director of entertainment development Richard Winn is juist op zoek naar onconventionele programma's en ideeën. Deze exclusiviteit zou bijvoorbeeld tot uiting kunnen komen in series die alleen verkrijgbaar zijn voor de Zune. Een andere optie is dat series primair voor de Zune verschijnen en na een bepaalde periode onder de Zune-vlag ook voor andere spelers beschikbaar komen.

In Zune Social ziet Microsoft ook een goede manier om de Zune, die volgend jaar wereldwijd beschikbaar komt, beter te vermarkten. Via dit sociale netwerk is het reeds mogelijk om informatie uit te wisselen over afgespeelde muziek. Winn zou graag willen dat de Zune bijvoorbeeld uit zichzelf op zoek gaat naar audio- en videocontent die past bij de gebruiker en die vervolgens uitwisselt met andere bezitters van het video- en muziekapparaat. Dit moet tot nauwere banden met de content en andere Zune-gebruikers leiden.

Reacties (32)


Id Software bewaart Hitler voor latere versie Wolfenstein

Door Paul Hulsebosch, 11 augustus 2008 09:31104 reacties

Volgens de artistiek leider van ontwikkelaar Id Software zal Hitler voorlopig niet terugkeren in de nieuwe Wolfenstein-game. De studio houdt de Duitse dictator achter de hand voor latere delen van de serie.

Kevin Cloud, lead artist van ontwikkelaar Id Software liet aan Eurogamer weten dat Hitler niet aanwezig zal zijn in Wolfenstein, het spel dat onder supervisie van Id wordt gemaakt door Raven Software. "We moeten iets bewaren voor toekomstige delen van Wolfenstein. We kunnen hem er nu nog niet aan toevoegen," aldus Cloud. Id Software maakte in 1992 het eerste deel van de serie, Wolfenstein 3D. Het nieuwe deel, dat simpelweg Wolfenstein heet, zal verschijnen voor de pc, de Xbox 360 en de Playstation 3. Hitler was één van de eindbazen in het eerste deel.

In het nieuwe spel keert hoofdrolspeler BJ Blazkowicz wel terug. Hij neemt het wederom op tegen nazi's die in de ban zijn van het occulte. Het spel voert de verhaallijn door van voorganger Return to Castle Wolfenstein uit 2001. In de nieuwe game hebben de nazi's een nieuwe bron van energie gevonden, de Black Sun, die ze in willen zetten om de wereld te veroveren. BJ weet echter ook gebruik te maken van de krachten die uit de Black Sun voortvloeien, en kan bijvoorbeeld de tijd vertragen tijdens gevechten.

Hitler in Wolfenstein 3D

Reacties (104)


Italiaanse providers blokkeren The Pirate Bay

Door Willem de Moor, 11 augustus 2008 08:4668 reacties

Internetproviders in Italië hebben de populaire torrentsite The Pirate Bay geblokkeerd. De trackersite verweert zich op zijn karakteristieke, weinig subtiele manier tegen de blokkade.

The Pirate BayVolgens een blogpost op The Pirate Bay zou de blokkade door premier Silvio Berlusconi zijn opgelegd in een poging de inkomsten van zijn eigen mediabedrijven veilig te stellen. Volgens TPB zou Berlusconi zijn 'lakei' Giancarlo Mancusi opdracht hebben gegeven aan providers om de site te laten blokkeren. Het is echter waarschijnlijker dat de Italiaanse antipiraterijorganisatie FPM achter de blokkade zit. De organisatie doekte in samenwerking met de Ifpi eind juli de grootste torrentsite in Italië, Colombo-bt.org, op.

Zoals gebruikelijk laat de Zweedse torrentsite dergelijke acties niet in stilte over zijn kant gaan: naast beschuldigingen aan het adres van Berlusconi voorspelt de tracker deze strijd te zullen winnen. Inmiddels heeft TPB zijn ip-adres en domeinnaam, nu labaia.org, voor Italianen aangepast, zodat een groot deel van de blokkades in de dns'en van providers niet meer functioneert. Ook raadt de site aan gebruik te maken van Opendns om zo de filters van providers te omzeilen. Ten slotte spoort TPB zijn Italiaanse bezoekers aan hun beklag over censuur bij hun provider te doen.

Reacties (68)

Lees meer