'Computermuis met uitsterven bedreigd'

De dagen van de muis zijn geteld: binnen drie tot vijf jaar zal de muis als invoerapparaat vervangen zijn door touchscreens en andere inputapparatuur, zo voorspelt een analist van onderzoeksbureau Gartner.

Steve Price, de Gartner-analist die de boude voorspelling uitsprak, baseert zijn toekomstvisie op ontwikkelingen in de entertainmentindustrie. Bedrijven werken onder meer aan televisies die met een camera voor gezichtsherkenning zijn uitgevoerd, zodat de tv gebruikers kan herkennen en bijvoorbeeld gepersonaliseerde menu's op het scherm toont. Ook zouden de tv's camera's gebruiken om gebaren van de gebruiker te herkennen en deze te interpreteren als commando's. Ook haalt de analist interfaces zoals de iPhone en de Wii die gebruiken aan: touchscreens, bewegingssensoren en driedimensionale controllers zoals Nintendo die ontwikkelde, zouden bedreigingen voor het voortbestaan van de muis vormen.

Price zwakt zijn voorspelling echter af met de uitspraak dat de muis voor de desktop niet zo snel zal verdwijnen. Het vertrouwde invoerapparaat zal bij laptopgebruikers en consumentenapparatuur over enkele jaren echter passé zijn. Ook Rory Dooley, hoofd invoerapparatuur bij Logitech, betwijfelt of de muis zo snel zal verdwijnen als Price's uitspraak op het eerste gezicht doet vermoeden. Dooley beaamt dat steeds meer alternatieve methoden om met een computer te werken ontwikkeld worden, maar denkt dat de muis juist aan populariteit zal winnen. Het invoerhulpstuk zal volgens hem meer dan ooit gebruikt worden nu ontwikkelingslanden steeds meer computergebruikers krijgen.

Eerste muis vs multitouch

Door Willem de Moor

Redacteur

18-07-2008 • 08:49

147

Reacties (147)

147
135
31
12
0
0
Wijzig sortering
Price zwakt zijn voorspelling echter af met de uitspraak dat de muis voor de desktop niet zo snel zal verdwijnen. Het vertrouwde invoerapparaat zal bij laptopgebruikers en consumentenapparatuur over enkele jaren echter passé zijn.
Boude uitspraken zijn om een beetje te prikkelen. De echte trend is dat internet naar de huiskamer komt, of specifieker gezegd, naar de tv. Als je kijkt naar de wijze waarop de meeste mensen hun computer gebruiken (beetje internetten, beetje mailen, simpele spelletjes) dan is dat niet zo'n gekke gedachte. Op de bank zitten met een muis werkt nu eenmaal niet zo prettig, dan is een afstandbediening-achtig apparaat al prettiger. Of een toetsenbord met geintegreerde trackball of touchpad. Voor de meeste mensen is dat meer dan voldoende. Als ik met mijn laptop op de bank zit gebruik ik ook geen muis.

Ik denk dat de komende jaren steeds meer mensen een simpele computer (of console) in het tv-meubel zullen gaan plaatsen waarmee ze bovengenoemde zaken op de tv kunnen doen. Dit zal de desktop-pc niet vervangen, het zal ernaast gaan komen.

Overigens zie ik wel voordelen aan bijvoorbeeld een A4-formaat touchpad ipv de muis voor mijn dagelijkse werkzaamheden.
Dat denk ik niet.. Het is leuk om even snel je mail te checken, maar verslagen typen of msnen... Denk je echt dat men dat voortaan op de tv doet? Mensen zitten vaak bij de TV met hun laptop, kunnen ze mooi hun programma's volgen en tegelijkertijd de rest op de laptop doen. Daarnaast bezet je de tv als je 'even je mail gaat controleren', iets waar de rest van de familie niet echt blij mee zal zijn...

Het enige wat ik zie gebeuren is dat er van die add-ons als voor Youtube zullen komen.. Of iets in die trant.
Ik zie dat alleen al niet gebeuren omdat je dan op een pc veel meer... privacy hebt, dan op jouw mega-grote plasma tv van ooit 1 bij 2 meter zegmaar...
Ik gebruik wel eens onze PS3 om youtube filmpjes te laten zien, maar dat doe ik met een draadloze trackball, werkt dan makkelijker als een muis, ookal heb ik normaliter een HEKEL aan die dingen... Everything has it's own use.
Eigenlijk is het dus een tweesplitsing. Computers die op de traditionele manier gebruikt worden (aan een buro) zullen nog wel lang een muis blijven gebruiken. Computers die gebruikt worden op nieuwere plaatsen, zoals mobiel (laptop), in de woonkamer (media center) of in publieke ruimtes (interactieve presentatie schermen), zullen wel afstappen van de muis. Dat werkt gewoon niet prettig, dus dan is het logisch dat er alternatieve methoden bedacht worden.

Maar om nou kort door de bocht te stellen dat een muis volledig verdwijnt gaat mij te ver.
Ik vind dit soort opmerkingen altijd zo ongefundeerd klinken. Het is alsof die mensen helemaal niet hebben gekeken naar wat mensen werkelijk prettig en makkelijk vinden werken. Ik snap best wel dat een touchscreen toegevoegde waarde heeft voor een laptop, maar er is een rede waarom laptop gebruikers hun touchpad los laten en een muis aankoppelen.

Voor desktops snap ik helemaal niet waar ze het vandaan halen. Ik kan met m'n handen mijn 24" scherm niet eens bereiken! Het zal dus voor mij iig een soort touchpad moeten worden en dat is nou juist wat alle laptop gebruikers niet willen gebruiken. Ik snap dit dus ook totaal niet. En 3D controllers wordt al helemaal niets, want daar is ten eerste teveel ruimte voor nodig(mijn bureau zit echt zeer in de weg) en het is echt geen uren achtereen vol te houden.

Al die genoemde oplossingen hebben problemen die de muis niet heeft en zijn dus geen vervanger. Misschien wel een mogelijk alternatief in sommige situaties, maar geen algemene vervanger. In eigenschappen zoals snelheid, nauwkeurigheid en comfort wint de muis het toch duidelijk tov al die "vervangers". Laat ze nou eerst maar eens met iets komen dat op alle punten beter is dan de muis en totaal geen concessies doet, dan kunnen we wel verder praten.
Anoniem: 146790 18 juli 2008 15:09
Ik heb zelf een laptop, ik heb er o.a Crysis,Counter-Strike:Source ,Quake4,WoW TBC ,Rollercoaster Tycoon3 op gespeeld, en bij elk van deze spellen is het mogelijk om met de touchpad te werken. Echter duurt het veel te lang om te wennen, krijg je na 2 a 3 uur spelen al "pijn" aan je hand, omdat je hand de hele tijd is gebogen zonder ondersteuning, en zul je nooit van je leven de snelheid en precisie van een muis bereiken, vooral de precisie i.c.m snelheid is om te huilen :)
De touchpad zal nog veel ontwikkeling moeten doorlopen, om ergonomisch, snel, en precies te zijn.

Kijk eens naar de laptop, 90% van de mensen gebruikt een externe muis waar het mogelijk is, en 99% zal het ongetwijfeld veel fijner vinden om met een externe muis te werken.

Ik, 4 vrienden, moeder, zus, zwager om maar even wat te noemen.
100% gebruikt een externe muis waar het mogelijk is, en 100% vind het fijner om hiermee te werken. Dat ene mannetje op de hele wereld dat stevig in zijn schoenen blijft staan om gelijk te krijgen, is de 1% die ik niet mee reken.
Het vertrouwde invoerapparaat zal bij laptopgebruikers en consumentenapparatuur over enkele jaren echter passé zijn
Hmmhmm, gaat hij de wereld veranderen ofzo. |:(

Ook vind ik het raar dat er meteen word gezegd, gezichtsherkenning voor TV's, consoles etc.
Ik heb nog nooit in m'n leven een TV met een muis gezien, of een console met een muis. 8)7 Laat hem maar lekker met de woorden spelen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 146790 op 26 juli 2024 01:00]

Een beetje een wilde uitspraak. Als touchpads dan zo ideaal zijn, waarom hebben heel veel mensen dan een aparte muis bij hun laptop. Ook spreekt hij zichzelf nogal tegen. "De muis sterft uit, maar de desktop muis zal niet zo snel uitsterven." Hmm, volgens mij wordt 99% van de muizen gebruikt in combinatie met een desktop. |:(

En het gaat over het uitsterven van de muis en de beste man begint over de iPhone en de Wii. Sorry hoor, maar dan heb je het volgens mij niet helemaal begrepen. Hij vergelijkt hier dus de inputmethoden voor respectievelijk een mobiele gadget/telefoon en een gehypete(?) console met de besturing van een desktop. 8)7
Wat ik wil zeggen is dat het touchscreen voor de iPhone volgens velen briljant werkt. Hoe moet ik dat echter gaan zien bij een monitor? Na 2 minuten zit je met lamme armen. En bij de WiiMote zal je ook de hele tijd je armen in de lucht moeten houden.
Het fijne aan de muis is juist dat je armen kunnen rusten en dat je tegelijkertijd een hoge mate van precisie hebt met de besturing.

[Reactie gewijzigd door Pb Pomper op 26 juli 2024 01:00]

Als ik even logisch denk dan verdwijnt langzaam de muis met de desktop.

kort door de bocht:

Over 10 jaar heeft het gros van de mensen een game console met aansturing zoals de Wii of met controllers zoals de PS en Xbox.

Internetten/films kijken gaat dan via ingebouwde modulen in de TV.
Deze stuurje aan met je afstandsbediening. (soort draadloze muis ala Wii stijl)

Dit alles op een en het zelfde apparaat.

Desktops zullen niet geheel verdwijnen maar het aantal zal sterk reduceren als mensen zien dat een apparaat meerdere apparaten kan vervangen.

Kijk maar naar de papieren agenda en mobile telefoon:

Papieren agenda losse GSM -> digitale organizer en losse GSM -> eerste GSM met ingebouwde PDA -> HTC/Iphone varianten met GPRS/UMTS
Het probleem is dat de huidige generatie consoles nog steeds inputdevices heeft die totaal onbruikbaar zijn voor veel zaken (waaronder veel type games), zowel de console en pc bestaan al een tijd maar consoles zullen pas desktop markt gaan wegsnoepen op t moment dat ze meerwaarde bieden (en dus niet alleen een paar exclusieve casual games uitbrengen, dat is onvoldoende voor veel mensen)

En ik moet er niet aan denken om met dat gedrocht van de wii controller te spelen of anderzins een computer mee te besturen,

Een pc kan alles wat een console kan, maar omgekeerd niet, ik verwacht dus juist eerder dat pc's (vanwege hun flexibiliteit) nog steeds een grote rol blijven spelen, en consoles zullen richten de pc moeten gaan wil het echt doorbreken als general purpose apparaat.
Ik zal even een paar redenen opnoemen waarom de PC niet vervangen kan worden:

1) Iedereen koopt al een PC voor zijn internet, tekstverwerking, beeldverwerking, applicatie, etc. capaciteiten. Om te kunnen gamen hoeft de PC alleen wat betere onderdelen gegeven te worden. De kosten hiervoor zijn vaak iets meer dan de gemiddelde console. Als hierbij gerekend wordt dat PC games goedkoper zijn, dan zijn de kosten niet veel hoger tot zelfs minder dan de console tegen de tijd dat hij aan vervanging toe is. Tevens wordt door de upgrade ook het werk-gedeelte versnelt.

2) Internetten en films kijken via de TV zal er zeker aan komen, maar het is juist de combinatie van Internet, applicaties, tekstverwerking, beeldverwerking, etc. dat de PC zijn kracht geeft. Je hebt gewoon nog steeds een PC nodig voor de dingen die je TV niet kan en daarvoor heb je weer internet nodig, wat het dus overbodig maakt om achter je PC vandaan te komen en naar je TV te gaan om daarop te internetten.

3) Jouw "Mensen willen alles op een apparaat." argument is juist een argument VOOR de PC! Want welk apparaat in huis kan nou het meeste doen? De PC!

Je kan ermee internetten, tekstverwerken, beeldverwerken, online TV kijken, muziek luisteren, programma's op draaien, games op spelen(de nieuwste games mits krachtig genoeg), e-mailen, pdf artikelen/kranten/bladen op lezen, online internet (flash) games op spelen, chatten, etc., etc., etc.


Ik zou dus eerder zeggen dat PC's een grotere rol gaan spelen in de toekomst dan een kleinere.
Waarom lijkt iedereen zo kortzichtig?

Stel dat zou met een mooi multi-touch apparaatje komen ter grootte van een mousepad. In plaats van de muis worden bewegingen bijvoorbeeld geregistreerd aan de hand van je handpalmen, die vormen min of meer altijd een V-vorm. Een linker - en rechtermuisklik kan ook makkelijk afgevangen worden (positie van de muisklik tov de handpalm bijvoorbeeld)
Na een initialisatie en calibratie kan het volgens mij heel nauwkeurig werken..

Akkoord, ik zeg niet dat dit over 5 jaar zo zal zijn, verre van, maar in de nabije toekomst kan zoiets wel werkelijkheid worden.
Maar waarom zou je zoiets willen? Dan ga je een muis nabootsen, waarom niet gewoon een muis dan? 8)7
Omdat je met een multi touch met 5 vingers zou kunnen werken, ohkej natuurlijk doe je dat niet, maar er zouden straks applicaties kunnen zijn waarbij je beter kan multitasken met een multitouch
Zou je hier een mogelijk voorbeeld van kunnen geven, want ik heb nogal wat moeite met het voorstellen van een applicatie waarin het gemakkelijk is om met 2 of meer vingers tegelijk te werken.

Ik als gamer heb vaak al moeite om op meer dan een ding tegelijk te focussen als de situatie wat ingewikkelder wordt, laat staan dat ik ook nog 2+ dingen tegelijk moet besturen.

Ik zie het een beetje als drummen. Het is te doen, maar alleen met veel training, concentratie en doorzettingsvermogen. Dat zijn nou juist dingen die de gemiddelde gebruiker niet over heeft voor zijn pctje. Het moet juist makkelijk, intuïtief en snel op te pakken zijn.
Ik denk dat je met een touchscreen interface mits goed uitgevoerd vele malen sneller kan werken dan met een muispijltje. Het muispijltje moet dan wel compleet verdwijnen. Bedienen gaat dan met makkelijk aanraakbare grote knoppen die altijd op dezelfde plaats zitten. Denk aan Star Trek.

Met een muis moet je eerst je pijltje zoeken en dan naar browse toe bewegen. Op een touchscreen kunnen functieknoppen altijd op dezelfde plaats zitten. Zo zit op mijn Cowon D2 mp3 speler de knop "browse" links onderin, equilizer zit rechts daarvan. Ik kan bijv. heen en terugspoelen zelfs bedienen zonder ernaar te kijken. Dat kan nooit met een muis.
5 jaar *is* de nabije toekomst... :)

En wat jij voorstelt hebben we al, het heet: muis.
hahaha Ja, leuk altijd he. Het enige voordeel wat ik dan wel kan bedenken is dat de knoppen aan te passen zijn (qua grootte, positie, maar ook per toepassing bijv. meerdere scroll-wheels e.d.).
Meer is niet altijd beter. Met meer scroll wheels wordt het al snel onoverzichtelijk. voor een CAD tekenaar of 3D artist of zo kan ik me best een muis met veel wieltjes voorstellen, maar niet voor de thuisgebuiker.
Persoonlijk zie ik mijzelf (en anderen for that matter) niet met een touchpad een FPS game spelen. Ooit met een laptop touchpad een FPS gespeeld? Of überhaupt gewoon browsen... Geef mij maar gewoon een muisje ;). But i guess time will tell :)
Een laptop-touchpad is daar ook veel te klein voor. Maar stel je eens voor een touchpad ter grootte van een standaard muismatje ...
Ooit al een uur met je vinger over een oppervlak geschuurd ?

Dat voelt niét lekker aan. Touch is gedoemd om te falen voor gebruiker langer dan een kwartiertje
ooit gehoord van een stylus?

Dan is het niet zo'n probleem, maar ik denk wel dat de overgang langer gaat duren dan 3 tot 5 jaar.
Ik Wacom, en dat gaat ook met een stylus, maar ik ben erg blij dat het scherm vertikaal voor mijn neus staat en de wacom horizontaal ligt. Die cintriq dingen van Wacom zijn ook niet meer dan leuke gadgets. De hersenen kunnen prima de oog-arm coordinatie van vlak x naar vlak y regelen. Die vette fikken hoeven echt niet op het glas. Om nog maar te zwijgen over de precisie van een wijsvinger vergeleken bij een plastic punt van 1mm.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 245434 op 26 juli 2024 01:00]

Plus dat je een lamme arm krijgt als je hem de hele tijd omhoog moet houden. Gartner roept wel vaker dingen (net als veel van dit soort onderzoeksbureaus).
Ben grafisch vormgever van beroep. Heb nog nooit lekker met een tablet kunnen werken. Heb toen maar eens een Cintiq gekocht, echt een wereld van verschil. Als je van punt A naar B gaat, gaat hij ook werkelijk naar punt B. Bij een tablet moet je altijd maar een beetje "gokken" waar punt B is. Alleen voor lui internetten gebruik nog de muis.
Dan gaat de stylus de muis vervangen?
Overigens moet ik de eerste laptopper met een stylus nog tegenkomen..
Ik had een 'stylus' op een Wacom tablet. Zowel een A5 als een A4. Ik heb ze de deur uitgedaan omdat ik een muis toch veel comfortabeler vind.
Ik denk het niet. Alleen al CoD4 op mijn Nintendo DS... Echt, wat een hell... :'(
Anoniem: 227825 @Steephh18 juli 2008 11:48
maar daar heb je een thumbstrap voor
Mwa, niet waar, multitouch op een touchpad is heerlijk, ik gebruik vaker mn touchpad op mn mbp dan een gewone muis. (Voor browser, chatten, e.d) alleen voor photoschop en gamen pak ik mn gewone muis er bij.
Zo'n reactie kan niet anders komen dan van iemand die dagen achter zn pc zit.

Ooit gehoord van handwerk? Vast niet. De werknemers die bv in de productie werken werken hele dagen met hun handen en dus ook vingers. Zij hebben alleen daardoor wat meer eelt gekregen.

En jij denkt dat je velletje al na een uur eraf ligt?
Anoniem: 25178 @? ?18 juli 2008 12:18
Ooit gehoord van een vingerhoedje? ;)
Ik zit voor mijn werk veel achter een pc, soms wel de volle 8u. Hierbij moet ik dankzij het point-en-klik princiepe van windows ook veel met de muis werken. Om dan 8u lang met mijn arm in de lucht te zitten, ipv op een bureau te laten rusten en een muis over het tafelblad verslepen, lijkt me wel een vrij vermoeiende en krampachtige taak om te doen
Het beeldscherm zou dan ook als tafel gebruikt moeten worden en met multi touch zou je dan kunnen werken. Je kan dan je armen gewoon laten rusten. Schrijven/tekenen met een pen of gewoon met je vinger typen/slepen.
Je wilt alleen niet 8u voorovergebogen boven je monitor zitten. Een te laag ingestelde monitor is slecht voor je nek, maar eentje plat op je bureau is funest.
inderdaad, een touchscreen op de monitor als vervanging voor de muis is gewoon not done. Bij een info balie waar je even langs loopt is dat natuurlijk perfect, misschien dat een bepaalde touchscreen als nu bij een laptop zit de muis kan vervangen maar die zou dan zwaar verbeterd moeten worden.

[Reactie gewijzigd door Arietje op 26 juli 2024 01:00]

Het zou wel kunnen werken als het beeldscherm iets schuin staat. Iets zoals een tekentafel en met een soort van pen zoals je nu op tekentabletten hebt. Zou heel goed kunnen werken. Zie het alleen nog niet zo snel gebeuren maar dat is een andere zaak.
De bestaande technologieën zijn inderdaad geen vervanging voor het oude vertrouwde knaagdier. Maar wie weet wat er morgen allemaal kan, dat we ons afvragen hoe we ooit zonder gekund hebben ;)
Indeed, deze technieken zijn vooralsnog vooral handig in de reclame-wereld en voor displays e.d. Als we de computer nu met de hersenen kunnen besturen... of met de ogen, iets wat al enigzins kan en gebruitk wordt door gehandicapten.
Denk dat het wel gaat hoor door bijvoorbeeld je ogen wordt gebruikt om te richten.
Momenteel zijn er voor pc-gebruik feitelijk geen toegankelijke toepassingen van de genoemde technieken (touchscreens, bewegingssensoren etc.). Hoe de muis daarom door die niet bestaande alternatieven vervangen zou moeten worden is mij een raadsel. Er is momenteel gewoon nog geen vervanger voor de muis. Punt. En als die er wel was dan zou ie moeite hebben om de muis op het gebied van gebruiksgemak en (lage) prijs te verslaan.
Die bestaan wel al, het probleem is dat deze vaak te duur zijn voor de gemiddlde consument. Wacom heeft een volledige serie aan touchpad/screens waarmee je "vrij makkelijk" je PC kan bedienen. De vraag is echter, koop je een muis van 30 euro of een touchscreen van 3000 euro die beide het zelfde werk kunnen afhandelen...
Ik vind ook dat voor het browsen de muis ideaal is, als je gewoon rondscrolt doe je dat met jouw muiswiel... pagina terug? klik je met de duim op een zijknopje...
ikzoomen? muiswiel indrukken en rollen maar, opslaan? rechtermuis en selecteren...
Hoe doe je dat soort dingen in godsnaam dan met een touchscreen?
Shooters ook... je hebt niet alleen schieten en klaar... Ik gebruik mn scroll voor het switchen van wapens, links primary fire, rechts secondary... enzovoorts...
En bij RTS? met vingers zal het inhouden dat als je ergens drukt, de troepen altijd geselecteerd worden of moven, hoe deselect je de troepen dan? (in sommige rts is dat linker- en sommige juist rechtermuisknop... maar hoe ga je daar onderscheid in maken zonder het omslachtiger te doen...)
Gamers gebruiken ook erg veel de muis dus denk echt niet dat die zomaar verdwijnt. Een toucpad is toch wat anders dan een muis...
daar heb je weer de 3D controllers voor nodig.

Ik denk zelfs dat de PC, zoals we die nu kennen, in 3 tot 5 jaar gaat "uitsterven". Want met SSD's en kleine chips is het niet echt nodig om een grote kast te maken. Morderne LCD/Plasma tv's kunnen heel goed dienen als computerschermen en Wii-achtige besturing kan er voor zorgen dat je goed kan gamen. Toetsenborden zullen nog wel noodzakelijk blijven.

[Reactie gewijzigd door 90710 op 26 juli 2024 01:00]

Anoniem: 254370 @9071018 juli 2008 10:09
Miniaturisatie is ook maar relatief. Misschien dat een moderne mobiele telefoon even krachtig is als een pc uit '97, in dat opzicht is daarvoor geen grote kast meer nodig.
Maar de consument wil alsmaar snellere apparaten voor nieuwere games, (ultra)hd media etc., daardoor blijf je met een even grote kast opgescheept.
In fact, m'n kast van een jaar oud moest groter dan die ik daarvoor had.
Doordat nieuwe toepassingen heel veel van de geminiaturiseerde onderdeeltjes gebruiken verandert er weinig aan de grootte van apparaten voor dezelfde doelgroep.
Ik kan immers nog steeds geen COD 4 draaien op mn smartphone en tegen de tijd dat het wel kan zijn er weer betere games etc.
Kleine apparaten lopen kwa snelheid in ontwikkeling wel in op de ontwikkelingen voor pc, maar eer ze pc's(kasten) gaan vervangen zijn we denk ik al een tweetal decennia verder.
Met bv computer gfx is nog lang de top niet bereikt, misschien kan een consumenten pc 1 euro realtime fotorealistisch weergeven, en tot die tijd zal er sowieso de behoefte blijven bestaan aan high end systemen die in een grote kast moeten.
En dan heb ik het alleen nog maar over de grafische schil van een game.
Wees dus nog maar even braaf tegen je oude vertrouwde lompe kast ;)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 254370 op 26 juli 2024 01:00]

Ik vind het juist lekker werken met een grote kast. Als je eens wat wilt upgraden (zoals ik laatst van een Celeron met AGP naar een core 2 quad Q6600 met 8800GT+gigantische coolers) heb je teminste nog wat aan al die ruimte. Ook moet je alle kabels kwijt kunnen. Desktop's kunnen wel klein, kijk maar eens naar de Lanbox-lite. die is maar 30X23X43 cm. dat is toch een stuk kleiner dan mijn miditower van 46X23X43, en er zijn nog kleinere (de iMac of EEEPC), maar die zijn allemaal een stuk minder krachtig. In dat opzicht ben ik het roerend met je eens. :*)
Whieee Moderator Apple Talk @termination19 juli 2008 13:05
de kleinere iMac is nog behoorlijk krachtig. De reden dat de iMac zo klein is, is dat er geen ruimte in de behuizing is overgelaten. Alles is gebruikt, en that's it. Qua cooling scheelt het behoorlijk dat er een notebookversie van de C2D in zit, en dat er een MXM videokaart in zit.

Qua 3D prestaties zal een iMac niet op kunnen tegen een PC met 2x een 4850 in Crossfire, maar de iMac zal voor 95% van de computergebruikers prima in orde zijn, zelfs voor een groot deel van de gamers (met de 8800GS erin).

Ik heb jaren lang zelfbouw gehad, en op de voorste rij gestaan als het ging om cutting edge specs. Alles voor maximale graphics en maximale FPS. Nu game ik op mijn MacBook Pro (met een 27" TFT eraan) met een 'bescheiden' GF8600m GT met 256MB. Ik kan niet zeggen dat ik iets mis.

Overigens hilarisch dat je de eeePC en de iMac in 1 zinsnede noemt en het dan over mindere specs hebt. De iMac is minstens een factor 4 sneller dan de eeePC :P
Anoniem: 104685 @9071018 juli 2008 09:13
nonsens; Ik ga op mijn werk niet achter een TV zitten en mijn muis is daar nog onmisbaar. Heb wel veel alternatieven uitgeprobeerd, maar altijd weer teruggegrepen op die 'good old mouse'. Misschien dat de harde schijven kleiner en stiller kunnen, en de omvang van de kast zou iets kleiner kunnen, maar de PC zoals wij die nu kennen is in de basis echt niet binnen 5 jaar verdwenen.
Overigens gebruik ik thuis wel een tablet muis en soms ook een scroll muis, want daar vind ik dat wel weer handiger, maar dat is puur persoonlijk denk'k
Dat PC's zoals we die nu kennen binnen een paar jaar uitsterven wordt al jaren lang geroepen, en daar is nog nooit wat van gekomen.

En zo zal de muis ook voorlopig niet verdwijnen, weet je hoe onhandig het is om aan een bureau op een touchscreen te werken. Touchscreens zijn vooral fijn voor systemen waar je niet veel of voor lange tijd mee hoeft te werken, en voor kleine devices die je in de hand kunt houden. Maar daarbuiten echt niet...
Het vertrouwde invoerapparaat zal bij laptopgebruikers en consumentenapparatuur over enkele jaren echter passé zijn.
Wat wordt er eigenlijk met consumenten apparatuur bedoeld? Ik ken geen consumenten apparatuur (buiten desktops/laptops) waar je een muis bij hebt :s

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 26 juli 2024 01:00]

De ruimte in mijn kast bestond 6 jaar geleden al voor meer dan 50% uit lucht. En toen was airflow heel wat minder noodzakelijk dan nu.

Verder, 3D controllers zijn momenteel echt niet handiger voor bijv. FPS games, CAD tekenen, etc, etc. Persoonlijk snap ik niet eens dat mensen FPS op consoles kunnen spelen.
Cad tekenen doe je ook niet echt met een muis maar met een digitizer.
Is dat zo? De meeste CAD-tekenaars die ik ken (Inventor, SolidWorks, Solid Edge, Pro/ENGINEER, CATIA, Unigraphics) gebruiken een muis, toetsenbord en tegenwoordig ook steeds meer de 3D controller.

Digitizer worden m.i. meer gebruikt met specifiekere CAD-software, waarbij op dit moment alleen het scheepsbouwkundige programma Nupas mij te binnen schiet.
Ik gebruik een muis bij het konstrueren met Inventor (e.a.). Ik werk er nou eenmaal veel sneller mee dan met een ander invoer-apparaat (3d-shooter ervaring telt mee ;))

Daarnaast kan ik een muis het beste vasthouden (ik heb artritis in beide handen) en hoop dat de muis met standaard-vorm ook NOOIT verdwijnt. Ik heb hem hard nodig.
Anoniem: 96474 @satoer18 juli 2008 10:43
Het merendeel wel met een muis dus en evt. een space navigator voor 3d cad.
Persoonlijk ken ik in de werktuigbouwkundige wereld niemand die tekent met een digitizer.
Wat valt er niet aan te snappen dat mensen FPS games op consoles spelen? Dit is gewoon een kwestie van gewenning.

Ik heb zelf ook heel vaak FPS games gespeeld ( zowel op PC als op console ) en het maakt mij persoonlijk echt niet veel uit.
Helemaal mee eens. Ik ben een "old school gamer" en heb ongeveer 15 jaar FPS gespeeld met muis en tobo en zonder veel problemen de overstap gemaakt naar conroller. Ik zou overigens niet graag tegen iemand spelen die muis en tobo gebruikt terwijl ikzelf met een controller loop te knallen, maarja, daarom zijn de games die op controllers gericht zijn ook trager en kunnen (iig. op de 360) online ook alleen mensen met controller tegen elkaar spelen.
Ik vind het zelf wel praktisch dat je je PC alleen voor "serieuze" zaken gebruikt, is de afschrijving ineens een stuk langer, een PC waar je ook op gamed gaat max. twee jaar mee en moet je tussentijds ook wel eens wat nieuws in schuiven (ik heb het nu over het spelen van de nieuwste games uiteraard).
Ik denk overigens wel dat de muis op medialaptops zijn langste tijd weleens gehad kan hebben. Het is natuurlijk maar een kleine stap van touchpad naar touchscreen oid. Ik zou nu al wel in zo'n machine geinteresseerd zijn (zo een met draaibaar scherm) maar het prijsverschil met een gewone laptop is nog te groot, zoals meestal met noviteiten.
Ik zou overigens niet graag tegen iemand spelen die muis en tobo gebruikt terwijl ikzelf met een controller loop te knallen, maarja, daarom zijn de games die op controllers gericht zijn ook trager en kunnen (iig. op de 360) online ook alleen mensen met controller tegen elkaar spelen.
Ik denk dat dat voldoende zegt.

Ik geloof er niet in dat de muis zn langste tijd gehad heeft, er zijn simpelweg nog geen bruikbare alternatieven die net zo betaalbaar en gemakkelijk zijn als de muis.
De wii controller is voornamelijk hype, gewone controllers voornamelijk gefocust op casual gaming (consoles) en ik zie touchscreen technologie nog niet zo snel instaat de flexibiliteit van een muis te evenaren.

Dus mits er geen nieuwe inputdevice revolutie komt naast alle bestaande zaken dan verwacht ik nog steeds een groot aandeel van muizen.

Kwa gamen kan je met een pc net zo lang doen als op een console, en deze is bovendien flexibeler (heel simpel: console graphics worden steeds slechter, je kunt op je pc nieuwe games prima spelen door de kwaliteit te verlagen: console style, en als je wilt dat het niet opvalt dan speel je het op een crt tv)

[Reactie gewijzigd door blouweKip op 26 juli 2024 01:00]

De kracht van de PC zit in het modulaire systeem. Je kan zowat alles vervangen en aanpassen. Je kan delen overnemen naar een nieuw systeem en ga zo maar verder. Je kan een systeem bouwen naar eigen behoefte.

PCs kunnen kleiner, zuiniger, ... worden maar ze zullen niet zo snel verdwijnen.
Daarom is Apple zo populair geworden met z'n imacs? De meeste thuisgebruikers hebben een hekel aan die logge kasten en de wirwar aan draden.
Ik geloof dat de market share van Apple bij desktops ergens rond de 4 procent schommelt, niet echt denderend dus.
Apple is de derde grootste leverancier van computers in de VS
Anoniem: 156750 @Slagroom18 juli 2008 11:13
En dat is dus lekker goochelen met cijfers wat je nu doet.
Apple is de enige leverancier waar je macs kan kopen. PC's kun je kopen bij Dell, HP. Compaq, Lenovo, Packard Bell etc. En dan kun je ook nog bij de computerboer om de hoek kopen en zelf in elkaar zetten.
http://macwereld.nl/nieuw...erde_pc_verkoper_in_de_vs
Met een marktaandeel van 8,5% is Apple nu de derde PC-verkoper, op HP en Dell na.
Tevens is Apple niet de enige leverancier hoor. Dinabyte, mediamarkt om maar even wat in nederland te noemen.
Je kan zowat alles vervangen en aanpassen. Je kan delen overnemen naar een nieuw systeem en ga zo maar verder. Je kan een systeem bouwen naar eigen behoefte.
En ga nu eens denken aan de grotere markt(dus de mensen die niet dagenlijks op tweakers zitten). Bijna niemand die ik ken vind het leuk om een computer te hebben waar vanalles aan moet gebeuren. Het grootste deel wil gewoon dat ie werkt. Het liefste moet het helemaal niet nodig zijn iets te veranderen etc.
En het zou goed kunnen dat de iMac een van de bestverkochte computers is(bij dell heb je 100 soorten etc.)

edit:
Marco je hebt inderdaad gelijk ;)
@Berend ik schilder ze niet af als domme mensen. Ik zeg alleen dat ze minder verstand van computers hebben(net als dat ik geen verstand heb van rechtzaken, terwijl er wel advocaten in mijn familie zitten die dat dan weer wel hebben ;) Ben ik dan ook dom? Nee, zijn zei dom? Nee...). Daarnaast begint dat juist steeds minder belangrijk te worden aangezien ik juist voorspel dat in een all in one computer(zoals de iMac) straks echt alles zit wat de gemiddelde gebruiker nodig heeft(ik geef toe dat de standaart grafische kaart nog een beetje.... minder is).

[Reactie gewijzigd door Denni op 26 juli 2024 01:00]

het is wel erg makkelijk de massa af te schilderen als domme mensen die alleen maar willen dat het werkt. Er zullen best een aantal mensen zijn die zeer weinig verstand hebben van computers maar wel snappen dat hun spelletje niet snel genoeg loopt. Dan maar vragen aan iemand die wel verstand heeft wat er mankeert en vervolgens toch maar een nieuwe videokaart kopen.
Anoniem: 136223 @Denni18 juli 2008 13:00
Euhh ik geloof niet dat je het helmaaal begrijpt.. Apple is de enige die - volgens hen zelf althans - Apple hardware in elkaar mag zetten/verkopen, dat heeft weinig met retailers te maken... ;)
Dynabyte & Mediamarkt verkopen immers ook Packard bell & HP pc's :+

Dat Apple 3e in de VS is verbaast mij weinig (NPD trackt immers niet alle losse pc onderdelen verkopen; veels te lastig.. 8)7 )

Muizen zullen hooguit evolueren naar apps met gyroscopen en infrarood zaken à la wii
Met enkel tochpad's kom je d'r niet zo makkelijk..
Bovendien zijn gyroscopen leuk voor 3d interfaces met 3d os'en :D
Touchpads zitten al jaren op laptops. argumentatie formuleert zich niet coherent in m'n hoofd.. Processing data :P

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 136223 op 26 juli 2024 01:00]

Apple is de enige Leverancier. Dynabyte en Mediamarkt vallen onder de Reseller...

dynabyte bouwt geen apples, die verkopen ze alleen maar ;)
Anoniem: 257548 @Slagroom18 juli 2008 11:16
De VS is niet echt representatief voor de rest van de wereld.
Dan zijn er wel ontzettend veel kleintjes in de VS zeker. En/of mensen die zelf hun systeem in elkaar zetten.
Ik denk dat dat weer meer met de prijs heeft te maken, een huis tuin en keuken setje computer is nu eenmaal flink wat goedkoper dan een mac.
En hoe komt dat? Juist, omdat het ook flink wat geld kost om het allemaal zo klein te maken terwijl je wèl performance wil.
Verklaar de prijzen van hun PowerMacs (MacPro) dan? zelf de onderdelen inslaan kost de helft, waar is het prijsverschil in? Het is niet klein genoeg voor jouw argument, en hun keuze in grafische kaarten begint nu redelijk te worden (8800 gt), maar voor 2,950 dollar ken je met alle gemakken een 754-slot mobo halen met twee xeons, 320 gb Sata schijf, en 2 gb ram. op gebied van prijzen vind ik apple echt te duur.
Whieee Moderator Apple Talk @Annihlator19 juli 2008 12:51
Je hebt het nu dan ook over een systeem met andere hardware dan de Mac Pro. Dus dat is nogal een kromme vergelijking. Ik heb even een systeem samengesteld dat qua specs vrijwel overeenkomt met de Mac Pro, los van het industrieel ontwerp, en dan kom ik op ca 2200 euro uit, en dan hebben we het nog niet gehad over software.

Mac Pro -> 2x quadcore 2.8GHz Xeon (s771), 2GB FB-DIMM, 320GB SATA, 8800GT 512MB, 2x GbE, FW400 en FW800 --> 2619 (inclusief OSX en iLife)

PC -> 2x quadcore 2.83GHz Xeon (s771), 2GB FB-DIMM, 320GB SATA, 8800GT 512MB, 1x GbE, FW400 en FW800, aluminium Antec case voor eATX moederbord, met 650W PSU --> ca 2200 euro (zonder OS of extra software)

Is Apple duurder? Ja... een beetje. Maar als je OS. software, industrieel ontwerp, support meerekent valt het allemaal best mee.

Verder blijft het spannend hoe werkelijk _elke_ discussie bij een nieuwsposting hier op t.net kan verzanden in gebash op Apple, Microsoft, of Linux 8)7
Ja deels, maar ook omdat het van Apple is, kijk nou hoe duur al die iPods kosten, absurd.
"Gartner reported in January 2007 that the worldwide PC market in Q4 2006 grew by 7.4% over the previous year to 67.3 million units. Apple sold 1.6 million Macs in that quarter, giving it a mere 2.3% of that global market. "

http://www.roughlydrafted...44-9FB0-61BED246674C.html

dat is dus van 2006, van 2007 kan ik niet zoveel vinden, maar het beeld is duidelijk denk ik.
Ja, Apple heeft bijgedragen aan de popularisering van het aansluiten van randapparatuur met USB. Zeer modulair dus.
en toen wou ik gamen, kom je aan met je slome pc (ze zullen best snel zijn, maar een dikke nvidia 9800 of hd4870 ofzo past gewoon nog niet in zoon kast, of word te warm.
Ik vind toch niet dat het 'logge kasten' zijn.
Bijvoorbeeld Antec Ninehundred is toch een mooie kast of de performance P180.
Veel mooier dan allemaal dezelfde Apple's, niet?

En een muis verdwijnen, ik hoop het niet.
Met een touchppad gamen zie ik toch niet zitten eigenlijk.
Want met SSD's en kleine chips is het niet echt nodig om een grote kast te maken
Dat mogen ze dan ook wel eens bij de videokaart fabriekanten melden.
Die videokaarten worden alleen maar groter de laatste tijd.
De chips die er op zitten moeten steeds maar kleiner en zuiniger maar ondertussen zitten we nog steeds met kaarten van 25cm of meer. |:(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.