HTC brengt woensdag zijn nieuwe Touch Diamond-smartphone in Nederland uit. Het bedrijf heeft hoge verwachtingen van de nieuwe 3g-telefoon, al wil het niet spreken van een iPhone-killer.
De nieuwe Diamond draait op Windows Mobile 6.1 Professional en beschikt, net als de eerder deze maand aangekondigde Touch Pro, over een Qualcomm MSM7201A-chip die op 528MHz draait. Deze processor is aanzienlijk sneller dan 201MHz-cpu van TI die in de vorige generatie Touch-smartphones zat ingebouwd en die vanwege zijn traagheid de nodige kritiek te verduren kreeg.
De fabrikant heeft zijn nieuwste Touch-telg uitgerust met hsdpa-ondersteuning, waardoor in theorie met 7,2Mbps gedownload kan worden en 384Kbps upstream mogelijk is. Verder is het apparaat voorzien van wifi, bluetooth 2.0 en een 3,2-megapixelcamera. Ook beschikt de gsm over de door HTC ontwikkelde Touchflo-technologie zodat de menu's met een duimveeg te besturen zijn. Overigens wordt, zoals eerder werd gemeld, Tomtom Navigator niet standaard op de rom meegeleverd.
Hoewel HTC de introductie van deze telefoon niet geheel toevallig daags na de lancering van de iPhone in Nederland heeft gepland, wil HTC-directeur Mark Moons de Diamond niet typeren als een iPhone-concurrent. "Apple bedient met de iPhone een andere markt dan wij. Onze telefoons worden gekocht op basis van de specificaties, niet vanwege de merkwaarde."
Moons zegt zich dan ook weinig zorgen te maken over het eventuele verlies in marktaandeel. "In alle landen waar de iPhone is geïntroduceerd, hebben wij meer toestellen verkocht. Apple heeft de hype in zijn voordeel, wat dat betreft is het nu even 1-0."
Een van de voordelen van de nieuwe HTC is volgens Moons het gebruik van Windows Mobile en als gevolg daarvan de ondersteuning voor Exchange. Hoewel de nieuwe iPhone via een aparte dienst ook met Exchange-servers gesynchroniseerd kan worden, blijken veel mensen daar volgens de directeur niet apart voor te willen betalen.
Hoewel HTC bekend is geworden door zijn Windows Mobile-toestellen, wil de fabrikant die afhankelijkheid verminderen. Eerder al werd bekend dat HTC werkt aan een Android-smartphone, die nog dit jaar op de markt moet komen. Moons bevestigt dat het daar niet bij blijft. "Volgend jaar zullen we nog meer Android-toestellen met verschillende formfactors op de markt brengen."